Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod kohai » úte kvě 29, 2018 12:56

Mawenzi píše:ono po nejakym "treningu" muzez mit endorfiny? jako slysela sem, ze lidi treba chodej DT kvuli endorfinum, i lidi co sli prvne... nevim, neznam endorfiny po vylete/cviceni, spis ze mam rada prirodu tak do ni chodim ale fakt muzes mit nejaky endorfiny? kdyz ses ve vyssi tepovce?


Víš kolik se ti vyplaví endorfinů, když víš že stíháš zavíračku a ještě ti natočí pivo? :drinkers:
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 13:16

a vis kolik se ti jich vyplavi kdyz pivo nesmis? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » úte kvě 29, 2018 13:26

Mawenzi, když tě bolí koleno, tak na pochod nechoď. Zbytečná námaha pro koleno, budeš se akorát pak léčit ještě déle, za což to nestojí.
Po startu se ti chtít spát nebude. Budeš vyhecovaná, endorfiny budou pracovat. Pokud budeš usínat, tak spíš k ránu.
Co člověk, to jiná tepovka. Neškatulkovala bych to, že 165 je moc. Někdo v poho funguje při 190, někdo jiný už má pomalu infarkt. Rozhodně začni pomaleji, než se tělo zahřeje a zvykne si na pohyb. A bacha, na startu obvykle všichni vystřelí jak rakety :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 13:38

sirkka
dik, tyhle.hromadny starty neznam, clovek se asi muze prepalit ze se necha strhnout a pak se jde hur... zkusim hlidat.

Kdyz muzu brat koleno na vandry, muzu s nim zkusit ujit kus brnensky stovky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 17:01

booze píše:Tak to pak jo. Jsem mel pocit, ze resis jak se nafetovat a ujit 100km.

Furt cekam, kdy ji nabidnes vitamin E ;-)

Mawenzi píše:predpokladam, ze aulin mast by lokalne pripadne mohla ucinkovat bez zateze jater

Jo, tohodle bych se nebal. Sice se neco vstreba i do krve, ale tak malo, ze to nemusis resit. Na sobe to nepoznam a muj prah citlivosti je (bohuzel) hodne nizko.

Mawenzi píše:Fakt ho nepouzivam bezne, loni treba ani jednou, nekdy i 3x za rok.

Jedna tableta Aulinu behem pochodu (a vic si vzit nemuzes) by ti nemela uskodit vic, nez kdyby sis brala Ibuprofen a ten se pro tyhle ucely zneuziva celkem bezne, jak jsem tak pochopil. Jen si dej bacha na piti, abys nebyla ani trochu dehydrovana. Aulin umi zacvicit s ledvinama a to prave na zacatku, prvni nebo druha tableta. Pisou to myslim v letaku a mne se to dvakrat stalo (ale jindy ne). Proste kdyz si ho vezmes, tak pak radej pij vic, nez min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 18:12

mike - jo, piti je moje achilova pata ale tak behem chuze snad budu pit dost, ale zkusim na to nejak vic myslet. No su zvedava :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » úte kvě 29, 2018 20:08

Práveže ibuprofén sa počas výkonu príliš neodporúča.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 20:20

Jasne, ze ne. Ale stejne se hromadne zneuziva, kdysi uz tu o tom byla rec. No a kdyz to prezije tolik lidi, tak Mawenzi asi taky, kdyz uz to teda chce ve svem stavu jit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 6:38

ibac se hodbe zere ve velkym, mezi dogtrekarema se dokonce rika kdyz te neco boli vem si brufen a di dal, asi nejcetsi skuoina sebemrskacu co znam :D

mike - jak v mym stavu? clovek s vyssim stupnem nez ja (me ceska jeste drzi +- aspon tam jde ma byt, jemu uz vyskakvala uplbe ven) vylez bud na everest nebo minimalne do 3. tabora... jako videt na kamere jak tam jeci bolesti kdyz mu tam nekdo vraci cesku zpatky je neco, o cem si uz myslim svoje.

ale mela bych sedet doma a plouzit se se psem kolem domu? myslim, ze za tech 20 let co s tim ziju sem se s tim naucila existovat tak, at zbytecne nepretezuju kdyz nemusim (takze bohuzel vzdat se nekterejch aktivit) a zaroven si uzit aspon trochu ty ostatni aktivity a obcas zkousnout ze to zacne bolet... nekdy je 30km ok, jindy 15... neodhadnes
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 30, 2018 8:26

Len otázočka: Z akého dôvodu sa bere ibáč vo veľkom medzi dogtrekermi? Nejak mi to proste nejde dokopy. Ak chcem robiť niečo pravidelne (nie jednorázovo vyskúšať), tak by som mal k tomu pristupovať tak, aby som nemusel jesť popritom lieky (samozrejme ak to nie je poškodenie trvalé, vyžadujúce si liečbu, nie jednorázová bolesť). :-k
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 8:55

z toho co znam - lidi nechtej vzdavat. Kolik me jich uz radilo, kdyz bokesti nemuzu doslapnout a chci bivak a rano se uvidi ze si mam vzit ibac a jesre jit, ze v 7vecer prece nebivakujou ani deti, klidne na tebe porvavaj ze je jeste svetlo proc nejsi na trati, vem si ibac a jeste to dojdes... Ja radsi vzdam 10 z 10ti akci s tim, ze sem to zkusila a udelala prijatelny maximum a mozna bydu v 60 jeste chodit a u nich funguje vem si ibac a bez, prece to nevzdas a v 60 treba chodit nebudou...

Jako nevim, no. A pak se na diskuzi predhanej kdo toho vic usel s propadenou klenbou na ibaci a s pichanim v koleni od 20.km tech zbylejch 70 bylo fakt desny... a tak... nevim. mam pocit, ze to pritahuje zvlastni sortu lidi.

samozrejme asi ne vsichni ale ...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 30, 2018 9:29

Presne. Takéto silenie tiež nejako nemusím. Nie, že by som extra vzdával, ale bolo aj to, aj keď skôr asi kvôli hlave. Mne to stále vychádza, že ak má niekto bolesti na 30. km a potrebuje to riešiť ibáčom, tak má zle natrénované. Samozrejme, že hecovačky sú všade a pomáhajú, ale to sebaprekonávanie mi príde vhodné trochu iným spôsobom. Skôr na tie zábrany v hlave, nie fyzické.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 9:33

Mawenzi píše:...lidi nechtej vzdavat... je jeste svetlo proc nejsi na trati, vem si ibac a jeste to dojdes...
:twisted: ](*,) :vom:
S podobnym pristupem (nekdy s ibacem nekdy s jinym a nekdy bez) se posledni dobou setkavam stale casteji - a nejenom ve sportovani. Zajimave je, ze vetsinou mezi lidma z CR/SK.

NJ, za par desitek let bude sileny problem s mnozstvim lidi s totalne devastovanym organizmem. Nejak ted spousta lidi neresi, ze by mohli zit (resp. jeste neumrit, nevim, jestli to bude opravdovy zivot) i za 20-30-50 let...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 10:27

lukasj
jenze on je asi problem, ze ne vzdy fyzickej limit "natrenujes". Nebo jak ho mam treba trenovat ja?

osobne radsi 100% akci vzdam a jo, zni asi smesne vzdat treba po 40km 45km dlouhou trat, ale proste jak pise apuka - chci chodit jeste za 40 let...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 30, 2018 10:51

Veď práveže som na tvojej strane. :wink: Ja si myslím, že ten fyzický limit sa natrénovať dá tak, aby človek nemusel brať lieky počas výkonu, ak to nepotrebuje z iných dôvodov. Ibaže to dlho trvá a je to chvíľami dosť nezáživné. Ale písal som vyššie, ako som dopadol na svojej prvej stovke. Za rok na ďalšej to už bolo lepšie, ale úplne najlepšie to bolo asi až po dvoch rokoch zameraného tréningu na takúto aktivitu. V tom roku som dal 4 stovky a 5 ďalších akcií nad 40 km. Proste chcelo to počkať a zamerať sa iba na to. Preto som sa úplne vykašľal na krátke rýchle preteky, viac-menej som sa musel rozlúčiť aj s bežeckou partiou, lebo sa moje a ich ponímanie nedalo zosúladiť dokopy.

A tiež poznám ľudí, čo nepočkali a dnes už napr. vôbec nebehajú.

A návod som ti dal :wink: : pomaly do kopca, rýchlo po rovine, behom (alebo rýchlejšou chôdzou) dole kopcom. S paličkami, hodinku denne, resp. na bicykli po rovine, aby tam bola aj nejaká zábava. So sledovaním tepov, resp. sledovať to odhadom podľa možnosti rozprávať alebo spievať ako písal mike.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 11:16

lukasj
jasne, nerikam ze to myslis jinak. Ohledne "zdravyho" cloveka souhlas, i napr. mikovi achilovky fajn priklad.

myslela sem spis to tvoje nez leky na bolest tak "natrenovat". jak muzu trenovat fyzickej limit s chondropatii pately, kdyz mam kloub mechanicky poskozenej i s chrupavkou a v realu me nekdy silene boli i sedet, protoze se ceska zrovna blbe pohne?

Nekdy dam 45km natezko a je to s holema a ortezou dobry. Nekdy mam problem dojit 100m z autobusu domu a pritom me jeste cestou na bus nebolelo nic. s tim si myslim, ze toho proste moc neudelam, akorat castym chozenim budu mit posileny svaly a nebude se to zhorsovat... ale nemyslim, ze chozenim kratsich trati ve spravnym tepu se ten kloub zazracne spravi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 30, 2018 11:29

Ale to ja som nikde nepísal. Všade uvádzam, že mi príde divné užívanie liekov, ak to nie je zo zdravotného hľadiska potrebné, čo v tvojom prípade je. Reagoval som iba na to, že pre hecovačky a sebaprekonávanie mi to proste nepríde vhodné.

Ani nikde nepíšem, že sa ti tréningom na tepoch zázračne zlepší tvoj stav s kĺbom. Iba uvádzam, že takýto tréning (ako aj píšeš) pomôže zlepšeniu toho, čo ťa na 100 km čaká. A ak ich budeš chcieť chodiť aj ďalší krát. Nebudeš potom musieť riešiť ďalej všetky tie veci okolo, ale len ten kĺb.

A prečo by napokon aj obyčajný turista nemohol byť v parádnej kondičke? A chodiť dlhé dlhé roky. Ja napríklad teraz makám, lebo sa mi ešte dá, viem, že to nebude večné, ale makám tak, aby som mohol aj oveľa neskôr pohodlne chodiť na túry, alebo si zabehnúť.

Proste tá cesta je dlhá, náročná fyzicky aj psychicky. Môžem to dať ako poniektorí, čo boli borci dva roky a teraz sedia doma, ale to absolútne nechcem.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 11:37

takhle jo, souhlasim. Asi sem te nekde cestou nepochopila na 100%.

Prijde mi to hlavne desivy u lidi, co 12 z 12 akci rocne fakt na tech brufenech dochazej a pak ty nazory kdyz se nekdo zepta na trenink na dt sou kdyz ujdes se psem v sobotu bezne 20 tak trenovat nemusis :D pak nasleduje rada boli te to?vemsi brufen :D no... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Reccol » stř kvě 30, 2018 13:15

Nevím, jak to s tím kolenem máš, ale moje jsou operovaný už dvakrát (něco vývojovýho, ne zranění) a pokaždý se mi vážně ulevilo až po tý operaci (a následným zrychleným návratu k pohybu/tréninku, ne válení se). Všechno předtím, jako prášky, ortézy a podobný věci jen oddalovaly nevyhnutelný a kopu se, že jsem se na to nevykašlal dřív a pod kudlu nešel hned.

Jinak s tím sebepřekonáváním bych to zase tak nedramatizoval - když to někdo dělá pořád, je blb, ale jedna/dvě akce za rok, kde se fakt hecneš a něco dokážeš, klidně i za pomoci brufenu, ti s největší pravděpodobností neublíží a naopak zjistíš, že toho zvládneš překvapivě dost, nemusíš se o sebe tolik bát a začneš si víc věřit. Trénuje to hlavu.
Prostě občas se kousnout je prospěšný :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 13:48

reccol - jenze bez na operaci kde mas 50% sanci ze to bude stejny a horsi X stejny a lepsi. Podle me.je to moc velky riziko a ortoped to zatim nedoporucuje.

Tyhle lidi to vetsinou delaj celou DT sezonu coz je v prumeru co 14dni od dubna do zari... to mi neprijde jako vyjimecne se hecnout.

Vyjimecne se du hecnout ja a kazdymu to prijde jako blbost :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 13:54

Reccol píše:se fakt hecneš a něco dokážeš, klidně i za pomoci brufenu, ti s největší pravděpodobností neublíží a naopak zjistíš, že toho zvládneš překvapivě dost, nemusíš se o sebe tolik bát a začneš si víc věřit
Promin za priblbly dotaz, ale nebylo by mnohem uzitecnejsi se hecnout a dokazat to jen vlastni vuli bez toho Brufenu, dokazat prekonat tu bolest? To by bylo to nejvetsi a nejlepsi, co Ti da zjisteni, ze se nemusis tolik bat a zacit si verit.

Vetsina lidi (@mawe: neni to o Tebe!) totiz ma nejvetsi problem zvladat bolest bez berlicek typu Brufen. A v drtive vetsine ne nejakou opravdu nesnesitelnou, ale relativne snadno zvladnutelnou a prekonatelnou - jen si kazdym zatlacenim tim Brufenem se tento prah snizuje a snizuje a pote si uz stezuji a tvari, ze maji nesnesitelne bolesti i kdyz ve skutecnosti to neni nic moc, jen oni to uz bez Brufenu nezvladaji. Muze za to ve velke mire i zavislost, at si rika, kdo chce, co chce, ze na tom neni zavisli, kdyz jej pouziva casto.

Na druhe strane, k tomu patri i schopnost si urcit, kdy uz ta bolest je opravdu na/za hranici a kdy uz telo silne dava na vedomi, ze okamzite NE!!!.

A aby bylo jasne, mluvim o zde popisovanych pouzivani Brufenu toho typu "to uz prece dojdes, nevzdas to" na DT nebo dalkovem pochodu. V pripade zraneni a nutnosti dostat se k moznosti zachrany nebo bezpeci je to o necem jinem. A taky nemluvim o opravdu obcasnem nutnem pouziti kvuli akutnimu zhorseni stavu, ale ne kvuli chteni dojit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Reccol » stř kvě 30, 2018 13:59

Mawe: Já ti fandím :wink: Jak říkám, když nic jinýho, trénuje to hlavu (odolnost vůči bolesti, únavě, nudě, zpruzelosti, hladu...). To se prostě neztratí a občas je dobrý si to zkusit.

Apuka: Jo, jasně, že by to bylo lepší bez brufenu. A taky by bylo lepší mít natrénováno, aby ses nedostal do fáze, že tohle řešíš. Občas to holt nevyjde a občas taky chceš prostě zkusit akci, která je na hraně tvých možností. Já v žádným případě neříkám, že se tím máš dopovat, ale fakt tu nehodlám dramatizovat, když někdo dá posledních pár kiláků nějaký stovky (nebo čehokoli, co je pro něj subjektivně fakt na hraně) s tabletou brufenu.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 17:40

@apuka: driv jsem to videl podobne, ale pak jsem zjistil, ze to neni tak jednoduche. Bolest je reakce tela na poskozeni a ta reakce muze byt nekdy horsi, nez pozkozeni samo. Vznikne (lokalni) zanet se vsemi negativnimi jevy okolo. Telo se ti v podstate snazi zabranit, abys v poskozovani pokracoval. Bolest je indikator, ze je neco spatne, otok omezi rozsah poskozujiciho pohybu, lokalne probiha spousta reakci, z nich je cast leciva a cast naopak likviduje znicenou tkan. Zjednodusuju, probiha tam toho fakt hodne, vloni mi o tom vypravela fyzioterapautka, v ramci rehabilitace po urazu. No a ted, co je spravne, kdyz prestat nemuzes/nechces? Protizanetlivy lek ty reakce zastavi, jelikoz zablokuje nektere spoustece.

Vyslo mi z toho a slysel jsem to i od doktoru, ze kdyz uz clovek prasek proti bolesti potrebuje, tak si ho ma vzit zavcas, nez se bolest poradne rozjede. Protoze pak uz se tlumi hur, nekdy vyrazne hur. Proste je dobre tu reakci zastavit uz v zarodku. Problem je ovsem ten stav rozeznat. Kdyz jde o uraz, tak neni moc co resit. Posledne v Dolomitech jsem vedel, jakou jsem dostal pecku do zeber a prubeh znam, a tak jsem hned sahal po Aulinu a na urazovce mi to pochvalili. Kdyz mne v horach rozboli hlava z vysky, tak si beru Paralen uz pri sestupu, protoze jinak bych se poradne nevyspal. U Mawenzi a kolena je to asi taky jasne. U ostatnich, kdyz jde o bolest z pretizeni, tak je asi taky lepsi si ten prasek vzit, ale s tim, ze je to pujcka na oplatku, poskozeni se bude dal zvetsovat a vybere si to dan pozdeji. Tomu rikam zneuzivani, jednorazove jeste snad, ale opakovane a cilene je to IMO stupidita. A jak pise lukasj, lepsi bude trenovat, aby na to nedoslo.

Prede tydnem jsem si taky zkusil, jestli jeste ve svem veku posunu hranici a slo to i bez prasku, o tech jsem ani neuvazoval. Bolelo to v podstate az kdyz jsem vylezl z vlaku. Nasledky to ale ma. Jednak celkova unava a jednak zas klenba, boli mne slapky v predni casti. Nic hrozneho, po par stech metrech to rozchodim, ale znat to je a jeste asi chvili bude. To beru jako prijatelnou dan, kdyby to ale bolelo uz v prubehu chuze a musel jsem to blokovat praskem, tak by to bylo podstatne horsi.

Mawenzi píše:Ohledne "zdravyho" cloveka souhlas, i napr. mikovi achilovky fajn priklad.

Technicka: neslo o achilovky, ale o slachu POD patou. Plocha slacha, co vede pod chodidlem od paty dopredu a zanetu se rika planarni fascitida. Muze z toho vzniknout patni ostruha, coz se mi nastesti nestalo. Tenkrat to ale bolelo uz v prubehu akce, prasek jsem si nebral (to mne ani nenapadlo), ale bylo to vyrazne horsi, nez posledne. Takze doufam, ze tentokrat se to nestane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 17:42

@lukasj: jake vlastne pouzivas na tyhle akce boty? Mozna jsem se uz ptal a zapomnel :) Mas stejne parametry, jako ja a mne zrovna nizke boty odchazeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » stř kvě 30, 2018 17:46

mike píše:Furt cekam, kdy ji nabidnes vitamin E

[-X to se nesmi nabizet z toho koukaj zelizka. :mrgreen:
Mawenzi píše:a vis kolik se ti jich vyplavi kdyz pivo nesmis?

:shock: to zas proc? Celiaklie?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » stř kvě 30, 2018 17:58

mike píše:Vyslo mi z toho a slysel jsem to i od doktoru, ze kdyz uz clovek prasek proti bolesti potrebuje, tak si ho ma vzit zavcas, nez se bolest poradne rozjede. Protoze pak uz se tlumi hur, nekdy vyrazne hur.

V pripade Mawenzi po 15 letech na praskach nechapu proc davno nesla pod kudlu, kdyz tu moznost ma. Mazani kolena, orteza, prasky neni reseni. Jak rikal Bruce Lee "Kdo umi bolest prijimat, ten umi bolest rozdavat" arm2 v tomto konkretnim pripade, ale neplati. Ze?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 30, 2018 18:13

mike, používal som Inov-8 Trailroc 255, Inov-8 Race ultra 270, tento rok LaSportiva Helios 2.0. V tréningu k týmto ešte Fivefingers Spyridon MR.

Inak, nemôže ta plantarna fascitida súvisieť s prevalovanim chodidla od päty smerom k špičke. Tiež som kedysi mal bolesti od bedier, cez pišťali, chrbticu, kolena. Po zmene doslapu cez špičku to všetko zmizlo a už sa nevrátilo. Dokonca po barefoote sa mi rozšírila noha a prehĺbila klenba. Momentálne mám trocha nadváhu, tak mi vyhovuje tlmenie na tých Heliosoch.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 18:41

booze - ano sice si kdyz je to nevyhnutelny dam, ale opravdu se da rikat tomu ze si dam v prumeru 2x rocne aulin "15 let na praskach?" hele nevim...
nojo, to je ten bezlepek... ale mela sem na dovoleny nejaky bezlepkovy pivo a chutnalo to tak jak si pamatuju :D

mike - sakra, zrovna o vikendu me tam blbe parkrat zapichalo a v pondeli sem zrovna byla na "masazi" a tahle planarni fascitida tam zaznela... skvely. Tenhle tyden je ideal, minulej tyden boleni kolene i v klidu, o vikendu jen 25km s nekolikerym zapichanim v leve slapce (v zime me ale parkrat zapichalo v prave kdyz sem poprve vzala vysoky altra lone peak na vylet a pak uz nic), vcera sem si ukopla palec, jako to se mi musi stat zrovna ted, ze :D

asi to vidim tak, ze na 25 km budem coby kamenem dohodil od zastavky myho busu, tak si pockam do rana na prvni ranni autobus jak houmeles na zastavce a bude :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 20:14

lukasj píše:mike, používal som Inov-8 Trailroc 255, Inov-8 Race ultra 270, tento rok LaSportiva Helios 2.0. V tréningu k týmto ešte Fivefingers Spyridon MR.]

Inov-8 si chci nekde vyzkouset, ale spis jsem myslel Roclite 305. Nizke LaS jsem ted zkousel v Hudy, dvoje, a mam pocit, ze jedny mohly byt prave Helios. Oboje mi byly uzke ve stredu nohy, coz se mi jeste nikdy nestalo, normalne resim spicku. A odpruzene byly tak, ze jsem mel pocit, ze pri kazdem kroku slapu do kravince, jak se to rozjelo do stran :D To jsem okamzite zavrhnul.

lukasj píše:Inak, nemôže ta plantarna fascitida súvisieť s prevalovanim chodidla od päty smerom k špičke.

Urcite, hlavne ale s tim, ze jsem to sel v celokozenych pohorkach a navic dost vysmajdanych. 50 km je v pohorkach v pohode, ale 70 uz ne.

Zrovna se mi povedlo udelat to nejhorsi, co se na namozena chodidla da #-o Cekal jsem, az prejde bourka a sedel jsem pres hodinu u pocitace bez ponozek. Je teplo, ale slachy ztuhnou. Bolelo to snad 3 km. Navic se ukazalo, ze jsem chvalil den pred vecerem, boli i ta slacha pod patou. Na druhe noze, nez tenkrat. Zkusim Traumaplant, ten jsem tenkrat jeste neznal, snad se to spravi rychleji. Zakerne na tom je, ze se to projevi se zpozdenim, vcera jeste nic a dneska jsem zpocatku docela kulhal, po 9 dnech od akce :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 20:17

@Mawenzi: klid, planarni fascitida ma dost specificke priznaky. Jeden z nich je, ze rano vstanes z postele a kulhas, nemuzes doslapnout na patu. Casem se to zahreje a rozchodi, ze o tom vubec nevis. Dokud to zas neztuhne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking