Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 11:24

osprey.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 11:45

jasny, tys psal, ze sou napevno, ja pochopila, ze teda nejsou oddelavaci, to me nejak zmatlo ale tys to myslel jinak (jako ze se nehejbou, ne ze nejdou oddelat).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pon srp 17, 2015 13:22

Mawenzi píše:budo
fotila kamaradka, co mela v patek vylet jinam, nez ja... neni to tvuj pes?


Aha..... ja tohle prehlidl, no jasne ze je :-) hahaha, dobra nahodicka :-)

Hele co tu s boozem resite s tema popruhama? Jako nahradu misto sedaku? Jestli jo, tak ja narychlo vzal plonkovej kus gumy, privazal ho na voditko, na konci udelal oko a to jsem vzdycky cvaknul do karabiny na bederaku - funguje to dobre.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 13:33

aha, proto :D sem si prave rikala, dobra haluz:)

ja taky mivam psa na bederaku, de mi o to ale, ze klasickej sedak je lepsi pac te pes nestahuje do stran (nevytaci bederak) kdyz neco.
de to pouzit ale uplne se to neosvedcilo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 14:12

@budo tim uzlem na gume docela snizis pevnost a guma muze prasknout (teorie) neznam silu jakou pes pusobi na gumicku pri rozbehu. Mel jsem obyc teplakovou gumu na kite a praskala pravidelne v uzlu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » pon srp 17, 2015 14:33

To samozrejme vim a je to stejny jako u lana, babelu atd. Guma, kterou jsem pouzil, je ale celkem silna, muj pes neni zadnej taznej sanovej a cely to vzniklo jako improvizace, kdyz jsem pri odchodu ze zamcenyho baraku u verandy bafnul do ruky kus opleteny gumy, ze by se mozna mohl hodit a pak z toho vzniklo behem minuty takovy reseni. Zivotnost v pripade kombinace tah psa a kvalita gumy bude tisice kilometru a tu gumu driv ztratim (nebo ji ve slaby chvilce psi rozkousou nudou pri prevozu autem), nez by mi praskla.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 18, 2015 18:33

popruh na psa sem teda prichytila takhle - kestrely maj bederak v tom miste mezi zadama a kapsou "dvojitej" a mezi tim je mezera, takze sem provlikla jen karabinu tou mezerou (mela sem koupit vetsi, latka tam je trochu napasovana - snad nebude mit vliv na zivotnost a rychlejsi zlikvidovani, ale karabina se tam fakt blbe dostavala) a na krouzky "od klicu" pridelala provazek. Krouzek de "snadno" na jedny karabine vyhaknout - potrebovala bych trochu delsi ruce, bude to chtit cvik nebo trochu vytocit bagl, at tam lip dosahnu.

Uvidime, kdy se dostanu k realnymu experimentovani. na opasku sem nosila i pamslkovnik, tady by sel do krouzky haknout taky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » úte srp 25, 2015 13:37

To mas zbytecne dlouhe jsem myslel takto
bederak-01.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2015 13:43

ja sem pochopila, kdes to myslel, ale 1) nechci, aby mi pes pri nahlym cuknuti urval popruhy (tolik jim neverim) a taky nechci, at tam zavazi fotak. Akorat to trochu vytunim, at je to o neco vys
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2015 14:17

jeete dodam, ze pes v tahu je lepsi za bedra a ne za pas, lidi co jim psi fakt tahaj by meli brzo zniceny zada asi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod apuka » úte srp 25, 2015 14:48

Kód: Vybrat vše
lidi co jim psi fakt tahaj by meli brzo zniceny zada asi...
Ehm,... "lidi co jim psi fakt tahaj by meli " v prvni rade neucit psa netahat a jit, jak pan(icka) chce... To je jeden z nejzakladnejsich poucek a pravidel vycviku psa.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » úte srp 25, 2015 15:12

Mawenzi píše: taky nechci, at tam zavazi fotak.

pokud si vyrobis posuvny popruh, jak jsem popisoval ve vlaknu o fotacich, tak fotak budes mit na boku batohu a nebude ti nic vadit/prekazet nikde. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod mayya » úte srp 25, 2015 16:27

apuka píše:Ehm,... "lidi co jim psi fakt tahaj by meli " v prvni rade neucit psa netahat a jit, jak pan(icka) chce... To je jeden z nejzakladnejsich poucek a pravidel vycviku psa.


Tak v rámci dogtrekkingu, canicrossu apod je tahání v postroji naopak žádané a učené. S prověšeným vodítkem / u nohy se učí psi chodit na klasickém obojku a vodítku, ale v postroji se naopak učí být v tahu.
Což samozřejmě neznamená, že i v postroji nemůžeš naučit psa povel "netahat", ale primárně je to prostě tak rozdělené :wink:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2015 16:31

apuka
presne jak pise mayya, lidi jako ja s netahacim psem sou v nevyhode, pac je rozdil kdyz to odedres sam a kdyz ti pomaha pes svym tahem a ten rozdil je dost vyraznej.

booze nevim co mydlis, mrknu se, v kazdym pripade me rakhle fotak vyhovuje a psa taky nechci at tahne za zada kdtz nahodou tahne tech 10 metru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod kohai » úte srp 25, 2015 20:41

apuka píše:
Kód: Vybrat vše
lidi co jim psi fakt tahaj by meli brzo zniceny zada asi...
Ehm,... "lidi co jim psi fakt tahaj by meli " v prvni rade neucit psa netahat a jit, jak pan(icka) chce... To je jeden z nejzakladnejsich poucek a pravidel vycviku psa.


Neživím ho proto, aby se flákal :twisted:
Pokud vezmu psa na Dogtrekking, tak by tahat měl.
Něco jiného je pohyb na vodítku, v civilizaci anebo u zkoušek.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » úte srp 25, 2015 21:13

@kohai takoveho psa by mel mit kazdy. :smt023 psickar
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod budo » úte srp 25, 2015 23:38

apuka: pri DT je tah od psa zadany

Nemam vylozenyho tahouna a ani privela zkusenosti s DT. Ale domnivam se, ze pro obcasny start na DT postaci jakykoliv system na bazi DIY. Ja mam obecne dlouhodobe skvely zkusenosti s metrazi opletenyho syntetickyho lana, znalosti zakladnich uzlu, kombinaci s gumou a karabinou .... pro Mawe.... a to i na jiny aktivity nez DT

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 26, 2015 5:05

tak me opasek vyhovuje je pohodlnej a diky popruhum mezi nohy dobre drzi a nevysunuje se a nejaky homemade reseni nerikam, ze nejde, ale neni ani nutny, kdyz de koupit za 400 funkcni reseni.

to reseni na baglu ma nejaky vady, ale uz wem v minulosti taky mela psa mockrat na baglu, ale ma to jiny nevyhody. nicmene na situace, kdy nechci, at mi zavazi pod bederakem se to pouzit da I s tema omezenima.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod apuka » stř srp 26, 2015 9:34

Jasne, mate pravdu, ale na dogtrekingu by nemel ten pes tahat (idealne) "tak akurat" a tam a tak, jak chci ja? Bo z prispevku mawenzi jsem spise pochopil, ze jeji pes tahne vic, jak ona by potrebovala a skube a taha nerovnomerne jak do sily tak i do stran.
Neco podobneho jako napr. pri jizde na kole se psem - ten pes nesmi jit ani rychle ani pomalu a uz vubec nesmi zahybat jinak jak chci ja, jinak by to skoncilo padem pro mne a mozna prejetym psem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 26, 2015 10:42

apuka ne, muj pes netahne vubec a tak je mi to celkem jedno (vyjma zavazeni fotaku), jen ze obecne toto reseni neni dobry, aby bylo moc vysoko, protoze u psu, co tahaj (a samo by mel pes tahat idealne tak akorat, jinak to taky uz neni asi moc prijemny pri chuzi, pokud clovek nebeha) proste to muze byt neprijemny, protoze ten tah by mel mit teziste v tech bedrech taky a ne nekde v pase, takze i kdyby pes tahl prijemne a neskubal (ono se obcas stane, ze necekane zastavis nebo pes se chce rozejit za jinym psem, kockou, hrackou, vode, kdyz to necekas a "skubne") tak je proste rozdil mit tah v bedrech nebo v mistech, kam booze namaloval to prasatko.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » stř srp 26, 2015 11:03

to je Slovensky obranar, plemeno vyslechtene na ostry boj. Vezmes psa a omlatis ho o branu... 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod budo » stř srp 26, 2015 13:17

jen to napis primo .... Mawe ma rozjanceny trdlo-zvire .... s tim se holt neda delat nic :-D))))

Pořádnej pes je tohle https://youtu.be/y5-8yDhkfm0

nebo tohle https://youtu.be/d51-bCiErmk?t=1m37s

:mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dogtrekking

Příspěvekod booze » sob zář 5, 2015 10:14

no toto :roll:
pes.jpeg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 5, 2015 10:35

v pripade agresivni bestie by z toho litalo peri vsemi smery do par minut :D ale pro nejaky nehunace dobrej napad :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 1, 2024 10:19

Odtrzeno odtud. mike

apuka
predpojate predpokladas tahaciho psa na sedaku.

ja parr dt odesla a.muj pes tahne jen kdyz mu pres cestu prevehne srna. tedy vlastne nijak. su na nejnmoc pomala, na kolobce tahala, podle me sem.nemela sprav ou rychlost abych ji vyhovovala do tahu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2024 11:26

Mawe, mas pravdu, muze to tak byt - ale vetsina dogtrekkerovych dvojic (hlavne na delsich trasach) to ma nejak vyladene.

Ale jo, taky se muze stat, ze nakonec bude sveho psa tahat Ty - a to dokaze byt poradna fuska i pro maleho pincla :-).

(No - ja jsem tam dal toho smajlika aby bylo jasne, ze si delam srandu.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 1, 2024 11:43

Zvláštní jak se tu málo lidí zapojuje. Chápu, že třeba někoho nebaví internetové diskuse a nerad se zapojuje, ale třeba tahle anketa je anonymní a je to o jednom kliknutí. Nevím no.

apuka píše:
ketrin píše:přes 40, ale to bylo jen jednou v životě na dogtreku.
Toto se nepocita, tam mas nepovoleny pridavny motor :-D.

Já už přemýšlel, že bych využil našeho vlčáka, aby mi nosil výbavu na hřbetu v tom psím postroji ... :twisted:
Podle nějakého vzorečku pro tyhle váhové výpočty pro psy jsem vypočítal, že by měl unést 15kg. Ale negativa převýšila pozitiva. Musel bych se o něj starat, hlídat ho a navíc by část váhy zabralo jídlo a voda pro něj plus hlavní velké negativum - drápy by mi rozerval všechno UL (spacák, tarp, atd). Plus další věc, že oni ovčáci mají ke stáři problémy se zadníma nohama a tímhle bych mu to určitě urychlil. To bych s ním musel asi trénovat od štěněte. Ale když s ním jdu na nějaký delší výlet na jeden den, tak do kopců mě vždy krásně táhne za vodítko. On je nadšenec do vycházek v přírodě a miluje být venku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4329
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod ketrin » pát bře 1, 2024 13:47

Před lety jsme šli GR20 s labradorem a nesl si psí batoh, cca 7-8 kg, psala jsem tu o tom. Už bych to nikdy neudělala, pes nebyl moc happy a v náročných místech mu to ztěžovalo pohyb.
15 kg ani náhodou, to je moc. Myslím že se říká max.25% váhy psa. Hmotnosti teda.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2024 13:58

Je sice trochu OT...

Ja bych rekl, ze idealem (pro psa) by bylo si nest svoje jidlo a v mistech, kde neni k dispozici voda (bacha - myslim vhodna pro psa, ne pro lidi!), tak i potrebnou vodu. Max. plus svoji nadobku. A to vse, samozrejme, na jednodenni vylet. Myslim si, ze toto by kazdy pes dokazal unest a u tech alespon strednich plemen by nemusel byt problem ani sehnat prislusny "batuzek". Vice bych ale na psa nepridal.

Trochu pocitani... i tech 25% je pro 80kg cloveka 20kg batoh. Da se to - ale musi se na to trochu natrenovat. Nasadit na zada, ktera nosila napr. max. 10 kil najednou tech 20kg, tak se vetsina lidi taky nebude tvarit happy a "odejde" vyrazne drive. U psa to jinak nebude. To uz ani nemluvim o tom, ze pro psa to muze byt i nebezpecne - ma svoje navyky, vi, co udela, kdyz udela takovy nebo makovy pohyb, ze kdyz je takova a makova dira, ze ji preskoci. Jenze s tim "batuzkem" na zadech se jeho telo chova uplne jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Etheric » pát bře 1, 2024 14:15

@Dromedaro: všiml sis, jak dlouho anketa běží běží? Tady nejsi na FB, kde se to to během chvilky nasdílí do všech koutů republiky :)

apuka píše:idealem (pro psa) by bylo si nest svoje jidlo a v mistech, kde neni k dispozici voda (bacha - myslim vhodna pro psa, ne pro lidi!), tak i potrebnou vodu. Max. plus svoji nadobku. A to vse, samozrejme, na jednodenni vylet.

Nechápu tak trochu... Když ráno vyjdeš (se psem) a večer se vrátíš, tak ten pes na ten výlet potřebuje nula gramů jídla přesně. S vodou je to ale jak říkáš, s tím souhlasím.
Když jsem chodil s bullterierkou, nesla si žrádlo na prodlouženej víkend a nijak jí to nevadilo. Několikrát jsem ju naložil i na týden, ale vyšlo to draho = krmení s mnohem lepším poměrem váha / živiny než "běžný", chápej prémiový granule. Její žrádlo jsem musel řešit jako to svoje, abysme to oba v pohodě unesli... Žrádlo jsem jí nosil jen než přestala růst, do tý doby si jen zvykala na prázdnej batoh. Jak vyrostla, začal jsem jí nakládat, pomalu, aby si zvykala
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking