Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » pon čer 4, 2018 11:32

Asi chodiť ;-)

Ja mám štandardný tréning denne 45 min pomalého behu prekladané tak 3 krát do týždňa horským bicyklom po 1 hod, príp. víkendovou dlhšou jazdou alebo túrou podľa času.

Keď som viac behával, tak to bolo asi dva krát po 30 min a tri krát po 1,5-2 hod pomaly, cez víkend niečo dlhšie okolo 4 hod fartlek.

Takže na chodenie, by som dal tak 45-60 min chôdze 5 krát do týždňa a cez víkend nejakú štandardnú túru okolo 30 km. Ak ťa pustí to koleno, tak cez týždeň prekladať bicyklom.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 4, 2018 11:51

Hm, tak to vypada, ze clovek by pro to fakt mel neco delat denne. Takze dobry, to asi nebudu aspirovat na cetnejsi ucast :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » pon čer 4, 2018 13:10

Ako sama vidíš, tak sa to dá prejsť aj tak ako máš ty nachodené. Ten tréning je dobrý na to, aby si to mohla prejsť o niečo rýchlejšie a hlavne, aby tie "škody" po neboli také veľké, ale mohla si už ďalší víkend plnohodnotne fungovať.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 4, 2018 13:32

@Mawenzi: Seš fakt dobrá :smt023. Já čekala, že ujdeš tak 60 - 70 km a pak nebudeš chtít o turistice pár týdnů ani slyšet a ty už zjišťuješ další možnosti tréninku :D. V brzké době tedy očekávám nové vlákno Dalkove pochody - 200 km, protože na svoje meze jsi očividně ještě nenarazila :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 4, 2018 14:52

greymouse - ja jeste v praci tvrdila, ze moje nejveysi slabina je koleno. Ze kdyby bylo OK tak si myslim, ze na to fyzicky mam. A konstelace hvezd byla takova, ze sem si to fakt maximalne uzivala a nam z toho jen namozeny stehna.

kamoska si cetla report a prohlasila, ze z toho cisi , ze sem si to skveke uzivala a vlastne to mela "cely na pohodu," a vlastne ma pravdu. Pro me to vubec nebylo na krev. Ale za to muze i ten placatej teren, kdy se mi proste dobre dychalo.

lukasj - myslim, ze o vikendu uz budu OK, jen me ten kluk vydesil s natrzenyma vazama, to ze me neco neboli neznamena, ze to nemuze prasknout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 16:11

@Mawenzi: no vidis, tohle je nejlepsi zpusob, jak Speed8 pouzit. Jako psychickou berlicku v zasobe pro pripad nouze a ani ho nevytahnout ;-)

Fakt dobry, gratujulu :smt023 Zvlast kdyz ses predtim tvarila, ze mozna neujdes ani pulku. Priste s sebou muzes vzit kamosku: https://www.youtube.com/watch?v=g279AY4aLrg :twisted:

Tyden oraz s relaxacnima prochazkama si urcite dej. Jsi mlada, takze regenerace by mohla jit rychle, ale je zbytecne ji uspechat.

@lukasj: proc vitamin C? Ja se teda po vyssich davkach osypu a nemuzu spat, ale jak by to melo fungovat?

lukasj píše:Ja mávam napr. najväčšiu krízu po víkendových 100 km okolo utorka.

Kdyz se zrusim v nedeli, tak mam krizi ve stredu. To by mohlo byt tak nastejno, ne? (jdu v nedeli do vecera) Zajimalo by mne, cim to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 4, 2018 19:28

lukasj - doufam, ze zitra nebudu vypadat jak ten typek z videa :D :D sice chodim lehce prkenne ale zatim se do schodu a ze schodu dostanu :D

mike - :D o tom serialu sem slysela, asi se na nej budu muset podivat :D jinak ja se tvarila, ze neujdu ani pulku proto, ze sem tolik v zivote nesla :D necekala sem, kdyz lidi casto na tech stovkach odpadaj mezi 30 - 70 km dost casto, i lidi co uz dou ponekolikate a treba nedosli do cile ani nekolik let po sobe, tak ze to bude "tak snadny"... asi proste je pravda ze castej trenink malejch objemu staci:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » pon čer 4, 2018 19:29

Asi to bude znieť šarlatánstvu ale to C kvôli jeho protizapalovym účinkom. Tých 100 km je pre telo taká rozbijacka, ktorá nemá nič spoločne so zdravím, že k tým zápalom a nerovnováhe tam musí prísť. Mne to funguje, alebo je to dobre placebo. :lol:

A ta unava po dvoch dňoch mi osobne príde, že telo to prežilo, takze môžu ustúpiť endorfíny a sok a môže nastať oprava poškodení. Je to poznať aj psychicky, ten pondelok v práci po stovke je taký upokojujúci, spokojný a potom to príde. Ale je to len môj názor podložený len vlastnou skúsenosťou.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 19:47

V tom pripade by mozna byl lepsi ibuprofen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 19:59

@Mawenzi: serial jsem nevidel, jen jsem na to nekde narazil. Mlada hezka holka jako terminatorka je zajimavy napad :)

Jinak pozoruj a zaznamenavej zmeny. Treba kolik schodu denne jeste dokazes vyjit ;-)

Coz mi pripomina, jak jsem byl jednou v horach s kolegou. Sportovec, ale zvykly spis na kratke vybusne akce (hral lakros) a ne na chozeni po kopcich. V horach to slo, ale par dni po navratu se splhal do schodu po zabradli. Chudak delal v druhem patre :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » pon čer 4, 2018 20:12

Myslím, že to C zaťaží pečeň menej. Max sa z neho poserem :? (ešte sa nestalo) :twisted:
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 20:15

To urcite, ale otazka je, jestli je to podstatne. Netusim.

Mne vitamin C nedela dobre, takovych 500 mg a mam zarucene koprivku a spatne spim, coz je v takovem stavu dost minus. Ale kazdy to ma jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod scinkk » pon čer 4, 2018 20:30

Ja bych kazdopadne na mnoho dni po akci nezapomnel na solidni prisun bilkovin :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 20:32

To jo. Sezrat prase nebo dve :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » pon čer 4, 2018 20:39

@mawenzi ke gratulaci se pripojuji i ja s rodinou a tetou máňou. =D>
Urcite bych si dal bcaa a regener. Ja nejvic trpim na brutalni hlad a minimalne tyden nosim jen Crocsy. Hodne mi pomaha studena sprcha a naopak zabiji me pivo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod scinkk » pon čer 4, 2018 20:43

mike píše:To jo. Sezrat prase nebo dve :twisted:

Tak nejak, na druhou stranu, tohle je podle me idealni prilezitost, kor po akci, na noc a druhy den, zuztkovat enjaky ten rychle a snadno stravitelny izolat at uz komplexni ci jen bcaa :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 5, 2018 5:02

booze - dik :)

dik za rady s krizkem po funuse:D v nedeli sem nemela naladu behat po obchodaku takze v nedeli i jete vcera zeleninovej salat s tunakem, tak dobry aspon v tunaku neco je, proste co dum dal, az dneska bude masovej obed. Ale teda nebudu na sobe setrit :D

jinak dneska uz pohodicka, nejhorsi to bylo v nedeli, to sem rano nemohla z betle a kdyz sem.dlouho sedela u PC nebo sme jeli hledat autem logger, nemohla sem se z auta vyhrabat nejak elegantne :D Vcera sem si 3x dala cvicne schody k nam do 2. patra v praci, 2x jen tak abych se prosla. vytah nemame. Vcera se mi blbe vstavalo ze zidle ale 5 kroku a dobry, rozesla sem se. Dneska sem vyskocila z postele jak lanka a moje stehna matne tusi, ze o vikendu nekde byli.

Pokud bcaa muze zabrat jeste i ted, tak to odpo koupim a aspon si to vemu do bulharska na zajezd.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod sobb » úte čer 5, 2018 8:47

Maw: :smt023 Gratuluju, jsi dobrá :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 5, 2018 10:59

sobb diky :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte čer 5, 2018 18:23

@mawenzi: Gratulace, 100km i za 25 hodin je super. To spousta lidí nedá.
Dobrý že Olympusy pořád slouží.
Někdy svaly začnou bolet až později po výkonu, má to i termín "DOMS". Pomáhá na to asi jenom je používat i když to bolí, tím se urychlí zotavení.
Jinak nejlepší trénink na stovku je předchozí stovka. 8)
GreyMouse píše:Dalkove pochody - 200 km, protože na svoje meze jsi očividně ještě nenarazila
Jsem byl teď o víkendu na pochodu v Maďarsku a tam mi řekli, že tradiční dvoustovka za pár týdnů má 10. výročí a tak udělali 300km trasu, takže možnosti jsou. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » úte čer 5, 2018 19:19

Ty vole, za 3 dny 300 km a 11,5 km prevyseni. To neni pro normalniho smrtelnika.

@mawe: blahopreji. Coz jsem ucinil uz predtim uz v odpovedi na dotaz, jaky je nejlepsi trening na 100-ku (100-ka kazdy druhy den a mezitim v case mimo spanek se nezastavit), jenze se mi to asi nepovedlo odeslat. Mi blbne Chrome na tabletu, odmita mi odesilat prispevky na OF a prihlasit se do posty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte čer 5, 2018 20:34

oodoow píše:Jsem byl teď o víkendu na pochodu v Maďarsku a tam mi řekli, že tradiční dvoustovka za pár týdnů má 10. výročí a tak udělali 300km trasu, takže možnosti jsou. :twisted:

Kdo prezije, muze napsat Pribeh opravdoveho terminatora ;-) To uz je sebeposkozovani, ne?

Myslim, ze uz to ma docela blizko k me oblibene knize od Kinga: https://www.databazeknih.cz/knihy/dlouh ... 6037?c=all
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte čer 5, 2018 20:52

oodoow píše:Někdy svaly začnou bolet až později po výkonu, má to i termín "DOMS". Pomáhá na to asi jenom je používat i když to bolí, tím se urychlí zotavení.

Zajimave, jak malo se vi o pricinach, cekal bych, ze to bude prozkoumane lip. Jeste tam pisou, ze pomaha curcumin, ale strasna davka, 2.5 g 2x denne. Kolik by clovek musel snist kurkumy? Taky tam pisou, ze vitamin C nepomaha.

edit: odpovim si sam. 50 - 125 g kurkumy v jedne davce :shock: Takze jedine extrakt.

Moje zkusenost je, ze mas pravdu :) Dalsi (lehky) pohyb pomaha. Co jsem zacal chodit denne, tak je zotaveni po nedelnich vyletech rychlejsi. Sice se mi nekdy v pondeli fakt nechce, ale kdyz prekonam prvni kilometr nebo dva, tak uz je to pak lepsi a i po zbytek dne.

Pozoroval jsem jeste jednu zajimavou zmenu. Driv mi byvaly v pondeli male boty, protoze jsem mel natekle nohy. Ted uz se to nedeje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » úte čer 5, 2018 21:34

apuka píše:Ty vole, za 3 dny 300 km a 11,5 km prevyseni.

To museli vzit pres Slovinsko, kde chces v Madarsku nabrat to prevyseni. :wink:
300km musi byt mazec, staci mi kdyz to jedu v aute na jeden zatah.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte čer 5, 2018 21:38

mike píše:Kdo prezije, muze napsat Pribeh opravdoveho terminatora To uz je sebepozkosovani, ne?

Jsou i mnohem drsnější a náročnější akce, kam chodí spousta lidí a jsou v pohodě. Třeba La Petite Trotte à Léon anebo Tor des Geánts. To v Maďarsku má na takovou vzdálenost celkem malé převýšení, startovné je oproti těm Alpským akcím minimální a ještě je to blízko.

mike píše:Moje zkusenost je, ze mas pravdu Dalsi (lehky) pohyb pomaha.

No, to nemám ze sebe, ale z téhle knížky. Dá se najít na netu a doporučuji k přečtení každému, kdo se zajímá o sport a pohyb. Je to vlastně soubor různých zajímavých otázek a odpovědi striktně na základě vědeckých studií, které k dané otázce proběhly. Některé závěry jsou celkem překvapivé.

Curcumin působí protizánětlivě, už jsme tu o tom někde psali, měl by se brát s piperinem tj. černým pepřem, jinak má mizivou účinnost, takže je možný, že s tím piperinem by se toho nemuselo brát tolik.

mike píše:Driv mi byvaly v pondeli male boty, protoze jsem mel natekle nohy.

To může být taky tím, že jsou chodidla zvyklá na soustavnější pohyb a nemají šok v podobě velké kilometráže jednou týdně o víkendu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte čer 5, 2018 21:46

oodoow píše:To v Maďarsku má na takovou vzdálenost celkem malé převýšení, startovné je oproti těm Alpským akcím minimální a ještě je to blízko.

Takze jdes?

oodoow píše:Je to vlastně soubor různých zajímavých otázek a odpovědi striktně na základě vědeckých studií, které k dané otázce proběhly. Některé závěry jsou celkem překvapivé.

Mozna bys mohl nektere ty prekvapive napsat.

oodoow píše:Curcumin působí protizánětlivě, už jsme tu o tom někde psali, měl by se brát s piperinem tj. černým pepřem, jinak má mizivou účinnost, takže je možný, že s tím piperinem by se toho nemuselo brát tolik.

Jj, to myslim bylo kvuli vstrebavani. Ale uz jsem cetl vickrat, ze samotna kurkuma nema moc vyznam prave kvuli malemu obsahu curcuminu. Jen jako koreni.

oodoow píše:To může být taky tím, že jsou chodidla zvyklá na soustavnější pohyb a nemají šok v podobě velké kilometráže jednou týdně o víkendu.

Muze byt. O duvod jsem se jeste nezajimal, jen jsem si to nedavno uvedomil, ten rozdil je vyrazny. Jedna ze zmen k lepsimu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 6, 2018 5:06

oodoow- diky.

Chystas se? asi trenovany jedinci by to dat mohli, nedovedu si moc predstavit chodce, 3dny bez spanku nebo s jeho minimem 300km... ale pro bezce by se to s prolozenim tech par h spanku teoreticky asidalo, i kdyz ano je to pro terminatory :D

jojo, olympusy slouzej, stridam je s lonepeak a jeste by tak pristi rok mohly vydrzet... uvidime.

Jinak teda me obecne nejvic boli asi nohy dalsi den po navratu z neceho pro me narocnyho, druhej uz pohoda a treti "o nicem" nevim. Muze to byt taky myma nezajimavyma prevysenima ale, vcera me akorat dohnala unava ale to muze byt i tim ze sem spala po 43h vzhuru 7h a nornalne sla spat az vecer jak chodim bezne...

apuka diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 7:58

booze píše:To museli vzit pres Slovinsko, kde chces v Madarsku nabrat to prevyseni
Uz jsem to na OF psal - cesty v madarskych úpohorich nemaji vysoke kopce, zato je jich dost, takze tu vysku nastoupas po mensich davkach ale mnohem vice, nez bys cekal. Proste slapes nahoru-dolu. Trocha podobne jako v nekterych mistech Malych Karpat.
Na tom linku od oodoow se daji stahnout itinerare (resp. ja jsem to zkousel z madarske verze) a tam jsou i vyskove profily alespon u ostatnych trati. Tam je videt, ze slapes par stoupani z cca 100m do 500+ a to nekdy i docela strme.
Vem to tak, ze jejich "Celostatni Modra tura" ma 1100+ km, tj. o pulku vice nez Cesta hrdinu SNP ale celkove prevyseni je cca stejne a ta madarska vede z velke casti (skoro pulka) na relativne plochem uzemi, kde je prevyseni docela male a drtivou vetsinu prevyseni naberes na kratsim useku nez SNP,t akze se to srovnava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř čer 6, 2018 8:47

Mawenzi, s tým spaním po takýchto výkonoch to mám podobne. Počas Štefánik trailu som bol tiež hore okolo 40 hod a spal som potom bežný čas, asi menej ako 8 hod. A býva to tak bežne. Niežeby som nebol unavený, celý deň potom väčšinou polehávam alebo len krátku prechádzku, ale proste viac nenaspím. Stáva sa Vám, že potrebujete takýto deficit spánku dospať? Že spíte napr. cez 12 hod? Čisto zo zaujímavosti sa pýtam.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 11:04

Neni to po namaze, ale ze zkusenosti z nepravidelnich (opakovanych) nocnich mohu rict, ze deficit spanku delsim spankem jiny den nedozenes. Ne, ze by obcas clovek nemohl byt unaveny, ze prespi i tech 12 hod, ale telo to spise resi deslim hlubokym spankem v prubehu normalne dlouheho spanku. Kdyz potom spis napr. tech 12 hod, vetsinou nemas moc delsi hluboky spanek nez normalne, ten "pridany" cas padne na lehky spanek a na stav "skoro vzhuru". Toto mozna muze pomoci napr. svalum, ze se nehybou a jsou pritom uvolnene, tj. lepe regeneruji, samotny organizmus se ale regeneruji spise pri hlubokem spanku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron