Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte lis 10, 2015 11:46

Myslím, že těch 70 vám úplně stačí, podle mě to bude asi jako stovka někde jinde. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lara » úte lis 10, 2015 12:52

To myslíš jako že pro nás to bude skoro jak stovka a nebo tím převýšením a náročností? :roll:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte lis 10, 2015 13:08

Tím převýšením a náročností, třeba celá Krakonošova stovka bude určitě jednodušší než tahle 70ka. Zvlášť jestli se zas zadaří chytnout nějaké supr počasí. :)
Profil celé trati, takže někde posledních 70km je ta vaše trasa.
Obrázek
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lara » úte lis 10, 2015 14:48

Dík! Hm, fajn. Tak teď aspoň minimálně vím, že příští rok půjdu na tu KR 100, ta mě láká už dost dlouho. A s touhle 70kou uvidíme... :-k
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » úte lis 10, 2015 15:13

Oodoowe, neděs mi tu potencionální spoluchodce :twisted:. Děsíš i mě :mrgreen:

Krakonoš mě taky láká už delší dobu, ale je to v blbé době (jednou dovolená, a okolo mám 50tku na Sněžku a půlmaratony. :roll:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod DAV » úte lis 10, 2015 16:09

Ahoj, ta praha mne nezajímá, ale ty Krkonoše bych šel, kdy to je?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 16:28

Nenechte se vydesit, devcata, oodoow se akorat snazi odradit potencialni konkurenci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod croniak » úte lis 10, 2015 16:31

DAV píše:Ahoj, ta praha mne nezajímá, ale ty Krkonoše bych šel, kdy to je?

Krakonošova 100ka má být příští rok 17-18. června.
croniak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 26, 2013 9:48

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lara » stř lis 11, 2015 10:25

@mike: on naštěstí když tak půjde jinou katergorii než my! :wink:

@DAV: ok, tak pokud budeš mít v tu dobu volno a vezmeš mě do party, tak můžem jít Krakonoše spolu! asi budu hledat parťáka, pokud Sirkka nebude moct... :(
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » stř lis 11, 2015 12:39

Ghííí, Prčice je ve stejnou dobu, jako mám půlmaraton ](*,)

Pokud se nebudu někde dovolenkovat, tak se na Krakonoše :t:t přidám :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod aksam » čtv lis 12, 2015 15:54

70km trať máte v plánu běžet nebo pojmout jako turistický pochod?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pát lis 13, 2015 8:34

Já určitě jako pochod.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ZbynekN » pon led 4, 2016 19:29

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » pon led 4, 2016 20:51

Jj, upomínka v mobilu nastavena, aby hlava děravá nezapomněla :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ketrin » úte led 5, 2016 7:24

Dík za tip! Stovku bych nedala, ale asi se přihlásím na 55 - mám to skoro za barákem :wink:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Touareg » pát led 15, 2016 9:01

Spustili to o neco driv, jsem prihlasen, prvni stovka. Respektive druha, prvni vedla celou dobu po silnici (Povidlovej kolac) a tam jsem to po 55km otravene zabalil. Jinak mam maximum 80km po cestickach nizinou, tohle bude soda. :drinkers:

EDIT: Dost mozna je k nicemu to psat sem, protoze to driv bude plny, ale kdyby nahodou - nevahat a prihlasovat, po 20 minutach je prihlaseno 260/500.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2016 9:40

muzu se zeptat, co lidi tak laka na tehle organizovanych akcich a proc, kdyz chce jit nekdo 100, si nenajde trasu, neveme termin a nejde sam? Ja to zkusila jednou a zjistila, ze je mi vlastne fuk, jestli to nekdo organizuje, nebo ne. U DT je vyhoda, ze se clovek podiva treba tam, kam by jinak nesmel, prpadne ho mistni protahnou nenapadnyma lesnina cestama kdyz tam vede znacka po silnici. Ale u techto pochodu, co sou celou dobu po znacce?

budu si tu trasu muset projit v mape a nekdy ji taky zkusit, pokud bude zajimava. Snezku mam v merku uz par let, ze je ostuda, ze sem na ni nebyla :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod grco » pát led 15, 2016 9:43

@Mawenzi: DIKY DIKY DIKY, konecne niekto. Som rad, ze nie som sam :D Ja to tiez nechapem :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2016 9:56

treba prvni DT sem zkusila ze zvedavosti a pak sem sla parkrat s kamoskama jako jejich partak. Nerikam, ze by to bylo spatny, ale neuzila sem si to nejak vic, nez kdybychom sli sami dve. Proklikala sem prvnich cca 53km te krkonosske - a cca 31km asfaltu. Nemela sem odvahu proklikat druhou pulku, ale fakt musim na tu snezku letos :oops:

a takova berlicka, ze kdyz de clovek sam, aspon maji o nem poradatele trochu povedomi a kdyz se neco stane, je tam nekdo, komu lze zavolat, to je asi vyhoda pro jednotlivce dost znacna z te druhe strany zas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Touareg » pát led 15, 2016 11:04

Mawenzi píše:muzu se zeptat, co lidi tak laka na tehle organizovanych akcich a proc, kdyz chce jit nekdo 100, si nenajde trasu, neveme termin a nejde sam?


Vetsinou to tak delam, obcas ani nerikam nikomu z okoli a tesim se, ze budu cely den v prirode uplne sam, vetsinou kolem 50km+. Ale jednou za cas zazit tu sdilenou atmosferu, kdy po ceste potkavas ostatni, stejne naladeny lidi, ktery jdou spolecne za stejnym cilem, a ta stoupajici hladina euforie s blizicim se cilem, to je neco, co podle me stoji za to si obcas uzit. :partyman:

Jinak uz je temer plno.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod grco » pát led 15, 2016 11:07

Ono je to asi hodne individualne, mne by prave ti ostatni lidi naopak vadili, nie ze by som bol rad, ze ich stretnem a idu to co ja, nemam rad ludi, co robia to co ja :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » pát led 15, 2016 12:04

Mawenzi píše: Snezku mam v merku uz par let, ze je ostuda, ze sem na ni nebyla :)

O nic jsi neprisla. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod scinkk » pát led 15, 2016 12:16

Kor kdyz je tam ted ta nova lanovka, to uz kor tam nema smysl chodit :), no mozna v zime... :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » pát led 15, 2016 12:23

Pokud jdes neco organizovane (dalkovy pochod), tak pocitam, ze se najdou jednotlivci, kteri budou zavodit.
Nekdo tech 100km ujde za tyden na pohodu nic neresi. Nekdo ma pres rok nachozeno/natrenovano a chce sve uspechy nekde prezentovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2016 12:48

tak snad to porad aspon trochu ta snezka za to stoji, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pát led 15, 2016 14:34

Mawenzi píše:muzu se zeptat, co lidi tak laka na tehle organizovanych akcich a proc, kdyz chce jit nekdo 100, si nenajde trasu, neveme termin a nejde sam?

zkusím ti napsat pár důvodů:

1. Beru to spíš jako společenskou akci, potkám se se známými a projdem se nebo proběhnem. Je to prostě něco jako OF sraz, až na to, že je to fakt outdoor. OF srazy bývají většinou víc indoor. :twisted: Tady se to sice dá taky brát jako postupné přesouvání se z hospody do hospody, ale je to aspoň tak půl na půl o tom přesouvání a sezení.

2. Nemusíš vymýšlet trasu, ty lepší DP mají trasu každý rok jinou a natrasuje to znalec terénu, takže se navštíví spouta míst, kam bych se jinak nedostal, protože o nich ani nevím. Třeba na posledním Loučení mi přišlo, že jsme snad prošli všechno zajímavé, co ve Středohoří je. Byla to hodně těžká ale moc pěkná trasa, celkem asi 100 mil a cca 8000m+.

3. Nemusíš s sebou nic tahat, protože jsou na trase občerstvovačky, takže stačí malý batůžek, žádné trápení se s krosnou.

4. Máš zajištěno přespání a sprchu v cíli, takže žádnej stres se spěcháním na vlak.

5. Ať už běžíš nebo jdeš, vždycky se najde někdo s podobným tempem, takže nemusíš ani hledat parťáka třeba tady na fóru. Pokud chceš jít sama, tak to taky jde, na 100km se lidi rychle rozprostřou.

Prostě výhod oproti tomu, jít někde sám, je hodně. Samotného by mě asi ani nenapadlo jít stovku, vzhledem k tomu, co bych musel všechno řešit.

Jinak Krakonoška má asi tak 40km asfaltu a určitě by tam šla udělat atraktivnější trasa, ale je to už tradiční pochod a myslím, že jsou pořadatelé rádi, že jim KRNAP povolí aspoň tohle. Celkově to není moc těžká stovka a je vhodná na začátek.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2016 15:19

oodoow nj, v tom mas pravdu. ja neznam bod 1a 5, s cizi lidi nikdy neoslovim a bod 3 by beztak nebyl pro me, samy tatrsnky a rizky.

souhlasim s trasou, to urcite je vyhoda, kdyz je udelana dobre a je to jeden z mala duvodu proc obcas jedu na dt. me by na tom asi i vadilo, ze clivek celou dobu de sam (ja) a u takove akce ta psichycka podpora muze chybet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mitau » pát led 15, 2016 15:49

@oodoow: Moc pěkně napsané

Sám bych taky do sebe nikdy neřekl, že se dám dohromady s cizíma lidma, ale během své první stovky jsem ji dal vlastně proto, že jsem potkal fajn lidi (plánoval jsem na 24 hodinovce jít míň) a během P100 jsem se náhodou dal dohromady s klukem, s kterým se od té doby zdravíme a dali jsme i nějaký společný výběh mimo závody. Zkrátka to chce zkusit - od stolu tě nikdo nepřesvědčí.

Většinou si říkám, že je blbost za pochody/závody platit, že bych to mohl projít/zaběhnout sám pro sebe, ale ještě nikdy jsem nelitoval, že jsem se zúčastnil té akce organizovaně. Zas na moc pochodů/závodů nejezdím, takže když už někam vyrazím, bývá to pořádně vybraná akce - proto ta 100% míra spokojenosti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pát led 15, 2016 18:39

@grco: jsi tady prvni den? ;-) Vzdyt je nas tu takovych docela dost. Ale OF je socialni forum pro asocialy, jak videt, zajem o takove akce je velky. Proc ne, prejme jim to :)

oodoow píše:Třeba na posledním Loučení mi přišlo, že jsme snad prošli všechno zajímavé, co ve Středohoří je

Mas nekde zaznam trasy? Tohle by mne docela zajimalo.

Jinak pekne sepsane :smt023 Chapu, nektere duvody bych i bral, ale asocialnost nad nima prevazuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » sob led 16, 2016 22:57

@mawenzi: No, u bodu jedna bys tam musela chodit častěji, to je jasné.
U bodu pět to funguje tak, že když jdeš vedle někoho několik hodin, tak se nakonec do řeči dají i ti největší asociálové. Ono to utrpení tak nějak spojuje, když spolu funíte už do xtého kopce. Lidi podvědomě sdružují do skupinek, protože víc hlav víc ví a míň se bloudí, ono už tak je to dost dlouhý, taky se navzájem podporují a za rozhovoru to rychleji utíká.
Bod tři určitě nejsou tatranky a řízky, vlastně řízek v chlebu jsem dostal snad jenom jednou před asi pěti lety. Teď už je jiná doba, i sportovci chtějí jiné věci, než tatranky a řízky. Takže se spíš pořadatelé předhání, co všechno nabídnou. Na Pražské stovce jsou zaplaceny polévky po hospodách a je domluveno, že hospody fungují i v noci. Jinde zas dávaj třeba ty raw tyčinky, co se tu o nich tak diskutovalo.
Extrém je potom pochod Mátra, kde je neskutečně moc druhů jídla každých 5km a účastníci to mají jako gurmánskou túru. Koukni třeba semka čas 4:30, jak tam vypadají občerstovačky.
A to všechno za pár stovek startovného, prostě luxus.

mike píše:Mas nekde zaznam trasy? Tohle by mne docela zajimalo.

Záznamy jsou tady, chvílema mě to už štvalo a přišlo mi to zbytečně nahoru a dolů, ale zas jinak by to bylo o ničem a všichni by to za chvilku proběhli. Nejdrsnější byl ten strmej kopec na začátku Stříbrný Roh, to skoro nešlo vylézt.
mike píše:Chapu, nektere duvody bych i bral, ale asocialnost nad nima prevazuje ;-)

Nojo, tak ty nejezdíš ani na ty OF srazy, maximálně na ten do hospody v Praze. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Treking