Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 25, 2015 10:18

krasne si to napsal budo. Me sice tyhle akce uplne primarne nelakaji, ale zas to ma cosik do sebe a hodne lidi prave puvodne snaha neco se psem delat, a proc ne zrovna dt, privede k prirode a tomuto druhu traveni volnyho casu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř úno 25, 2015 11:26

budo píše:....Takže apriori odsoudit dogtrekový závod jako něco škodlivého je dle mého názoru krátkozraký počin na úrovni hospodských řečí charakterizovaných pravidlem čím více neznalosti, tím více sebejistoty v názoru.....


Ale kuš už....
Kde jsem Dogtreking odsoudil jako něco škodlivého?
Já jen napsal, že to nechápu a uvedl důvod, kterým je, že "mi to celý, při vší úctě a respektu, přjde takový zvrhlý".
Povšimni si slov MI PŘIJDE = subjektivní Dudyho pocit.
Nepodsouvej mi, prosím, něco, co jsem ani nenaznačil.

P.S.: Já taky beru občas na čundr čokla.
Teď tedy ne, páč starýho sme museli nechat odborně zamordovat a novej je moc malej. Dokonce občas jedu s někym, kdo má taky psisko. Ale nenapadlo mě nikdy s tím nějak operovat, nedejbože to programově vyhledávat, organizovat, natož v tom závodit.

P.S.P.S.: Pro mody, nebylo by od věci posledních pár příspěvků uklidit do nějakýho zdejšího psího útulku, případně jiného kotce?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř úno 25, 2015 11:59

taky nechapu, kde vzal to konkretni odsouzeni konkretni akce - ja jen psal, co nemam rad - tak snad muzu mit taky svuj názor - to ze jsem vsecky masove akce hodil do jednoho pytle je mozna chyba, ale to bych tady musel stravit mladi, abych pitval jednotlivosti.... cili to vidim akorat tak, ze jsem rek sve, nikoli ze jsem konkretne nekoho nebo neco odsoudil
:((
... v poslední době mi prijde budo nejakej vztahovacnej nebo precitlivelej (mozna ma doma problémy), když je zde nejaky jiny názor, který nesdili, hned skace jak certik z krabicky
:roll:
rozhodne to nebylo namireno proti nekomu konkretne - jinak za svym nazorem na masove akce si nadále stojim - a to mam doma psa , kocku, manželku, auto, kolo, batoh, boty, varic atp. a proti nicemu z toho apriory nejsem zaujaty - howght :rock:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Příspěvekod zonn » stř úno 25, 2015 12:14

Vubec bych se nedivil,ze bude precitlivelej,az si precte tvuj komentar;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř úno 25, 2015 13:48

no, asi jo - ale to uz je jenom dusledek
:wink: :-#
nic proti nemu nemam
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » stř úno 25, 2015 19:18

no vy jste mi ale psychoanalytici :smt082
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » stř úno 25, 2015 20:09

Nemyslel jsem to proti tobe;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Quido » stř úno 25, 2015 20:31

uz nas prokouk

:-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 10:07

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 26, 2015 10:35

ja uz uzila botky asi 2x a jednou by se mi hodili, kdyz sem je jeste nemela. Na DT ale sem je jeste nepouzila, to je pravda.

jit to nonstrop muzes, hodne lidi to tak dela a pokud bys to zvladl za 12h, tak bys byl dobrej. nechapu "do 12ti hodin to musis dat". 88km podle me nikdo, kdo nebeha neujde za 12h. ja chodim cca 10h polovicni casy cisty chuze, bez svacin anebo polivky v hospode. Je pravda, ze zdravej clovek bude o neco rychlejsi, ale kdyz se podivas do tabulky (vysledky se daji dohledat v poho z lonskych zavodu) a treba konkretne slapanice ze 72 longaru jich 10 doslo do 12ti h do cile a casy nad 20h sou dost bezny taky.

mapa z lonska

uchyl v elastacich tam asi nebudes jedinej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod apuka » čtv úno 26, 2015 14:34

Ja bych pro nektere lidi trochu upresnil: dogtreking je ponekud jina disciplina, jako ochozeni do prirody se psem Rozdil (resp. uroven rozdilu) je cca jako mezi turistikou s tur. holemi a nordic walkingem nebo mezi turistikou a behanim po lese.
Kym jsem psa mel, taky jsme s nim chodili vsude (krome Tater - tehdy se tam nesmelo se psem) i do Alp 3000+, ale nikdy jsme nedelali dogtreking, protoze mne to nechyta. Ale uznavam, ze nektere psz to vyslovene bavi, stejne tak i nektere lidi. Jen bych byl radeji, kdyby si ucastnici vzali na vedomi, ze ne kazdy clovek v prirode ma rad psy, dokonce se nekteri jich i boji. Toto se moc casto nedeje.
Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli se dá jít bílá opava(Jeseníky) se psem
Jednou jsme "omylem" (vysli jsme jenom na prochazku a skoncili jsme takto :-)) presli s kolii hreben Rohacu od Banikova po Smutne sedlo. Ten pes byl tehdy prvne ve skalnatych horach. Tim jenom chci rict, ze je blbe se takto ptat - projit se psem se da vsude, otazka je jenom, jake jsou podminky, jak to zvlada pes i pan a jestli jsem ochotny psovi pomoci v pro ne neschudnych mistech (napr. si jej vzit do rukou/ruksaku/...). Na druhe strane nedoceneni jen jedine z techto otazek muze nekde vest ke zraneni nebo smrti psa, pana i jinych lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 26, 2015 14:49

zrovna ucastnici, kteri tudiz musi mit psa na voditku sou asi mensi problem nez rodinka se psem, kterej neposloucha a obtezuje v lese uplne kazdyho kdo si vynda prave svacinu. Paradoxne neposlusnej pes na voditku je asi mensi problem, nez neposlusnej pes na volno.

jinak to neni o zavodnicich ale o ohleduplnosti a zodpovednosti obecne.

ale ono je to castecne i o tom, ze lidi sou soutezivy, sou druzni, radi se pobavi nad pivkem s nekym stejne zalozenym a kdyz si u toho uziji cas v prirode, i kdyz nekym organizovanej... proc behaj maraotnci maratony... si kazdej prece muze behat tu 40tku kolem domu a nemusi kvuli tomu nekde jezdit zavodit a tohle je stejny - nektery lidi to vyhledavaj, jiny se k tomu dostanou byjimecne jako hec nebo jako neco novyho, vyzvu, kterou si proste zkusi a jiny lidi to nepotrebuji, protoze vyrazi sami kamkoli.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod apuka » čtv úno 26, 2015 15:53

Jo, urcite to je "o ohleduplnosti a zodpovednosti obecne". Jen tady takz (casto) plati, co bylo receno - z jednotlive slusnych a milych lidi se casto pokope stava stado... No a to jsi asi prave nepochopila (asi ze jsem to tam primo nenapsal) z me poznamky - bohuzel, casto zvitezi soutezivost i mezi dogtrekkery a potom nekteri nevidi a neslysi. Nejde o prime obtezovani lidi psami, ale o tom, ze se ocekava neco ve smyslu "ja soutezim, ty jsi jenom na prochazce, tak uhni ty mne, ja bych ztratil par vterin". A dogtrekker se vali stredem stezky a chudak clovek, ktery se psa boji (a neumi odhadnout, jak se zachova, kdyz pujde kolem nej) musi s hruzou v ocich nekdy doslova skakat do krovi nebo lesa, aby se na uzke stezce vyhnul soutezicimu. Nerikam, ze to dela kazdy, ale stejne jak na akcich typu Beskydska sedmicka, Lysohorska 24-ka nebo jak se jmenuje a pod se s tim stkavam az prilis casto.
Ja jsem vzdy psa vzal k sobe, zasli jsme i radeji mimo stezku, tam jsem jej nechal si sednout, drzel za obojek a tak jsem pockali, kym clovek, kterz se bal prosel kolem nas a kousek jeste dal. Ne proto, ze by pes jemu neco udelal, ale proto, ze vim, jake to muze byt pro nekoho stres (jemne receno), kdyz se kolem nej mota podle nej nevzpocitatelny a nebezpecny pes (i kdzy je to jen civava - strach ma velke oci). Nam to nic neudela, a tomu druhemu to ulehci zivot. Dokonce parkrat se stalo, ze par takovych lidi se podekovalo, dali jsme se do reci a oni pochvalili psa - a nakonec se odhodlali jej i pohladit a sli dal cely stastni, ze prave jednou zvitezili nad svym strachem. Jo a ze jde nekdo, kdo se psa boji jsem vedel jeste pred zatackou, protoze muj pes to dokazal nejak vycitit, i kdyz cloveka nevidel, necitil, neslysel bylo to na nem bezpecne poznat - neptej se me jak to rozeznal, to nevim
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 26, 2015 16:05

aha, jasne. to mas urco recht, ze nekdy v ty honbe za casem prestava byt ta ohleduplnost.

ja dt beru jako narocnejsi vandr, takze si s sebou klidne vemu vareni, hygienu. a kdyz nedojdu, tak nedojdu. nekteri lidi neberou krome povinny ani gram navix jen proto, at kvuli tomu treba nedojdou, coz ja si zas chci uzit maximalnw tu prirodu spis
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 20:10

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 27, 2015 7:32

tak on kras obecne je fajn, akorat by se mi jeste libilo, kdyby to nebylo skoro jediny dopravne dostupny misto na vylety:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pát úno 27, 2015 12:40

V Posázaví, v dolním toku Sázavy, bude tuto sobotu dogtrek. Je tam trasa 25km, asi i něco delšího. Zvažuju neoficiální účast se psem a potomkem 4,5 roku (ujde 18km, na zbytek beru nosítko). Pokud by se někdo chtěl připojit, dejte vědět. Je to neoficiální DT, spíš výlet. https://sites.google.com/site/dogtrekkingposazavi/home
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 18:35

Pes musi byt trenovany!!! Nejdriv jsem si chtel pujcit jednoho z utulku, ale to by nedopadlo asi dobre. Soused, co ma domaciho obranare (mixla doga Frantisek) souhlasil a psa pujcil. Prvni den seznamovani na 10km. Ja jsem bezel, Franta sel a cumel. Druhy den 20km, ja jsem pomalu bezel, franta sel. Treti den Fanos nesel a cely ho prospal, sezral pul pytle zradla a konzervu, vypil, co videl. No ctvrty den jsem si pro neho sel kolem 16 hod a strasne kulhal :shock: . Soused rikal, ze cely den byl OK, ale jak me ten vycuranec videl u plotu zacal kulhat. A nechtel jit nikam. :twisted: Herec jeden. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 1, 2015 18:50

nojo, moje fena dokonce dost verne predstirala harani, aby se tomu vyhla, ale prestala s tim predstiram dost brzo, aby mela smulu:D

to je pes od psa, nektery ani nejsou zvykly chodit na voditku vubec, kdybys chtel DT zkusit na ofiko akci tak na fb strankach se da i domluvit zapujceni psa... treba moje fena na voditku chodi v pohode, nevadi ji hole, netaha ale chodi na napnutym aspon, pes, ten si coura od kere ke keri, vsude cucha, rovne nejde :D s nim to taky de ale neni to s nim tak pohodlny.

jinak z utulku pokud by ti pujcili tak to asi by slo v poho, potkala sem na toulovci slecnu, ktera si pry v utulku u nich psy na DT obcas pujcuje a oni ji puci takovy ty vhodnejsi jedince
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 19:45

Ofiko asi ne. Na behani je pes super a byl jsem se podivan na agility. Nechapu, co nekteri dokazi. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 20:14

btw co ten kolik na zavrtani do zeme?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » stř dub 1, 2015 20:28

Taky by mne zajímalo, jak to s ním dopadlo. Teď na Toulovci ho měla žena s sebou (ten origo - těžkej)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 20:41

A pouzila ho?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2015 8:34

budo - kdyz sla mid, proc ho nesla? (nebo v kempu?)

booze - ja ho nakonec nemela, pac kamoska ho nema takze bylo jasny, ze pokud to nekde zariznem, tak v lese... no a vlakvoa zastavka taky nebyla k zahozeni, navic tam by byl fakt nepouzitelnej, takze su rada, ze sem to netahla. jinak by to byla dalsi nevyuzita vec vedle celty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 9:14

Mawenzi píše: jinak by to byla dalsi nevyuzita vec vedle celty.

to jako klasicka bavlnena celta a nebo ta od YOPA? V prvnim pripade bych nechapal a v druhem bych tech par gramu, ze v pripade zmeny pocasi hodne pomuze, vubec neresil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2015 9:19

jj ta od yopa - no ja rozhodne nelituju toho, ze sem tu celtu nesla - necekane zbytecne, plan byl v lese - ale ze ten kolik by byl zbytecnej uz od zacatku kdyz kamoska nic podobnyho nema, tak bysme museli hledat neco prijatelnyho a pak to postrada smysl nosit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » čtv dub 2, 2015 13:25

nenesla ho, jen ho mela v kempu ... autem ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 14:08

Mawenzi píše:jj ta od yopa...

Asi se ti nechce udelat par fotek a nejakou malou recenzi, kterou sem pak das? :wink: :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2015 18:20

budo tak do kempu to jo, to se hodi:)

booze no nevim, co recenzovat - yopo mi poradil idealni minimalni rozmer na mych168 cm mam tusim 220x180 a jako nouzivka skvely, I neplanovanou burinu sem prezila vsuchu skoro akorat se mi od stromu (nebyla na holich) odrazela voda pod ni trochu. ja su s ni spokojena, vahu a sbalenou ji ma yopo na fotkach a nekde doma ti myzu vyhrabat foto mezi dvema stromy. nejakybezny destiky ok, jednou za css to pro jistotu vemu nejakou impregnaci. asi bych priste ale volila o neco vetsi (delsi) ale pro me kdyz jezdim max na 2 noci u nas nema smysl moc hrotit . http://mawenzi.cz/fotky/fotky_2014/2014 ... hoto43.jpg zelena vlevo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 20:09

dekuji :smt023 jsem se dival na par fotek, co mas na webu, a ten tvuj pes je docela kapesni. Na neho asi zavrtavaci kolik neni potreba, ne? :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking