tipy a triky pro outdoristy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pát srp 19, 2005 5:12

šíp píše:a právě z těchto důvodů nosíme druhý foťáček,COolpix 2100 v kapse


Faktem je, ze takovej utocnej fotak se nekdy hodi. ja si ve fabriken cas od casu pucuju takovou malou mrchu co jsme dostali jako reklamni kram od kohosi a ono to prekvapive umi pomerne hezky fotky a strcim to do naprsni kapsy. treba na kleittersteigy to je k nezaplaceni :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » stř zář 14, 2005 15:27

back to topic: tip cislo ???: u plno batohu s kapsama na flasku po stranach uz neni mozny dostat flasku do plnyho batohu, protoze ty "kapsy" na flasky jsou moc tesny (bohuzel i u myho aircontacta), cili hned na zacatku baleni dat flasku/y do kapsy/kapes, protoze IMHO neni nic frustrujici, nez dukladne zbaleny batoh opet vyprazdnovat...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » stř zář 14, 2005 18:34

teoretic píše:back to topic: tip cislo ???: u plno batohu s kapsama na flasku po stranach uz neni mozny dostat flasku do plnyho batohu, protoze ty "kapsy" na flasky jsou moc tesny (bohuzel i u myho aircontacta), cili hned na zacatku baleni dat flasku/y do kapsy/kapes, protoze IMHO neni nic frustrujici, nez dukladne zbaleny batoh opet vyprazdnovat...

t.


kurník ten tip jsi mi nemohl dát před roháči? tam jsem na to totiž už přišla taky. respektive manžílek nosil jiný baťoh než loni, na tom starým to šlo i při plně narvaném baťohu
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » stř zář 14, 2005 18:37

no ja na to prisel resp. to realizoval az ted, nez jsem balil zpet do nemecka:) - lepsi pozde, ale prece, ne?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » stř zář 14, 2005 18:46

teoretic píše:no ja na to prisel resp. to realizoval az ted, nez jsem balil zpet do nemecka:) - lepsi pozde, ale prece, ne?

t.


taky jsem letos objevila něco, co sem dám jako tip. IMHO ale pokud jsem to sem už napsala tak sorry asi mi už nějak nesloužím paměT,holt jsem starší dáma.
tedy: my vždycky jedno suché oblečení nosíme s sebou v báglu, a aby nám nezmoklo (protože po pár hodináchdeště proprší baťohy) tak ho nosím v zauzlovaných igelitkách. jenže jak jsm se v těch igelitkách furt přehrabovala, tak jsem je blbec už pak znovu nezauzlovala, takže nám do nich natekla voda. takže rada zní, i když se to zdá triviální: pokud se koukáte do šáčků a něco hledáte, tak ty sáčky znovu zauzlujte! BTW jak to děláte vy? jak nosíte rezervní oblečení, pokud ho nosíte?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » stř zář 14, 2005 20:19

šíp píše: pokud se koukáte do šáčků a něco hledáte, tak ty sáčky znovu zauzlujte! BTW jak to děláte vy? jak nosíte rezervní oblečení, pokud ho nosíte?


tak to jsem vyřešil tak, že si náhradní oblečení, to co má být suché, do igelitu zavařuji......
a ještě jsem přišel na jeden dobrý nápad, byv již starší potící se pán, začal jsem používat potítka která používají tenisté na otírání potu a při lezení do kpce je to vynikající ..... :P
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » stř zář 14, 2005 20:32

pro obrejlené outdooristy mám dotaz: jak to řešíte když prší? mám bundu Parker, sice má takový jako trochu kšilt takže mírně proti deští chrání, ale naprosto nedostatečně. co mi radíte? doteďka jsem nosívala na hlavě kšiltovku, aby mi kšilt bránil opršení brýlí, ale taky nic moc. totéž se týká cyklistiky, právě kvůli brýlím jsme si koupili helmy s "kšiltem"-prostě nevím jak to nazvat, je to z plastu. ale taky mi i přes to prší na brýle
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv zář 15, 2005 9:23

šíp píše:pro obrejlené outdooristy mám dotaz: jak to řešíte když prší? mám bundu Parker, sice má takový jako trochu kšilt takže mírně proti deští chrání, ale naprosto nedostatečně. co mi radíte? doteďka jsem nosívala na hlavě kšiltovku, aby mi kšilt bránil opršení brýlí, ale taky nic moc. totéž se týká cyklistiky, právě kvůli brýlím jsme si koupili helmy s "kšiltem"-prostě nevím jak to nazvat, je to z plastu. ale taky mi i přes to prší na brýle


No tu podla mna idealne riesenie neexistuje. Teda jedno hej - jednodnove kontaktne sosovky, ale to je tak drahe riesenie, ze viac menej patri do kategorie neexistujucich (pre mna). :((
Takze ja to riesim asi tak, ze pri kupe novych okuliarov som zainvestoval do kvalitnych skiel, ktore maju hydrofobny povrch, na ktorom sa kvapky proste neudrzia. Je to uplna parada, vlastne to, ze su okuliare mokre mi uz teraz ani nevadi. Tu vodu na nich nie je vidiet. *
Vacsi problem mam cez zimu s ich zahmlievanim, ked zpod bundy stupa teply vzduch a zraza sa mi na okuliaroch. :twisted: Existuje na to akysi sprej, tak tuto zimu ho snad vyskusam...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod maykl » čtv zář 15, 2005 10:47

Ac bryle nenosim, tak tatikovi, jenz je nosi a jezdi na kole sem poradil, at je nastrika takovou tou blbosti, jenz se pouziva na autoskla. A ono to funguje.
Jinak druha varianta jsou ministerace:motorek z auticka na autodrahu, baterka v kapse a uz to jede *
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod šíp » čtv zář 15, 2005 15:10

to s těma hydrofobníma sklama je super nápad, stejně budu muset mít nové brýle, slábne mi zrak. a proti mlžení mi pomáhá opláchnout brýle v jarové vodě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv zář 15, 2005 17:24

šíp píše:to s těma hydrofobníma sklama je super nápad, stejně budu muset mít nové brýle, slábne mi zrak. a proti mlžení mi pomáhá opláchnout brýle v jarové vodě.


No len rataj s tym, ze tieto skla su tak trosku drahsie... Mna napriklad moje vysli na 4000,-Sk plus ram. Celkom drahy spas, aj ked v mojom pripade to bolo sposobene hlavne tym, ze su tensie nez by mali byt :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » pát zář 16, 2005 18:32

Ja bryle nenosim, ale kamos pouziva klobouk. Vychytal dokonalou velikost toho okolo hlavy (krempa?) a je naprosto spokojenej. A lidi od nas z oddilu na vode nosi cocky,ale musi zavirat oci, aby jim neuplavaly...

A dalsi typ pro obrylene:Bryle si na akcnejsi aktivity privazujte tenkou gumickou. Nesleti ani pri zasahu kopacakem... (Ozkouseno pri skolnim fotbale)
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » sob zář 17, 2005 12:00

s gumičkama můžu jen a jen souhlasit. když jsme sjížděl vodu, měli jsme brýle přivázané šňůrkama k hlavě, a to nejen vzadu (kamarád co je měl takto mu uplavali) ale další gumičkou ještě jištěné vprředu pod bradou. sice to vypadá komicky ale je to stabilní
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » sob zář 17, 2005 13:46

Napište mi někdo tip co dělat aby mě nebolel zub... :smt022 (na nápad jít k zubaři jsem přišel sám...jenže má dovolenou... :smt071 ...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » sob zář 17, 2005 13:48

norman_64 píše:Napište mi někdo tip co dělat aby mě nebolel zub... :smt022 (na nápad jít k zubaři jsem přišel sám...jenže má dovolenou... :smt071 ...


...já mám doma zubařský kleště :mrgreen: , ale kombinačkama to jde taky :mrgreen: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » sob zář 17, 2005 13:54

Přípluv píše:
norman_64 píše:Napište mi někdo tip co dělat aby mě nebolel zub... :smt022 (na nápad jít k zubaři jsem přišel sám...jenže má dovolenou... :smt071 ...


...já mám doma zubařský kleště :mrgreen: , ale kombinačkama to jde taky :mrgreen: !
arm3 :smt071 :smt021 .... myslel jsem něco ehm...--jemnějšího--- :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod uplne jinej martin » sob zář 17, 2005 13:58

bruféééének
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod teoretic » sob zář 17, 2005 13:59

EDIT: radsi jsem ten muj "navrh" smazal, aby to nahodou nekdo nevzal spatne...

t.
Naposledy upravil teoretic dne sob zář 17, 2005 16:33, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » sob zář 17, 2005 14:06

norman_64 píše:
Přípluv píše:
norman_64 píše:Napište mi někdo tip co dělat aby mě nebolel zub... :smt022 (na nápad jít k zubaři jsem přišel sám...jenže má dovolenou... :smt071 ...


...já mám doma zubařský kleště :mrgreen: , ale kombinačkama to jde taky :mrgreen: !
arm3 :smt071 :smt021 .... myslel jsem něco ehm...--jemnějšího--- :((


No v tom pripade odporucam vela borovicky alebo slivovice. Sice to problem neriesi, ale prijemne ho odsunie do pozadia... :ú

Inak bolest zubov je svina, ktoru zdola naozaj len zubar. Kamaratka co studuje zubarinu mi tvrdila, ze bolest zubov je liekmi len velmi slabo potlacitelna, takze ti ostava asi naozaj len ten chlast...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » sob zář 17, 2005 14:11

Rujir píše:No v tom pripade odporucam vela borovicky alebo slivovice. Sice to problem neriesi, ale prijemne ho odsunie do pozadia... :ú

Inak bolest zubov je svina, ktoru zdola naozaj len zubar. Kamaratka co studuje zubarinu mi tvrdila, ze bolest zubov je liekmi len velmi slabo potlacitelna, takze ti ostava asi naozaj len ten chlast...

hmmm... já už papal tablety :(( - takže chlast asi moc ne :ú . A zítra by mě boleli zuby a k tomu by přibyla hlava :toimonster: :(
Ještě že jsme nejeli kvůli počasí do těch Tater - to by byl zkažený víkend..
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod šíp » sob zář 17, 2005 16:23

a co najít kováře? KOvář přeci v minulosti nejenom koval koně, ale i trhal zuby 8)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned zář 18, 2005 14:56

šíp píše:a co najít kováře? KOvář přeci v minulosti nejenom koval koně, ale i trhal zuby 8)


Jo, ale hledej si dneska kováře :mrgreen:

Jinak koně koval podkovář...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » ned zář 18, 2005 15:14

šíp píše:pro obrejlené outdooristy mám dotaz: jak to řešíte když prší? mám bundu Parker, sice má takový jako trochu kšilt takže mírně proti deští chrání, ale naprosto nedostatečně. co mi radíte? doteďka jsem nosívala na hlavě kšiltovku, aby mi kšilt bránil opršení brýlí, ale taky nic moc. totéž se týká cyklistiky, právě kvůli brýlím jsme si koupili helmy s "kšiltem"-prostě nevím jak to nazvat, je to z plastu. ale taky mi i přes to prší na brýle

nejlepší řešení jsou opravdu kontaktní čočky, hlavně kvůli sportu a horochození jsem si je pořídil a už bych neměnil
je třeba mít taky na paměti, že i když budou mít brýlové čočky hydrofobní úpravu (polymerová "skla" s takovouto úpravou stojí opravdu okolo 2200,-/ks) - voda sice steče, ale droboučké kapky tam zůstávají A HLAVNĚ tu nikdo nezmínil další hledisko brýlí - totiž mlžení. Čerstvá zkušensot z minulého víkendu - chodili jsme od rána po jezírkách, lilo jako z konve, měl jsem kvůli nočnímu řízení auta brýle, stejnou bundu jako šip, kšiltík, ale začaly se mi nějaqké době brýle mlžit (vlivem deště na tváři a vyzářeného tepla) a tomu nejde zabránit ani zázračnými vodičkami

teoreticky je dalším možným řešením laserová operace, ale to je cenově zase úplně jinde než kontaktní čočky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » ned zář 18, 2005 15:28

čočky bych si na svoje oči nedala ani omylem. viděla jsem pár škaredých keratitid = zánětů rohovek právě z čoček a díky tomu mám k čočkám psychicky blok. ad operace: nešla bych si laserem "brousit" v podstatě zdravé oči. laserem se totiž buďto nadělá na rohovku něco jakoby mřížka, která mění dioptrický potenciál oka,anebo se zbrousí rohovka, což taky změní dioptrickou soustavu. takže zůstanu jen a jen u brýlí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » ned zář 18, 2005 16:02

šíp píše:čočky bych si na svoje oči nedala ani omylem. viděla jsem pár škaredých keratitid = zánětů rohovek právě z čoček a díky tomu mám k čočkám psychicky blok. ad operace: nešla bych si laserem "brousit" v podstatě zdravé oči. laserem se totiž buďto nadělá na rohovku něco jakoby mřížka, která mění dioptrický potenciál oka,anebo se zbrousí rohovka, což taky změní dioptrickou soustavu. takže zůstanu jen a jen u brýlí.


k laseru taky důvěru nemám, ale kont.č. nosím už nějakých 6-7 let a zatím (ťuk ťuk ťuk) něma problema, do práce nosim taky brýle, panč dělám v podstatě celý den s počítačem a čočky víc vysychají, ale jak jsem psal, na sport (kolo, horochody, plavání, potápění, míčové sporty, ...) naprosto ideální, na focení mam taky radši čočky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » ned zář 18, 2005 16:15

hm, takže mi nezbude než si koupit ty maličké stěrače a namontovat na brýle :toimonster: :smt119
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » ned zář 18, 2005 16:43

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Noemi » ned zář 18, 2005 18:57

norman_64 píše:Napište mi někdo tip co dělat aby mě nebolel zub... :smt022 (na nápad jít k zubaři jsem přišel sám...jenže má dovolenou... :smt071 ...


Existuje přeci něco jako zubní pohotovost :-), ne?

Mimochodem - to nevíš, že zuby zásadně bolí a plomby vypadávají pouze v době dovolených osobních lékařů? Mně se sestrou se to letos opět potvrdilo :roll: .

Smích - nevím, co radil teoretik, ale jsou situace, kdy člověk zapomene téměř na vše :mrgreen: :oops: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod pripluv » pon zář 19, 2005 5:11

Jestli to je ještě aktuální a kleštěma se ti nechce, zajdi do nejbližší putiky čtvrtý cenový a máš několik možností:

- v případě fotbalový hospody stačí párkrát zpropagovat jinej klub...
- v případě neutrální hospody začni řešit politiku...
- když to všechno selže pozvi všechny na několik rund a potom oznam, že nemáš prachy...

Je jenom blbý, že půjde i pár zdravejch... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bacha abys nedopadl jako jeden můj známej, kterej se šel na vesnici seznámit s místníma a všem objednal panáka. A ti dědci mu to otočili. Všichni. Bylo jich tam patnáct :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » pon zář 19, 2005 7:39

to ŠÍP: kováře znám tři (dva umělečtí a jeden valí koně)...jeden z těch uměleckých je můj nejlepší kámoš :mrgreen: --takže v tom problém není :ú ...
ti Přípluv---dej pokoj s hospodou - při mojem štěstí bych přišel jen o zdravé zuby...jinak třeba se to někomu jako "tip a trik pro outdoristy" bude hodit :smt044 :smt044 * ...
a dneska ráno jsem byl u zubařky...snad to už bude lepší 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

PředchozíDalší

Zpět na Treking