Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » stř čer 3, 2009 11:16

Astrozzy píše:No koleno lepsie ci je pripravene na 100ku nie som si isty (problem su napr. schody dole) + predpoved pocasia no myslim ze tak ako som sa nachystal tak sa rozchystam.
Mozno nakoniec pojdem len Myjavsku 45ku. tam by chcat snad nemalo.


Je to smola - práve na sobotu je najhoršia predpoveď počasia. ](*,) Ale zatiaľ to ešte nevzdávam, počkám do piatku, snáď sa predpoveď zmení k lepšiemu.
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod kropt » stř čer 3, 2009 14:59

Pokud by někdo z moravy měl taky zájem o trošku delší výšlap, tak v sobotu 6.6.09 se děje toto.

Pokud žena do víkendu neporodí, velmi pravděpodobně se zůčastním 30 km varianty.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod sobb » čtv čer 4, 2009 11:17

a kdyby se někdo z rádochodících (a podle předpovědi počasí i rádomoknoucích) brňáků o víkendu nudil, tak se opět jde Brněnské vokruch vokolo Štatlu ... aneb 100 kiláků za den
více info tu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » pát čer 5, 2009 6:57

@Biko> myslim ze to balim. Pocko totalne na hovno. vsade pocetne prehanky a burky. To asi nema cenu.
Ako to vypada u teba?
Dokonca asi nepojdem ani na nahradnu Myjavsku 45ku. Secko je to tam zahulene v mrakoch a bleskoch.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pát čer 5, 2009 11:20

@Astrozzy> Ja idem, na 100%. V noci bude asi dobre pršať, ale to najhoršie by malo do 6:00 prejsť ďalej na sever. Počítam, že do obeda ešte nejaké zrážky budú, ale potom by mali ustať, a až do nedele rána by už pršať nemalo. To sa myslím, bude dať vydržať. Už som raz tak štartoval z Blavy v daždi a pršalo asi po Pezinskú Babu. Potom už bolo OK. Bude asi fúkať dosť silný južný vietor, ale keďže sa ide väčšinou lesom, nemalo by to vadiť. Pozri si na www.shmu.sk model Aladin - sú tam meteogramy pre rôzne mestá, aj mapa zrážok v 3-hodinových krokoch. Podľa www.wetter.at pre Hainburg nie sú predpovedané na sobotu žiadne zrážky, ale iba oblačno. Aj www.accuweather.com predpovedá pre Bratislavu len oblačno (zrážky len v noci z piatka na sobotu).

Ja myslím, že to nebude s tým počasím až také zlé.
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Rujir » pát čer 5, 2009 12:48

No pani, nech je predpoved aka chce, realita je taka, ze v BA poriadne prsalo naposledy v utorok v noci. Odvtedy tu nebolo nic viac ako poprchanie. Ja sice tento rok nejdem, lebo nemam natrenovane, ale ak naozaj nevychytate najhnusnejsie pocasie zajtra, tak by to malo byt v pohode. Aj teraz tu svieti slnko (aj ked brutalne teplo teda nie je). Kazdopadne good luck tym, co idu.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » pát čer 5, 2009 12:57

do certa do certa do certa.
co vcul? kua drat ist ci neist? sakra prace. V tych narazoch celkom pekny vietor.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pát čer 5, 2009 13:01

Astrozzy píše:do certa do certa do certa.
co vcul? kua drat ist ci neist? sakra prace. V tych narazoch celkom pekny vietor.


No hybaj, nejako už len bude. :twisted: Dvom sa lepšie pôjde. A vietor z juhu nás potlačí - čím silnejšie nárazy, tým lepšie. :wink:
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » pát čer 5, 2009 13:06

dobre este dotaz:
slapeme kazdy za seba alebo tim? pac akosi nemam predstavu ked budem niekde hore na umretie ako sa dovleciem do civilizacie.
Som optimista dufam ze sa nezlozim skor ako na 80tom kilaku.

No musim tuho premyslat. kua ale nemam iontak z toho som nervozny.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Rujir » pát čer 5, 2009 13:20

Iontak kupis kdekolvek, civilizaciu mas vsade naokolo. Prakticky neexistuje pasaz, kde by si bol od civilizacie dalej ako 2 km. Okrem toho tam vsade bude koooopec ludi.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pát čer 5, 2009 13:22

Idme spolu, takže si snáď pomôžeme, keď bude treba. Určite ťa nenechám niekde chcípnuť.

S ionťákmi nemám žiadnu skúsenosť, takže ani žiaden neberiem.
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » pát čer 5, 2009 13:36

Asi to budem lutovat ale ja to berem.
iontak idem teraz kupit, horalky a banany tiez.
Premyslam rychlo co mi chyba. neviem ci brat GTX ak nahodou je to vaha naviac.
Nebude mi v noci kosa len v spodaroch? elastak na koleno mam, nahradne ponozky, buff, celofka, ...?

Posledne rady pred cestou?
Ak by bolo akutne treba mozno mam aj odvoz na vlak.

Rano priskocim v trencianskej teplej.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pát čer 5, 2009 13:47

Super, teším sa. :wink:

Vzhľadom k počasiu (keď pôjdem zajtra zavčas rána na vlak, asi bude pršať) asi zoberiem tenké nohavice miesto spoďárov. GTX bundu beriem - ak bude ráno pršať, budem v lepšej pohode. Ak bude strašne duť, tiež pomôže. A v noci resp. nad ránom bude kosa.

Posledné rady? Akosi ma nič nenapadá... :-k

V Teplej ťa budem vyzerať z vlaku.
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Voko » pát čer 5, 2009 19:02

Tak přeji hodně štěstí a těším se na vaše zážitky :smt006
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » ned čer 7, 2009 18:51

tak a mam(e) to za sebou.
Pocasie idealne nastastie predpovede o dazdi sa nenaplnili.
A ake to bolo? S bikom rano po registracii za 1 ecko vyrazame cez Kamzik na Biely kriz. Pre mna dost nezazivna a vrcholovo nudna cesta. Na bielom krizi priserna rada na kontrolnu peciatku a strata viac ako 40 minut.
Kratke obcesrtvenie a valime dalej. Po 22 kilakoch od startu dalsia kontrola Tri kamenne kopce a pokracujeme dalej s tym ze obcerstvovacku dame na Pezinskej babe. Tam sme trosku odpocinuli doplnili vodu, trochu pojedli a vyrazili dalej.
Po 35km cermakova luka a tu uz citim otlaky zatial to ide ale nevesti to nic dobre, je prilis skoro.
Caka nas bajna Vapenna kde sa podla ostrielanych stovkarov rozhoduje. 500 vyskovych metrav je masaker. Lutujem, nadavam, stenam, nemal som sa hore driapat som debil.
kazda nerovnost je ako klinec do nohy. okolo 50 minut davam Vapennu, biko predo mnou s naskokom asi 10 minut a citim ze sa musime rozdelit. Moje tempo znacne spomalilo a len ho brzdim. Este horsie bolo z vrcholu zbehnut k cekpointu na Mesacnu luku. Velke a mokre kamene, kratky usek ktory ma takmer polozil a utvrdil ze je treba skoncit. V dialke hrmi ak nieco pride bude pruser. Pozeram do mapy a volim ustupovu variantu. V mojom pripade volim dlhsiu trasu inak by hrozilo ze sa musim vratit cez skur..ne kamene aby som zosiel do Solosnice a to ani nahodou.
Lucim sa s bikom dalej ideme solo on je na tom dobre co sa o mne neda povedat. Strajkuje mi koleno bude este veselo.
Snazim sa nalepit na skupinku predomnou. Nastastie cesta ako tak rovna pluzgiere tolko nebolia, nevnim bolest a sustredujem sa len na rychlu chodzu a najst zelenu znacku na Plavecky stvrtok kde ma caka Katka s autom. zacina chcat nastastie len krataka leja a ja sa nemusim dusit v goraci. Odbocka na zelenu kua kde kde kde? Smerovnik vidim ale znacka nikde. telefon zdochol Katka caka, nohy chytaju krce. jeden solo stovkor co mal lepsie oci ako ja (moja slaba stranka) hovori ze o 200 m dolava. Davame kratku rec hovori, ze v Bukovej asi konci na to uz nemam aj ked dako by som sa doplazil. Zelame si stastie pokracujeme kazdy solo. Nastastie ma caka cca 3km asfaltky - milujem asfalt je to rovne a nemusim extra sledovat znacku. Zahadzujem bolest zacinam klusat k autu. ...konecne auto kofola v miestnej krcme a ideme domov.
Po 14,5 hodinach a priblezne 56 km chodze nemusim kracat. Autom prechadzame cez Bukovu kde na verande miestnej krcmi je cekpoint a ja len z okna pozeram a hovorim si ze som sralo ked som to nedal a razitko by malo pre mna velku cenu. cestou strevame dalsich stovkarov niekto kriva niekto uteka.
Ako zazitok super trochu lutujem ze mi nepribudlo este razitko z Bukovej na 65 km. Mozno o rok ci dva ak zabudnem na tie hnusne kamene.

Biko sa mi neozval predpokladam ze to dal ak ho nezradil clenok. hadam da vediet.
@Biko> dik ze si ma tahal, dik za gelove naplaste mimochodom jednu mam stale na nohe co sa mi neda z koze odlopit tak cakam kym sama odpadne. :mrgreen:
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod pavproch » ned čer 7, 2009 19:39

@astro: =D> =D>

kam se hrabe bajo s jeho popisem trnavskej stouky
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pon čer 8, 2009 8:37

@Astrozzy> Zdar. Hlásim, že som nažive. Včera ráno o 5:50 som šťastne dorazil do cieľa v Brezovej pod Bradlom. Necítim žiadnu svalovicu a nemám ani jeden otlak, čo teda akosi nemôžem pochopiť. Zato ľavý členok (zlomený pred pár rokmi) bolí ako sviňa, trpím pri každom kroku. Dnes ráno som sa ledva dovliekol do kuchyne, musel som sa rukami opierať o všetko čo bolo na blízku. Ale to časom prebolí. Som rád, že sa mi po dvoch neúspešných pokusoch konečne zadarilo.
Z kontroly za Vápennou som išiel asi len s 1/2 litrom vody, a čakali ma cca 3 hodiny chôdze. Aj vzhľadom k hrmeniu a tmavým mračnám, ktoré neveštili nič dobré, som valil, čo mi sily stačili. Rozmýšľal som, že Klokoč obídem traverzom, ale nakoniec som išiel cez vrchol. V lese kúsok za Amonovou lúkou sa zotmelo, že som ledva videl pod nohy. Dážď bol na spadnutie. Pár minút pred Mon Repos prišla búrka a slušný lejak, ale stihol som sa schovať v prístrešku na Mon Repos. Behom chvíle sme sa tam tlačili asi pätnásti. Našťastie to netrvalo dlho, a tak sme po cca 15 minútach čvachtali blatom ďalej. Asfaltka pred Bukovou nemala konca, no 21:50 som dorazil do vytúženej krčmy. Dal som sa dokopy s jedným z tých štyroch chalanov z N. Mesta, čo sme sa s nimi cestou pár krát míňali. Zvyšok z jeho partie skončil niekde na Vápennej. Po guláši a dvoch pivách sme o 23:30 vyrazili na nočnú časť pochodu. Išlo to celkom dobre, až na to hnusné blato. No ale aspoň sme nezaspávali cestou, lebo stále sme museli dávať pozor, kde stúpime, aby sme nepadli na hubu. Občas menšie problémy s orientáciou, ale mali sme šťastie, vždy sme stretli niekoho, kto ukázal správny smer. Na poslednú kontrolu v krčme v Dobrej vode sme došli 3:22. Mal som toho už vcelku dosť, tak som pritvrdil - veľká kofola a dve borovičky, do každej boľavej nohy jedna. Zhruba o 4:00 sme vypadli. Chytil som ďalší dych, a mazal, aby som to už mal za sebou. Asfalt až do Brezovej, najprv nekonečné stúpanie, a na záver drastický strmý zostup. Ale 5:50 sa naše trápenie v cieli konečne skončilo.
Tie prkotiny (náplaste a tak), čo si spomínal, nestoja za reč. Som rád, že si išiel, išlo sa fajn, škoda tých otlakov. Snáď sa ti zadarí nabudúce. :wink:
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Astrozzy » pon čer 8, 2009 9:00

garatulujem =D> vedel som ze to das bol si v pohode.
Klobuk dole piva a borovicky to by ma vystrelo.

Svalovicu nemam ani ja to je v pohode asi som trochu zanedbal pitie ked ma ako som si sadol uz trochu brali krce.
Horsie bolo koleno, no otlak na lavej nohe podliaty krvou totalne znicene som to teraz praskol koza hnusne fialova mazem antibiotikom dufam ze nechytim zapal.
Lutujem tu Bukovu kua na dosah chybalo mi odhadom cca 7 km do certa som sralo o rok mam motivaciu trenovat a hlavne vycvicit nohy :mrgreen:

Toho chalaniska z N. Mesta si asi pamatam uz na Vapennej bol sam mam dojem ze to bol ten co isie Podjavorinsku 50ku.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod biko » pon čer 8, 2009 9:14

Dík :)
Mňa by zasa vystrelo, keby som si to pivo a borovičku nedal. :mrgreen: Zabudol som ešte spomenúť kontrolu v Rakovej, kde sme došli o 1:32. Nemala chybu. Horel tam oheň, dali nám teplý čaj, štamprlík whisky - no hotové pohladenie uprostred chladnej noci. Vďaka im za to.
Áno, bol ten chalan, čo bol aj na Podjavorinskej 50-ke.
Uživatelský avatar
biko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 9, 2007 17:29
Bydliště: Žilina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod kropt » pon čer 8, 2009 10:45

Biko: =D> =D> =D> =D> máš můj respekt, a Astrozzy taky, že se do toho vůbec pustil.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » pon čer 8, 2009 11:15

Ahoj,

rád bych vás všechny pozval na podobnou 100 km akci ve východních čechách.

24.-25.07.2009
TÝNIŠŤSKÉ ŠLÁPOTY OD DUBU K DUBU

Olaf Čihák
dalkovepochody.cz
Naposledy upravil Olaf Čihák dne pon čer 8, 2009 14:08, celkově upraveno 1
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod centacik » pon čer 8, 2009 13:55

No pani, tolko kilacov som v zivote nepresiel.. len tak dalej ;)
centacik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 4, 2009 13:02

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Voko » pon čer 8, 2009 18:50

@Biko a Astrozzi =D> =D> =D>
už jen postavit se na start chce odvahu
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod charles79 » pát čer 12, 2009 23:27

Pristi tyden se chystam na krakonosovu stovku. Jdete nekdo? Pujdu to poprve tak ani nevim co od toho mam ocekavat.
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » sob čer 13, 2009 23:17

Krakonošova je nejtěžší současná stovka v ČR (stoupání cca 3900 m), ale zároveň také asi nejkrásnější. Organizačně je to velmi dobře zajištěno, bohaté občerstvení přibližně každých 20 km. Co se tíče počtu startujících je to po Brněnském vokruhu vokolo Štatlu a vsetínském Špacíru třetí nejmasovější 100 km pochod u nás. Při velmi nepříznivém počasí může být na hřebenu i mráz a sníh, takže je dobré nepodcenit oblečení. Minimálně alespoň dlouhé kalhoty a lehkou bundu! A určitě se člověk neobejde bez baterky či čelovky i na noční části jsou exponované terénní úseky.
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod charles79 » úte čer 16, 2009 21:43

A co doporučujete za boty? Spíše kotníkové nebo nízké trekové?
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod hrasek » úte čer 16, 2009 22:55

Osobně jedině lehké botasky ... mám nějaké Salomony a na tyto akce je beru vždy. V pohorkách bych se bál puchýřů.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Olaf Čihák » úte čer 16, 2009 23:34

Z botama je to těžký, záleží v čem je člověk zvyklej chodit. Já sám na stovkách preferuji kvalitní běžecké tenisky. Bohužel i na Krakonošově stovce se jde velmi mnoho kilometrů po asfaltu a tam to potom podle mě musí být v tvrdých neodpružených botách utrpení. Na startu to tipuju, že tak polovina lidí bude mít lehké trekové boty a zbytek běžeckou obuv. Pak se určitě najde pár ortodoxních horalů s klasickejma těžkejma pohorama. Přestože je na trase několik dost tvrdých kamenitých úseků, tak bych v takových botách jít nemohl. Ale opravdu záleží na každém co mu více vyhovuje.
Naposledy upravil Olaf Čihák dne ned čer 28, 2009 19:20, celkově upraveno 1
Olaf Čihák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv čer 26, 2008 15:41
Bydliště: Praha

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mike.Dragonis » stř čer 17, 2009 20:15

Zúčastnil jsem se Brněnské stovky. Měl jsem starý prošláplý nízký boty, s novýma vložkama a ještě před 40km mě začaly naskakovat puchýře, myslel sem, že to je konec. Následujících 60km bylo, jako kdybych šlapal po žiletkách který se každým krokem zařezávají stále hlouběji do toho stejného místa, no rozhodně nic příjemnýho, ale za ten pocit v cíli to rozhodně stálo :D
Zde se můžete mrknout, na krátký sestřih: http://www.youtube.com/watch?v=4NkZHmxhlu8&feature
Příští rok jdu znova :D
Uživatelský avatar
Mike.Dragonis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 8, 2009 16:16

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod charles79 » úte čer 23, 2009 22:17

Příští rok musím zvolit lepší přípravu na K100. Letos jsem to šel prakticky bez ní. Nedal jsem na rady zkušenějších a šel v pohorkách. Na 52km jsem si nechal dát poslední razítko, dršťkovou polívku a čaj a šel dalších 8 km na autobus do Špindlu :)
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Treking