Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » čtv dub 2, 2015 22:24

Mawe koukám, že to je celta s vocasem :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 3, 2015 5:07

booze kapesni jo, ale to neznamena ze bych v lese v kludu spala kdyby nebyla zajistena. kolik ale vetsinou nevozim, jen tam kde dopredu fakt nemam tucha ohledne spani s treba na dt by volne pobihat nemel, kdyby neco

budo uz to tak bude:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pát dub 3, 2015 22:14

Jakou to má funkci?To je něco jako stěrač?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 5, 2015 11:28

to je spis takovy to kurvitko, kdyz to neni zabudovany ve vyrobku, je nutny ho mit s sebou v jine forme, aby mi nahodou neco nevydrzelo moc dlouho:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pon dub 6, 2015 8:33

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » úte kvě 5, 2015 12:24

Budete někdo na Bludné psici?
www.bludnapsice.dogtrekking.info
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » ned kvě 10, 2015 19:36

Díky že jsem se tam mohl potkat s jedním prima chlapíkem odsud :-)
A díky, že jsem konečně dokázal urazit na mé poměry slušnou vzdálenost za slušný čas.
93 km (včetně dvojího zakufrování) během 3 dnů na krásné trase společně s fajn lidma.
... Dnes večer jsem šel venčit psy. Vzal jsem do ruky vodítko a Alfons zdrhnul do boudy :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2015 7:48

tak to je husty, ze si potkal nejakyho outdooraka :D

jinak gratulace, ze ste to zmakli a urcite ste si to moc uzili, v patek i bylo fakt krasny pocasi:) mas fotky?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon kvě 11, 2015 8:10

budo píše:Vzal jsem do ruky vodítko a Alfons zdrhnul do boudy :lol:

Jsem myslel ze mas pohybu odolné psy. :twisted: pekna prochazka, jen to ponco bych asi nedal
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2015 8:20

booze tak ty si tam byl tez? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pon kvě 11, 2015 10:00

mawe: nepotkali, byli jsme predtim domluveni pres SZ. Ja se zucastnil, on byl ale na špici :D)
Fotky ze špatného, ale lehkého foťáku, jsou tady. Hlavne trasa byla naprosto bozi! Byl tam zakladni povinny okruh asi 30km a pak si clovem mohl nakombinovat dalsi trasu podle toho, kolik potreboval nasbirat jakych kontrol a troufal si uslapnout kilaku. Trasa a mapa byla perfektne pripravena a jeste v tom byly i kesky.

booze: jak to myslis s tim ponchem? Tys tam byl? ... Alfons to moc nedaval ... ale Nikko (jeji zadek tady na vas vystrkuju), sice netahala (ani nebyla na postroji), ale dost svizne slapala v cele. Nakonec se v 11 letech jeste da na DT :D
Naposledy upravil budo dne pon kvě 11, 2015 10:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon kvě 11, 2015 10:08

ne nebyl jsem tam, jen podle toho, co popisujes tady a ve vlakne BPL. Tam popisujes kombinaci kalhot a Gatewood Cape. Nemas nejake fotky, seznam vybaveni, popis zazitku...? :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2015 10:47

budo pekny fotky:) kdy ste byli na smrku? si asi nekdy cast trasy budu muset dat prilezitostne o vikendu ale tech cca 7h ve vlaku/busu je na vikend masakero.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pon kvě 11, 2015 14:28

Tak jsem tomu dal pul hodinky ... musel jsem doplnit a dovazit par kousku vybaveni.
http://www.geargrams.com/list?id=24465
plus jsem nesl cca 2-3l vody, asi 150g různých drobných číčovin a odhadem asi 1,5kg jídla, které jsem ujídal od nejtěžšího nebo nejkazivějšího: 2 banány, 2 pomeranče, 2 jablka (1 jsem dokonce zapomněl sníst), mix rozinek, sultánek, brusinek a mandlí, 2 energy tyčinky a 2 müsli tyčky, 1 a půl hořkou čokoládu (3/4 jsem taky donesl do cíle), 1 Mountainhouse a 1 dobrý hostinec (taky donesl do cíle).

Dali jsme to za něco kolem 56-57h, už nevím. A oficiálně nám napočítali 80km. Ale i s blouděním podle GPS logu to máme 93km. Čas budu znát, až budou výsledky na webu. Ale to není tak podstatný. Stejně jsme 2x spali a po první noci jsme dokonce sice vstali v 6 ráno, ale vyrazili až v 10:30. Šel jsem to neoficiálně (manželka se účastnila, já šel s ní nenahlášenej, ale dodržoval jsem pravidla, až na to, že jsem nenesl lékárničku, alu fólii a botičku pro psa). A že jsme spíš účastníci, než závodníci. Pro nás je to spíš o tom, že to vůbec dáme. První den jsme ušli 40km, druhý a třetí zhruba po těch +/- 25 km do celkových 93. Dvakrát jsme zakufrovali, našli jsme v CHKO Jizerské Hory odložený autovrak (fotky a polohu jsem nahlásil), od 10. km šla manželka s puchýřema jako prase a dalšíma dost nepříjemnýma zdravotníma komplikacema. Za to, že to v tom stavu dala, ji fakt obdivuju, je ohromně statečná a má fakt pevnou vůli. Třeba na jiném DT - teda ona chodí normálně Midy - šla v kuse víc jak 19h ! Bylo to krásný, mnohokrát jsme mokli, při výstupu na Smrk nás chytil dost silnej asi 30 minutovej déšť. Měli jsme ale i štěstí, protože další drsnou průtrž jsme přečkali na Smrku schovaní v rozhledně. Zdržovalo nás u toho kešování (což mne u DT nebaví), bylo i pár slabých chvil (morál), ale vzájemně jsme se podpořili, ale užili jsme si to fak skvěle a já se asi pokusím někdy, až to vyjde časově, o sólo účast na DM (Mid) a zkusím to nějak urazit systémem indiánský běh, abych zjistil, čeho jsem vůbec schopen. Samozřejmě s borcema, kteří to běhají, se nemám šanci srovnávat. Tady dal DogMaraton nějakej týpek za neuvěřitelný čas něco přes 4h, což v horách a s tím převýšením a terénem je neuvěřitelný. Jo a další věcí je to, že i přes celkem slušně malej obsah batohu jsem oproti skutečným závodníkům táhl fakt hromadu kravin. Oni netahaj vaření, přístřešek ani tolik oblečení. Jdou to systémem nateče-vyteče-uschne. Takže mají třeba jen triko LS a větrovku. Tím, že jsou po celu dobu ve výkonu, chlad nemusej řešit, protože topěj. No .... nakonec jsem u tohohle příspěvku i gearlistu strávil víc času, než jsem chtěl. Sakra!

Jo a co se týče zdravotního stavu, tak jsme oba celkem OK. Žena ty puchejře, koleno a nějaká únava. Já taky únava, bolest nějakého svalu na levé noze vlevo podél holeně (hodně, každý krok, ale člověk si zvykne), normálně lýtek a pravého podprdelního svalu. Ale to k tomu bez tréninku prostě patří a nejdýl do týdne to bude OK. Celkově to je super!
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2015 14:55

hodne dobry protipuchejri naplasti sou v ty zeleny plastovy krabicce olepit jak to zacne palit anebo problemovy misto pred startem. manzelka je dobra, ze to zbladla I pres puchyre.

jj, takovych nazoru ze karoska je na nic mas mit alu (a lidi na tom dpi na betonu pak) tak nekdy to nestoji ani za tu ulevu na baglu... to je lepsi jit nonstop pak s ultra lehkou povinnou vybavou...

na tom smrku ste byli ux ve ctvrtek? to bulo po poledni prutrz a v patek rano tak v 8... my tam z patka na sobotu na smrku spali, ale trekar jedinej siroko daleko... az na tu vysilacku co se ozyvsla v ty zamceny bedne se ram spalo dobre:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod budo » pon kvě 11, 2015 15:33

Compeed samozrejmě používáme. Je to to jediné, co na puchýře opravdu funguje. Na Smrku jsme byli v sobotu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod kohai » pon kvě 11, 2015 19:22

Na Smrku byli všichni longaři už ve čtvrtek, midaři v sobotu.

Já používám bílou lékařskou vazelínu (jak jsem říkal) - natlusto před startem a v pohodě. Teď jsem si riskl vzít i úplně nové boty a překvapivě bez puchýře.

Pro zájemce doporučuju příští akci http://www.dogtrekking-holstejn.cz/ - je v kalendáři nová, pořádají ji kluci od nás a myslím, že bude stát za to :-)

Jinak jsem rád, že oba chodíte Budo, vybral sis asi to nejtěžší co se za posledních pár let šlo, ale trasa byla parádní.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2015 19:57

kohai hmm tak ty znas psymotfa, jo :D ja na voka chtela, ale vlezlo mi tam neco uz dluho domluvenyho tak to je mi celkem lito tak snad priste.

su celkem rada ze bez znslsti trasy sme bivak na srmku v patek trefili vhodne bez davu, pekne mexi midare a longare:) na smrku bozi vychod slunce a pak mokra sprcha... ja jen vedela, ze dovca v jizerkach kryje s dt v jizerkach a mohlo to dopadnout hur, I tak vsude davy :D jeste sme mhli zavazet zavodnikum:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod budo » pon kvě 11, 2015 21:12

Hahaha. Tady je videt, jak to bylo pro mne narocny. Ani nevim, kdy jsem se skrabal na Smrk. Samozrejme ze ve ctvrtek :)

kohai: vybirala manzelka, ja se jen pohodlne pridal ... a byl jsem nadseny! Mimochodem dodatecne gratuluju k super vykonu :)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod kohai » úte kvě 12, 2015 20:00

Mawenzi: znám :-)
Budo: děkuju, ale frajeři jsou všichni, kteří došli
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » úte kvě 12, 2015 20:32

@budo diky za popis a fotky :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ketrin » stř kvě 13, 2015 6:36

budo: super fotky, trasa i výkon =D>
dost podobnou trasu jsem šla s čubkou loni v září přes Jizerky (+ Krkonoše), ale neorganizovaně :wink:
na pár fotkách mě překvapilo, že jsou psi navolno - ono už na DT neplatí, že musí být celou dobu na vodítku? -já teda šla DT závod jen jednou a tohle pravidlo mě právě trochu prudilo...
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 13, 2015 6:54

ketrin to pravidlo plati porad a navic by se melo dodrzovat, protoze poradatele pak muzou mit problemy pak i do dalsich rocniku...
ps: nemas trasu? krusky bych nekdy rada prubla, organizovane mi to staci 1, max 2x za rok, ale vyhovuje mi zas ze mistni znaji dobry zkratky, pekny cesty a umi se dobre vyhnout i asfaltu...

budo
fotila kamaradka, co mela v patek vylet jinam, nez ja... neni to tvuj pes?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » stř kvě 13, 2015 11:08

jasně, platí to a nikde to na nás neřikej :D asi na 50m těžce schůdnýho terénu dolů ze Smrku jsem jako "neúčastník" pustil čubu, abych to líp sešel. Hrozně mě tahala. No a Alfons začal běsnit, že Kač málem strhnul. Tak ho taky na ten kousek pustila. Pak jsem dostal vynadáno, čubu přivázal a Kač Alfa taky. To víš, jsem začátečník. Samozřejmě, že chápu a je naprosto jasný, že pokud to je organizovaná hromadná akce, tak pes na vodítku musí prostě v pravidlech i v reálu být. Jinak by to ani nešlo. Navíc je to vlastně svou podstatou tak nějak přímo svázaný se základními principy DT.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ketrin » stř kvě 13, 2015 13:19

Jasný, chápu - hrob je proti mně drbna :D
Mí psi naopak mají z loveckého výcviku zafixováno: jsem na vodítku = jdu korektně u nohy. No a protože já neběhám ale chodím, tak pro ně těch + - 40 km kdy nemůžou se pohybovat klusem, ale jen mimochodem, je celkem masakr.
Proto jsem to zkusila jen 1x a vrátili jsme se k našim osamělým potulkám navolno.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 14, 2015 6:26

Ono zas asi tezko v tom poctu psu nejak rozumne zabezpecit pohodu jinak, nez tim voditkem, no... spousta lidi ale by do takove akce bez toho zazemi a tak nesla a malokdo si sam vyrazi na 80tku na vikend jen tak ale na ty akce jezdi hrozne moc lidi, a jen nekdo z nich jede treba normalne na vandr se psem, to by je nenapadlo ale tohle maji jako nejaky zpestreni... Znam lidi, co na DT jezdi pravidelneji a pritom snad nikdy nebyli se psem na vandru...

akorat ja bych se teda osamelych potulek bala, takze je trochu vyhoda ze kdyz clovek nesezene nikoho na vandr, tak tady ma trochu sanci se k nekomu na noc pridat :)

budo - tak jo, mel by to byt stopro tvuj pes, prej manzele jeste s cernym psem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » čtv kvě 14, 2015 9:08

mawe nechápu ... mýho psa přece znáš, to vím, ale co s těma manželama a černým psem máš na mysli, tomu nerozumím ....
jo, a na vandr jdu s čubou v pátek ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 10:02

@mawenzi takto jsem to myslel.

batoh osprey.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 11:06

budo: sem nejak o 3 mesice opozdena, takze moji kamaradi v dobe, kdy si byl se zenou na DT v jizerkach (akorat ja byla ten den trochu jinde a oni si udelali jednodenni vylet do oblasti treku) potkali tebe a tvou zenu, (par s dvema psi, akitou a cernym) a pry s nima i pokecali o te akci.

Proto sem davala tu fotku, jestli to neni tvoje cuba (kazdou akitu fakt z fotky nepoznam), co kamaradka vyfotila prave psa zavodniku, rikala sem si, ze proste to byla dobra haluz, ze ty zavodniky, co potkali, si byl zrovna ty. (uz to dava vetsi smysl?)

booze: tak sem si to presne nakreslila v hlave, a ted mi prozrad, jak snadno nekolikrat denne sundavas bagl - to je jako bys pri sundavani nerozepinal bederak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 11:19

no sundas jednu karabinu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking