Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř pro 8, 2021 11:21

Závist, u nás je bílo, čili nic a výhled není bajk-optimistisch.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř pro 8, 2021 12:36

Jj, taky jsem ráno vyrazil do rachoty kolmo. Zasněženo sice není, ale ve vyšších partiích Phy jsou plochy zmrzlého zbytku sněhu, hlavně kolem vysílače Ládví, v Bohnicích u bikrosky

a pekelné jsou tedy dřevěné mostky a pak ta nová lávka z Tróje do Stromovky, tam je to asi nějaký plast, z čeho jsou ty pochozí "plaňky", podle slidů od pěšáků to úplně nedrží namrzlé, na kole pomalu a brzdy jen lehce

tu 3/4 hodinu cesty se dá přežít jen v návlekách na boty, zimní tretry zatím nepořizuju, stejně to až tak často nevytáhnu, v rukavicích na běžky ale přece jenom trochu zábnou prsty, jak se ruce moc nehejbou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř pro 8, 2021 17:24

Lipon píše:nová lávka z Tróje do Stromovky, tam je to asi nějaký plast, z čeho jsou ty pochozí "plaňky", podle slidů od pěšáků to úplně nedrží namrzlé, na kole pomalu a brzdy jen lehce

Tam jsem jeste nebyl, co ji opravili. Taky je do kopce a z kopce jako ta puvodni? To by bylo docela maso, jestli to klouze.

BTW, udelam apuku: byvala tam znacka "cyklisto, ved kolo" :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř pro 8, 2021 22:04

tůdle nůdle, lávka je širší, aby na ní mohli kolisti (jet) i pěšáci současně, dokonce aby po ní přejely i vozidla IZS

a jo, je do kopce a z kopce, táhlý oblouk s nejvyšším bodem v půlce, ne průvěs uprostřed, jak ta minulá; a má večer příjemné osvětlení

edit: už jsem to tu někde psal, jak byly první mrazejky asi před měsícem, potkal jsem na trojském konci kluka, co šel ve skejtových keckách a spíš sručkovával u zábradlí, než scházel z kopce; sám jsem adhezi radši nezkoušel a jen lehtal kotouče a držel přímý směr

https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/nova-trojska-lavka-dokoncena-a-otestovana-zatezovou-zkouskou

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř pro 8, 2021 22:13

Tak to jo :) Se tam budu muset zajit nekdy podivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv pro 9, 2021 14:39

Včíl napadlo už i tady a tak se sezóna dočasně pozastavuje.

Loni jsem byl na kole v prosinci jednou a v lednu vůbec, tak snad to bude letos lepší.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 17:33

Fčíl sem byl chvíli zavřený v garáži (nevytápěné = chladno, i dyž sem usilovně pracoval, ta ruka zase po půlhodině ztuhla a zbělala = musel sem toho nechat, dodělám to zítra), servisoval sem Juniorovi lyže (= nic to se mnou nedělalo, ani náznak absťáku) a přitom sem čuměl na bajka a tesknil - já bych..... :bike:

Příští týden se má i tady u nás na východě otěplit a roztát, tak to třeba pude točit nohama....kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob pro 11, 2021 22:44

Bingo, též to mám v plánu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned pro 12, 2021 12:35

Jj, příští týden vypadá velice slibně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte pro 14, 2021 10:56

Počasí přes den (07-24):

Zataženo až oblačno, na horách a během dne ojediněle i v nízkých polohách polojasno. Nejvyšší teploty 3 až 6 °C, na horách 1 až 4 °C. Slabý převážně jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Sníh fuč a už je jen mokro. Akorát jsem vyměnil řetěz, namaza a doufouknul. Věřím, že to zítra půjde :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte pro 14, 2021 11:12

Tady u nás furt bílo a skoro vůbec to netaje, navíc na víkend už zase slibujou ochlazení. Tak nějak nevím (esli to pude).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř pro 15, 2021 9:15

Tak to dneska klaplo. Moc se mi teda po zaklapnutí budíku do té tmy nechtělo, ale nakonec gut.
Akorát je všude mimo zpevněné cesty spousta bahna a klouže to snad víc, než namrzlé. Všude v lesích to fakt čvachtá a bláto lítá až na helmu.
Ale je příjemně teplo, stačí silnější triko, merino dres a tenoučká větrovka. I podzimní rukavice stačily.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř pro 15, 2021 9:34

Závist. Kura Já bych taky točil nohama... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř pro 15, 2021 12:48

Akorát jsem se též vrátil. Čvachtat to čvachtalo, ale taková tragédie to zas nebyla. Paradoxne nejhorší je to zetlelý listí tady všude po asfaltě ve městě, taková hnědá kašovitá hmota. Mám z ní veliký respekt.

V lese relativně sucho, ani moc bahna nebylo, tam se to má kam vsáknout. Teplo nadstandardní kolem 6C, vrátil jsem se po 2h nezmrzlý a spokojený.

V pátek repete a vezmu s sebou i jr., počasí vypadá, že vydrží. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 17, 2021 14:58

Tomas píše:V pátek repete a vezmu s sebou i jr., počasí vypadá, že vydrží. :supz:

Podařilo se, dnes luxusních 6C a modro, v lese trochu bahno ale jinak dobrý. Spokojenost. Juniorka teda moc netočila po covidu a asi měsíc bez bajku, ale dobrý. :D

V neděli bych chtěl zkusit nějákou větší akci, jestli počasí dovolí (vypadá, že by tak něják mělo). Snad dokonce i příští týden bude bajkovatelno podle předpovědi. Luxus!
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 17, 2021 15:14

Závist, tady u nás to sice roztálo až někam do 600mnm, ale od rána pochcávalo, šedivo, hnus. Jak píšu vedle, mám neska den blbec, mám deprézi, už sem se i vzdal myšlenek na točení nohama zítra ráno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát pro 17, 2021 19:49

Já už letos asi víc km nepřidám. Doufám, že se nic neposere a v Ne začneme s dcerou lyžařskou sezónu, do St.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 18, 2021 12:33

Při vycházce neska posněhovávalo + nad 600 mnm to byla skluzaffka = správná volba, že sem se na bajka vysr.l
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned pro 19, 2021 11:57

Dnes už bylo úplně sucho jak v lese tak asfalt všude kolem. Příjemná vyjíždka, teplota 3C, s větrem pocitově o dost chladněji (v nárazech dost nepříjemně). Ale už jsem spokojený doma u čaje a bylo to dobrý.

Tož vyhlížím úterý. Vyhlídky na bílej bordel v předpovědi pro Plzeň na příští týden zatím nejsou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned pro 19, 2021 12:27

Já si nato, že byse asi dalo točit nohama (v dolině) zpoměl až při příchodu domů z vycházky. Vlastně nedalo, celou dobu bylo extra šedivo a dyž sem přišel dom, tak už začínalo scát.

No nic, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 31, 2021 15:25

Tož jsem dnes zakončil rok úspěšně, v letních rukavicích a bez čepice pěknou vyjížďkou.

Přijel jsem sice celkem zafláknej a všude na cyklostezkách z/do města bylo skoro celý město s čoklama, koloběžkama a já nevím čím, ale v lese byl celkem klid - jen pár bajkerů.

Teplota 13°C a slunce. Zítra a v neděli zkusím jít zas.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob led 1, 2022 12:38

pavproch píše: Uvidíme, jak moc se obleví, nebylo by to vůbec špatné třeba na nový rok místo vycházky protočit nohy.... :bike:

Záměr byl, obleva byla (a je = roztálo to fšecko až někam do 7-800mnm) ale myšlenky na novoroční točení nohama mě přešly už v noci - nad ránem tady u nás začlo scát a bylo to.
Takže nic, točení nohama odkládám, žeby na zítra?
Počasí v noci (22-07):
Oblačno až polojasno, postupně na většině území mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 4 až 1 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo bezvětří.
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku místy, postupně ojediněle mlhy. Během dne přechodně místy i polojasno. Nejvyšší odpolední teploty 5 až 8 °C.

Uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob led 1, 2022 13:12

Já byl i s juniorkou po snídani, odpočinkových 30km za město do lesa a zpět. Zataženo 12°C ale ke konci se i slunce ukázalo, trochu pofukovalo ale fajn.

Lidí všude znatelně míň než včera, ale už se těším na pondělí až se to zas vrátí do normálu a budu zas v lese tak i v polích klid.

Včil jsem dal vše vyprat, zítra asi bude jen vycházka.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned led 2, 2022 12:43

Týden resp. 10 dní doma (= vykolejení z běžného režimu) je pro mě snad zakletý čico.
pavproch píše:
pavproch píše:Do prkýnka! Začínám (ne)pochybovat o své imbecilitě = rukavice.

A už zase = totál imbecilita nebo já nevím co = zase rukavice.

A neska potřetí: ráno vstanu, +7, slunko probleskuje mezi mrky = snídaně, kafe, oblíct se a vycházka (ešče sem narychlo vymýšlel kundyma). Pochoduju, užívám si pochodování a akorát těplotu a sem tam slunko a nemám pocit, že dělám cokoli špatně. Až... po ca hodině a půl vycházky sem.... potkal dva (zabahněné) bajkery, takmito to došlo: TY WOE, DYŤ SI CHTĚL JÍT TOČIT NOHAMA!

Mno, takže asitak to bylo neska s mým bajkingem. Grrr, starý blbý člověk!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » ned led 2, 2022 13:09

:lol: a to jsem si vcera rikal, jake jsem pako, kdyz jsem si 300 m od baraku uvedomil, ze mam nejak podezrele lehky batoh a doslo mi, ze jsem si nevzal vodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod sobb » pon led 3, 2022 0:45

pp: tak to už je docela vysoko nasazená laťka :D

Mimochodem, zrovna koukám, jak je to s předjížděním cyklistů a tím zuřivě diskutovaným půldruhým metrem. A jo, nakonec vydali vyhlášku, že cyklisty možno předjíždět i přes plnou čáru (viz. příloha osm vyhlášky č. 294/2015 Sb.)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon led 3, 2022 8:31

No je to na pováženou. To už je na nějákej notýsek a psát si "zítra chci jít na kolo". :lol:

Kažopádně to podle výhledu počasí vypadá, že bude zas s cyklistikou utrum. Prošvihnul jsi příjemné novoroční cyklistické okénko.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pon led 3, 2022 22:32

A pak si tu bude stezovat, ze nemuze najit notysek a nevi, co ma delat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte led 4, 2022 8:30

Ještě večer jsem si řikal, zejtra bude ještě teplo, nic tam večer nemáš, sjedeš do rachoty na kole. A k ránu mě vzbudilo šplouchání v okapu a věděl jsem, že do práce zas pudu :evil:
Aspoň jsem zas poslechl kus knížky.

Je fakt, že jsme kolem silvestra při pěšovýletech s partou s dětma viděli kyklistů dost. Ale vyjet mimo silnice bylo o titul blátomila, aspoň teda v Kruškách.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » úte led 4, 2022 8:51

Jako cyklookenko se zastavkou na male pivo na slunicku (14 st.C) to o vikendu nebylo spatne, nicmene pohled na tajici opustene sjezdovky na protejsim kopci byl smutny.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika