Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned úno 8, 2009 17:55

Robur píše:
conny píše: ... ze polovnik moze zastrelit psa, ktory je na volno 20metrov od pana povazujem za uplnu zvrhlost...


100%ně souhlasím, ovšem v případě s těma srnama, co jsem popsal výše, myslím že ten polovník má nejen de jure ale i morálně právo toho psa zastřelit :(



podle mně má myslivec právo zastřelit psa, který se pohybuje více než 200m od majitele. Je blbost, aby si majitel se psem nemohli zajít do lesa na procházku, a pes by musel být na vodítku. Samozřejmě nesmí plašit zvěř, a musí být majitelem přivolatelný.

A k tomu, že pes musí být venku zásadně na vodítku: v zákoně na ochranu zvířat je jasně dané, že majitel NESMÍ omezovat svobodný pohyb zvířete, pokud je to jeho fyziologická a etologická potřeba (což v případě psa jednoznačně je), takže by se takovéto chování mohlo posuzovat jako týrání zvířat, pokud by majitel měl psa v bytě a ven s ním chodil jen na krátkém vodítku a nikdy ho nepustil, jako tady někdo psal
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ZbynekN » ned úno 8, 2009 18:06

Suzie píše:že majitel NESMÍ omezovat svobodný pohyb zvířete,


Proti tomu nic nenamítám, ale ať zvíře neomezuje můj pohyb
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned úno 8, 2009 18:51

ZbynekN píše:
Proti tomu nic nenamítám, ale ať zvíře neomezuje můj pohyb


Ale tohle přece nemůžeš zobecňovat JEN na základě tvých zkušeností! Určitě většina majitelů se o své psy stará a jsou jimi ovladatelní, a tuto pověst kazí pose menšina, kteří své psy nemají vychované vůbec. Tak to takhle nezobecňuj, když to nemusí být pravda
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » ned úno 8, 2009 21:24

ZbynekN píše:
Suzie píše:že majitel NESMÍ omezovat svobodný pohyb zvířete,


Proti tomu nic nenamítám, ale ať zvíře neomezuje můj pohyb

sim ta, pod to vysvetlit tomu mojmu xichtovi...
bo odkedy mam tohoto nasho degesa, moj pohyb je znacne obmedzeny... :rolleyes:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 9:42

Suzie, ty to nemas ako vediet, ale ZbynekN sa dost boji psov. co je trochu ina situacia ako ked idem okolo psa ja.

poznam to na svojej mame: ideme traja, ja, ona a otec. na obzore sa objevi pes. mama cuvne a necha nas prejst prvych. my dvaja bez problemu prejdeme, ide mama a pes zacne brechat :ú

ked to bolo ocividne nieco hrave, tak sme to robili tak, ze sme psicka nejak natiahli k sebe, aby mohla prejst.

inak pre vsetkych, co sa boja psov odporucam behavioralnu terapiu - bud si najst kamarata s poslusnym psom a pravidelne sa s nim stretavat (toto sme praktizovali s tym, co obcas byval u nas, ani nasa mama sa ho nebala napriek vyske 48 cm v kohutiku :ú ) alebo si rovno kupit stena - stenata sa nikto neboji a kym vyrastie bude to VAS pes *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ZbynekN » pon úno 9, 2009 13:32

Ano, to je pravda. Bojím se psů a i když se kolem přežene minipes tak ztuhnu leknutím :roll: Prostě mám špatný zkušenosti
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 13:53

ZbynekN píše:Ano, to je pravda. Bojím se psů a i když se kolem přežene minipes tak ztuhnu leknutím :roll: Prostě mám špatný zkušenosti


tak vyhladavaj pozitivne skusenosti so psami - ale nevyhybaj sa im celkom, uz len kvoli tomu, ze pes skor vybehne na cloveka, ktory sa ho boji ako na toho, ktory nestuhne zlaknutim.
je to nespravodlive ja viem, ale pes je v podstate selma, ktora tiez vyhodnocuje riziko a ked sa bojis, usudzuje z toho, ze mas preco a teda, ze na teba ma - a to si skusi takmer kazdy. pes zije vo svorkach, ktore su hierarchicky usporiadane a aby na jej cele bol vzdy najsilnejsi jedinec (teda par), ma zakodovane, ze skusa, co si moze dovolit, hned ako ma pocit, ze by z toho mohol nieco mat (cize prakticky nepretrzite :ú). ale to neznamena, ze ta rovno uhryzne (to je z hladiska prezitia pre neho nevyhodne, ked sa v odhade pomylil, mohol by skaredo doplatit), vacsinou je spokojny uz s tym, ze ta pekne vystrasi.

snad ma tuna chovatelia poopravia, ked nieco nie je presne, ale takto zhruba funguje logika psa (nemyslim teraz na bojove plemena alebo straznych psov, ktorym vbehnes do teritoria)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 15:46

já se psů (těch velkejch) bál taky, ale na vojně jsem musel dělat zadržení a figuranta, to je taká zábava kdy ti dají rukáv, ty utíkáš, pes tě honí, pak na tě skočí, ty mu nastavíš rukáv a casnuješ s ním až psa unavíš (častěji on tebe) a psovod si ho odvede. děsná zábava to byla, ale pomohla :)

fakt je, že bojových plemen se bojím pořád a tak nějak jim nedůvěřuju, i když pár známých je má a tvrdí, že to jsou mazli, nevím nevím, zvlášť, když je potkám na procházce jak venčí vetchou dívenku...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Kimit » pon úno 9, 2009 16:18

Sorry za OT: Dnes jsem ráno venčil Bublinu a narazili jsme na nějakého velkého křížence cca 40 kg. Jen tak volně si pobíhal venku a hned se přifařil k Bublině. Naštěstí byli oba v pohodě, ale než nechat takovýho psa lítat bez majitele venku, zavolal jsem městkou, aby si ho odvezli. Vydržel jsem 40 minut toho psa hlídat, ale pak mi stejně utekl. A městská se na to vykašlala... Co k tomu dodat... :((
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 16:33

amigo: diky za navod na boj s fobiami a panickym strachom :)
bojove plemena nie su sympaticke ani mne - to, ze su mazli som pocula aj ja, ale nikdy by som si takeho psa neobstarala. radsej desat labradorov ako jeden pitbull, ale je pravda, ze s dakymi dogami som do styku prisla a bez vacsich problemov.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 20:59

conny: jj, účinná léčba šokem 8) :)
zrovna dnes jsem potkal kamaráda, který má bulteriéra a říkal, že s ním spí v posteli. mno, proti gustu... ale musím říct, že když se mi to prasátko (byl zmoklej a celej růžovej :P) sápalo na klín do auta, byl jsem prostě rád, když kamarád hbitě zareagoval a psisko ze mě sundal :rolleyes:

na druhou stranu jsem při běhání potkal slečnu s labradorem, bo retrívrem, teď nevim, a pesan si myslel, že jak kolem něj běžím, že si chci hrát a začal na mě skákat až mě téměř povalil, hovad jeden, ale když jsem viděl to dobrosrdečný tele, tak nějak vycejtíš, že je to opravdu jen hra, tak jsem se ani nezlobil jak jsem celej krásně otlapkovanej bahnem :cry:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 21:48

no pes v posteli to teda fakt nie :roll:

labrador, to este nie je az take skakave plemeno, uplnu klokaniu chorobu maju leonbergery, co je vyborne, kedze uz ako odrastene stenata vazia 60kg - vaha ako dospely pes (finalna 80kg) a spravanie ako stena, no. oni z toho vacsinou vyrastu, ale kamaratka chodila dva roky domov s bagetou v ruke, aby mala psa ako zabavit, lebo v opacnom pripade ich okamzite od radosti priklincoval o plot. zlatusik *
vlastne mi to nikdy nevadilo, iba teraz ked mam brucho ako svet, tak sa takymto kontaktom vyhybam. ale mam to rokmi celkom nacvicene, ked s tym pocitam neprehodi ma ani ten leonberger :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod mayya » pon úno 9, 2009 21:54

Dovolím si oponovat, z mých zkušeností (měli jsme labradora 10 let a kamarádili se se spoustou dalších) jsou retrívři jedni z nejskákavějších. Jestli je leonbergři ještě předstihnou, tak to musí teda být... :mrgreen:

Jinak obecně dobrý fígl proti skákavým psům je pokrčit jednu nohu a vystrčit proti nim koleno, tím je odšťouchnete od těla a nemají šanci vám přes to koleno skočit na tělo.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 22:21

ja sa trochu naklonim dopredu (aby som to ustala) a chytim ho za predne laby - zasa mu nechcem kazit radost uplne, aby si skocit nemohol, ked sa chce len privitat.

hej, leonbergeri skacu este trochu viac, je to take vitacie spolocenske plemeno - a co je najzaujimavejsie - chodia sa priebezne vitat aj ked je panicek doma a nahodou lezia mimo jeho dosah - takze sedis na gauci a zrazu si pes spomenie, ze sa uz dlho nevital - tak si to zopakuje. a sediac na gauci uz nemas potrebny manevrovaci priestor - velmi dobre, ked ta zalahne 60kg teliatko. *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod mayya » pon úno 9, 2009 22:24

Nooo, tak to musí být fajné.... :lol: (když zrovna nejsi ovšem v jiném stavu, že?)
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » pon úno 9, 2009 22:30

mayya píše:Nooo, tak to musí být fajné.... :lol: (když zrovna nejsi ovšem v jiném stavu, že?)


no uz ho nestretavam, ta kamoska je z havirova. teraz mi staci, ked mi po bruchu prebehne knirac od Johnyho rodicov.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod sobb » úte úno 10, 2009 19:42

mayya píše:Dovolím si oponovat, z mých zkušeností (měli jsme labradora 10 let a kamarádili se se spoustou dalších) jsou retrívři jedni z nejskákavějších. Jestli je leonbergři ještě předstihnou, tak to musí teda být... :mrgreen:

já zas skákavýho zlaťáka nebo labradora ještě nepotkala ... toho našeho (zlatej retrívr) to snad nikdy ani nenapadlo - ani jako štěnisko ... teda jen při našem vzájemném boji o dominantní postavení ve smečce - ale to byla krapet jiná situace :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Robur » stř úno 11, 2009 9:47

@amigo: jj, dobrosrdečné tele je myslím pro labradory a jiné retrívry dost výstižný název
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » stř úno 11, 2009 10:29

conny píše:no pes v posteli to teda fakt nie :roll:

a preco nie?
u nas pes moze vsade, teda aj do postele, ale on, potvora, moc nechce, bo mu tam hicuje :lol:

inac, co poznam labradorov, a to ich teda - vdaka ich sucasnej modnosti - poznam hodne, tak je to dost skakave plemeno, najma v mladsom veku su niektori dost hyper...
napriek vseobecnemu povedomiu je labrador totiz dost temperamentne plemeno a ked nema dostatocne alebo primerane zamestnanie, tak vacsinou prekypuje energiou. No a ked k tomu priratate ich povestnu lasku k ludom, tak mnohi z nich sa pri stretnuti so znamymi tesia tak, ze idu s koze vyskocit
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » stř úno 11, 2009 10:32

Robur píše:@amigo: jj, dobrosrdečné tele je myslím pro labradory a jiné retrívry dost výstižný název

no, to "tele"...
ono, tak by to prave byt nemalo, ak berieme do uvahych povodne pracovne vyuzitie, ta "teliatkovost" je dan za ich modnost, gaucactvo a trendy, ktore presadzuju isti posudzovatelia na vystavach :roll:
ale dobraci to su, to ano, hlavne zlataci, to su naozaj zlaticka
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 11, 2009 10:42

Robur píše:@amigo: jj, dobrosrdečné tele je myslím pro labradory a jiné retrívry dost výstižný název

Když myslíš :mrgreen: Ta naše Ančovička byla ukrutnej temperament, pořád v pohybu. Když si ji mamina přivedla k záchranářům kynologům, tak ze začátku z toho měli všeci srandu a dneska je tam plno labrošů i goldenů * Další fena je flegmouš. Třetí byla taky takový šídlo i ta čtvrtá :mrgreen: A Fermín je taky spíše živější :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Robur » stř úno 11, 2009 10:44

Amaguk píše: .. "teliatkovost" ...


no měl jsem tím na mysli spíš velikost :wink:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » stř úno 11, 2009 11:27

...take mensie odrody teliatka :wink:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod conny » čtv úno 12, 2009 13:34

Amaguk píše:
conny píše:no pes v posteli to teda fakt nie :roll:

a preco nie?
u nas pes moze vsade, teda aj do postele, ale on, potvora, moc nechce, bo mu tam hicuje :lol:


no pretoze ma nenapada jediny rozumny dovod preco ano. vacsinou o to prilis nestoja ani samotni psi, ako sama pises, takze si nemyslim, ze by im zakaz liezt do postele nejak vyrazne ublizoval. tiez sme napriklad psa nepustali do spajze - a tam by teda on pobyval mimoriadne rad :P - takze pes moze vsade je pre mna velka otazka aj v normalnom panelakovom byte, nieto v dome, kde je napriklad este aj dielna a tam kopa objektivnych nebezpecenstiev a vybeh so sliepkami.
a nie som teda nejaka cimprlich na cistotu, ale my sa bezne doma predtym nez vlezieme do postele vyzuvame z pohoriek, co v pripade, ze si tam nastahujem psa trochu postrada zmysel :D
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dogtrekking

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 12, 2009 13:44

U nás se naše potvory :mrgreen: střídají doma, jak je potřeba, např. když byla jedna z fen po extrakci tumoru. Momentálně se to ustálilo na 3 venku, jeden doma... * Není nic snazšího,než mít u dveří starý ručník a když ho pouštíš do bytu, tak mu otřes tlapky a břicho... jistou výhodou je všude dlažba a lino... Jinak doma může vlastně všude, mimo pokoje našeho prcka... dost často to končí tak, že Kristian je někde u někoho v pokoji/posteli, kocour je v Krišpínově pelechu a potkanici se nechce být v kleci, tak spí místo kocoura :mrgreen:

Jinak, my jsme animálně velmi liberální rodina *
Přílohy
Simonek a Tegasek.JPG
Simonek a Tegasek.JPG (64.89 KiB) Zobrazeno 8814 krát
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Dogtrekking

Příspěvekod sobb » čtv úno 12, 2009 16:52

Amaguk píše:
conny píše:no pes v posteli to teda fakt nie :roll:
a preco nie?

Těch důvodů bude víc - i to co píše conny výše je docela logické ...

U nás je to zas třeba to, že bychom se oba do postele prostě nevešli - bylo by to buď já anebo pes (a tuším, kdo by to požďuchování vyhrál :lol: ) Naštěstí je Macíkovi věčně vedro, takže o postel neprojevuje nejmenší zájem. Jen letos na Silvestra se prý nacpal k našim na letiště, dokonce i pod deku ... ale to bylo tím, že když se po půlnoci vraceli z noční procházky po lesích, tak kdosi spustil kanonádu přímo na parkovišti, kde nasedali do auta - normálně ho střílení nechává chladným, ale toto ho dost vyděsilo :evil: ... doma pak prý chodil a neměl furt nikde stání, tak ho rodičové vzali k sobě.

A spaní v posteli, na gauči atd. je také hodně nevýchovné u psů projevujících silnější sklony k dominanci, takový pes nemá odpočívat na úrovni svého pána - vůdce smečky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » čtv úno 12, 2009 21:17

Jeste k tem fyzickym trestum, jsou rasy a povahy psu, kde se bez prisnych telesnych trestu neobejde ani zkuseny chovatel. Typicky Rusky terier nebo Ceskoslovensky vlcak.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » čtv úno 12, 2009 21:56

sobb píše:A spaní v posteli, na gauči atd. je také hodně nevýchovné u psů projevujících silnější sklony k dominanci, takový pes nemá odpočívat na úrovni svého pána - vůdce smečky.

to je len mytus :wink:
vodcovsky status sa buduje inac, so spolocnym spanim to nesuvis, psi aj vlci spolu bezne spia, alfa jedinci v pohode nechavaju na sebe lezat tych v nizsom hierarchickom postaveni

naopak, spolocne lezanie utuzuje svorku a buduje vztahy :wink:

multimotyl píše:Jeste k tem fyzickym trestum, jsou rasy a povahy psu, kde se bez prisnych telesnych trestu neobejde ani zkuseny chovatel. Typicky Rusky terier nebo Ceskoslovensky vlcak.

na CVcko teda urcite nie
neviem, kolko ich poznas, ale CsV je prave jedno z tych plemien, kde fyzickymi trestami (v zmysle bitia) dosiahnes tak akurat nespslupracujuceho psa, ktory sa bude svojho majitela stranit :|
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod sobb » čtv úno 12, 2009 22:04

Amaguk píše:to je len mytus :wink:

ovšem v literatuře i lidmi, kteří se zabývají výcvikem bývá uváděný, a při výchově dominantního psa (ne, nebyl to ten náš, i když i jeho puberta byla bouřlivá :mrgreen: ) byl tento prvek doporučovaný
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Dallen » čtv úno 12, 2009 22:05

Nedoporučuju živého psa brat na kolo a brusle :) parkrat jsme to skusili s kamošovým labradorem.Na bruslích jsem si uvazal voditko kolem pasu(osudová chyba) pes chytl stopu a já měl co dělat abych nezaril čůmák do asfaltu.:)a na kole to skončilo hůř ](*,)
Dobrou noc strýčku fido, dobrou noc děti.Dobrou noc strýčku děti, dobrou noc fido.
Nekvalitní horolezecká výbava má 2 nesporné výhody ... je levná a vydrží do konce života.
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Treking