Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod grco » úte zář 20, 2016 20:48

Ja si najlepsie vycistim hlavu, ked sa poriadne ozerem. To si vycistim az tak, ze si nic nepamatam. :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Touareg » úte zář 20, 2016 20:53

Však to píšu: :wink:

Touareg píše:(...) důležitý je že má každej svůj způsob jak se odreagovat.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2016 20:59

@grco: v puberte jsem takove veci taky delal :twisted: Ted uz se telo vzpouzi, po chozeni mne boli akorat nohy, po chlastu cele telo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » úte zář 20, 2016 21:18

Ono se to těžko vysvětluje, co na pochodech vidí Oodoow a Touareg. A hlavně to "čištění hlavy". Kdysi jsem si říkala, ty jo, 10, 20 h na cestě, co tam budu dělat? Uteklo to rychle a ještě jsem byla happy :-) Ty pohorky dělají svoje. Jedna 50tka mi v nich stačila (tehdy ještě mladá nevědomost), víckrát takovou blbost neudělám. Ale ať si každý chodí v čem chce. Jeho věc.

Jo, :drinkers: je fajn čištění, jen to ráno bývá občas pak náročné :mrgreen:

Na P100 jsem zvědavá, co Olaf v Brdech vymyslí :t:t :climb: :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod grco » úte zář 20, 2016 21:20

Keby len rano, pre mna to byva narocne niekedy nasledujuce dva dni :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mitau » úte zář 20, 2016 21:47

Za mě vyčištění hlavy je prostě ve chvíli, kdy neplítváš energií na nic jiného než ten jasný cíl dojít a jít efektivně. Zkrátka pořád člověk tak trochu myslí na spoustu věcí běžného života, co bude potřeba zařídit... Občas se podaří na to vůbec nemyslet. Já to nejintenzivněji zažil na Lysohorském čtyřlístku (65km za nějakých 8-9hodin), kdy jsem doběhl do cíle a najednou jsem úplně cítil, jak mám v hlavě prázdno a hlava neví co s tím prázdnem dělat, protože teď se už nemusí soustředit na běh. Celkem příjemný pocit, ke kterému jsem se na 100+km pochodech nikdy nedostal, protože jsem tam vždy měl čas přemýšlet o tom, jak moc se chci zničit, co mě čeká atd., ten 4tyřlístek jsem šel tehdy o prázdninách a nemusel řešit, jak budu vypadat zítra.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 0:31

Sirkka píše:Kdysi jsem si říkala, ty jo, 10, 20 h na cestě, co tam budu dělat?

Tak tohle mne fakt nikdy nenapadlo :D Co bych delal, prece pujdu ;-)

mitau píše:Zkrátka pořád člověk tak trochu myslí na spoustu věcí běžného života, co bude potřeba zařídit... Občas se podaří na to vůbec nemyslet.

Aha. Asi jsme doma. S timhle totiz nemam nejmensi problem a dokazu to i na te 5 km prochazce. Klidne hned jak vyjdu z domu. Takze pak nevidim rozdil :D Teda, castecne rozumim, pri delsi chuzi se vyplavi endorfiny a clovek se dostane do neceho podobnemu mirnemu transu. Ale u sebe to vidim jen jako mirny posun od normalu. Kdyz jdu sam a nikdo mne nerusi, coz je dobry duvod chodit sam ;-)

Mam spis opacny problem. Kdyz neco vyresit chci, tak to vypada, ze na celodenni vychazce na to mam spoustu casu i klidu. Jenze ono to nejak nefunguje. I kdyz se donutim s tim zacit, tak se stejne za chvili mysl zatoula jinam a prejde na volnobeh :) Protoze telo jde a hlava se odmita zatezovat necim jinym. Asi to bude tim, ze jsem vyrazne jednoulohovy. Bud neco delam poradne nebo vubec a snazit se delat vic veci naraz vede obvykle ke katastrofe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 0:33

grco píše:Keby len rano, pre mna to byva narocne niekedy nasledujuce dva dni :D

A bude to uz jen horsi ;-) My si uz ted i srazy s kamosi z VS planujeme jen na jeden vecer, protoze i ti nejotrlejsi (co kdysi dokazali chlastat tyden v kuse) uz uznali, ze na vic nemame :D Alkohol je proste jed a cim je telo starsi, tim vic je to poznat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 21, 2016 5:09

ja taky zatim nikdy vic nez 15h nesla a myslim, ze bych to nedala ani fyzicky, ale taky vetsinou su schopna neco jako vupnout i cetsou busem nebo pri venceni... otazka je, jestli by treba po tech 20h bul rozdil. kamoska co chodime spolu obcas dt taky rika, ze si skvele procisti na dt hlavu a ta euforie na konci. ja nepoznam rozdil, kdyz su na dt nebo na vylete. krom toho ze t je pro me akorat vyzva po fyzicke strance, ale zas vim, ze kdyz okolnosti dovoli tak su schopna to ulezt, nicmene nejsu ochotna si likvidovat koleno kvuli tomu castejc, nez obcas, takze je mozny, ze tam neco je za tema 20h anebo taky ja to mam driv ale nikdy to asi nezjistim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Touareg » stř zář 21, 2016 7:11

Sirkka píše: Ty pohorky dělají svoje. Jedna 50tka mi v nich stačila (tehdy ještě mladá nevědomost), víckrát takovou blbost neudělám. Ale ať si každý chodí v čem chce. Jeho věc.


To mi připomnělo moje začátky aneb Praha-Prčice. Pořádnou vzdáleností neprověřený jsem tehdy vážně neměl ponětí o tom, že nohy po padesátce třeba fungujou jinak, než po deseti kilometrech. Což nebylo všechno všechno. V pět ráno jsem na start v Hájích přišel v džínovejch kraťasech a teniskách, z nichž z jedné pomalu ale jistě odpadával kus podrážky. Ale v pohodě, vždyť já jsem na chůzi zvyklej, vo co de? Zhruba na 40. km ta podrážka vážně odpadla a na 70. jsem padnul já rovnou na chodník. Byl to ale nezapomenutelný pocit, ležet na dlažbě náměstí v Prčicích s vědomím, že jsem ušel za jeden den 70km.
(Mimochodem, o rok později jsme to šli znova a s pocitem, že tentokrát už k tomu přistoupim zkušeně, jsem to šel v pohorách. Že mezi oběma extrémy asi bude víc variant jsem začal chápat až ve vaně při pohledu na černou kouli trůnící na místě, kde jsem dřív míval malíček. Holt zkušenost někdy musí bolet, aby se zapsala.)

Sirkka píše: Na P100 jsem zvědavá, co Olaf v Brdech vymyslí :t:t :climb: :-)


Tak tak, ten climb smajlík je přesnej.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Touareg » stř zář 21, 2016 7:27

mike píše: Aha. Asi jsme doma. S timhle totiz nemam nejmensi problem a dokazu to i na te 5 km prochazce. Klidne hned jak vyjdu z domu. Takze pak nevidim rozdil :D Teda, castecne rozumim, pri delsi chuzi se vyplavi endorfiny a clovek se dostane do neceho podobnemu mirnemu transu. Ale u sebe to vidim jen jako mirny posun od normalu. Kdyz jdu sam a nikdo mne nerusi, coz je dobry duvod chodit sam ;-)


No právě, tenhle pocit jsem měl když jsi předtim psal "Druha moznost je, ze to tak mam porad, na vyletech mi hlava jede na volnobeh a necham ji, at si dela, co chce :) Staci mi vyjit z domu na nocni hodinovou vychazku." Já se k tomu třeba musim prochodit. To máš fajn. S tim transem jsi to trefil, takový osobní trans v individuální podobě pro každého. :ú
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Sirkka » stř zář 21, 2016 8:58

@Touareg: :D Koukám, že Prčice jsou oblíbená trasa na mordování se :-D Já si tam teda v pohorkách dala "jen" 50tku. Takhle fialový kotníky jsem nikdy neměla :-D A poprvý mi odpadl nehet z prstu. Teď už to dělá každý rok :D
Na 70tku se chystám už nějaký ten rok, snad to konečně dopadne ten příští.
Na P100 by to chtělo možná i arm4, vzhledem k oblasti, kde budeme :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 16:10

Touareg píše:Já se k tomu třeba musim prochodit. To máš fajn. S tim transem jsi to trefil, takový osobní trans v individuální podobě pro každého. :ú

Tak jo, porad si nejsem uplne jisty, ze je to to same, ale mozna to tak bude :) K transu se ale taky musim prochodit, to neni hned. Nekdy staci hodina, nekdy nestaci osm, zalezi na aktualnim stavu. Taky na terenu a batohu, s tezkym batohem mi to nejde, protoze mne nici a navic s nim obvykle lezu nekam do kopce a telo bojuje o preziti :)

Touareg píše:Že mezi oběma extrémy asi bude víc variant jsem začal chápat až ve vaně při pohledu na černou kouli trůnící na místě, kde jsem dřív míval malíček.

:D nejsou pohorky jako pohorky. V dobre padnoucich a se dvema silnyma ponozkama neni 50 km problem. Na Prcice to asi dobra volba nebude, asi tam bude moc asfaltu, ale do terenu na kopecky je to fajn. S prsty problem nemam, rozdil dela hlavne vaha, ta poznat je. Zalezi na cili, jestli jsou to dalkove pochody, tak jsou asi nizke boty lepsi, ale muj je trenink na hory a tam pak ocenim, ze nohy jsou na tu vahu zvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ksfga » úte říj 4, 2016 9:39

Zacinam s dalkovymi pochody/adventure/survival race a uvazuji nad porizenim hulek. Resp. hulky potrebuji, ale resim jake.
Na letosni Krkonossky survival (V nasem pojeti cca 60km trek) jsem mel pujcene neskladaci hulky pro nordic walking a velice se mi libilo, jak jsou lehke a super mi prisla i odepinaci rukavicka. Ve srovnani s trekovyma hulkama co jsem mel drive to bylo uplne nekde jinde. V cem jsou klasicke trekove hulky lepsi/jine? Byly by vhodnejsi?
ksfga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 4, 2016 9:33

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte říj 4, 2016 11:19

Nejlevnější řešení a vlastně i nej poměr cena/výkon jsou Fizan Compact, můžeš je mít s rukavičkou i bez za rozumnou cenu. K tomu je bonus možnosti jako vyměnit košík za větší do sněhu anebo pořídit náhradní díly v případě, že se něco zlomí. Rukavička někomu vyhovuje a někomu ne. Třeba já ji nemám rád, protože se musí pořád odepínat a to je opruz.
Dlouho jsem používal ty Fizany, kde je jediná nevýhoda, že nejsou skládací, takže se nedají rychle sbalit. Proto jsem pořídil na zkoušku Mountain King a jsem z nich nadšený, jsou neskutečně lehké a zároveň vydrží. Měl jsem je na Orobie Ultra Trail, kde se jde pořád v šutrech, suti a tak a přežily bez úhony.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod ksfga » úte říj 4, 2016 15:07

Ja pokukuju po http://www.hervis.cz/store/Vybaven%C3%AD/Hole/Nordic-Walking-hole/Komperdell/Nordic-Walking-Carbon-Aero/p/COLOR-2071209. Ta cena mi prijde prijemna. Rukavicka mi prisla dobra v tom, ze kdyz jsem potreboval rukama neco delat, tak odepnuti bylo snazsi, nez se soukat z/do poutka... Jen se bojim, zda nebudou min odolne na sutrech/tezsi cestach, nez ty trekove...
ksfga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 4, 2016 9:33

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte říj 4, 2016 16:04

Ty vypadaj fajn, jak dlouho vydrží neposoudím, jsou hodně lehké, ale nejsou skládací, což může být nevýhoda.
Rukavička mi právě v tom přijde na houby, protože to odepínání a připínání trvá mnohem déle, než jenom vyvléknout ruku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod DAV » úte říj 4, 2016 17:25

Honzo u tech kingů se tím caplikem na držadle dělá co?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte říj 4, 2016 20:32

Funguje to tak, že když to chceš složit, tak prostě zatáhneš za šňůrku a pak zasekneš uzlík do malé rýhy a drží to. Pro rozložení stačí zas vyvlíknout ten uzlík, tady je to vidět. Je to jednoduchý a funkční a hlavně asi nejlehčí řešení.
Hele, nejel jsi dneska kolem šesté na kole přes park? Mám dojem, že jsem tě viděl. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod DAV » úte říj 4, 2016 21:15

No ono je to stejně na prd, vyžaduji aby se tyčka dala držet horním úchopem. Jinak v šest jsem byl běhat na hanáckém Mount Blancku.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » úte říj 4, 2016 21:19

co to je horním úchopem? to jako že se o to opíráš seshora jako o důchodcovskou hůlku?
aha, tak to jsem tam hleděl na někoho jinýho :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod DAV » úte říj 4, 2016 21:22

přesně tak, kompenzuji tím délku hole při prudkém klesání
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod martthor » stř kvě 31, 2017 17:17

O víkend jsem si dal trek z Olomouce na Ovčárnu v Hrubých Jeseníkách 75,5km 18hodin chůze,to vám byla nádhera.Příští rok určitě zopakuju.
martthor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 17, 2017 20:01

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 18, 2018 16:55

asi zkusim svoji prvni 100, vim, ze vic nez 60 asi nedam, ale otazka je - co si dat, aby clovek vydrzel vstavat rano v 5, zvladnout celej den v praci, presunout se a v dobe kdy bezne uleham do postele vyrazet na start a slapat celou noc a kdyz.se nic extra nepoto tak aspon slapat cast dalsiho dne?

vim, ze v limitu tu 100 nestihnu (24h, zatim vim ze cca 44km mam na 12h takze jde spis o to zkusit KOLIK toho zvladnu ale mam strach z toho ze unava uz na startu neni nic pozitivniho a rada bych nejak vylepsila sanci neusnout po 15km... zatim mam plan vypit tak 3l zelenyho caje odpoledne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 18, 2018 21:44

No, tu čajovou kúru bych si na tvým místě předem vyzkoušela. Předpokládám, že u mě by to na ospalost mělo vliv nepostřehnutelný, zato by mě bolely nohy z běhání na záchod :D. A přesun hromadnou dopravou si ani nechci představovat :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » sob kvě 19, 2018 0:00

@Mawenzi: vzal bych si dovolenou a poradne se vyspal (aspon do dvou odpoledne ;-)). Jestli to nejde, tak bez spat driv a spi aspon 8 hodin, dela to velky rozdil.

Zeleny caj nic moc, dopadne to tak, jak pise GreyMouse. Kdyz uz caj, tak silny cerny a tesne pred startem. Mne ovsem nabudi vic kava nebo Cola (s kofeinem a cukrem), jak ani jedno jinak nepiju. V prubehu tury zas 50 % cokolada.

Kdybys potrebovala opravdu nabudit nekdy v prubehu, tak si kup Speed8. Funguje, na mne ale az moc, a tak jsem ho zkusil jen jednou. Teda dvakrat, poprve a naposled ;-) Viz tady a dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 19, 2018 5:07

greymouse
kdyz se obcas zdrzime v cajce a fakt vypiju cca 2l zelenyho/cernyho caje, vecer nemuzu usnout a celu noc se budim... ale funguje to na me fakt az.v odpolednich hodinach, kdyz to samy udelam v 10 dopo tak to nezabrani ani poobedove lehce spaci unave :D

na zachod az tak vic nechodim, mozna jednou v noci vstanu ale...

mike
dik za tip, po tom se podivam. Nikdh sem zadnej stimulant jakoze ne afe/caj nemela, snad na to telo nebude reagovat nejak blbe, ale podivam se po tom a teda kdyby to bylo jak u tebe, nad ranem by to zabrat mohlo slusne.
obecne kafe a kolovy napoje nepiju a caj hodne ale vypitej v brzkym odpoledni bez efektu, spis az kolem ty 6/7 h vypitej se zacina projevovat lehce horism.usinanim.a.buzenim nez jakoze nabitim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mitau » sob kvě 19, 2018 8:36

Hodne toho fakt udela spanek v predchozich nocich, takze den predem jit brzo spat a idealne nemit spankovy dluh z predchoziho tydne. Pokud mas nejaky cas mezi praci a pochodem, tak se snaz odpocivat a mit presun na start na pohodu bez stresu (stres telo vycerpava, zvlast psychicky). Ja na dlouhych pochodech jedu na kolu, i když ji normálně nepiju - kofein a cukr je presne to, co potrebujes (idealne si trosku hlidat naval energie po vypiti vetsiho mnozstvi). Speed8 budu muset někdy vyzkoušet, zní to fakt dobře.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 19, 2018 18:18

mitau - diky, pokusim se aplikovat a trochu naspat dopredu + teda kolu bych taky mohla koupit, vubec to nepiju a treba ten cukr s kofeinem bude stacit na lehky povzbuzeni + do lekarnicky koupim to od mika, nakonec se to muze hodit mit po ruce kdykoli.

vim, ze tu 100 nemam sanci stihnout v limitu, cil je se proste hecnout a ujit co pujde, vyzkouset si to a zazit neco jinyho, kdyz je to takhle krasne dostupny pro me.

No su zvedava, mam 14 dni, vandr pristi tyden jen lehkej se segrou takze placka, malo km, takze do pracovniho tydne bych unavena jit nemela, ale budu si to hlidat uz celej tyden dopredu.

a asi zkusim lokalni mast na koleno, abych se nemusela cela dopovat aulinem - aulin gel by mohl pusobit vic lokalne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » sob kvě 19, 2018 21:04

@mitau: to ale vidis jen tu lepsi polovinu ;-) Funguje, ale zaplatis za to. Tolik, ze jsem ho pouzil jen jednou. Pak jsem ho roky nosil v lekarnicce pro pripad nouze, ale uz nikdy na to nedoslo. Ani v horach, kdyz jsem mel dost, protoze to je vetsinou ke konci dne a pak bych nespal, coz by mne vyradilo na cely dalsi den. V podstate bych rekl, ze se to hodi prave jen na ty dalkove pochody, kde potrebujes 24 a vic hodin nespat. Nebo na vylozene nouzove situace, ze kterych se potrebujes dostat a co bude pak uz resit nemusis. Treba kdyz ti zitra leti letadlo a na letiste to mas 100 km pesky :)

@Mawenzi: jestli to budes chtit zkusit, tak opatrne. Rozhodne ne hned, to bys prepalila zacatek a pak odpadla. Spis jestli prijde nejaka krize a i tak zvaz, jestli nezkusit jen pulku. Mne treba vetsinou staci ta 50% cokolada a i Colu si vezmu jen jednou za dlouhy cas, kdyz fakt potrebuju nabudit vic. Je to ale individualni, lidi, co pijou 5 kav denne jsou na kofein zvykli a ani ten Speed8 by s nima nejspis moc nezacvicil.

Aulin gel nosim porad s sebou, na lokalni akutni bolesti funguje skvele. Jestli ti ale bude fungovat na koleno tezko rict. Urcite bych si vzal s sebou i tablety.

BTW, kdysi jsem se zkousel dopovat ledovou kavou. Po ranu proti nevyspani. Fungovalo to podobne, jako Cola, ale problem je v tom, ze snad ve vsech je mleko a to mi nedela dobre. A tak mne to jednou urychlilo opravdu hodne, jakousi prisernou dlouhou vesnici jsem skoro probehnul, jelikoz jsem nutne potreboval do lesa :D Od te doby to nepiju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking