Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv led 20, 2022 12:53

tak já za leden zatim ani ťuk, chodíme teď hlavně rodino-pěšo a lyžmo
bajk je u dochtora na prevenčce, do čepů, ložisek a vidle s tlumičem se mi nechtělo doma rejpat, nemam na to ani vercajk
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 20, 2022 13:03

Etheric píše:Otužilci maj vysekáno a chodí se tam koupat. To by byla moje smrt :D

Hele jak kde. Já se chodím u nás koupat tak 1x týdně a naposledy byl ten led tak pevný, že jsem měl se sekyrkou co dělat.

Edit: já byl na kole jednou. Ale ani se to nedá považovat za výjezd 10km/150hm. :oops:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 23, 2022 15:47

Dnes se opět zadařilo i když ve čtvrtek jsem byl smířen s tím, že už tento týden bajk nebude, v pátek napadl poprašek a mrzlo, ale během soboty to zas roztálo a v rámci možností i vyschlo.

Silnice dnes dopoledne byly spíš jen vlhký než mokrý a navzdory předpovědi a zatažený obloze jsem dal pěknou vyjíždku včetně slunce, který si našlo díru v mracích a celou dobu svítilo, teplota luxusních 4-6°C.

Zas jsem ale dojel domu dost zasrán, protože výstavba kanalizace ve vedlejší obci přes kterou jezdím stále pokračuje, už aby to dodělali.

Vypadá to, že i příští týden se udrží slušný podmínky. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 23, 2022 16:50

A abych nezapomněl, po cca dvou měsících se mi rozpadl zip u neoprenových návleku na tretry značky Force. Tak u mě jdou už definitivně na blacklist.

Tak mě nejspíš zítra čeká tour po Plzni, to zas bude voser něco najít.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » ned led 23, 2022 18:29

Aha, návleky od Force. :D To je známá věc, že na nich zip dlouho nevydrží. Jedna z mála věcí od Force, co mi funguje, je zimní čepička pod přilbu.
Místo návleků doporučuji zimní tretry. Sice vyšší vstupní investice, ale když spočítáš to pohodlí, že se nemusíš s..t s návlekama, a co chvíli kupovat nové, tak se to v globále vyplatí. Ale vezmi lepší zmačku než Force.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 23, 2022 18:46

pavproch píše:Já na (zimní) kyklistiku používám SS bundu Force X100 a sem s ní max spokojený.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 23, 2022 19:04

malejjarda píše:Aha, návleky od Force. :D To je známá věc, že na nich zip dlouho nevydrží. Jedna z mála věcí od Force, co mi funguje, je zimní čepička pod přilbu.
Místo návleků doporučuji zimní tretry. Sice vyšší vstupní investice, ale když spočítáš to pohodlí, že se nemusíš s..t s návlekama, a co chvíli kupovat nové, tak se to v globále vyplatí. Ale vezmi lepší zmačku než Force.

Jj, já si vzpomněl, že už jsem takhle kdysi jedny oddělal. Zimní čepičku od nich mám taky a funguje (protože mají dvě velikosti a já potřebuju větší, jinak mi fučí do uší). Mám dlouhý vlasy a asi i drobet větší lebku a "one size fits all" u mě prostě neplatí. U všech čepic mi to nezakryje uši a to je problém.

Zítra zimní tretry koupím (pokud bude kde), holt vyletí pár kolíků, ale za to mi to stojí.

@pp Ostatní věci od nich asi OK, ale dát na ten návlek, kde ten zip je natěsno (stahuješ od paty tretry někam nad kotník) nějáký noname zip (YKK to teda není) je prostě na hovno.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon led 24, 2022 16:02

Tož vzal jsem co měli v krámu přes ulici (takový úspěch jsem teda nečekal ani náhodou). Jakýsi XLC.

Né že bych měl možnost si něják moc s velikostí 47 vybírat (buď tohle nebo nic, ale asi i ta velikost mě zachránila, že to vůbec měli), tak snad je problém vyřešen. :supz:

Pocitově jsou hodně teplý.
Přílohy
IMG_20220124_155626611.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 25, 2022 13:12

Tož dojmy jsou veskrze kladné, dnes vyjížďka v 1°C, nohy po dvou hodinách nezmrzlé.

Negativa:
- blbě se to nandavá
- noha je tam na můj vkus až moc fixovaná
- budu muset laborovat s kuframa, dal jsem je na stejný místo jako u letních treter a kufry jsou moc vepředu

Jinak dnes fajn vyjížďka, všude je sucho a ani bahno není. I tu vesnici s rozkopanou kanalizací jsem projel aniž bych se zadělal.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2022 14:25

Závist, já bych taky chtěl točit nohama..... u nás ale vládne paní Zima, je pod/kolem nuly a všude bílo (10-15cm) čili točit nohama nebudu (nechcu se někde přizabít resp. rozbít bajka)

Do zimních treter taky lezu jak námořník do ponorky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte led 25, 2022 14:37

Njn, za leden jsem byl 10x na bajku, to je dobrý výsledek na to že je zima.

Pár situací bylo, že mi přední kolo začlo klouzat né zrovna tam kam jsem chtěl, ale vždy jsem to stihl srovnat.

Tyhle plášťe co tam teď mám nejsou zrovna žádný ledoborce, ale jinak super.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř led 26, 2022 9:46

Na cyklokrosce-zimákovi vozím vpředu RaceKing a vzadu SpeedKing. V lese tady leží vrstvička ujetého rozměklého sněhu a přední plášť se do toho pěkně zařízde a drží.
Bohužel tady mimo hlavní silnice všude na asfaltu rozježděné blátíčko. Buď z polí nebo z nějaké stavby. I přes dlouhé blatníky se zastěrkou mám zakydané boty a spodek nohavic.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 27, 2022 14:56

Dneska se tu udělalo trochu slunečno a sucho. Byl sice vítr a 1°C, ale 15km/250hm jsem dal v pauze na HO.
Zjistil jsem, že mi krátké výjezdy do hodiny v zimě stačí. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv led 27, 2022 15:34

Já jezdím teď v zimě max 2 hodiny, bohatě to stačí.

Dnes jsem chtěl, ale neměl jsem na to koule, protože celej den nepříjemně fičelo a na tohle jsem neměl náladu.

Zkusím to zítra, ale asi to taky s větrem nebude žádnej zázrak. Aspoň má svítit a bejt nad nulou, což dnes nebylo ani náhodou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 27, 2022 17:12

U nás se udělalo hezky. To sluníčko přidá na náladě a pak se jezdí lépe.

Ale na Brdy a na něco delšího je pořád zima /a málo času/, během HO to nedám.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob led 29, 2022 12:09

Tož dnes bylo, ale žádný zázrak. Vítr nárazový, teplota těsně nad nulou a sotva co jsem vyrazil začal padat sníh s deštěm a přijel jsem zasrán.

Nedá se nic dělat, časy nejsou jednoduché. Příští týden jedu trekovat s juniorkou na Broumovsko, tak si od bicyklu na chvíli asi odpočinu.

Kdyby mrzlo a nefoukalo je to fajn, ale tyhle sněhodeště s větrem stojí fakt za prd. :vom:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » ned led 30, 2022 16:32

Dneska byl skvělý nápad jít na kolo. Člověk maká jak šílený proti větru a přijde si, že je pořád na místě. :)
Pak jsem zatočil, začalo to foukat z boku a vyhazovat mě to ze silnice. Ale i tak dobrých 60km dneska :bike:, cestou kupodivu jenom jeden cyklista. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned led 30, 2022 20:48

1 km proti vetru, 59 po a domu vlakem? :twisted: Dneska to ani pri chuzi nebylo nic moc a to uz odpoledne foukalo o neco min.

Od kdy jezdi terminatori na kole? Jeste si porid eletrokolo a muzes rovnou do srotu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » ned led 30, 2022 21:26

Pěkně do Kralup a zpátky. Takže první půlka těžce proti větru, hlavně nahoře mezi poli jak jsou Větrušice,Vodochody a tak, to bylo fakt něco. :twisted:
Větrušice jsou pojmenované opravdu trefně. :)
Na kolo mě vytáhl kámoš co momentálně nemůže běhat, jsem za ním těžce vlál, takže elektrokolo by se hodilo. : :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned led 30, 2022 21:37

Kdybyste jeli spodem kolem Vltavy, tak by to asi nebylo tak spatne. I kdyz zrovna pod Vetrusicema bych se bal, ze mne nejaky poryv shodi do vody. Je tam docela uzka cesticka, vedena zcasti po opernych zdech nekolik metru primo nad vodou. Pesky v pohode, na kole bych se misty bal i v bezvetri ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon led 31, 2022 15:17

mike píše:Je tam docela uzka cesticka, vedena zcasti po opernych zdech nekolik metru primo nad vodou. Pesky v pohode, na kole bych se misty bal i v bezvetri ;-)

Tam jsem jel letos v létě s naloženým kolem (páč jsem byl línej vyjet nahoru na ty Klecany/Větrušice) a nebylo to nic moc. Místama jsem tlačil, protože mi to připadlo o hubu.

Tam stačí (na kole) málo a jsi ve Vltavě (a místama to nevypadá, že by se z toho dalo rozumně vyškrábat zpět) navíc je tam vcelku dost cedulí co o tom informujou :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon led 31, 2022 18:10

Ceduli? Tady se utopil cyklista? :twisted: Si nevzpominam, uz jsem tam par let nesel. A jako jo, spadnout bych tam s kolem nechtel, s tim se musi blbe plavat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod milarepa » pon úno 7, 2022 12:41

řekl bych, že Etheric má problém s novým kolem už vyřešen......sice dost netradičním způsobem, ale když v dnešní době chceš pořádné kolo, tak musíš najít cestu, kterou nikdo ještě nešel =D>


Gang uspal řidiče, výrobci z Kopřivnice uloupil díly na kola za 250 milionů

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/superior-rock-machine-jizdni-kola-loupez-shimano-komponenty.A220207_085507_ostrava-zpravy_jst
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon úno 7, 2022 13:07

Vklidu, nic z produkce této factory jsem nechtěl. Ale tý zprávy jsem si též všimnul. Jednoduchá, rychlá akce :) Big up za provedení a nápad. Neschvaluju trestnou činnost, ale líbí se mi, jak si to spočítali.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pon úno 7, 2022 14:58

Ja bych az tak v klidu nebyl, pkud bys chtel neco od nekoho jineho - ono je ten svet docela propojeny. Nikdy poradne nevis, odkud kdo vezme jaky dil, kdo komu co dodava.

Hlavne ted, kdy kazdy shani, kde jen muze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon úno 7, 2022 15:44

Lidi, co by to původně koupili, si teď koupí něco jinýho. Okrajový kategorie kol, co hledám já, se to nijak zvlášť nedotkne, jestli vůbec.
Letos holt odjezdim sezónu na starým mtb. Jen vyměním řetěz a pláště, vše ostatní ještě rok zvládne v pohodě.
Su tak nějak smířen s tím, že kolo koupím až další rok. Aspoň na něj bude víc peněz. Stejně to bude dost o náhodě. Možná něco někde z druhý ruky v okolí najdu. Nebo až další rok. Případně až 2024, to už snad kola budou..
Ale furt přemýšlím, zda přeci jen nekoupit nějaký lepší, lehčí mtb. Znám se, cesty jsou rozbitý.. Upřímně karbonový vidlici bez odpružení bych nedával moc velkou životnost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon úno 7, 2022 22:46

Etheric píše:Vklidu, nic z produkce této factory jsem nechtěl. Ale tý zprávy jsem si též všimnul. Jednoduchá, rychlá akce :) Big up za provedení a nápad. Neschvaluju trestnou činnost, ale líbí se mi, jak si to spočítali.

Opravdu? Slysel jsem (z druhe ruky, ale verohodne) o pripadu, kdy nekoho okradli ve vlaku. Strikli mu do kupe nervovy plyn, takze vnimal, ale nemohl nic delat. Skodu vem cert, ale zdravotni nasledky mel jeste po roce. Zrovna tebe by to nejspis zrusilo uplne.

Jinak taky: Používají zloději uspávací plyn pro vykrádání karavanů?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte úno 8, 2022 6:14

Spíš by mě zajímalo, co s tím lupem budou dělat, pokud to tedy nebylo na objednávku. Na Bazoši asi kamion top dílů rozprodávat nebudou..

Ohledně toho vlaku - to musel být nějakej noční, ne? Ve dne by bylo dost těžký to udělat, aby to nevzbudilo pozornost. A beztak měli tip, nebo je něčím ten člověk přitáhl. Rolexky, aktovka za dvě výplaty či podobně..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Olchor » úte úno 8, 2022 8:02

Trochu se mi nezdála ta částka - 250mega za ND v jednom kamionu, a taky že jo - v rozhovoru majitel firmy řekl : díly v ceně několika milionů pro kola s prodejní cenou 250M. Takže zas typická novinárština, nepochopení souvislostí a honba za co největší senzací.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte úno 8, 2022 11:42

Tak není problém nacpat do igelitový tašky groupset od Shimana za 50k (Ultegra/Dura bez kol) a těch igelitek se do kamionu vejde dost.

Spíš tam vezli ale nějáký mix věcí na různý řady kol - v extremním případě by se tam asi vlezlo třeba za 20 mega, reálně asi o dost miň vzhledem k tomu, že takhle osazený kolo si koupí pár lidí.

Nicméně při celkovým nedostatku komponent na trhu je tohle fakt problém. Nebude z čeho vyrábět a fabrika jim bude nějáký čas stát. To je jak se škodovkou, která čeká na primitivní čipy, ale auta mají jinak hotový. To je globální svět a "just in time" systém výroby, bohužel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika