Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » ned čer 28, 2009 19:25

Naposledy upravil amigo dne ned črc 12, 2009 9:30, celkově upraveno 3
Důvod: zkrácen odkaz
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod amigo » ned črc 12, 2009 9:50

z pátka na sobotu jsme s kamarádem šli okružní trasu: jihlava - čeřínek - křemešník - čejkov - těšenov - čertův hrádek - čeřínek - jihlava, celkem cca 65 km.

co mě překvapilo bylo, že i když jsem zvyklý běžně chodit ( i na těžko) vzdálenosti kolem 40 km, tak tentokrát jsem se nějak nemohl rozejít a už od začátku to prostě nebylo ono. po zhruba 40 km přišla krize a začalo zlobit koleno a já blb si nevzal ortézu, takže až do konce jsem šel přes bolest, ale bylo to trápení. šel jsem v lehkejch kotníčkovejch trekovkách, pač všude je mokro a 2 x jsem měnil ponožky za suchý. přesto po nějaký době otlaky.

to, že jsem se nedostal hned na začátku do obyklý pohody, vidím v přepáleným začátku: za prvý jsme vyráželi v pátek v sedm večer, takže bez odpočinku rovnou po práci a šli opravdu hodně svižně.

a otlaky: je možné, že i když jsem měnil ponožky, chtělo to na úseky po asfaltu, a že jich bylo, jiný typ obuvi??, nějakou běžeckou??

koleno neřeším, to je moje blbost, že jsem na stoupání a sestupy neměl ortézu a nevzal si hůlky

co vy na to, dálkaři??

příště máme v plánu trasu ještě asi o 20 km delší, tak bych se rád těmto problémům vyhnul. alespoň v co největší možný míře
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ij1 » ned črc 12, 2009 12:30

Možná by se ti hodila inspirace těchto maníků http://www.etf.cuni.cz/~moravec/stovka09/. Ty nic neřeší, oblečení ani boty, prostě jdou přičemž energetický nápoj je pro ně pivo a když někdo nemůže jede dom třeba vlakem. :mrgreen:
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod amigo » ned črc 12, 2009 16:03

tak pobavil jsem se, ale to je asi vše. pivko místo jonťáku jsme cestou dávali též, na chatě na čeřínku bylo ještě otevřeno :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

DÁLKOVÉ POCHODY - Chcete vyrazit na pochod a nevíte kam?

Příspěvekod Olaf Čihák » úte srp 11, 2009 21:18

Chcete vyrazit na dálkový pochod a nevíte kam? Využijte služeb informačního centra dálkových pochodů. Každý týden probíhá v krásné české přírodě několik dálkových pochodů. Různé délky tras umožňují účast trénovaným sportovcům ale i rodinám s dětmi, seniorům či romantikům kteří se chtějí jen tak procházet krajnou. Veškeré informace najdete na webové stánce http://www.dalkovepochody.cz
Naposledy upravil amigo dne stř srp 12, 2009 6:21, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno s podobným vláknem
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod kropt » úte zář 8, 2009 13:52

Nechystáte se náhodou někdo na tuhle akci: Jede Kudrna okolo Brna ?

Vypadá to, že ženu s prckem uklidím k rodičům v Brně a se psem si to v sobotu obejdu 30 kilometrovou variantu.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirah » úte zář 8, 2009 13:58

no vypada to docela zajimave, ale pusobi to dost masove :?
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod kropt » úte zář 8, 2009 14:05

To většinou dálkové pochody bývají - bohužel - ale v cíli budou pro masy připraveny určitě masové buřty :wink: - a za to to stojí, ne? ( navíc dostanu diplom a budu se moct jednou chlubit vnoučatům jakej sem byl kabrňák).
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirah » úte zář 8, 2009 14:08

fuj maso :)
uvidim, pokud nic mit nebudu, tak to asi bude lepsi nez sedet doma
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod algar » úte zář 8, 2009 20:49

Cim vic budete trenovat, ti více drtivá bude trasa 5BV :finga:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod norslav » ned zář 13, 2009 14:34

Ahoj , byl jsem premluven a chystam se na 100 km 2.10. okolo Liberce , nikdy jsem zadny dalkovy pochod nesel , ma to cenu?
Sem tam jezdim na kole , beham a jsem takovy dijetar , vlocky , seminka a maso na vode.
Dneska jsem si strihnul 56 km pesmo , presne odmerena trat ktrerou jezdim na kole a 8 hodin 10 minut ale stehna me boli jako by me nekdo zmlatil tyci , nikdy predtim jsem nic bolavejsiho nezazil , ale celkem v pohode .
Na zavodech mam naplanovany limit 20 hodin tak jsem zvedavy jak to zvladnu.
Preji hezky den , Petr
norslav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 17, 2009 16:24

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » ned zář 13, 2009 17:28

Velmi slusny cas ak si len kracal a obcas nepobehol tak je to dost dobre. podla toho co si napisal mas sancu dat aj tu 100ku. AK mas tie stehna odrete nalep si tam na dasli "zavod" kobercovku. Ja som mal naposledy po 56km pekne roz***ane stehna zo slipov ako sa to tam secko trelo :mrgreen: o seba.
Daj potom vediet ako si dopadol.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod algar » ned zář 13, 2009 22:59

norslav píše:Ahoj , byl jsem premluven a chystam se na 100 km 2.10. okolo Liberce , nikdy jsem zadny dalkovy pochod nesel , ma to cenu?


Vždycky to má cenu a pokud to nedojdeš, budeš si moci říct. "Aspoň jsem to zkusil, narozdíl od jiných!"
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod norslav » pát říj 2, 2009 7:19

Hezky den , tak dneska je prede mnou ta LIBERECKA stovka , snad tam bude i nekdo ze zdejsiho fora abych se neco priucil v realu a ne od klavesnice .
Mam sebou pujceny fotacek tak sve utrapy nafotim , zatim Petr
norslav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 17, 2009 16:24

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » pon říj 12, 2009 14:07

Ahoj,
rád bych vás všechny pozval na letošní 16. ročník dálkového pochodu PRAŽSKÁ STOVKA. Je připravená nová 110 kilometrová trasa z Holoubkova do Prahy. O proti loňsku přibude kopců (převýšení 3100 metrů) a ubude asfaltových úseků, půjde téměř pořád terénem. Pokud si netroufáte na nejdelší trasu, tak jsou připraveny kratší varianty: noční nebo denní 55 km, 30 km, 26 km, 14 km, večerní 10 km. Více informací na webové stránce
http://www.dalkovepochody.cz/ps.htm

Těším se všemi shledanou. :tonqe:

Za pořadatelský tým Olaf.
http://www.dalkovepochody.cz
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod charles79 » čtv lis 5, 2009 20:07

Chystáte se někdo na Pražskou stovku?
Budou se tam rozdávat nějaké základní mapy s trasou nebo je třeba mít vlastní?
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » pát lis 6, 2009 19:28

Ahoj,
bude tabulkový itinerář a možná i náčrtek trasy. Mapu si vem svojí, ale není úplně nutná. Bude to dobře značené. Těším se na shledání na startu. :)
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Filip » sob lis 7, 2009 9:31

Zdar,
tak ti nevím, na ten pochod se s kámošema chystáme, ale z těch bodů napsaných na stránkách bych řekl, že trasa půjde právě hodně po asfaltu, což by byla škoda...F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod bibi » sob lis 7, 2009 9:42

Astrozzy píše:... AK mas tie stehna odrete nalep si tam na dasli "zavod" kobercovku. Ja som mal naposledy po 56km pekne roz***ane stehna zo slipov ako sa to tam secko trelo :mrgreen: o seba.
...

Preboha, a to si potom ako odlepoval? To musela byť šialená depilácia :smt077
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod czilla » sob lis 7, 2009 17:20

czilla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte čer 30, 2009 16:05

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » sob lis 7, 2009 17:30

Filip píše:Zdar,
tak ti nevím, na ten pochod se s kámošema chystáme, ale z těch bodů napsaných na stránkách bych řekl, že trasa půjde právě hodně po asfaltu, což by byla škoda...F


Můžu ti slíbit slíbit že po asfaltu se půjde opravdu minimálně. Celá trasa povede po turistických cestách asfalt bude pouze při průchodu obcemi a zhruba prvních 5 km pod Bílou skálu, kde to jinak nejde.
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » pát pro 11, 2009 0:22

Ahoj,
na http://dalkovepochody.cz/SL2009PS.HTM je letošní startovní listina.

Na http://dalkovepochody.cz/ps.htm jsou potom odkazy na fotografie pořízené účastníky. Fotogalerie s kontrol od Petra Kučery se stále ještě připravuje.

Pokud se Vám to líbilo těším se na setkání příští rok, nebo ještě dříve na nějakém jiném pochodu.:lol:

S pozdravem
Olaf Čihák http://dalkovepochody.cz - informace o dálkových pochodech.
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod egreš chodec » stř pro 30, 2009 23:30

Dobry den...davam sem prvy krat prispevok a mam 18 rokov....tiez rozmyslam nad trnavskou 100 ale nemam toho moc nachodeneho :t:t mam za seobu 30tku niekolko tur okolo 25 km...sice do toho juna stiham este dost nachodit...uz planujem. Ale chcel som sa opytat, ze :
- niekto tu dava rady ze nizke outdoorove boty a niekto ze vysoke aby nebol tak zatazovany kotnik, tak neviem ktoru volbu si mam vybrat
- rad by som bol kebyze mi da dôveryhodny nick toho, ktory sa t tomto vyzna....nech sa mozem pytat :axe:
Dakujem velmi pekne :supz:
egreš chodec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 29, 2009 21:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » stř pro 30, 2009 23:42

Ahoj,
z mé zkušenosti chodí většina stovkařů spíše v lehké běžecké obuvi do terénu.
100 km v koníkových botách si opravdu nedokážu představit. :) Ale záleží na každém na co je zvyklej.
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon led 4, 2010 21:48

Olaf Čihák píše:100 km v koníkových botách si opravdu nedokážu představit. :) Ale záleží na každém na co je zvyklej.

Proc ne? 100 km v kuse jsem sice jeste nesel, ale 40 - 50 chodim bezne a jedine v kotnickovych. V kopcovitem terenu obvykle, coz asi neni obvykly teren pro dalkove pochody. Kvuli tomu si zas ja nedovedu predstavit jit ani tech 50 v nizkych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » pon led 4, 2010 22:36

Opravdu záleží na zvyku a je to hodně individuálni. Taky asi důležité jak má kdo pevný kotník.

Stokilometrové dálkové pochody se chodí třeba i v Krkonoších nebo v Nízkých Tatrách, což jsou podle mě dost velké kopce. Přesto mívá nadpoloviční část účastníků nízké boty. Kotníkové boty jsou z mého pohledu těžké a neohrabané. Pokud se jde nějáký delší úsek po asfaltu (čemuž se dá v české krajně dost těžce vyhnout) musí to v nich být přímo utrpení.
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon led 4, 2010 22:50

Ani ne, obcas se mi stane, ze jdu 15 - 20 km po asfaltu a zadny problem. Ono hlavne asi zalezi na podrazce, potrebuju pevnejsi a dobre odpruzenou, jinak mne boli paty. Zrovna v Krnonosich jsem si kdysi v nizkych botech uplne zrusil slapky, nemohl jsem asi tyden chodit.

No jo, otazka zvyku. Ja beru Cesko/Slovensko jako trenink na Alpy a z toho hlediska je vyssi vaha bot vyhoda :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Rujir » úte led 5, 2010 1:48

Olaf Čihák píše:Kotníkové boty jsou z mého pohledu těžké a neohrabané. Pokud se jde nějáký delší úsek po asfaltu (čemuž se dá v české krajně dost těžce vyhnout) musí to v nich být přímo utrpení.


Nie su boty ako boty - lahke textilne "kotnikovky" su dostatocne makke aj na asfalt a zaroven poskytuju oporu clenkom, ktora je od 50km ako dar z nebies. Je to asi naozaj velmi individualne. :t:t
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod DrZkaza » úte led 5, 2010 11:46

Já jsem začínal chodit delší pochody v kotníkových trekovkách a s přibývajícími zkušenostmi jsem stejně jako naprostá většina lidí z mého okolí přešel na nízké boty, a to nejčastěji pro běh v terénu, ať již s membránou či bez. Podle mě jsou nízké boty pohodlnější (nohy v nich víc vydrží) a jsem v nich rychlejší. Navíc mám pocit, že když je volný kotník a zapojuje se do pohybu, tak míň trpí kolena a kyčle.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod jonza » úte led 5, 2010 11:51

ja teda s kotnikem problemy nemam, ale kolem 70-80km me zacnou bolet chodidla. Tohle resite jak?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Treking