Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 1, 2020 17:49

pavproch píše: 99% píchnutí, co mívám, jsou ostny ostružiny (aj. ostnatého plevele)


Jj, neska tam zase byl trn z ostružiny, křasný, dlouhý, pichlavý.... sfiňa jedna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 1, 2020 18:00

Čím dál tím víc mi ty bezdušáky vrtají v palici - dyž mám na 29" bajku bezdušáky, sem na výletě a zapíchám si (třeba tím posratým trnem z ostružiny) - jaxe to řeší ? Opravuju /lepím v terénu nebo tam skrz ventilek šprcnu Slimáka a jedu dál? Jak ale najít bez sundání pláště z ráfku ten trn? (To vždycky hledám pohmatem zevnitř prstama po povrchu pláště....) Bezdušák se lepí zevnitř flastrem nebo (jako třeba pneu na autě) vražením gumového provacce (namazaného lepidlem) zvenku šídlem skrz nalezenou díru?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř črc 1, 2020 18:08

Malou díru zacelí mlíko. A na větší se použijí knoty.
https://www.kupkolo.cz/sada-force-pikad ... u_z108144/

A doporučuji pri nasazování pláště potřít patky mýdlovou vodou. Dost často to pomůže lepšímu usazení pláště.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 1, 2020 20:01

Já to mam taky tubeless ready, ale něják mi to připadne zbytečný. Tady jsem nedávno narazil na slušný video s tím co a jak a něják v tom prostě nespatřuju žádnej benefit oproti duši.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 2, 2020 11:27

Kopíruju z AF.cz, kde sem dostal spoustu dobrých rath a videjí:

Chlopi, kuju za všechno info. Protože se mám ráth a nechce se mi v terénu někde dupat s výměnou duše (a protože sem si - nechtěně - koupil jak přední tak 3x zadní plášť tubeless ready), tak do toho půjdu.

Otázky (laika, který se před minutou rozhodnul, že do toho pude):

1. (Galuskový) ventilek - je jedno jaký nebo jsou značky/typy které určitě jo a které určitě ne? (cena nerozhoduje)
2. "Mlíko" (prostě ten sajrajt, co se lije dovnitř) - jaké (opět - jsou značky "jo" a značky "ne" nebo je to jedno?)
3. Místo náhradní duše (a montpák) s sebou vozit co? Nějaký sprej/bombičku/nádobku se Slimákem? (jaký?) Nebo dělat už předem paniku a vozit s sebou i tu duši a montpáky (myslím, že je to blbost)
(Malou) pumpičku budu vozit i nadále, logicky.

Kuju.

Dodatek - ten "sajrajt" vevnitř by mohl i "namazat" patky pláště, takže by snadněji mohly "sklouznout" do správné polohy v ráfku (ref přední plášť mi fčíl po opravě chodí šišatě...), ne?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv črc 2, 2020 14:12

pavproch píše:...
1. (Galuskový) ventilek - je jedno jaký nebo jsou značky/typy které určitě jo a které určitě ne? (cena nerozhoduje)
2. "Mlíko" (prostě ten sajrajt, co se lije dovnitř) - jaké (opět - jsou značky "jo" a značky "ne" nebo je to jedno?)
3. Místo náhradní duše (a montpák) s sebou vozit co? Nějaký sprej/bombičku/nádobku se Slimákem? (jaký?) Nebo dělat už předem paniku a vozit s sebou i tu duši a montpáky (myslím, že je to blbost)
(Malou) pumpičku budu vozit i nadále, logicky.


ad 1 - ventilky jsi nedostal k ráfku? Mám Shimano tubeless ready ráfky a ventilky na tubeless jsem dostal už s kolem

chystal jsem se na to, když jsem jezdil na ostrově, kde trny ostrý jako jehla byly i v na první pohled normální trávě, když jsem sjel z cesty, zapíchal jsem si třeba 5x za odpoledne
akorát jsem na to neměl kompresor, a ani velkou nožní pumpou jsem to nenafoukl tak, aby plášť sedl neprodyšně na patku
a čím víc se blížil návrat do Čech, tím víc se mi s tim nechtělo patlat

kdybys měl zájem, mám doma 2 flašky mlíka, nepoužitý, kupováno na Chainreactioncycles.com - co to přesně je, se můžu mrknout večer

btw. kamarád dělal v UAE, připojil se k nějaký partičca Anglánů v Dubaji na zimní vyjížďky a ti mu rovnou řekli, že jestli nemá tubeless nemá vůbec vyjíždět
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 2, 2020 17:26

Kuju.

Zítra v práci snad bude klid, tak si to všechno proštudím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » čtv črc 2, 2020 17:45

@kyborg:
ad 2. - Stan's NoTubes

ad 3. - nejakú opravnú sadu s knotmi napríklad totok ... je ich kvantum, toto je prvý odkaz čo som našiel
ak sa urobí taký defekt, že sa pätka plášta "odlepí" od steny ráfika, je lepšie mať so sebou CO2 bombičku, pretože s minipumpičkou (pravdepodobne) plášť nezaskočí nazad k stenám ráfika.... na druhej strane niekedy sa stane situácia, že tmel dieru nezalepí úplne a tlak v kolese uniká pomaly, vtedy je lepšie mať malú pumpu
ale viem, že cyklisti, ktorí jazdia bezdušové kolesá, bežne so sebou pre istotu vozia aj náhradnú dušu... tá môže byť kľudne nejaká ultralajt na dojazd domov....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv črc 2, 2020 20:48

tak to mlíko co mám, je přesně to, na co odkazuje paldo, 2x500 ml, ještě originál zapečetěné flašky, tedy nevyschlé
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 4, 2020 11:59

Neska ráno sem zase kroutil nohama proti kopcu - stará choroba po nemoci ešče nepatří do starého železa, heč! Radhošť z Dolní Bečvy bez jediného metru tlačení bajka a jen (myslím, že) se třema vydýcháníma se. A nejvíc mě těší, že sem (poprvé za těch asi 35let co bajkuju) díky 26/50z vyjel poslední stoupání zelené značky od vrstevnicové lyž. cesty k soše. Ejchuchu. (...ale musím přiznat že sem urvaný jak vagon). Na hřebenu bylo vidět, že sou prázdniny - potkal sem asi vosum lidu, mimo prázdniny tam takhle brzo ráno bývám sám...

Neska to bylo bez píchání (ie bez potupného pěši návratu dom), kuju temu nahoře. :prayer:

Brzdy dobrý, nové špalky fuckt nehvízdají a to jsou stejná značka/typ/série jako ty tam byly předtím (OEM šimano) a ty hvízdaly. Akoráth musím doladit ten přední plášť jak je na ráfku šišatě. Ešče jeden výlet to snad snesu, pak stejně budu předělávat na tubeless a přitom to přední kolo nabuřím tlakovým vzduchem fpráci (máme tam 8bar, to by mohlo stačit :D ), ať si ten plášť (patky) pěkně sednou do ráfku.

EDIT: A jak těžijou kůroffce, tak to zase byla bahenní lázeň / sjezd = sem přijel dom jak prase, s bahnitým pruhem přes celý záda až na přiblbu..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 5, 2020 12:57

Ještě jednou kuju za tipy, právě sem si objednal (snad) vše potřebné, příští týden až bude doručeno, taxi fpráci (jaxe budu nudit při strážní službě) pohraju s bajkem a udělám z něj tubeless s (doufám) i nešišatě nasazeným předním pláštěm na ráfku.

Btw, kdysik dávno (odhadem tak 2005) sem v dušovém bajku 26" zkoušel tehdejšího "slimáka" (Slime flat tire protector - taková zelenočerná flaška to byla a tak nějak se to tehdá menovalo) a myslím (už si nepamatuju) sem to zase opustil, ne proto, že by to nefungovalo (díry v duši to utěsnilo), ale protože celý bajk vždycky na začátku výletu (než se slimák rovnoměrně rozlil po celém objemu duše otáčením kol) jezdil drncavě - tehdy se ale, myslím, toho slimáka tam lilo mnohem víc než se dneska doporučuje (60-90ml). Prostě uvidíme, doufám že (zase) nebudu prokopávat slepé Cimrmanovy uličky.

@Lipon: dík za nabídku, ale protože sem toho "musel" objednat víc, vzal sem při nákupu i flašku "slimáka".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » ned črc 5, 2020 17:40

pavproch píše:Sem si zapíchal.... v lese
Dnes jsem si na Tebe spomenul. Na jesenicke hrebenovce mne na ceste pod Ztracenymi kameny smerem na Skritek predjel biker, sjizdejici v tech skalkach (ze tam nemel co delat, je vec jina). Kdyz jsem dosel na rozbocku, videl jsem ho, jak tam resil pichani s nejakou kamoskou, taky z bajku, ta mu pomahala, aby mohl pichat dal :wink:.
Uz foukal, kdyz jsem tam dosel... Taky ale z toho pichani nevypadal uplne stastne....

NTB, o tech Tvych pichanich v lese vi 3/4? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 6, 2020 11:32

Tak. Neska sem hned ráno zase kroutil nohama proti kopcu a.... musím si postěžovat na starého člověka ve mně - od rána bylo horko a to tak, že velmi, dyž sem v jedenáct úplně hotový došmatlal dom, už to bilo přes třicet ve stínu. Pohyb sic na čerstvém horském vzduchu, ale v hicu tělo nechce následně ustát, je mi na vyvrácení, doslova. Já už chcu svatou annu (chladna z rána) neb rovnou podzimek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 6, 2020 12:23

Jo, dodatek - všechno zlé (horko) je k něčemu dobré - neska poprvé po snad dvou měsících sem nemusel po návratu z výletu mejt bajka hadicou s třískou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon črc 6, 2020 12:24

Musíš vyrážet nejdýl v 7 z baráku, pak je to OK, i když dnes to byl extrém a už po sedmý bylo na teploměru venku tady taky 21C. Já byl před devátou doma a pak akorát začlo pršet. Takže jsem spokojenej.

Nebudu si hrát na frajera, já ty hice taky na kole moc nedávam.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 6, 2020 12:27

Sem to teda ráno nestih asi o pět minut, no... možná sem urvaný jak vagon nejen z toho horka, ale taky, že výlet trval in(g)tenzivně bezmála 4 hodiny, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon črc 6, 2020 12:34

4h proti kopcu je dost na to bejt strhanej i bez vedra.

Já většinou ráno před snídaní vyrazím tak na hodinu až hodinu a půl, většinou dám tak 25-30km a pak jdu snídat a makat. Nějáký kopce v tom jsou, ale zas to nejsou žádný trháky, je to tak akorát na probrání a jelikož už je letos něco najeto a tělo funguje, je to radost.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 6, 2020 12:38

Mno, úplně po rovině to nebylo, no, to je pravda, fčíl sem čuměl do mapy.cz a moc do kilometru pozitivního převýšení mi nechybělo, možná i dokonce to bylo lehce přes.

Je tam hic žebych se pic. Ale už de frontica, po ní má být pár dní zase lidsky až fpátek zase prorokujou třicky. Na středu ráno tady u nás ešče fčera slibovali enem 6st, už to zvedli na 8, škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon črc 6, 2020 15:57

Šumava od rána docela frišno, když zalezlo slunko. Studený vítr, čerstvý. Fronta se vyhnula, spadlo asi 8 kapek. Nejtepleji bylo ráno v 10. Ale zas nebylo do kopců vedro, dolů se hodila i vesta.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 9:11

Dnes ráno valim, plesk, zase v hubě nějáká vosa/včela a žihadlo, tentokrát jsem dostal místo do jazyku "jen" do spodního rtu. Zkázu dokonalo zjištění, že jsem si letos poprvé zapomněl vzít vodu a tak nebylo čím tišit bolest po vpichu a celkově co pít.

Vyjížďka za všechny prachy.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 8, 2020 9:14

Tak jo, (snad) vše potřebné na tubeless mám v prackách, zítra pojedu do práce na bajku a paxi s ním budu "hrát". Už sem ale myslel, že mě střelí, i dyž sem chlapům říkal, ať nevypínají kompresorovou stanici, tak ji vypnuli a já nevěděl, jak ji zapnout. Ale nakonec se povedlo, no.... :mrgreen:

Dycky jak fučím proti kopcu, hubu dokořán, taxe toho (vosa v hubě) taky děsím. Už sem mockrát plival mouchu, hovado, motýla ale vosu naštěstí ještě ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 9:29

Tohle nebylo ani tak proti kopcu, jako z mírnýho kopce ve městě a v zatáčce, hubu jsem ale měl přivřenou, takže se k jazyku nedostala.

Mě za celej život nikdy nic na kole nepíchlo a teď 2x během jednoho měsíce. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 10:41

@Tomas: tak tos mel docela stesti... Takove pichnuti osy nebo jeste lepe vcely do jazyka je fakt zivotu nebezpecne. I bez alergie. Lehce a rychle se muzes udusit a zachrani Te jen hodne rychla intubace. Zadna voda na chlazeni nepomuze, teda pokud ji nemas opravdu ledovou.
Jeste na vysce mela manzelka stesti v nestesti - koupila se ve stanku nejake tri kopecky zmrzky, hned si na ni sedla osa, manzelka dostala kousanec do jazyka. Nastesti se tak nelekla ze by ji spadla zmrzlina, tak ji okamzite pouzila na chlazeni mista kousnuti a jazyka, az kym se cela neroztopila, takze se ji nakonec vytvorila jenom mala boule. Sice byl stanek vzdusnou carou asi 70m od ORL ordinace, ale ta byla za rohem a nevim, jestli o tom nekdo z lidi u stanku vedel (ja jsem kolem nej sel parkrat predtim k jinemu lekari, jen proto jsem o ni vedel). Mobily nebyly, telefon nekde mozna v hospode vedle, ale dojezdove casy tehdy byvaly uplne jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 8, 2020 12:11

Technická zvídavá:

Po cca 1 a půl roce provozování kabroňovýho (lakovanýho) bajka a půlroce kabroňových (nelakovaných) dílů na něm sem přišel nato, že když byly díly nové, byly prostě černé, fčíl po půlroce, x mytích bajka a y hodinách na slunku (UV) na těch nelakovaných kabroňových dílech začíná být (speciálně na slunku ie ostrém světle) vidět struktura kabroňových vláken.

Probudil se ve mně technik lenivý gůglit a stahující gatě už daleko před brodem, taxe ptám tady: Je možné že kabroňové díly (a potažmo i rám bajku chráněný lakem) "provozem" nějak stárnou (voda, vítr, UV = degradace pojiva mezi kabrňovýma vláknama = degradace vlastností / pevnosti atd?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 8, 2020 17:42

Taxem nakonec trochu surfil a jako obvykle, (moje) panika byla z velké části zbytečná....

cabron.jpg


Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 9, 2020 10:08

Taxem tubeless, tada bajk je tubeless.

Mám ale v hlavě pěknou paniku z ventilků, jak "fórově" tam drží (mechanicky i tlak vzduchu) - koupil sem na doporučení ty iiSuper (s round základnou a gumovou obsázkou/těsněním) a zadní se mi při montáži podařilo prstem svlíct z těsnění a protlačit skrz ráfek. Tlak v pneu prozatím drží, budu se muset halt naučit žít / bajkovat s tou nejistotou... když to bude dobré (= dojedu až dom) z prvního, druhého.... padesátého výletu, taxi třeba zvyknu.

A přední (doposud šišatě nasazená) guma je už zase na ráfku pěkně rovně, halt 8bar tomu pomohlo - "prásk" a patka pláště byla tam, kde má být.

Btw, píšou že hned pro napuštění mlíka se to má projet, aby se rozlilo po celém povrchu pláštů zevnitř, taxem s tím jezdil po dvoře firmy a řekl bych (= sem si skoro jistý), že pláště vydávají při valení (nejen) po betonu jinak šustivý zvuk než vydávaly s dušama uvnitř.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 9, 2020 10:36

Btw, otázka na opravdu znalé kyklisty:

Už po cca roce a půl používání (ca 50 dvou až čytřhodiných výletů) je "načatá" (vydřená - je to vidět těsně nad tím Titanovým sedlovým drátem) kůže na sedle Selle Italia Lite Flite - nechat to tak, nebo něčím napatlat? (krém na boty?, sekunďák?)

flite.jpg


Neska ty věci fuckt nic nevydrží..... :-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » čtv črc 9, 2020 11:00

Snoseal? :-D Ja bych to maznul necim s vcelim voskem.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv črc 9, 2020 12:02

pavproch píše:krém na boty?, sekunďák?

Kožený sedla Brooks (to jsou ale touringový) se mažou normálně tímhle. Jak zvenku tak zespodu/zevnitř, aby kůže zůstala v pohodě a tam se dá ta kůže i dodatečně vypnout, pak ty sedla vydržej fungovat léta.

Ze zvědavosti jsem mrknul na web vychvalovaný Selle Italia a našel tady tohle:
The use of products such as oils and creams may jeopardise the lining’s durability or cause it to wear prematurely.

Takže se tam s žádným mazáním nepočítá a v podstatě jediný co by ta sedačka za svůj život měla vidět je lidská prdel nebo vlhkej hadr na otření/očištění.

Snoseal bych teda nepoužil, páč má tendenci lepit jako prase a to je to poslední co by jsi na sedačce chtěl. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 9, 2020 12:04

Kuju. I na bike-forum sem dostal odpověď "negabat, yezdit", nebudu na to teda šahat, max (až se to stane neúnosným) začnu shánět někoho na celo-přečalounění :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika