Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 21:13

scinkk píše:To asi jo, ale zas ten Holy vrch je fakt pekne mistecko kor kdyz sviti slunko :)

Jasne, vec priorit. Tech kopecku je tam docela dost a asi je dobre vybirat. Osobne tam mam rekord 7 kopcu a kopecku za den, ale vetsinou mi staci 4 - 5.

scinkk píše:Pockej pocekj, na tom hrebeni je za tim sedelkem pekne vydupana pesinka, dokonce jsme si rikal, ze ta cesta po pesince s pokroucenymi stromu ja zajimavejsi nez cilova vyhlidka ze Solanske :)

Po casti hrebene cesticka je, ale tak mozna pulka a castecne zarostla. Kazdopadne tam neni kam zabloudit, hrebinek je jasny.

scinkk píše:Jo pravda, tohle jsem si vyjimecne vycucal z prstu pac jsem tenkrat schazel naopak na jih a sel pres Dremcice a Hradistany.

Ono to jde, nakonec, na te mapce se zaznamy to mam taky, ale neni tam zadna stezka a co si vzpominam, tak to bylo docela mokre a spatne pruchodne. Od te doby chodim tou levou variantou, pres Lhotu jen kdyz nejdu na Solanskou horu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 7:27

flames: diky za trasu, tu cast po hranicich bych rada pristi rok, chtela sem v zari ale pak sem makala o 106 o vikendech v praci, bylo by taky zajimavy podle moznosti casovejch a kondicky to dat na 2x nebo to i zkusit cely, stihnout to za 24hodin :D je pro me dost nerealny, ani za 48h bych se to asi neuplazila. Uvidime, jakej bude matros:D

ono je castecne nevyhoda, ze tohle chce nejaky kompromisy po ceste pro vsechny zucastneny, treba se mi zadari jednou najit nekoho, kdo je tak pomalej jak ja, ale je ochotnej to kompenzovat brzkym vstavanim a jen nejakyma par jidelnima pauzama a jinak proste vetsinu dne slapat snecim tempem... ono se to nezda, ale kdyz bych chtela vyrazit v 6 a nekdo jinej v 9 tak ty 3 hodky pro me udelaj i 10km rozdil, kterej uz nedozenu.

du si cmarat do mapy to stredohori...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 9:58

jak se zabavit na dve hodinky... jeste potrebuju dobrovolnika, co mi to spocita:D (tak sem si to spocitala na 99,3km, do Litoměřic 79 tak nějak k tomu hornímu nádraží, cca 33km asfaltu delsi trasa a nejakych 25 kratsi, takze dokonaly:)

a na převýšení sem už neměla kapacity, možná lepší nevědět:D

Jinak spani vychazi na ostry a pod varhost, jestli se dostanem nejdriv v poledne do sulejovic, tak to dal asi nestihnem a taky treti den, at se dostanem jeste do brna na nejaky spoje domu... Slyšela sem od místních z Velemína, že na ostrým je to v létě dost divočina a většinou se tam všichni spáči ani nevejdou, ten duben by mohl být asi OK?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 16:45

Nejak nechapu... spocitaji ti to prece mapy.cz a to vcetne prevyseni.

Na Ostrem jsem byl minimalne 25x a nikdy jsem tam nikoho chystajiciho se spat nepotkal a to se tam obvykle stavuju vecer, jelikoz do Lovosic to mam necele 2 hodiny. Mozna to bude tim, ze na vylety do Stredohori chodivam v nedeli ;-) Je tam teda ohniste v nem bordel, takze tam asi nejake mistni akce byvaji.

Jestli spravne vidim, tak chces jit z Lipske hory na Ostry pres kopec Lhota. To je pomerne optimisticky plan, sam nevim, jestli bych to z tehle strany trefil. Sel jsem to opacne, tam je to celkem snadne. Nejdriv strme na vrchol a pak po dlouhem vrcholovem hrebeni, ktery se podoba tomu na Solanske hore. Vyhledy tam ale nejsou. Na konci pak dolu lesem, zadna cesta tam neni. Sel jsem to takhle:
lhota.jpg

Vzdycky se to ale da obejit po cervene pres Kocourov, je to kousek a skoro nic tam nejezdi.

Jinak z Lipske hory na sever urcite po loukach, ty cesty v lese jsou hnusne a neni tam nic videt. Na loukach je taky naznak cesty a jde se tam dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 19:09

mapy ti to zmeri bud po znackach, nevo kdyz to naklikas tema bodama. u tech bodu muzes mit sekeru i 15km coz je moc v nejaktlym planovani. takze sem vse co dlo po znacce spocitala zvlastca zvlast ty body. at je to co nejpresnejsi. zbytek mrknu do mapy, jak to myslis.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 19:17

Kde by se vzalo 15 km? Mne to vzdycky vychazi dost presne, na 40 km +/- 1 - 2 km proti GPS. Jen to chce oklikat poradne, ne jednou po 5 km ;-) K tomu tam mas hned vyskovy profil.

Vis jak odhaduju vzdalenost v terenu? Vezmu mapu s kilometrovou siti (KCT) a objedu trasu po hranach site, kazdou pocitam za kilometr. Na prvni pohled strasne nepresne, ale v realu je to velmi dobry horni odhad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 19:31

me se z mapy papirove odhaduje lip diky meizce, ale stejne si to vetsinou tisknu, pokud mapu nemam.

jinsk me se stava, kdyz to chci vyklikat bod po bodu, ze mi "dojdou body" tak to nepouzivam.

jinak z toho lipskyho vrchu sem to tam dala po cestach, ktery vidim na seznamu, tvoje trasa je mozna mirne niz ale to ted nepoznam, tak nevim, jak moc to mam mimo. zvazovala sem obe scinkovi varianty ale prislo mi skoda ostry vynechat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 19:38

:shock: dojdou body? To se mi jeste nikdy nestalo.

Z Lipske hory pujdes po cervene dolu a az dojdes k ostre zatacce doprava a pred sebou uvidis boudu/senik, tak budes pokracovat rovne pres potok na prvni louku, pres ni, pak po ceste dolu na nizsi louku a pak uz to bude jasne. Lesni cesty podle Seznamu stoji za houby, zcasti neexistuji a hlavne vubec nebudes vedet, kde jsi. Kdesi v lesi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 28, 2015 20:26

hm, s cestama blby. a jak popisujes ty a stl jsi, tam je cesta nebo rovnou za nosem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2015 21:28

To je otazka? Zezacatku bez cesty, pak je cesta dolu a pak po louce, kde jsou vyjezdene koleje. Jestli mas aspon trochu orientacni smysl, tak to trefis, proste nejak dojdes na tu silnici, co to krizuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 6:22

otaznik se ztratil... tak uvidime, trochu orientacniho nesmyslu se najde, gps to pripadne jisti v nejhorsi nouzi.

edit: zkusila sem to poradne vyklikat peclive tema bodama. mam sekeru 6km. ne ze by to na 100km bylo tak hrozny, ale 6kilaku muze byt krizova hodina a pul, kterou nemas, nepocitas s ni a uz se nedostanes vecer domu a tim padem rano do prace. Vetsinou se snazim mit v zaloze minimalne jeden vlak navic, ale s dvema prestupy a s tim, ze nekoncime v brne ale musime se dostat jeste i z brna uz to muze byt duvod, aby kamoska neprisla do prace a mela z toho dost velkej pruser...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 17:10

Sekeru proti cemu? Rozumne porovnani je jen se zaznamem z GPS a to mi vzdycky vychazelo dost presne. BTW, zkusil jsem cvicne klikat, jestli dojdou body a prestalo mne to bavit asi po 300 bodech a 150 km; nedosly.

Jste zensky, kdyz tak chytite stopa ;-)

Zasadne chodim na posledni vlak/bus. Klidne 40 km a nijak zvlast to neplanuju, kouknu na mapu, odhadnu a jdu. Obcas se na zaver trochu probehnu, ale jeste se mi nestalo, ze bych ho nestihnul. Ze Sedla do Libesic je to z kopce, tam se da neco nahnat ;-) No a kdyz se nestiha, tak se prubezne upravuje trasa, Sedlo se da obejit spodem, coz sice neni o moc kratsi, ale rozhodne rychlejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 18:16

myslela sem proti tomu automatickymu planovaci, se kterym mam zkusenost ze je celkem presnej, kdyz to jen vyklikam bodama (taky mi nedosly, mozna tam byla buga), tak vyklikani bodama versus seznamacky planovani po znackach je v neprospech vyklikavani. Ono je to sice hezky, ze ty stihas posledni, ale kdyz my pojedem do brna 5 hodin a v Brne nekoncime, tak musime logicky stihnout posledni spoje z Brna a ne, ze pojedem poslednim spojem z prahy.

jinak je jasny, ze kdyz se nestiha, tak se upravuje trasa, ale co rikam ja je to, ze kdyz si myslis, ze mas ujit o par kilaku min, muze se stat, ze tech par kilaku te stoji nejaky dulezity spoj. Jinak zkus utikat z kopce kdyz ti narazi kost o kost a kurevsky to boli :D a z kopce to bohuzel boli nejvic :D tak mam radsi, kdyz mam dopredu presnou kilometraz a pak to menim a ne, ze ji mam dopredu nepresnou a pak se divim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 18:32

Myslel jsem to tak, ze stiham konkretni vlak a to aniz bych nejak podrobne planoval. Vetsinou si neberu ani mapu, jelikoz ji nemam nebo ji rano nemuzu najit. Sice obcas skoncim nekde jinde, jako posledne v Litvinove, ale i tak jsem jel vlakem, ktery jsem puvodne planoval ;-) Ono neni spatne mit v mobilu jizdni rady a pokud mozno offline, lip se improvizuje.

V terenu mas turisticke znacky a rozcestniky jsou obvykle dostatecne presne (+/- 0.5 km). Po ceste mas spoustu moznosti zkraceni trasy na nejblizsi vlak a podle dosavadni rychlosti uz budes vedet, jestli budes zkratku potrebovat nebo ne.

(na rozcestnikach byva obcas uplne blbe vyska, vzdalenost jen zridka)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 18:44

Offline rady se musim podivat, ale je to slaby, nicmene tesim se, ze nejaky dobry najdu, dik za pripomenuti. Kamoska uz je natesena, ale zatim nezna trasu ale prej kam ji vytahnu, tak pojede :D a ted se musime 6 mesicu tesit:D

jasny, ze odhadnu to nejak +/-, ale obecne su radsi, kdyz znam celou vzdalenost, su pak klidnejsi:) (kdyz je to akce nekoho jinyho, tak doufam, ze to vi on kam se jde, ale takhle to budu muset vedet ja :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 18:48

http://www.circlegate.com/cs

Pul roku na akci, na kterou muzes vyrazit kdykoliv? Treba ted o vikendu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 18:57

tuhle akci mam s kamoskou, ktera kvuli praci a treningu na maraton ma uz dopredu jasnej termin, kdy muze. A ja necekala, ze se to vykrystalizuje tak brzo. Tahle konkretni akce ma proste danej termin, jinak zbytek beru jako inspiraci na jiny vikendy. Kvuli psovi nikam na 3dny nemuzu, budu rada, kdyz budu moct na UL sraz a nekdy za tech 5 mesicu by mohl byt pes uz natolik v kondici, ze bude moct zas bydlet na zahrade s tim, ze budu moct v pohode vypadnout, pripadne bude moct jet taky. ale ted je to proste nerealny uz jen diky tomu, ze sem musela zrusit tydenni podzimni dovcu s muzem a volno padlo na pooperacni dozor.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 19:06

Ted mi vlastne doslo... muzes napsat ten termin? Abych jel nekam jinam, ja privalove deste nerad :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 19:09

:finga: :D ale ne, za to zes poradil, tak treti vikend v dubnu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 19:15

Super, vsadim se s rosnickari, ze na rozdil od nich umim predpovedet pocasi pul roku dopredu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 29, 2015 19:24

:D ale ne, to sem fakt mela jen letos, jinak mam porad hezky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lojzmen » čtv říj 29, 2015 21:26

mike píše:Super, vsadim se s rosnickari, ze na rozdil od nich umim predpovedet pocasi pul roku dopredu :twisted:


mike neriskuj!
mawe třeba nikam nepůjde a ty se bohovsky ztrapníš :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1107
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2015 21:38

To mne taky napadlo... otehotni pes nebo tak neco a bude po vylete :?

Na druhou stranu, copak se muzu vic ztrapnit, nez oni? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2015 7:41

psova, ktera bude mit kratky rizeny prochazky na voditku asi tezko otehotni, to by me kleplo :D

tak stat se muze, ze me ty kopce odrovnaj na prvnich 20 kilometrech a pak tam trapne pojedu na 4x :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » pát říj 30, 2015 9:32

Nenamlouvej si! Fenecka zasedne nejakou chtivou civavu a Ty si jej ani nevsimnes. A vubec, co Vas ucili na biologii - "otehotneni" prece nezavisi na delce prochazky, staci mala chvilka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2015 9:40

ja nikdy s otehotnenim ve skole nic nemela, ani sexualni vychovu nebo tak, tak jak mam vedet, jak to funguje:D nicmene pes hara 2x rocne, takze tou dobou by to bylo bud uz passe nebo jeste ne na poradu dne:D navic na vesnici civavy nechodej na prochaky do poli, chodej tak na zahradku max :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9417
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pon lis 9, 2015 15:40

Chystáte se někdo na Pražskou stovku, případně její polovinu? :t:t :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 9, 2015 17:47

Dlouha je asi nad moje moznosti. Kratsi bych klidne zkusil
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pon lis 9, 2015 23:13

Přesně. Nebude to zrovna jednoduchá trasa a navíc v nejistém počasí... to se mi 130 km zkoušet nechce. Ale 70 km nezní tak zle :-)
Ještě se možná přidá Lara, ale nejdříve musí zneškodnit bacila :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ZbynekN » úte lis 10, 2015 10:46

Já jsem zneškodňoval nedávno. Sice je docela vysoké startovné, ale asi bych to zkusil
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Treking