Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 18, 2008 20:49

Asi mi v hlave umrela posledna zdrava bunka ked vazne premyslam nad Trnavskou 100kou.
A kedze som v tomto panic co by ste poradili ako na to co si zobrat a co netahat zo sebou?
Strategia je jednoducha kracat, kracat, kracat udrzat rychlost aspon 4-5 km/hod, ist co mozno nalahko, dostatok rezervnych suchych ponoziek, daky vyzivny gel ked bude najhorsie.
problem je ze jedina vzdialenost ktoru mam odmeranu bolo nieco cez 33km za tazkych klimatickych a telesnych podmienok s baglom na hrbe.
Dal som to pomerne v pohode, ale netusim kde su moje moznosti a preto to chcem skusit.

Ake su vase skusenosti? rady, tipy,...
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod pavproch » ned kvě 18, 2008 20:50

6e ty sis přečet baja?!?

:mrgreen: :twisted: :smt077
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 18, 2008 20:55

pavproch píše:6e ty sis přečet baja?!?

:mrgreen: :twisted: :smt077

Neuveris ale eee. SOm asi jediny z OF co tu knihu nema ale urcite si ju zozeniem.
Co take tam pise o T100?
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod pavproch » ned kvě 18, 2008 20:59

Tri strany textu.....

Najkrajšia je táto veta:

Ivan Bajo píše:Zo solidarity je tu aj moja žena Eva, ktorá sa po dvadsiatich rokoch manželstva už nečuduje ničomu a ani ja sa nečudujem, že sa ona nečuduje.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » ned kvě 18, 2008 21:00

Astrozzy píše:Co take tam pise o T100?


Jedna poviedka je o TT100, ale Bajo to berie prilis romanticky. Inak co to najdes o TT100 aj na mojich strankach a samozrejme 7.juna budem stat na starte. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » ned kvě 18, 2008 21:07

Jo a tie rady. Sice som to nepresiel, ale 72km som zvladol. :mrgreen: Takze moje postrehy:

1. Obuv - idealne su lahke trekovky. Uz druhykrat sa mi potvrdilo, ze ist tam v nizkych topankach je blbost. Ta noha sialene trpi a opora clenkov je velmi dolezita. Ku koncu je dooost velky usek po asfalte - vela ludi si nosi sandale v batohu len kvoli tomuto useku.

2. Voda - ked je sucho, tak je dobre mat so sebou velku nadobu na vodu. Ono sa to nezda, ale tych pramenov tam vela nie je a ten pod Vapennou byva v pripade vacsieho sucha vyschnuty. Takze vody radsej viac ako menej.

3. Jedlo - je to 24 hodin. Len na tycinkach nevyzijes. Sice su dve miesta, kde sa da najest, ale aspon jedno poriadne jedlo si zober.

4. Oblecenie - nieco lahke a univerzalne. SS je super. Akurat, ze ked zacne poriadne liat, tak bud treba mat paclite, alebo ratat s tym, ze koncis.

To uz ani nie je rada, ako skor postreh. TT100 sa zacina pod Vapennou tj. po prvych 50km. Dovtedy to je len zahrievacie kolo.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Mařena » ned kvě 18, 2008 21:17

Astrozzy píše:Neuveris ale eee. SOm asi jediny z OF co tu knihu nema...

Neuveris, ale nie si....ja tiez :lol: :oops: (sorry za OT :ú)
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » ned kvě 18, 2008 22:17

já jsem teda stovku nikdy nešel, ale padesátky chodím už od dětství!
jen si vybírám ty kratší trasy
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod jonza » ned kvě 18, 2008 22:48

No moje postrehy z dalkovych pochodu:

Urcite pohorky a jedny tenisky na prezuti. Nemusi to byt asfalt, ale noha si zase chvilicku odpocine a prubezne ty boty stridat podle pocitu a terenu.

Ponozky, nevim, ja mam jedny a ty mi staci, ale proc ne. Nahradni se hodi.

Jidlo, to velke jak psal Jurij si podle me brat nemusis, ale urcite to neni na skodu. Ja bych ho netahal. 30 hodin vydrzis na sladkostech a tycinkach. Navic neni jiste, ze ho pri vycerpani do sebe dostanes.

Obleceni, to je uplne jedno, jenom pamatuj, ze v noci bude zima, navic unava, takze rukavice a cepice se !mozna! budou hodit.

Voda, idealne ve vaku, kolik to nevim, dal bych na Rujira.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Peter Gregor » ned kvě 18, 2008 23:10

Určite by som to nešiel v lete. Je jasné, že sa ide aj v noci, no sparno cez deň za to nestojí. Tak na jar alebo na jeseň. No ja tak trocha nechápem, na čo to tí ľudia šlapú? Nie je lepšie si to prejsť v pohode za tri dni a užiť si to? Aj keď sa pýtam, viem, že to raz istotne absolvujem a otázky si budem klásť počas tej trasy :)
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod radovan01 » ned kvě 18, 2008 23:26

Peter Gregor píše:No ja tak trocha nechápem, na čo to tí ľudia šlapú?


Aby si dokazali ze na to maju?
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod Peter Gregor » ned kvě 18, 2008 23:29

radovan01 píše:
Peter Gregor píše:No ja tak trocha nechápem, na čo to tí ľudia šlapú?


Aby si dokazali ze na to maju?


Áno, asi by som si zodpovedal aj tak sám. Možno presne preto som sa ja v zime trepal na Gerlach.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod omik » pon kvě 19, 2008 7:20

aj mna lamu, ze tam mam ist. Rozhodnem sa tento vikend v rohacoch, kde ma bud zlomia alebo nie. Ale pred par tyzdnami som bol skusit polovicnu trat v krkonosiach a skoncilo to tak, ze 46km v snehu, cca 1000 vyskovych nastupanych aj zklesanych s lahkym baglom za 15 hodin s dvoma zastavkami sa prejst da, ale dalsi okruh by som uz rozhodne nedal.
Moje skusenosti su take,ze nebol problem prvych 50 (ale makky sneh po clenky to rozhodne komplikoval) ani psychicky ani kondicne, ale odniesol si to nejaky upon, ku koncu som nemohol zastavit, lebo kazde rozbehnutie znamenalo pomerne silnu bolest.
Dal som to na 3 horalkach, 2 corny tycinkach a kusku cokolady, problem to nebol, ale na dalsich 50km rozhodne jedno normalne jedlo bude dobre. V zime mi stacilo 2,5 litra vody a dva caje kupene po ceste, ale jednak je to hodne individualne a jednak T100 sa ide v lete, takze je to neporovnatelne.

Neviem ako ostatni, ale osobne by som to nesiel bez palic, mne hodne pomohli. Ten upon zacal boliet asi poslednych 6km, ked som sa palic vzdal a pozical ich kamosovi co to siel so mnou a mlel z posledneho. Aj on vravel, ze s tymi palicami mu to vyrazne pomohlo.
omik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 22, 2008 16:36
Bydliště: Praha, ked nie tak Martin (SR)

Příspěvekod pavel.ma » pon kvě 19, 2008 9:34

stovku jsem zkusil zatim jen jednou a skoncil jsem na 85km... problem byl v tom, ze pres den bylo skoro 30 stupnu (konec kvetna) a tak jsem chytil paradniho vlka :-(((.
Doporucuju :
- hulky
- tenisky nebo sandály v batohu
- menit ponozky
- rezervni trencle :-)
- nezapomen neco na puchyre
- voda staci 1,5L - nikdy nebyl problem dobrat, v nejhorsim nekde zazvonis a je to

Rujir ma pravdu prvnich 50km nic neni. Vetsinou se zacina v noci takze jen jdes a davas bacha na znacky, pred den je to pak horsi....
Kazdopadne je to zahul na kolena jako prase. Na druhou stranu si myslim, ze clovek nemusi byt zas az tak fyzicky zdatny aby to usel, musi predevsim chtit , takze je to spis o psychice....
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Rujir » pon kvě 19, 2008 10:41

Jo! K tym trenkam. Doporucujem nejake dlhsie, aspon do polky stehien. Prvy rok, co som to skusal, som si zodral vnutornu stranu stehien, ktora uz nebola kryta nohavicami a teda fakt sa neda povedat, ze by som sa dalsi tyzden bavil... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod bobo » pon kvě 19, 2008 10:56

kto maze, ten jede ;) cyklisti vedia svoje :mrgreen:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 19, 2008 11:05

Asi jsem uz chyceny :-)

Dneska se mi uz o TT100 aj zdalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jen doufam, ze nezapomenu tolik veci jako v tom snu :((
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod pavel.ma » pon kvě 19, 2008 11:07

Jestli se to ma cele prejit za 24h tak musis tu prvni pulku trochu maknout, bo tu druhou (zvlast ke konci) se povleces a budes casteji odpocivat

osobne bych si udelal nejakej seznam pruchozich bodu s predpokladanym casem abys videl jestli stihas, nebo ne..... (predpoklad je ze to musi byt za tech 24h)

jo a tak tyden až dva po skonceni si nic moc neplanuj :D
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Rujir » pon kvě 19, 2008 11:11

pavel.ma píše:osobne bych si udelal nejakej seznam pruchozich bodu s predpokladanym casem abys videl jestli stihas, nebo ne..... (predpoklad je ze to musi byt za tech 24h)
jo a tak tyden až dva po skonceni si nic moc neplanuj :D


Seznam pruchozich bodu je mapka, ktoru dostanes. Ale vo vseobecnosti sa da povedat, ze staci priemerne tempo a da sa to stihat celkom v pohode.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » pon kvě 19, 2008 11:25

Rujir píše: Seznam pruchozich bodu je mapka, ktoru dostanes. Ale vo vseobecnosti sa da povedat, ze staci priemerne tempo a da sa to stihat celkom v pohode.


Naopak, nesmíš být příliš rychlý.... Gdysi dávno (to sem byl ešče zdravý, mladý a ... blbý) sem se zúčastnil jakéhosi pochodu na 50km (Frýdlant-Ondřejník-Hukvaldy-palkovské hůrky-Místek) a to tím, že jsem to běžel..... mapku sem dostal, na první kontrole byl dokonce i nějaký kontrolór.... pak už nikdo, ani v cíli nikdo.... protože co?... protože sem byl příliš rychlý.... :ú

BTW, z takovýchle hromadných akcí sem už vyrost... třeba fčíl v sobotu - lezu si (tak jako obvykle priam hore i dole skrz jungli) na Smrk a ... za celou cestu nepotkám ani živáčka.... vylezu na vršek, tam davy lidí (nějaký Beskydský vrcholy či co), rádio na plný kule, stan, várnice s čajem tak.... málem mě klepla pelka - hned sem zase rači utek do jungle....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » pon kvě 19, 2008 11:33

pavproch píše:Naopak, nesmíš být příliš rychlý.... Gdysi dávno (to sem byl ešče zdravý, mladý a ... blbý) sem se zúčastnil jakéhosi pochodu na 50km (Frýdlant-Ondřejník-Hukvaldy-palkovské hůrky-Místek) a to tím, že jsem to běžel..... mapku sem dostal, na první kontrole byl dokonce i nějaký kontrolór.... pak už nikdo, ani v cíli nikdo.... protože co?... protože sem byl příliš rychlý.... :ú


No, ak si dobre pamatam, tak na TT100 je rekord okolo 11.30 co jest cas, aky mi nielenze nehrozi, ale patri priam k uplne mytickym. Inak co sa tyka organizovanych akcii, tak v zasade suhlasim, ale TT100 je vynimka. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » pon kvě 19, 2008 12:09

Proč jen 100km? Proč ne rovnou 820km? :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod chonga » pon kvě 19, 2008 12:16

dík za založení vlákna :wink:
v červnu mě čeká 55km v krkonoších.
největší dilema mám zatím v obuvi???
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » pon kvě 19, 2008 12:26

... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Navros » pon kvě 19, 2008 13:07

to chonga: ja jsem sel zatim jen necelych 60km (prevyseni 2100m), skoncili jsme driv, protoze partak dostal krece - asi malo pil. Boty doporucuji nizke trekove (mam Garmont StickyCat), maximalne na nejaky dochoz do batohu tenisky (pro pripad, ze budou puchyre).

Zaklad jsou ionty (vychlemstal jsem asi 5 litru iontaku), jidlo muze byt i normalni, ale at sebou netahas zadnou zbytecnou hlusinu (kilo jablek a tak :-) ). A nezapomenout tatranky a musli tycky :wink:
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Příspěvekod mayya » pon kvě 19, 2008 14:20

pavproch píše: jsem to běžel..... mapku sem dostal, na první kontrole byl dokonce i nějaký kontrolór.... pak už nikdo, ani v cíli nikdo.... protože co?... protože sem byl příliš rychlý.... :ú



[-o< :finga: :smt023
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod chuck » pon kvě 19, 2008 14:45

no vcera som absolvoval aj ja zaujmavu turu zaciatok cesty peso bolo Fackovske sedlo potom sme isli na Martynske hole k tomu vislielacu a koniec bol v strecne ma to zevraj 50-60 km z domu som si vzal 2,5 litra vody a cestou som kupil 1,2 l vody na jedenie som mal 4 pasteky,2 dobosky,2osie hniezda, jedny hrozienka a asi12 krajcov chleba mal som mikinu 2 trika 2 par ponoziek , obute som mal len take lahke botasky , cesta trvala 13 hod tie botasky boli dost zle ked som isiel dole kopcom alebo po skalach tak som dost citil klbi nahradne triko a ponozki som ani nepouzil a domov som niesol 1,5 l nevipitej vodi 1pasteku 1 osie hniezdo a hrozienka co mi islo cestou na chut bola doboska ale tie som zjedol ako prve a este na zaver nohi ma bolia este teraz a mam otlaki to asi s tich volnich botasiek dufam ze ti moj zazitok ulahci rozhodovanie v tej vistroji a za pravopis sa ospravedlnujem
chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod tuso » pon kvě 19, 2008 14:51

chuck píše:.... a za pravopis sa ospravedlnujem


#-o :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bobo » pon kvě 19, 2008 15:15

chuck píše:no vcera som absolvoval aj ja zaujmavu turu zaciatok cesty peso bolo Fackovske sedlo potom sme isli na Martynske hole k tomu vislielacu a koniec bol v strecne ma to zevraj 50-60 km .....


stúpanie: 2382 m klesanie: 2824 m
vzdialenosť: 44 km čas: 13h22m
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Kecal » pon kvě 19, 2008 15:29

Ahoj, nechceš si napřed projít nějakou tu padesátku, ať víš, co to koštuje? Chuť a vůle je důležitá, ale ty ostatní okolnosti taky. Sám jsem prošel pár padesátek, jednou jsem šel nonstop 24 hodin, o víkendech sem tam zhltnu třicítku, jestli se Ti moje zkušenosti hodijou, uvaž po svém. V každém případě u akce takového typu platí to, co pro vybavení vždycky - méně je více.

PAUZY - v knihách se píše, že 1. pauza by měla přijít nejpozději po 4 hodinách chůze, každá další pauza po 2 hodinách. Principem je, že svěží tělo dokáže relaxovat. Když je tělo unavené, je na odpočinek pozdě. Doporučil bych krátkou pauzu ještě na každé napití, čurání a tak. Čas, co prostojíš/prosedíš/proležíš doženeš bystrým krokem. Když nebudeš pauzovat, tak nikam nedojdeš. Pokud ovšem nemáš naběháno...

FUSEKLE - na vyměnění jsem měl vždycky, neměnil jsem ale nikdy.

TRENKY - odhodlal jsem se k té troufalosti nesouhlasit s Rujirem a doporučil bych nebrat vůbec. Osobně jsem náchylný na vlka a větrat je třeba. Promazal bych...

BOTKY, ODĚV - všechny své dlouhé štreky jsem odchodil v odřených džínách nebo kraťasách, bavlněném triku, myslivecké bundě. Na nohách kecky nebo postarší pohorky, podle terénu. Počasí bývalo mstivé, nicméně nestrádal jsem. Tělo zatopí, budeš splavený tak jako tak.

VODA, JÍDLO - vody není nikdy dost. Na jídlo nějaké chleby a pár tlamolepů.
Kecal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 18, 2007 19:10
Bydliště: Třebíč

Další

Zpět na Treking