Zimní bivak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod em » pát pro 16, 2005 7:32

No v zimě obvykle jezdim na hory, ale v listopadu a prosinci jsem se několikrát probudila na sněhoblátě nebo celý den střídavě lilo a chumelilo. Pak obvykle volím několikanásobnou ochranu - tj. goretexka + pláštěnka, případně nepromokavé kalhoty + návleky. Návleky chrání proti blátu a ceslou domů se lze snadno troch zcivilizovat. Mimo ranního balení namrzlého igelitu a špagátů mi nepřišlo nic rozdílného oproti dešti v letě - natáhnu plachtu nad sebe, pod sebou mam igelit (nesmí přesahovat horní plachtu).
em
 

Příspěvekod pripluv » pát pro 16, 2005 9:13

V tomto počasí prostě člověk bude jak prase ať chce nebo ne. Jinak oproti létu asi fakt žádná změna. Jenom ten oheň se rozdělává dýl :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: zpátky k tématu :)

Příspěvekod tulak » pát pro 16, 2005 9:33

Reinhard píše:
.......... jak se dá lépe a čistěji spát atd... prostě něco z praxe. Nechci spát v zimě jako MEDVĚD :twisted: :twisted: :roll: :twisted: :twisted:


na to je jediná rada, spát někde v teple na chatě kde ti povlečou čistě bíle i postel ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Yopo » pon led 9, 2006 22:08

Hmm tak toto je moj brloh s pred 2 rokov:

http://www.kmp.vslib.cz/dalsi_aktivity/ ... ml?lang=cs

4-ta fotka

Ta plachta, ktoru vidno iba z casti nad karimatkou pouzivam v case nepohody proti dazdu a snehu, inak spim vyhradne pod hviezdami uz dobrych 10 rokov a stale zijem a som zdravy? :(( Ale ano, som :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod teoretic » pon led 9, 2006 22:11

Yopo píše:...
4-ta fotka ...


myslis 4tou nebo 5tou fotku?

:D

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Yopo » pon led 9, 2006 22:20

:(( stvrta zhora resp. druha zdola a pre tych co nemohli najst tak predposledna :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod teoretic » pon led 9, 2006 22:25

Yopo píše::(( stvrta zhora resp. druha zdola a pre tych co nemohli najst tak predposledna :D


dyk druha zespoda je pata zeshora a ne ctvrta, ne? nebo uz fakt nemumim pocitat :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Yopo » pon led 9, 2006 22:29

nj, to bude tym ze sa ucim na skusku a urcite tomu pridalo aj pifko (Svijany 15-ka) :D Este raz sry
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod teoretic » pon led 9, 2006 22:34

Yopo píše:nj, to bude tym ze sa ucim na skusku a urcite tomu pridalo aj pifko (Svijany 15-ka) :D Este raz sry


pohoda, mel jsi videt me vecer pred statnici - potkal jsem kamosku v obchode a vubec jsem nevedel, ktera bije - na neco se me ptala a ja ji ani nebyl schopnej odpovedet a ke vsemu jsem upustil vajicka a jogurt. to by jeste nebylo nejhorsi, ale navic me to vsechno ohodilo, takze jsem byl celej zasranej a olepenej :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » úte led 10, 2006 6:22

teoretic píše:...potkal jsem kamosku v obchode a vubec jsem nevedel, ktera bije - na neco se me ptala a ja ji ani nebyl schopnej odpovedet... :)


A to ti řekla že je těhotná (s tebou) nebo co, že tě to tak rozhodilo? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » úte led 10, 2006 6:58

Přípluv píše:
teoretic píše:...potkal jsem kamosku v obchode a vubec jsem nevedel, ktera bije - na neco se me ptala a ja ji ani nebyl schopnej odpovedet... :)


A to ti řekla že je těhotná (s tebou) nebo co, že tě to tak rozhodilo? :mrgreen:
:smt044 :smt023 .-
----------------------------
no nic - presunte to do pokecu - tohle nechte bivaku :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » úte led 10, 2006 9:21

Přípluv píše:....
A to ti řekla že je těhotná (s tebou) nebo co, že tě to tak rozhodilo? :mrgreen:


vole :)

nerozhodila me ona - ja byl asi nejakej rozhozenej z ty statnice. ale zajmavy je, ze se to projevilo jen v tom obchode :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod 2endy2 » ned úno 11, 2007 19:50

díky co jste zatím poradili.
2endy2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 3, 2005 10:51
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Zimní bivak

Příspěvekod vdb » úte úno 7, 2012 12:21

No v případě, že neni uplnej dostatek sněhu na klasickej záhrab - vykopání jeskyně - resp. tunelu, je dobry udělat příkop a přes vršek něco přehodit - větve, nebo v ideálním případě celtu apod... Teď jsem takhle spal v Jizerkach ptři -15ti a v pohodě.

Report z toho vandru vč. fotek je tady: http://www.jednacesta.cz/clanky-z-cest/ ... snehu.html
vdb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 7, 2012 12:15

Re: Zimní bivak

Příspěvekod Olchor » stř bře 14, 2012 16:39

Jedna drobná finta, kterou používám při zimním stanování - vozím igelitový pytel na sníh na vaření. Naberu, očistím, dám do stanu a pak při vaření nemusím lézt ven, nebo obtížně nabírat znečistěný sníh před vchodem.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Zimní bivak

Příspěvekod Jenda.Unc » stř bře 14, 2012 19:27

Řezání, lámaní větví mě nepřipada vůbec šetrný k přírodě :axe: .Těm stromům je potom taky zima.Spousta větví pod sebou je sice dobrá izolace, ale v dnešní době bohatě postačí dobrá nafukovačka.
Při vašem odchodu to tam zůstává jak po prasatkách (to neberte osobně, jen srovnání)
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Zimní bivak

Příspěvekod Indy » stř bře 14, 2012 20:06

v male mire je to skutecne psouk ve virivce....

navic po prasatech zustava prece jen vetsi spoust. je tezky prekonat mistra.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Předchozí

Zpět na Treking