Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 6, 2018 11:18

ja to mivam tak, ze spis par dni mam lehce zvysenou potrebu nad moji beznou normu a pokud to ignoruju ,(nemam prostor) dozene me to jak vcera,pokud mam moznost, tak klidne na 9h odpadnu rovnou.

kdyby me nevzbudil pes (je zvyklej 5:30), tak misto 7h spim aspon 9 myslim.12 bych nedala v kuse :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » stř čer 6, 2018 11:47

@Mike: No, láká mě to, ale je to přeci jenom už celkem dlouhý :twisted:
Překvapivý bylo třeba info o protahování, žádná studie nikdy nepotvrdila, že by protahování zmenšovalo riziko zranění, jak je zažito. Naopak se zjistilo, že méně flexibilní běžci mají efektivnější běžecký styl, prostě jim ty vazy a svaly lépe drží.

@booze: Jo, ono se to nezdá, ale celkem se to převýšení nasčítá na takové vzdálenosti. Kdyby to bylo 300km ve Slovinsku, tak by to mělo minimálně dvounásobek převýšení a ani by se s tou trasou nemuseli moc snažit.
Tu je itinerář k tomu, jak jsem byl o víkendu, je tam vidět ten sloupeček převýšení, jak se to postupně nasčítává. https://drive.google.com/file/d/1LI9C2f ... sp=sharing
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř čer 6, 2018 12:05

Od strečingu odhovára aj Maffetone. Píše, že keď sa nerobí správne, tak môže skôr uškodiť a robiť ho naozaj správne dokáže málokto. Preto ho skôr zaznáva a odporúča rozklus 12-15 min a následný výklus v podobnom čase a to tak, že začínaš prakticky na pomalej chôdzi a postupne zrýchľuješ a potom po tréningu postupne spomaľuješ, takže graf tepu potom vyzerá ako prevrátená oblá miska (samozrejme v prípade, že v samotnom tréningu si tep udržuješ, nerobíš intervaly, fartlek,...).
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 17:46

oodoow píše:No, láká mě to, ale je to přeci jenom už celkem dlouhý

I terminatori maji sve limity? :-k Bojis se, ze se ti zadrou loziska? :twisted:

oodoow píše:Překvapivý bylo třeba info o protahování, žádná studie nikdy nepotvrdila, že by protahování zmenšovalo riziko zranění, jak je zažito. Naopak se zjistilo, že méně flexibilní běžci mají efektivnější běžecký styl, prostě jim ty vazy a svaly lépe drží.

Tohle uz jsem cetl vickrat, ale je mozne, ze to bylo tady :) Coz je dobre, protoze se tim nemusim zabyvat. Parkat jsem to zkusil a prave jsem mel pocit, ze to nadela vic skody, nez uzitku, a tak jsem se na to zas vykaslal.

oodoow píše:Tu je itinerář k tomu, jak jsem byl o víkendu, je tam vidět ten sloupeček převýšení, jak se to postupně nasčítává. https://drive.google.com/file/d/1LI9C2f ... sp=sharing

Nascitava se to rychleji, nez v Ceskem Stredohori... Tam jsou sice kopecky vyssi, ale zato asi delsi prechody mezi nima. Druha moznost je jiny zpusob mereni, to jsme spolu resili pred casem a vis, jak silene rozdily to muze udelat. Meril jsi tuhle trasu i sam?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 18:03

lukasj píše:Stáva sa Vám, že potrebujete takýto deficit spánku dospať? Že spíte napr. cez 12 hod? Čisto zo zaujímavosti sa pýtam.

Mne jo, ale cim jsem starsi, tim to jde hur. Zas to ale funguje v delsim horizontu. Poslednich par tydnu jsem chodil pres svuj limit a ted spim 9 - 9.5 hodiny denne, zatimco normalne 8.

Funguju v jinem casovem pasmu (chodim spat k ranu) a kdyz jedu na hory, tak se musim presunout. Resim to tak, ze se balim pres noc, rano jdu na vlak, tam nejak pospavam, dojedu na misto, jdu do vecera a pak spim do rana, cimz je presun dokoncen a dal funguju pres den. No a ten vynechany spanek se prave projevi prvni noc, uz se mi stalo, ze jsem spal 12 hodin a pak mi to prvni den slapalo uplne skvele. Normalne se tolik nepovede, ale 10 hodin obvykle jo.

Je to velmi individualni. Znam jednu workholicku, co kdyz ma hodne prace, tak spi treba jen 4 hodiny denne (bych chcipnul do tydne) a pak to dospava o vikendu, bezne 12 - 14 hodin. Kdyz ma takove obdobi delsi, tak ji nakonec slozi nejaka nemoc. Telo proste rekne dost a dalsi pokracovani nedovoli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » stř čer 6, 2018 19:52

mike píše:Meril jsi tuhle trasu i sam?

Měřila to spousta lidí, vychází jim to tak průměrně 6300m+.
lukasj píše:Stáva sa Vám, že potrebujete takýto deficit spánku dospať? Že spíte napr. cez 12 hod?

Stává po každé takové akci, ale nikdy nespím 12 hodin v kuse, max tak 5 hodin a pak se najím a pak zase na pár hodin usnu a pak jdu zas jíst a tak pořád dokola. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 21:20

oodoow píše:Měřila to spousta lidí, vychází jim to tak průměrně 6300m+.

Kolik vyjde, kdyz hodis trasu na mapy.cz?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » stř čer 6, 2018 22:15

@mike: mapy.cz 7127m+ mají tam špatně vrstevnice v zahraničí, už jsme to tu taky řešili
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 23:21

Mne prave i tech 6300 prijde hodne. Kdyz se koukam na sve trasy za letosek, tak nejvetsi stoupani na kilometr mam v Luzickych horach a to by na stovku dalo 4800 m. Nechce se mi verit, ze by v Madarsku byl teren kopcovitejsi. To cislo odpovida spis mym trasam v Alpach. Nebo na Slovensku, mam treba MF prevyseni 2060 m na 19.3 km, coz by na stovce bylo 10700 m, ale nic podobneho v Madarsku snad neni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 23:24

Precti si, co jsem kousek predtim boozemu psal o madarskych horach. Nekdy tam zajdi a budes hodne prekvapeny. Kopce mensi, jednotlive stoupani taky, ale je jich hodne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 0:41

Cetl jsem to, ale nezda se mi to. To, co pises, jsou prave Luzicke hory, tam taky furt jdes pres kopecky a cislo jsem psal vys. Ale uznavam, ze v Madarsku jsem nikdy nechodil a zabloudil bych u prvniho Fekete cosi ;-)

edit: nasel jsem si to na mape a vypada to kopcoviteji, nez bych v Madarsku cekal. Z roviny na kopecky pres 1000 m, takze to asi mozne je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv čer 7, 2018 8:02

Bývam pri maďarskej hranici a je to tak ako píše Apuka. Tu sa to dá veľmi rýchlo nastúpať na malých kopcoch, lebo ich je veľa a ich striedanie je dosť intenzívne. Napr. najvyšší bod Cerovej vrchoviny má 725 m.n.m. ale začínaš na 295, dĺžka úseku 4,8 km. Alebo toto je taký typický profil, kde prakticky ani po rovine nejdeš. Chodíme to behať, alebo na bajku a je to dosť psycho občas.

https://mapy.hiking.sk/?hpid=eXxsp

Aj chalani zo severu SR majú s týmto problém, lebo oni sú napr. z MF zvyknutí, že vyjdu na bajku jeden dlhší kopec a potom sa zvezú. U nás je to neustále hore dole.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 20:25

1500 - 1600 m na 30 km odpovida tem Luzickym horam. OK, presvedcili jste mne, ze Madarsko asi neni jen ta nekonecna rovina, co si pamatuju z detstvi :)

Jinak mam taky radej alpsky nebo MF profil, kdy se pul dne jde do kopce a pak zas z kopce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » sob čer 9, 2018 21:44

Dik za rozsireni obzoru. :smt023 Nikdy jsem v tech koncinach nebyl a Madarsko znam jako placku. Je tam neco zajimaveho?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pon čer 11, 2018 8:32

@Mawenzi: gratulace ke stovce, pěkný výkon. Spoustu lidí stovku napoprvé nedá. =D>
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 11, 2018 9:08

Sirkka - diky, docela me to prekvapilo, kdyz hodne prvochodicu dojde az treba na druhej, treti pokus...

pristi rok dem prej znova :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pon čer 11, 2018 9:41

U dlouhých pochodů je to kromě tréninku taky hodně o hlavě a jakože fakt hodně. Ty jsi zvyklá na bolest, práh budeš mít asi taky posunutý, nějaké to nepohodlí zvládneš v pohodě. Taky jsem svou první stovku došla. Ale třeba brácha ji došel až napotřetí (zrovna tu Vokolo Štatlu) :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 11, 2018 10:04

sirkka - paradoxne me nic moc nebolelo a bylo to super, na 84 na me padla bolest celyho tela a desbej hlad, jidlo a pauza to vyresili ale jit cely bez kamose tak me asi hlavne v noci slehne ale dosel 53km, a pres den uz mi nevadilo jit samotne i kdyz jinak me to moc neba :D a taky to chvilema byl opruz uz a kolenu vadil hlavne asfalt, 2x sem namazala aulinen a teda jindy me bere koleno mnohem vic, takze asi souhra pozitivnich nahod :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Stani » pon čer 11, 2018 13:47

Aj ja gratulujem k prechodu. Stovka na jeden šup, to už je vážna vec.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 14:10

Tenhle víkend jsem byl ve Švýcarsku na Scenic Trail a i když to bylo týden po Mátře, tak jsem z toho mnohem méně zničenej než z toho Maďarska. Mělo to oficiálně 113km/7400m+, takže jako nahoru dolů pořád, ale asi mnohem méně technických a hodně strmých úseků než na Mátře a tím pádem menší únava. Každopádně po tomhle srovnání celkem věřím, že ta Mátra těch 6500m+ mít bude.
Vedlo to spíš po menších kopečkách, které mi připomínaly Malou Fatru, ale s výhledy na okolní vysoké zasněžené štíty. Celkově organizace na jedničku a pokud člověk překousne to, že je to ve Švýcarsku, kde nemaj euro, nemaj eu roaming a všechno je tak 4x dražší, tak doporučuji k navštívení. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 16:27

Pekne, za kolik jsi to dal? Co K4 Vertical, to jsi nezkousel? Fotky vypadaji zajimave. Mozna bych si troufnul na K54 Trail, to by se asi dalo strihnout, ale zalezi na terenu :)

K cemu potrebujes na par dni EU roaming, dal ses k hipsterum? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mitau » pon čer 11, 2018 16:58

U K4 nechapu, proc to nemohli natahnout na bezny vertikalni kilometr - vypada to, ze cesta pokracuje nahoru. Jiank zavody v zahranici jsou docela drahe, ani nechci vedet, kolik to stoji ve Svycarsku. Mam takovy pocit, ze aby se to vyplatilo, tak by tam clovek musel jit fakt se souteznima ambicema (tj. jsem v top forme a chci videt, jak nejrychleji to zvladnu), jinak je to dobry tip na technicky nenarocny vylet.
@oodow: Nemas tip na nejaky pekny zavod v Rakousku? Klidne by to mohlo byt neco kratsiho, i kdyz to v tomhle vlakne ude trochu OT
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 19:02

@mike: Čas 23:08, nic moc, ale možná proto jsem byl taky míň zničenej, že jsem se tak nehonil, ono to po té Mátře ani nešlo. I tak to stačilo na 65. místo z 350 účastníků.
Pro srovnání první měl ufo čas 15:44 a první na 54km trase, což bylo posledních 54km z té dlouhé, měl čas 5:47.
Na Vertical bych nešel, ani kdybych byl fit a nestartovalo to v neděli ráno po tom, co jsem došel v sobotu hodinu před půlnocí, však to je typ závodu, který musí nutně skončit tím, že se člověk pozvrací. :twisted:
Jinak je důležitý být online, jak nejsem, utíkaj mi peníze. :-)

@mitau: No, právěže udělali někdy v lednu akci 50% slevu na startovným, takže to stálo 74CHF, což se už celkem dá, ale i tak je to samozřejmě trochu dražší než závody u nás.
Jenže ve startovním balíčku byl kromě nějakých blbostí, jako masti na svaly, vosk na rty, nějaká sportovní výživa (tyčinky a tak) a volného lístku na bazén, co byl hned vedle, takže jsem hned využil, i pěkný nepromokavý vak od Salomonu, šátek od Buff a ještě i kvalitně vyhlížející funčkní triko od SPORTHG vyrobené ve Španělsku, které mi udělalo celkem radost, protože se liší od běžných triček, co dávají na závodech a kterých mám už kopu.
Je v decentních barvách a není popsané nějakými zbytečnými čísly o kilometrech a ročníku závodu, jak bývá na většině trik ze závodů a ještě je i s dlouhým rukávem, kterých moc nemám. Takže to triko budu nosit a celkově lze říci, že jsem vlastně v plusu. :)
To samozřejmě nepočítám, co jsem projedl (prožral) na občerstvovačkách, když jsem viděl ceny ve švýcarských obchodech, tak bych řekl, že by to vyšlo na naše koruny na několik tisíc. :twisted:
Jinak jsem se snažil šetřit, nevyměnil jsem si ani jeden jejich Frank, abych moc neutrácel a spali jsme ve stanu zadara na startu, kde bylo k dispozici wc i sprchy, takže to celkově nevyšlo zas tak moc draho.
Btw. díky té slevě tam byla hodně slušná ČR účast (jak je někde sleva, Češi se tam hned nahrnou :twisted: ) přes 15 lidí a nejlepší Zdeněk Hruška skončil druhý s časem 17:08, což taky moc nechápu, jak je možný to dát takhle rychle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 19:14

oodoow píše: Čas 23:08, nic moc

:smt023 no, nic moc, vetsine lidi by bohate stacilo i tech 32 ;-)

oodoow píše:Na Vertical bych nešel, ani kdybych byl fit a nestartovalo to v neděli ráno po tom, co jsem došel v sobotu hodinu před půlnocí, však to je typ závodu, který musí nutně skončit tím, že se člověk pozvrací.

Jasne, ze takhle po sobe to nejde, ale zvraceni snad neni nutne. Kdyz teda nepobezis na co nejlepsi cas, ale bude ti stacit se vlezt do limitu ;-)

oodoow píše:Jinak je důležitý být online, jak nejsem, utíkaj mi peníze.

Obchodujes s bitcoinama? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 19:50

@mike: Jo, dva Češi to dali za 31:58 dvě minuty do limitu. :D
Na tom Vercticalu byl limit 2 hoďky, takže to by šlo v pohodě stihnout bez zvracení a ani to nebylo celých 1000m+, většinou bývá limit jen něco přes hodinu, což pak už může být problém stihnout, pokud je to plný vertikální kilák a ještě je start pěkně za sluníčka v dusnu a vedru. I na té stovce nebyl celý den skoro ani mráček, podle předpovědi 28C ve stínu, což je sice super pro výhledy, ale zas nic moc pro výkon.
Neobchoduju s bitcoinama, sázím na sport, když mi pošlou tip, tak ho vsadím, takže je potřeba být pokud možno sem tam online.

jo ještě @mitau: V Rakousku jsem snad na žádném závodě nikdy nebyl, kámoši teď byli na Hochkönigman už minimálně podruhé a asi se jim tam líbí, když se tam vrací.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:01

oodoow píše:Jo, dva Češi to dali za 31:58 dvě minuty do limitu. :D

Super, to je uplne idealni :D Vlastne bych to mohl nekdy zkusit, tohle umim. Cely den jdu a na nadrazi prijdu 0 - 5 minut pred odjezdem posledniho vlaku a to skoro kazdy vikend ;-)

oodoow píše:Na tom Vercticalu byl limit 2 hoďky, takže to by šlo v pohodě stihnout bez zvracení a ani to nebylo celých 1000m+

Prave, dve hodiny na 880 vyskovych prijdou v pohode i mne. Zalezi teda na terenu, kolik je tezkych pasazi, ktere te zdrzi. Na fotkach byly nejake retezy...

oodoow píše:I na té stovce nebyl celý den skoro ani mráček, podle předpovědi 28C ve stínu, což je sice super pro výhledy, ale zas nic moc pro výkon.

Kolik bylo realne? Nahore byva chladneji.

oodoow píše:Neobchoduju s bitcoinama, sázím na sport, když mi pošlou tip, tak ho vsadím, takže je potřeba být pokud možno sem tam online.

Zajimalo by mne, co je rizikovejsi :-k Nenech se tim ale svazovat, mel jsem to takhle jeden cas s burzou, ale ted uz na to kaslu. Neco utece, bude dalsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 20:13

mike píše:Kolik bylo realne? Nahore byva chladneji.

Nahoře bylo určitě o dost míň, ale sem tam se probíhalo i hodně nízko a tam to slunce teda slušně pralo. Celou dobu jsem měl na sobě jenom poloprůhledný síťovaný triko od Craftu a stačilo to na celý závod. A samozřejmě při každé možnosti jsem na sebe vylil všechnu vodu, na kterou jsem cestě narazil. :)

mike píše:Zajimalo by mne, co je rizikovejsi :-k

Podle mě s těma bitcoinama je to totálně o náhodě, pokud nemáš nějaký zákulisní info, že je zas někde někdo zakáže a tak. U sportu prostě musíš mít tipy od lidí, co tomu rozumí a vědí, který kurz je přestřelený, pak jsi v zisku. (dlouhodobě)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:22

Kolik to triko vazi? Zrovna hledam neco, v cem bych v aktualnich vedrech nechcipnul...

U bitcoinu & spol. se pouziva technicka analyza, jako u akcii, ale riziko je tam vyrazne vetsi (Technicka analyza v podstate sleduje "sentiment" tj. naladu spekulantu a je v ni tedy obsazeno i to zakulisni info. Nejlip ale funguje zpetne ;-)). U akcii obvykle nehrozi, ze pres noc spadnou na nulu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 20:33

Nemám váhu, ale to triko pocitově neváží vůbec nic, je to prostě jenom taková lehká pavoučí síťka, která slouží jenom k tomu, aby mě neodřel nikde batoh a neměl jsem ho pak večer od slunce vypálený na těle.
Dělají i jenom tílko bez rukávů, ale tam mi pak vadilo, že po delší době jsem měl odřené podpaží od toho jak jsem máchal rukama při chůzi nebo běhu.
Píšou tam materiál 83g/m2. Ještě jsem našel, že někdo v recenzi psal, že tílko váží 56g, takže triko bude vážit o něco málo více.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:37

Diky, gramaz latky je asi nejlepsi udaj. Zkusim se na nej nekde kouknout.

Jj, na merinu vzdycky prosoupu prave podpazi a kdyz uz je tam dira, mam ho pak odrene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking