Tour du mont Blanc

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Umiaki » pon pro 22, 2008 22:33

Boyda_08 píše:ok, hod to tam, nevedel sem ze na ulozto to po case zmizi..

Nehodím, taky mi to nejde stáhnout. Zastaví se to na 40%.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod amigo » úte pro 23, 2008 12:02

já žádnej problém neměl, stáhnul jsem to (včera odpo) sic pomalu, ale celý :smt023

zkusím to tam dát
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod sobb » úte pro 23, 2008 12:11

Tak teď nevím, jestli se mi to stáhlo nebo to mám stahovat znova (tahala jsem to na jiném, momentálně nedostupném počítači a už to nekontrolovala) - házelo vám to nějákou chybovou hlášku, nebo se to jen stáhlo z těch 40% a zavřelo?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Petras » úte pro 23, 2008 14:59

šíp píše:nemá psát těma malýma debilníma písmenkama, které nevidím
už to Petrasovi jede mailem

...děkuji :prayer: ...jsem myslel že vidíš blbě jen na dálku,tak jako já... :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod šíp » úte pro 23, 2008 18:15

Petras píše:
šíp píše:nemá psát těma malýma debilníma písmenkama, které nevidím
už to Petrasovi jede mailem

...děkuji :prayer: ...jsem myslel že vidíš blbě jen na dálku,tak jako já... :roll:

vidím blbě na dálku. do blízka náhodou vidím dobře, pokud teda někdo nepoužije ty malušinkaté písmenka :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Petras » úte pro 23, 2008 19:16

šíp píše:...pokud teda někdo nepoužije ty malušinkaté písmenka...

...jasně teta... :twisted:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Hanzik » úte pro 23, 2008 20:20

Me se to stahnout podarilo, tak jsem to jeste nahral sem.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod hrasek » úte pro 30, 2008 15:28

Otočil jsem stránky co byly naruby a celý článek umístil na http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xkomin04/tour-du-mont-blanc.pdf
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod šíp » sob led 3, 2009 19:58

hrasek píše:Otočil jsem stránky co byly naruby

díky, manžílek to skenoval a neotáčel stránky :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Keny » ned čer 21, 2009 23:40

Protože za nedlouho odjíždím pryč (parky USA) a více než měsíc tady nebudu, vložím tady upravenou korespondenci mezi mnou a Hamem o moji cestě TMB. Už jsem vám to někomu posílal, ale možná se to může hodit při případném plánování. Šel jsem loni v létě, takže ceny již nejsou aktuální, avšak pro orientaci stačí.

Ahoj, všechny ceny co uvedu jsou na jednu osobu.
Takže, jestli tě zajímá i doprava, letěl jsem z Prahy do Milána (cena na osobu, jedna cesta - 994Kč -C4sky), z letiště do města Novara (7E bus, jede skoro každou hodinu) a pak vlakem do Aosty (8.75E vlak) a z Aosty busem do Courmayeru (3E). Lístek na vlak se musí cvaknout před vstupem do vlaku a lístek na bus se kupuje mimo bus v nějaké kanceláři...Podle toho jak pojedeš, můžu podal bližší info. Všechno na sebe navazuje a z Milána do Courmayeru cca 4 hodiny....Dá se letět i přes Ženevu a pak je to jen 1 - 2 hodiny busem do Chamonix...Cenu nevím..
V Courmayeru není kemp, nejblíže je směrem na Švýcarsko a to v osadě Planpincieux (cena 7E osoba a stan + 1E za teplou vodu). V Italii je běžné že si v kempech koupíš žeton na cca 5min teplé vody ve sprše. Směrem na Francii je mnoho kempů v údolí Val Veny, např. kemp Aiguille Noire (7E + voda).
Z Courmayeru jsem šel směrem na Švýcarsko, první den Courmayeur - Planpincieux (přijel jsem pozdě), druhý den Planpincieux-chata Elena (tam je za chatou velké místo na stany, nic se neplatí a normálně můžeš využívat služeb chaty. Tato cesta mě dostala, nacvakaný batoh, první delší přechod atd ....Třetí den, chata Elena - přes sedlo Grand Col Ferret do La Fouly. V La Foule se dá nakoupit vše potřebné v malém supermarketu a je tam kemp. Ve Švýcarsku vše vysoký standart a služby, cena 10E na osobu se vším...Čtvrtý den z La Fouly - Champex, kde je opět kemp za 10E. Tuto část lidi prý často přejíždějí busem, ale mě osobně se hodně líbila, protože je to jen taková delší procházka lesem, žádné závratné stoupání a tak...Pátý den, Champex - La Forclaz, tam je noclehárna za 10E, nebo tábořiště (cenu nevím), a je tam i kemp v Col de la Forclaz (6,75 se vším). Tuto etapu jsem šel přes sedlo Fenetre dArpette (2665m.n.m.), trochu náročnější stoupání kamenitým terénem, ale pokud je pěkně, tak to stojí za to, protože pak jsi docela blízko ledovci du Ttrient. Šestý den z La Forclaz do Les Frasserands, kde je opět kemp (5,75E se vším). Francouzká strana je poseta lanovkama a tak se dá nějaký sestup sjet dolů (ceny docela vysoké). Sedmý den, Les Frasserands - Chamonix. Původně jsem chtěl spát v kempu Les Rosieres v městečku Les Praz, ale ten už neexistoval, tak jsem došel do Chamonix. Tady se chodí přes ten známý Balcon, je to moc pěkné jsou tam krátké žebříky.... V Chamonix je kempů hodně, zdržel jsem se tam 3 dny... Spal jsem v kempu Ille des Barats (9,5 E se vším) je to údajně nejlepší a taky nejdrahší kemp v Chamonix, pak jsem ještě zaregistroval nedaleký kemp Les Ardles (7E se vším)..V Chamonix byl odpočinek, výlety a chození nalehko...Pak jsem šel z Chamonix přes Les Houches (vlak 2E, nebo bus 1,5E) dále přes Col de Voza přes Les Contamines, kde jsem spal v přírodě.. Pak se chodí na Les Chapieux až zase zpět do Itálie kde dojdeš do toho údolí Val Veny. Já jsem se ale vrátil zpět do Chamonix a jel busem tunelem do Courmayeru (11E jedna cesta, 18 E zpáteční). Ten přechod z Francie do Itálie je prý dlouhý a taky pěkný, musí být ale pěkně. Já jsem bohužel z mnoha důvodů (menší zdravotní problém) tuto etapu neabsolvoval. V Courmayeru se dá kousek za městem v pohodě přespat ve stanu v přírodě (zvolil jsem heliport a ráno jsem se docela divil, co že to za helipotvora přistává asi 10 metrů od stanu). Další den jsem šel do údolí Val Veny, tedy směr na Francii a tam se ubytoval v již zmíněném kempu Aiguille Noire (7E + voda) dva dny. Z Italské strany jsem šel směrem na Francii, po té stezce, po které bych přišel z Francouzské strany. Je tam pěkné ledovcové jezero a ty panorámata :-D...
Takže nějaké postřehy. Mě osobně se více líbila cesta z Courmayeru přes Švýcarsko do Chamonix, znám lidi co zase opěvují tu druhou stranu. Italská strana je taková hodně klidná, žádné lanovky, tedy málo lidí (denně jsem potkal tak 15) a když je jasno, je třeba na údolí Val Ferret moc pěkný pohled. Švýcarská strana je více zelená, to se mi líbí. Francie má krásné výhledy, ale ničily mě ty davy lidí, protože tam vyjede kde kdo do 2000-3000m.n.m...
Nejsem nijak extra zdatný turista. Můj batoh měl i s vodou kolem 21 Kg, postupně 17 kg. Pokud po horách chodíš, dáš to i rychleji. Já jsem nikam nespěchal a šel jsem vážně na pohodu. Žádný den jsem neměl určený cíl, takže vše podle nálady a sil. Vody je všude hodně, snad jen ta část Les Houches dále je téměř bez, jen na začátku něco teče a pak musíš nabrat někde v kempu nebo v chatě.
Podle mě není nutné spát v kempech, všude kolem cesty byla spousta míst kde by to šlo a podle slehlé trávy to i mnoho turistů využilo. Kemp spíše na sprchu atd. Jen Švýcaři docela dávají značky, kde kempování zakazují, jinak jsem je nikde neviděl, takže pokud kolem sebe člověk nedělá bordel.
Cesta TMB je značena dobře. Dokonce i Italové mají nové značení na téměř každém rohu, Švýcaři opět dokonalé a Frantíci tak nějak podle možností. Cesta z Les Houches dál je ale značená bídně.
Stačí koupit mapy IGN 3531 ET a IGN 3630 OT, jsou v měřítku 1: 25 000, což je paráda. Měl jsem pak ještě tu německou Kompass tuším č. 85 a párkrát jsem ji použil, protože malé části trasy v těch francouzských nebyly. Jinak IGN v Courmayeru za 15E jedna v Chamonix za 10E jedna. Dají se koupit i u nás... Mapa se každopádně hodí, protože těch variant je fakt hodně, takže můžeš kombinovat.
Jinak nebyl nikde žádný problém. Co mě ještě překvapilo bylo to, že v Chamonix nevyměníš české koruny za Eura, sám jsem tam chodil a zjišťoval, nakonec na informacích říkali že koruny né, nikde v Chamonix, ale věřím, že by se někde našlo...Překvapilo mě to jen proto, že každá směnárna má vyvěšený lístek s polskými Zlotými, maďarské forinty atd... Bankomaty jsou ale na každém rohu. V Courmayeru vyměníš i české peníze.
Pokud jsem na něco zapomněl, nebo tě ještě něco zajímá, podám bližší info.
Musím ještě zmínit, že je to moc pěkná tůra, hlavní roli ale určitě hraje počasí, protože pokud je hnusně, tuším že Tusovi trochu více pršelo, tak toho pak moc nevidíš a je z toho taková procházka po Roháčích, která má však taky něco do sebe. V mém případě to dopadlo skvěle, každý den jasno - polojasno, pršelo jen párkrát v noci. Možná bylo až moc horko a hned druhý den jsem se vůl solidně spálil.
Takže asi tak.....
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Olaf Čihák » pon čer 29, 2009 14:59

Na této trase se koná každý rok zajímává sportovní akce:

http://www.ultratrailmb.com/page.php?page=parcoursutmb
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod kropt » pon črc 26, 2010 10:56

To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod vašek » pon črc 26, 2010 18:22

Na začátku září se chystám na TMB a tak se chci zeptat těch, co trasu šli nebo znají její okolí, který třítisícový vrchol by doporučily k výstupu poblíž trasy treku.

Představuji si to tak, že v případě dobrého počasí bychom odbočili z trasy a šli na vrchol a prodloužili si tak TMB o jeden den. Podmínkou je ale, aby byl vrchol turisticky dostupný a bez ledovce, protože s sebou nebudeme mít potřebné vybavení. Hlavní motivace je, že jsem nejvýše byl na Vichrenu a Triglavu a tak bych chtěl vyjít lehce nad tři tisíce :climb:

Nemám zatím podrobnou mapu, jen plánek, takže je možné že nic poblíž trasy není. Taky je možné, že nevyjde počasí, ale pokud máte nějaký tip, tak pište.

Jinak mě napadl Grand Golliat od chaty Elena, ale možná je to uplná blbost - jdu hledat info :)

Díky *
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod mayya » stř črc 28, 2010 14:36

Pokud se toho dožiju (vzhledem k neuvěřitelnému blázinci v práci mám poslední dny pocit, že asi ne ](*,) ](*,) ](*,) ), tak tam odjíždíme zítra odpoledne. Už se moc těším, snad bude i slušné počasí.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Jenda.Unc » stř črc 28, 2010 18:34

Trošku inspirace z webky
http://www.webcam-ski.com/webcams/inter ... anoramique

Tak bych tam někdy rád vyrazil.Příští rok to asi nestihnu.Uvidíme :D
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod pripluv » pát srp 27, 2010 6:55

Kdy nejpozději to lze jít (myslím tím chůzí, ne brozením se ve sněhu)? Půlka října by šla?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod tuso » pát srp 27, 2010 9:11

pripluv píše:Kdy nejpozději to lze jít (myslím tím chůzí, ne brozením se ve sněhu)? Půlka října by šla?


:shock: Přípluve, nic ve zlém, ale kdyby se to ptal někdo jiný... Klidně ti můžu říct, že jo a 6.10. tam napadnou 2m sněhu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod pripluv » pát srp 27, 2010 20:46

Dyk ja vim :twisted:

Me slo pis o charakter cesty, jestli to ma tendence byt spis zasnezeny, nebo nezasnezeny. Takovy ty haluze pres noc, kdy to vsechno zapadne na nasledujiciho pul roku (stava se mi pravidelne :D ) jsem ze statistiky pro tuto chvili musel odebrat.
se rozhoduju na rijen mezi timto a ukrajinou a furt nevim. jsem zoufaly a zmateny
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod pavproch » sob srp 28, 2010 7:46

pripluv píše:se rozhoduju na rijen mezi timto a ukrajinou a furt nevim. jsem zoufaly a zmateny


a doma už ses ptal? :twisted:

(nikam nepojede, už se narajsoval dost!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod hrasek » sob srp 28, 2010 12:13

pavproch: To se povedlo :twisted:
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Jimm22 » úte srp 14, 2012 19:40

Dopředu hlásím že všechna témata o TDMB mám přečtená :mrgreen:
Chceme jít okolo mont blanc, ale trasa je tak na 10 dní +- a tolik času nemáme, tak max 5-6 dní. Dají se někde najít jízdní řády autobusů kterými si jde trek zkrátit, nebo to jezdí pořád a je zbytečné to řešit? Hledám na netu mapy TDMB, ale nějak jsem našel jen na stránkách howadoora okolí chamonix, nemá někdo nějaký scan mapy nebo link na stáhnutí? (nemyslím do navigace ale bych si ji vytisknul na plotru).
Co určitě nevynechat, kam se podívat? (nemáme ani mačky, cepíny, lana, ...) a ani nejsme nijak extra zkušení turisti :)
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod kropt » stř srp 15, 2012 6:32

Z Courmayeur do Chamonix (a naopak) jezdí poměrně často skrz tunel autobusy - a nebo se dá přejet lanovkou přes Aguille du Midi - to bude sice o něco dražší, ale zato při pěkném počasí úžasné. Obě varianty ti trek rozpůlí, takže ideál pro tvých pět dní. Já to takhle alespoň plánoval - bohužel nerealizoval, protože jsem si pořídil kočárek a s tím se tam moc projet nedá...
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 8:34

kropt: Tak si pořiď krosničku na záda, ne? (teda to bylo za mých časů, dneska jsou pohodlnější varianty než s čím jsme chodívali my)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Aggy » ned led 20, 2013 13:18

Ahoj,
já a kamarád máme možnost, dostat se za hezké prachy do Chamonix, cca na týden od 28.1. do 4.2.. máme jako studenti omezené finanční možnosti a zvažujeme, jestli se to vyplatí tam jét, nebo ne.. :((
Nemáte prosím nějaké tipy na levné ubytování takhle přes zimu? [-o<
Je to blbý termín, chápu..všude se lyžuje, levné věci vybrané, ceny v tomhle období nadsazené..ale nám nejde o lyžování, spíš o nějaké to nabrání zkušeností, nějaký menší trek v okolí a podobně.
Za jakékoliv konstruktivní a věcné info díky!! :prayer:
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod JuK » stř kvě 15, 2013 19:59

Mohl by někdo, kdo šel obojí, porovnat náročnost TMB a GR20?
JuK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř kvě 8, 2013 16:08

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Sirkka » stř kvě 15, 2013 21:16

Na to Ti budu moci odpovědět až v červenci :-)
Ale co jsem slyšela a četla, tak GR20 je náročnější než TMB.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 16, 2013 5:19

Myslím, že Tuso sel oboje.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Sirkka » sob črc 13, 2013 22:06

Takže, podle mě je GR20 náročnější jak TMB.
Zjednodušeně, tam kde je na TMB na pomoc ocelové lano, na GR20 je max turist. značka. GR20 má hodně lezeckých úseků, jež jsem na TMB v podstatě nepotkala. I když je fakt, že některé úseky jsme nešli, protože kvůli množství sněhu nebyly schůdné.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod JuK » úte črc 16, 2013 11:59

Můžeš prosím napsat, kdy přesně jste šli, odkud, které úseky jste museli vynechat, jaké bylo počasí, zda jste měli předem rezervované ubytování, zda byl s ubytováním problém, a jak moc tam bylo lidí? Eventuálně nějaké další praktické tipy či rady?
JuK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř kvě 8, 2013 16:08

Re: Tour du mont Blanc

Příspěvekod Sirkka » úte črc 16, 2013 22:11

Ok, sepíšu to a dám to sem. Jen to chvilku potrvá.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Treking