Nechcete se přidat?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nechcete se přidat?

Příspěvekod Noemi » pát srp 5, 2005 13:29

No, jelikož jsme se dneska shodli, že někteří z nás vyrážejí do přírody sami (případně nevyrážejí vůbec) a není to zrovinka jejich parketa, můžete zde, pokud nemáte zrovinka "uzavřenou společnost", vždycky sdělit, co máte v blízkém budoucnu v plánu....a poskytnout tak dočasný outdoorový "azyl" :roll: některým místním samotářům :D . Co vy na to?
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Nechcete se přidat?

Příspěvekod šíp » ned srp 7, 2005 12:25

Noemi píše:No, jelikož jsme se dneska shodli, že někteří z nás vyrážejí do přírody sami (případně nevyrážejí vůbec) a není to zrovinka jejich parketa, můžete zde, pokud nemáte zrovinka "uzavřenou společnost", vždycky sdělit, co máte v blízkém budoucnu v plánu....a poskytnout tak dočasný outdoorový "azyl" :roll: některým místním samotářům :D . Co vy na to?


škoda že jsi to nenapsala o pár dnů dřív, mohla jsi se mnou lézt tento víkend Beskydy. Bylo to super, vyzkoušela jsem si novou -texovou bundičku v tříhodiinovém lijáku, takže do Roháčů ji beru již bez obav. Až někam budu vyrážet tak písnu. jinak je to dobrý nápad
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pampy » ned srp 7, 2005 13:26

přístí týden (16.8 - .......) snad přechod hřebene Nízkých Tater. Pokud počasí a polomy umožní. :D 16. vyrážím z Telgártu. ](*,)
pampy
 

Re: Nechcete se přidat?

Příspěvekod Noemi » ned srp 7, 2005 18:45

šíp píše:
škoda že jsi to nenapsala o pár dnů dřív, mohla jsi se mnou lézt tento víkend Beskydy. Bylo to super, vyzkoušela jsem si novou -texovou bundičku v tříhodiinovém lijáku, takže do Roháčů ji beru již bez obav. Až někam budu vyrážet tak písnu. jinak je to dobrý nápad


Hm, určitě bych šla :( . Tak snad to vyjde příště.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Nechcete se přidat?

Příspěvekod šíp » ned srp 7, 2005 18:48

Noemi píše:
šíp píše:
škoda že jsi to nenapsala o pár dnů dřív, mohla jsi se mnou lézt tento víkend Beskydy. Bylo to super, vyzkoušela jsem si novou -texovou bundičku v tříhodiinovém lijáku, takže do Roháčů ji beru již bez obav. Až někam budu vyrážet tak písnu. jinak je to dobrý nápad


Hm, určitě bych šla :( . Tak snad to vyjde příště.


a byxlo t o super , sice pršelo, ale to já stejně miluju. příště ti dám vědět. jinak předběžně plánujeme malou fatru v posledním říjnovém víkendu, tak podumej
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv srp 11, 2005 9:31

@ pampy: No ak chcete ist hrebenovku Nizkych Tatier z Telgartu tak si pripravte macety a motorovu pilu. Pozri sa na http://www.hzs.sk na aktualny stav, ale myslim ze cast od andrejcovej po certovicu je prechodna len pre naozajstnych drsnakov, co sa neboja urazit 5km za den. Tak bacha na to...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Noemi » čtv srp 11, 2005 15:39

Rujir píše:@ pampy: No ak chcete ist hrebenovku Nizkych Tatier z Telgartu tak si pripravte macety a motorovu pilu. Pozri sa na http://www.hzs.sk na aktualny stav, ale myslim ze cast od andrejcovej po certovicu je prechodna len pre naozajstnych drsnakov, co sa neboja urazit 5km za den. Tak bacha na to...


Když jsem si tu uváděnou stránku pročítala, tak vidím, že našinci "neperlí" pouze v Chorvatsku. Za nějakou dobu nás bude celý svět znát jako národ blbců - viz politika alá Kocourkov, chování - kdo nekrade, není Čech apod. :twisted: :((
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod šíp » čtv srp 11, 2005 15:55

Noemi píše:
Rujir píše:@ pampy: No ak chcete ist hrebenovku Nizkych Tatier z Telgartu tak si pripravte macety a motorovu pilu. Pozri sa na http://www.hzs.sk na aktualny stav, ale myslim ze cast od andrejcovej po certovicu je prechodna len pre naozajstnych drsnakov, co sa neboja urazit 5km za den. Tak bacha na to...


Když jsem si tu uváděnou stránku pročítala, tak vidím, že našinci "neperlí" pouze v Chorvatsku. Za nějakou dobu nás bude celý svět znát jako národ blbců - viz politika alá Kocourkov, chování - kdo nekrade, není Čech apod. :twisted: :((


jo taky jsem ti to pročetla a nestačila se divit, hlavně nad blbostí některých našich krajanů
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv srp 11, 2005 21:16

šíp píše:
Noemi píše:Když jsem si tu uváděnou stránku pročítala, tak vidím, že našinci "neperlí" pouze v Chorvatsku. Za nějakou dobu nás bude celý svět znát jako národ blbců - viz politika alá Kocourkov, chování - kdo nekrade, není Čech apod. :twisted: :((


jo taky jsem ti to pročetla a nestačila se divit, hlavně nad blbostí některých našich krajanů


No ja som daval link na tu stranku hlavne ako na zdroj serioznych informacii o slovenskych pohoriach a nie, aby som upozornoval na nezodpovedne chovanie nielen cz turistov. Inak na tu stranku sa oplati juknut kazdemu kto mieri do hor na Slovensku - jedina poriadna predpoved pocasia pre hory, lavinova situacia a aktualna priechodnost hrebenov. Vazne super... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv srp 11, 2005 23:13

hlavně když si každý >cudzinec< zjistí kdo je náš "premiér" (tip: zadejte do seznamu "paroubek je" - bez uvozovek... a doufám že nemáte vyplej našeptávač)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod maykl » pát srp 12, 2005 14:39

uplne jinej martin píše:hlavně když si každý >cudzinec< zjistí kdo je náš "premiér" (tip: zadejte do seznamu "paroubek je" - bez uvozovek... a doufám že nemáte vyplej našeptávač)


:(( Blbec ?
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 15:03

maykl píše:
uplne jinej martin píše:hlavně když si každý >cudzinec< zjistí kdo je náš "premiér" (tip: zadejte do seznamu "paroubek je" - bez uvozovek... a doufám že nemáte vyplej našeptávač)


:(( Blbec ?

Obrázek
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pát srp 12, 2005 15:06

:smt082 :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 15:46

šíp píše::smt082 :finga:

no zkus tam zadat (ne vyhledat!) "kde mám" , "mám si", "13" (bez uvozovek) a budeš se docela divit...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod naen » sob srp 13, 2005 15:23

Hm...a vidíš, Martine, já si říkal, kdo tam takový věci jedenkrát zadává (jako i toho Paroubka, ne že by mi byl sympatickej, ale zase lepší než ten ostravskej podnikatelskej bůh s rétorikou dělnického vůdce a slovníkem esesáka) :D

Ne, je mi jasný, že ty ne, ale takovejch obrázků může kdokoliv vymyslet a zhypersnapovat třeba deset...není to trochu pod úroveň?
naen
 

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 19:30

naen píše:Hm...a vidíš, Martine, já si říkal, kdo tam takový věci jedenkrát zadává (jako i toho Paroubka, ne že by mi byl sympatickej, ale zase lepší než ten ostravskej podnikatelskej bůh s rétorikou dělnického vůdce a slovníkem esesáka) :D

Ne, je mi jasný, že ty ne, ale takovejch obrázků může kdokoliv vymyslet a zhypersnapovat třeba deset...není to trochu pod úroveň?


nic proti ale já takovýhle věci dělat zapotřebí nemám (a ani na to nemam čas), i když s větami na obrázku se ztotožňuji a "chalan z ostravy" mi přijde jako nejmenší zlo z toho, co se v našem státě v těhle kruzích pohybuje. Pokud tě to zajímá, na tohle mě upozornil článeček na serveru [url]root.cz[/url] a diskuse pod ním, a jak vidím, nejen mě to přijde docela vtipný a jak už jsem řek, přirovnání sedne jako prdel na hrnec.

pokud se zamyslím nad tvým politickým míněním (paroubek a chalan z ostravy), nechápu koho jinýho bys chtěla volit.

Komunisty - ne děkuji, 40 let důvodů mi stačilo, i když jsem pod jejich taktovkou prožil přesně pouze 15 měsíců.

Socdem? Korupce, nesmyslné zákony, ještě větší rozjebání školství, zdravotnictví, důchodů, podmínky hubící malé a střední podnikatele - kteří jsou IMHO větší přínos peněz pro státní kasu než megakorporace, kterým dáme investiční pobídky, daňové prázdniny, no a za pár let (až budou muset začít platit daně) přesunou výrobní závody na ukrajinu a spol.

Náboženské fanatiky (Kalousek a spol) bojující proti zdravému rozumu, antikoncepci (jakož i prevenci AIDS atp.), mezilidské toleranci, snažící se dostat zemi opět pod nadvládu Vatikánu?

Malinké strany, které sice dostanou pár % hlasů, ale ve výsledku se nikam nedostanou, a tak každá vláda je "ani málo, ani moc; ani sucho, ani mokro; ani dlouhý, ani krátký; ani dobrý, ani špatný..." protože nezíská většinu.

Jistě, i chalan z ostravy má svoje mouchy, ale v současnosti mi připadá jako nejmenší zlo. S tou rétorikou - myslíš, že když budeš na potenciální voliče z "nižších vrstev" mluvit "političtinou" 1:1 s latinskými výrazy, myslíš, že budou tvoji stranu volit? Tomuhle se říká VYsvětlení programu, což se IMHO taky odráží ve volebních preferencích.

Dobro neexistuje, je pouze zlo, a tak se musí vždycky zvolit zlo nejmenší.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 19:33

no nevím jestli je nejlepší tady diskutovat o politice. :wink: :(( *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 19:37

naen píše:Ne, je mi jasný, že ty ne, ale takovejch obrázků může kdokoliv vymyslet a zhypersnapovat třeba deset...není to trochu pod úroveň?

a je snad pod úroveň číst Trnky-Brnky, Zelenýho Raoula v Reflexu, vyprávět si vtipy? Tuhle otázku bych spíš čekal od jednoho spolužáka, který jako jediný koníček programuje a na relax si čte Feynmannovy přednášky. Směje se humoru "do hospody přišly dvě derivace...". Nic ve zlym, ale "lidová tvořivost" tu vždycky byla a vždycky bude.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Noemi » sob srp 13, 2005 19:38

Zlatíčka - a k čemu máme sekci pokec, hm? Vrrrrrrrrrrrrrrr!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 19:39

Noemi píše:Zlatíčka - a k čemu máme sekci pokec, hm? Vrrrrrrrrrrrrrrr!!! :mrgreen:


jo radím přesun do sekce pokec. :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Návštěvník » sob srp 13, 2005 21:46

No...Martine, patnáct měsíců za minulého režimu tě v tomto ohledu (spolu s tím, co sem píšeš a tím, co znám ze svého okolí) řadí mězi mladé hlupáčky. Promiň, ale je to přesně tak. Máločemu skutečně rozumíš, ale všechno je ti jasné, že?

To, že topolánek má rétoriku dělnického vůdce, vzdělání průměrného hokejisty a slovník esesáka můžeš popřít jen těžko.

Nejmenší zlo? Ne, děkuju, já volím největší dobro, kamaráde. Nechci volit zlo.

Je jasný, že tenhle típnutej obrázek vznikl čistě účelově a na to chci upozornit...soc dem je mi ukradená, ale když vidím mediální hon na už druhého premiéra v řadě, který je postavený na absurditách, lžích a novinářské neprofesionalitě (či právě profesionalitě?) a touze zalíbit se, prodat se (úpromiň, ale ta je vždy pohrdáníhodná) tak Paroubkovi držím palce, aby to ustál...přesto, že zásah proti Czechteku samozřejmě nijak neschvauji. Jen mi víc vadí zásahy proti anarchistům, než proti czechteku...možná taky proto, že pohrdám jak feťáky, tak technem.

Ale co...to je ta vaše demokracie...devětaosmdesátý jako vyšitý...jen když tu zasedal měnový fond, zásahy vadily jen málokomu...

Jistě, nejmenší zlo. Nevadí, že se jedná o stranu která evidentně nabízela úplatek cizímu poslanci, která nese přímou vinu na zkáze velkých českých podniků a vytunelování státu, která staví ekonomiku nad etiku...mám pokračovat? Ne, ODS je největší zlo, což možná i ty jednou uvidíš...stejně tak, jako lidovci (s tvým hodnocením flanďáků v podstatě souhlasím...).

A to už nemluvím o tom, že se mě hluboce dotýká, že vysoce postavený politik může říci, že nacismus a komunismus pocházejí z toho samého a druhý může říci, že až se dostane k moci, uspořádá noc dlouhých nožů...a oba nejenže nejsou veřejně pranýřováni, nejenže neodstoupí, ještě jsou na svoji ignorancui a tupost hrdí. To je ta tvá strana. Bezohledná po moci lačnící partička inženýrů ekonomie a právníků jdoucích přes mrtvoly. Jen o člověka tam jaksi nezakopneš...

A když nevidíš, že Paroubek a Topolánek jsou z jednoho těsta, promiň, jsi slepý. Nemluvě o panu Langerovi, který nadšeně kritizuje práci policie z pohledu toho, kdo je přesvědčen, že zákrok měl proběhnout mnohem hladčeji...že je policie měla zdecimovat a klidně i povraždit.

Hm...neměli jsme sem tahat politiku, ale když jsi se tak obšírně a "k věci" vyjádřil k mému hodnocení pana Topolánka, prosím, toto je má odpověď.

A o tom, že takové vtípky nemají úroveň si mysli, co chceš. Ony jí nemají a mít ani nemohou. A zkoušet si tam psát věci jako třináct a ten zbytek toho, cos tam psal...nemohl jsem se neozvat. Jestli ti tohle připadá vtipné, jsi ubožák.

Já právě projížděl Jugoslávií a viděl jsem tam skutečný svět. Jediná země, jediný spojenec, který naší republiku za celé dvacáté století nezradil, jediná země, která vždy stla při nás...a jak jsme se jí odvděčili. Nejúžasnější stát své doby, Jugoslávie, která zachránila svět před nacistickou zhoubou...nemohu volit někoho, kdo schvaloval bezprecedentní agresi zločinné velmoci proti takovému státu. Nebýt Jugoslávie, nebyl bych naživu...a za to jí teď armáda mé země okupuje. Za to jsme podporovali katolická prasata, kolaboranty s hitlerovci, ustašovce, kteří chtěli mít národní stát, protože jim vadilo, že hlavním městem neudělal Chorvat Tito Zagreb, ale Bělehrad. Protože jim vadilo, že jeden stát sdílejí s početnějším národem, který věří v toho samoho boha, ale jehož vyznání víry neobsahuje verše "i ze syna a ducha svatého..."

Ne, jak bych mohl volit někoho, kdo se nepostavil proti agresi v Jugoslávii a okupaci našeho jediného spojence ze všech států světa? Jak bych mohl být taková svině a dát svůj hlas někomu, kdo schvaloval bombardování Bělehradu?

Nikdy! Nikdy nezapomenu na osmadevadesátý, kdy se moje vlast provinila proti mezinárodnímu právu i proti lidskosti způsobem, jaký nemá obdoby...a kdy vyměnila příslušnost k varšavské smlouvě za vstup do ještě zločinnější vojenské organizace, kdy se poklonkováním zase jiné velmoci nadobro zlomila česká páteř.

A nikdy nezapomenu na to, že od prvního první 1993 už nemám domov, nemám vlast, není už země, kde jsem se narodil. Já jsem, byl jsem a budu čechoslovákem a dobře vím, kteří politici mě o mou vlast připravili, zavraždili ji.

Nemám na výběr, co se voleb týče. nevolím nejmenší zlo. Nevolím žádné zlo.
Návštěvník
 

Příspěvekod Noemi » sob srp 13, 2005 21:48

Fakt to nejde napsat do pokecu? :( :cry:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 22:47

pánové asi jste si spletli diskusní forum!!! motáte sem věci které nepatří ani do pokecu. být tu vojtos tak to smaže. no a koneckonců být to v pokecu tak to snad smaže šipka.

dal jsem si tu práci a spočítal jsem :mrgreen: , že pořád ještě většinu života jsem prožil před listopadem a snad si mohu dovolit trochu moralizovat.

1) proč nemáš anonyme tu odvahu buď se přihlásit pokud jsi snad "náhodou" zapomněl. pokud to hodláš napravit přemýšlej, že se pěkně ztrapníš!

2) nezávisle na mým politickým smýšlením tě "mladík" (bez urážky martine) dostal, on vyjádřil to co mladá generace (zpět :mrgreen: mladší, do důchodu daleko :ú :(( ) cítí, protože z tebe srší zapšklost a jakási zamindrákovanost. za slova o ztrátě vlasti by si se měl stydět a udělat rozhodný čin. ale jestli si se odstěhoval nebo změnil občanství a píšeš nám ze zahraničí z emigrace tak sorry.

3) nebyl bys na světě nebýt rodičů. ostatní jsou demagogický keci.

4) taky jsem nesouhlasil s rozdělením, můžu vyjádřit svů nazor, ale anonymně plyvat okolo sebe je ubohost. nikdo z nás nezná přesně co se dělo. ty jo tys o rozdělení jednal? tak to promiň.

5) podle opěvování minulého režimu jsi se za něj měl asi líp = ???. tudíž v demokracii jsi si pohoršil, ale takový už je život. btw mohl jsi tenkrát takhle hovořit a ještě na netu?

6) ty jsi projížděl JUG a viděl jsi opravdový svět :smt082 já jsem se díval na "Beverly Hils" jó Brenda s Brendnem to je ze života-realita. ale vážně byl jsem v Mostaru a mluvil s lidma na obou březích Neretvi, byl jsem Dubrovníku a navštívil muzeum o válce, byl jsem v ČH a mluvil s tamními lidmi, byl jse v Ulcinj tam většina Albánců, spal jsem u rodiny v CH, kteří se až letos nastěhovali do svýho domu, spočti si kolik to je let. to vše k tomu co známe z novin a z televize. a na rovinu mám v tom větší hokej než před tím. tak pokud jsi tam v té době nebyl tak nás tady nekrm.

už ted lituju, že jsem se nechal vyprovokovat ](*,) , ale ta práce z napsáním?! :smt024

snad to je poslední stupidní přispěvek howgh :prayer:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 22:50

To, že topolánek má rétoriku dělnického vůdce, vzdělání průměrného hokejisty a slovník esesáka můžeš popřít jen těžko.

nepopíram, viz můj minulý příspěvek.

když vidím mediální hon na už druhého premiéra v řadě, který je postavený na absurditách, lžích a novinářské neprofesionalitě (či právě profesionalitě?) a touze zalíbit se, prodat se (úpromiň, ale ta je vždy pohrdáníhodná) tak Paroubkovi držím palce, aby to ustál...přesto, že zásah proti Czechteku samozřejmě nijak neschvauji. Jen mi víc vadí zásahy proti anarchistům, než proti czechteku...možná taky proto, že pohrdám jak feťáky, tak technem.

Novináři se opírají do každýho (kromě těch z HalóNovin), to nepopřeš. Zvlášť když je okurková sezóna.

Ale co...to je ta vaše demokracie...devětaosmdesátý jako vyšitý...jen když tu zasedal měnový fond, zásahy vadily jen málokomu...

IMHO je něco jinýho, když si banda smažek pronajme louku a chce si tam udělat CzechTek (nemam rád techno, ale tohle mi je volný) a když přijede "dost" zahraničních typů a ti pak zapalují auta, popelnice, hází dlažební kostky, Molotovovy koktejly a ve večerce si pak koupí hambáč a marlbora, všude po zdech stříkaj sprejem svoje anarchistický symboly (už je to dlouho co tu bylo zasedání MMF a třebas v oblasti karlák-moráň-albertov ty nápisy furt jsou).
Jistě, nejmenší zlo. Nevadí, že se jedná o stranu která evidentně nabízela úplatek cizímu poslanci, která nese přímou vinu na zkáze velkých českých podniků a vytunelování státu, která staví ekonomiku nad etiku...mám pokračovat? Ne, ODS je největší zlo, což možná i ty jednou uvidíš...stejně tak, jako lidovci (s tvým hodnocením flanďáků v podstatě souhlasím...).

Řekl bych že oba známe stejný fakta. Objektivně - je to tvrzení proti tvrzení. Jak bys řekl, "je to postavený na absurditách, lžích a novinářské neprofesionalitě (či právě profesionalitě?) a touze zalíbit se, prodat se"

A to už nemluvím o tom, že se mě hluboce dotýká, že vysoce postavený politik může říci, že nacismus a komunismus pocházejí z toho samého a druhý může říci, že až se dostane k moci, uspořádá noc dlouhých nožů...a oba nejenže nejsou veřejně pranýřováni, nejenže neodstoupí, ještě jsou na svoji ignorancui a tupost hrdí. To je ta tvá strana. Bezohledná po moci lačnící partička inženýrů ekonomie a právníků jdoucích přes mrtvoly. Jen o člověka tam jaksi nezakopneš...

A když nevidíš, že Paroubek a Topolánek jsou z jednoho těsta, promiň, jsi slepý. Nemluvě o panu Langerovi, který nadšeně kritizuje práci policie z pohledu toho, kdo je přesvědčen, že zákrok měl proběhnout mnohem hladčeji...že je policie měla zdecimovat a klidně i povraždit.

Nacismus a komunismus? NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, národně socialistická německá dělnická strana, komunisti - vláda proletariátu etc., pořád věříš, že nacisti jsou ultrapravice? I když to o sobě prohlašují? Obě ideologie prohlašovaly (-ují ?) vládu lidu, ve skutečnosti ale vládne jedna strana, resp. jeden člověk?! Pro mne je obojí dost velký zlo.

A o tom, že takové vtípky nemají úroveň si mysli, co chceš. Ony jí nemají a mít ani nemohou. A zkoušet si tam psát věci jako třináct a ten zbytek toho, cos tam psal...nemohl jsem se neozvat. Jestli ti tohle připadá vtipné, jsi ubožák.

většina lidí to pochopila jako absurditu "umělé inteligence" a zasmála se tomu (včetně mě), jestlis' to ty tak nepochopil, tvoje věc. To, že je na netu dštský porno (nebo ho někdo hledá) mi směšný moc nepřipadá, o tom nikde nepadlo ani slovo.

Já právě projížděl Jugoslávií a viděl jsem tam skutečný svět. Jediná země, jediný spojenec, který naší republiku za celé dvacáté století nezradil, jediná země, která vždy stla při nás...a jak jsme se jí odvděčili. Nejúžasnější stát své doby, Jugoslávie, která zachránila svět před nacistickou zhoubou...nemohu volit někoho, kdo schvaloval bezprecedentní agresi zločinné velmoci proti takovému státu. Nebýt Jugoslávie, nebyl bych naživu...a za to jí teď armáda mé země okupuje. Za to jsme podporovali katolická prasata, kolaboranty s hitlerovci, ustašovce, kteří chtěli mít národní stát, protože jim vadilo, že hlavním městem neudělal Chorvat Tito Zagreb, ale Bělehrad. Protože jim vadilo, že jeden stát sdílejí s početnějším národem, který věří v toho samoho boha, ale jehož vyznání víry neobsahuje verše "i ze syna a ducha svatého..."

Ne, jak bych mohl volit někoho, kdo se nepostavil proti agresi v Jugoslávii a okupaci našeho jediného spojence ze všech států světa? Jak bych mohl být taková svině a dát svůj hlas někomu, kdo schvaloval bombardování Bělehradu?

Řekni mi, jak by ses chtěl dohodnout s člověkem co vraždí civilisty, neochotným podepsat "mírové smlouvy", který vládne zemi, na kterou když uvalíš hosp. sankce tak jí to vadit nebude, protože není na ostatních státech až tak ekonomicky závislá?

Nikdy! Nikdy nezapomenu na osmadevadesátý, kdy se moje vlast provinila proti mezinárodnímu právu i proti lidskosti způsobem, jaký nemá obdoby...a kdy vyměnila příslušnost k varšavské smlouvě za vstup do ještě zločinnější vojenské organizace, kdy se poklonkováním zase jiné velmoci nadobro zlomila česká páteř.

A co ty zpřátelené armády (Varšavské smlouvy), co nás přijely v '68 ochránit před zlým imperialistickým živlem? Jinak lezení do řiti USA taky nemusim, toť pro pořádek.

A nikdy nezapomenu na to, že od prvního první 1993 už nemám domov, nemám vlast, není už země, kde jsem se narodil. Já jsem, byl jsem a budu čechoslovákem a dobře vím, kteří politici mě o mou vlast připravili, zavraždili ji.

tvoje věc, o tom s tebou nepolemizuju. To asi každý narozený pře tímto datem. Já zas mám své dva oblíbené foťáky (Praktica) i objektiv (Pancolar) i poté, co přestalo existovat Východní Německo. Panelák ve kterém bydlím kupodivu nezanikl s dobou ani státem, ve kterém byl postaven. Sám taky žiju i když jsem se narodil v čssr.

Nemám na výběr, co se voleb týče. nevolím nejmenší zlo. Nevolím žádné zlo.

Jen by mne zajímalo, čeho tím chceš dosáhnout. Kdyby to takhle dělali všichni, zůstanou komunisti se svou stabilní voličskou základnou (pokud by jí do té doby nepřestala žít) a pak, "potěšpámbu" i když pámbu a spol. je mi dost volnej.

prosím o zmoderování.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 22:56

p.s.
jsem student trochu podnikající. "parta chalana z ostravy" mi nabízí daňový přiznání na 0,5 strany A4. V současnosti vyplňuju 4 strany A4. (A3 oboustraně)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 23:04

doporučuji se na toto téma vy.... :toimonster:

a pobavit se třeba o tom, že na Sněžce prý rozebírají tu boudu a snad se tam nebude moct chodit :(( .
:smt022 a já tam ještě nikdy nebyl :oops:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod norman_64 » ned srp 14, 2005 10:46

Zase zkažené vlákno :cry: :smt022 :(( :-k ...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Návštěvník » ned srp 14, 2005 11:09

Chongo, tzohle téma tady vzniklo a tak sem patří. Nevím proč se ho chceš tak vehementně zbavit.

No dobře, vím. Neměli bychom sem politiku tahat...a já s tím nezačal.

Musím odpovědět a nechci, aby byla odpověď smazána, chci, aby sis jí přečetl.

Nejprve k tomu anonymovi. Myslím, že je zcela jasné, že jsem to psal já a že nebylo v mém zájmu psát to anonymně, tudíž je jaksi omyl, že jsem tam ono NAEN nenapsal. Dřív mě počítač přihlašoval automaticky, po tom, co se s ním staly nepěkné věci to už nedělá. Takže jsem se pouze zapoměl přihlásit. Vzhledem k tomu, že jsem se o tom někde včera zmiňoval a že je vcelku jasné, že jsem to psal, je od tebe docela sviňárna tvrdit co tvrdíš, protože já se hlásím k tomu, co si myslím a nejen to, já jsem připraven o tom diskutovat s kýmkoliv a taky argumentovat, narozdíl od mnoha jiných, i když tebe třeba myslet nemusím.

Do pokecu tohle nepatří proč, Chongo? A co tam patří? A kdo o tom rozhodne? Vojtos?

MOralizovat si dovolit nemůžeš. Pokud jsi většinu života prožil před listopad a necelou půlku po něm, morálka ti zbýt nemohla...a nebo, pokud páteř ještě máš...pak jdeš buď přes mrtvoly, a nebo...jsi na tom bídně. To je prostě fakt, moralizovat mohou mladí, kteří ještě mají, třeba to nazvěme, čest.

Možná je tohle slovíčkaření? Ne, jen jsem považoval za nutné tě upozornit, že lidi minimálně od VŠ výše moralizovat nemohou.

Mladá generace? Mě je jednadvacet a vím, co mladá generace cítí. Většinou, Chongo, kupříkladu zmatení z toho, že jsou vrženi do světa, který je k nim krutý a s kterým si nevědí rady. Věř mi, á znám mladé lidi dobře.

A v čem mě Martin dostal? :D Houby, Martina můžeš škatulkovat jako ostatní, ale já to nedělám, pro mě je každý člověk a ne součást davu, proto bych se ho v diskuzi snažil přesvědčit, že se mýlí...ne, mladá generace je třeba morální, ale o světě toho ví jen velmi málo...a konečně...značná její část si myslí podobné věci, jako já, takže...

Na slova o ztrátě vlasti jsem hrdý. Já se narodil čechoslovákem a čechoslovákem zůstanu, přestože pánové jako Klaus považovali za vhodné a ekonomicky výhodné vlast rozdělit a její půlku potom zničit, ale to je jiná pohádka. Udělat rozhodný čin? Jaký? Jsme všichni vyhnanci, protože naše vlast už není. Vyhnanci. Jako v knížce Archipelag Gulag. A vem si třeba Kryla...toho obviníš z zapšklosti a zatrpklosti? Ne, jsou lidé, kteří byli v devětaosmdesátém přesvědčeni, že se vše dá dělat jinak, nikoliv po vzoru Spojených států a západní Evropy, když už byl koneckonců západ v posledních padesáti letech snad ještě horší kie svým poddaným, než SSSR.

Nebyl bych na světě nebýt Tita, protože mi v Osvětimi vyletělo komínem padesát příbuzných a babička byla další na řadě, Chongo. To nejsou demagogický keci, to je huistorické vědomí. Tito a jeho partizáni mi zachránili žibvot a předpokládám že tobě taky. Víš, v Jugoslávii bylo celou válku víc německých tanků, než kolik jich nasadili proti britům. To je zajímavé zjištění, že?
Zatímco chorvati patřili spolu s lotyši a litevci a ukrajinci k nejhorším esesáckým sviním. Němci na ně neměli.

Nikdo z náš nezná, co se přesně dělo kolem rezdělování? Ovšemže ne, samozřemě...nikdo z nás nezná, co se dělo kolem jakékoliv události. Ale třeba si umí leccos domyslet, umí číst mezi řádky, není slepý a zabedněný. Třeba sebu nenechá manipulovat. Víš, v devětaosmdesátým byl můj dědeček u toho. Byl i u toho jak "udělali" Havla. Já o spoustě věcí vím víc, než leckdo jiný.

Já mohu kdykoliv jakkoliv hovořit, Chongo. Jenomže dnes se kritika nenosí. Víš, demokracie je iluzorní, je to jen pojem na oblbnutí, tak jako svoboda. Co je to svoboda, Chongo? Nechat se oblbovat novináři, jako to děláš ty a všichni ostatní? Nechat svět ubíjet v tobě jakéhokoliv člověka? Protože je to ekonomicky výhodné?

Fajn, dík, ale to raději totalitu, kdy si aspoň uvědomuješ, že něco není v pořádku.

A kromě toho...je jediná možná svoboda. Svoboda myšlení. A moc svobodnýc lidí, neznám, to mi věř.

Já v Jugoslávii byl taky už několikrát. Jenomže Srbskem jsem projížděl předevčírem a tak jsem si jaksi pamatoval, že celý autobus si vehementně fotil Bělěhradsou bídu. To, co jsem včera napsal, je nevyvratitelné.

Válku začali chorvati. Protože byli katolíci. Pokračovali v ní pak Bosňáci. A Zakončili ji Albánci. Víš, ono v tïchosti vyšlo najevo, že spousta důkazů o tom, že srbové jsou ti zlý, byla buď zinsceovaná, jak nečekané, nebo se jednalo například o masové hroby PLNÉ SRBŮ...zajímavé, že?

O Jugoslávii toho vím hodně. Srbové jsou největším národem státu, který měl zůstat takový, jaký byl. Kdyby na konci dvacátého století neexistoval náboženský fanatismus alespoň mezi katolíky, nemusela se prolévat krev Jugoslávie, která za celé století nevedla jedinnou útočnou válku (mimochodem, podle mezinárodního práva je jednoznačně vedení našeho státu z let 1998 a 1999 jakož i z poslední doby prostě sbírka válečných zločinců). Kdo je dnes naším spojencem, komu můžeme věřit, když už není Jugoslávie?

Nikomu. Jak věřit američanům? Připomínáš '68. Fajn. Víš, že na Islandu udělali to samé američani? Víš, že to samé teď dělají naši vojáci v Iráku, Afghánistánu a Jugoslávii?

A to nepřipomínám třeba Afriku a Jižní a střední Ameriku, kde mají jedinou současnou velmoc asi tak rádi, jako tys měl rád sovětské a bulharské vojáky, kteří tady byli.

Zajímavé je, že jsi byl v Chorvatsku, Kosovu, Černé hoře, Bosně...ale v Srbsku ne. Já nikoho nekrmím, já říkám, jak se věci mají. A kromě toho...v našem právním řádu je zakotven zákon na ochranu míru, podle kterého je třeaba i ten Havel velezrádce a tudíž...může být souzen a odsouzen. Jen k tomu nikdo nebude mít odvahu, že?

Taky nejsem nadšený tím, že se tu takhle diskutuje, ale čo už. Můžeme toho kdykoliv nechat. Stejně tímhle kontraproduktivním způsobem ičeho nedosáhneme.

A že je tvůj příspěvek stupidní? Ale ale...já to vím, nemusíš mi to psát.

Martine...novináři se opírají i do komunistů, například do Ransdorfa, v poslední době...na druhou stranu na ně nechtějí příliš upozorňovat. Ale za Grosse okurková sezóna nebyla. Neudělal nic nestandardního (to takoví pánové jako KOčárník mají sedět už dlouhá léta), protože v naší zemi politická kultura není...a novináři se snaží teď podruhé vyvolat histerii...protože nepatří mezi voličskou základnu ČSSD, ale jiné velké strany...většinou.

No, víš, měnový fond...vystihl jsi podstatu...banda smažek nikomu nevadí a novináři si mohou smlsnout...ale anarchist, ty je potřeba umlčet a zmlátit...a nejlíp když protestují proti tatínkovi Měnovému fondu a mamince Světové bance.
A nebo když se snaží zastavit průvod nácků, s nimiž policajti jako správně vymití mozci sympatizují.

Stejná fakta? Je kruci fakt, že Topolánek Kořistku uplatit chtěl a pokud si myslíš, že ne, tak si to mysli. Ale řekl bych, že když dokážeš aspoň trochu číst mezi řádky a když znáš lidi, tvoje sympatie k ODS tenhle případ poněkud roztřást musel, ne?

Tak. Nacismus a komunismus? Ovšem, taky toho málo víš a co jsi slyšel, to tě zaujalo. Můžeš mi říci pár skutečných argumentů? Víš neco o dějinách dělnického hnutí a nacionalismu? Víš, máš pravdu v tom, že skupina, kterou chtějí oslovit, je podobná...protože je to největší skupina obyvatel. Ale to ještě neznamená, že jsou stejní, ne? Copak je ODS stejná s US a ED a třeba i s ČSSD a KDU-ČSL? (No...v něčem ano :D , ale to sem nepleťme.)
Rozdíly jsou zcela zásadní a nepopiratelné a přímo substanciálně důležité. A NSDAP se tak jmenuje právě proto, že vznikla, aby v německu nevládli komunisté...proto ji podporovali velcí němečtí boháči, jako Krupp...proto zmanipulovali volby, v nichž by komunisté vyhráli...proto udělali zdánlivě měkkého a ovlivnitelného Hitlera kancléřem...

Vládu lidu? Nikoliv, v jednom případě vláda lidu, v druhém národa...a to je strašlivý rozdíl. Nacisti samozřejmě ultrapravice jsou a takový Langer k nim má asi tak tři centimetry daleko, což dokazuje kudy chodí. Ovšem výroky Bendlů a Topolánků jsou snad až směšným důkazem jejich nevzdělanosti a demagogie.

O dětské porno tu nejde. Potíž je v tom, že vydělává, proto tam je, ale to sem netahej. Mě tvoje vtípky přišly ubohé a to jsem napsal.

Vida, vraždí civilisty? Hm...tak s tím srbové nezačali, ale dělali to, samozřejmě...ve válce...možná i mimo ni...de facto tam válka byla. Víš, dvacáté století je století, ke kterému vraždění civilistů patří. Já to neomlouvám, ale ve srovnání s tím, kolik civilistů zabil každý prezident USA je Miloševič pouhý kdysi statečný člověk, kterému nic nezbývá a tak začně dělat zvěrstva. Naše armáda se nyní taky účastní na okupacích, při nichž civilisté umírají. Možná že naši vojáci nedostali rozkaz, aby je zabíjeli, ale kdyby došlo na klasicou válku, jakých bylo minulé století plné, rozkaz by na sebe nenechal dlouho čekat.

Mírové smlouvy? Jugoslávie nevedla jedinou útočnou válku za celé století. Víš to? Srbové jen bránili svou zem proti chorvatským ustašovským separatistům.

Hospodářské sankce? Nenech se vysmát. Jugoslávie a Miloševič byli v právu, člověče. To my jsme zločinci, v téhle válce! To mi okupujeme suverénní stát a pro náš Čechoslováky je to ještě horší, protože se jedná právě o Jugoslávii, která v minulosti vždy stála na naší straně. A tak jezdíme do chorvatska, přestože chorvati bojovali proti nám...pomáháme chorvatům a nadšeni se vracím z chorvatska, které považovalo za vhodné rozbít a zničit a uvrhnout do desetleté války nejížasnější zemi, jakou znám.

A proč neuvaslíme hospodářské sankce na jedinou zemi na světě, která mezinárodní právo porušuje zcela otevřeně a kter zcela otevřeně považuje svoje zájmy za nadřazené zájmům lidstva?

Protože jsme její pohůnci. Protože když už nemáme SSSR, potřebujeme jiný stejně zločinný, ale zdaleka ne tak kulturní, když jsme u toho, stát, k němuž můžeme vzhlížet a modlit se.

Hnusné. No...češi dřív měli páteř, ale u Lipan si ji sami zlomili.

Já přece sám píšu, že my jsme nyní jako armády varšavské smlouvy. Já o tom dobře vím, protože moje rodina patřila k těm hodně poznamenaným Husákovým režimem. Vůbec...na mojí krvi si dvacáté stletí vyžádalo krutou daň. Z šesti bratrů mého dědečka (velkotovárníci na ukrajině)jeden zařval na Soloveckých ostrovech, jeden na barikádách v Praze, jeden v ČS legiích...pětačtyřicátý přežili dva - děda a jeden jeho bratr. Oba dědečky mi v padesátých letech vyloučili ze strany. Oba moji rodiče to neměli lehké, tátu chtěli získat STB aby na dědu (který pracoval v zahraničí, doma nemohl) donášel, nepodařilo se jim to. Já si velmi živě pamatuju, jaké to bylo za husáka, slyšel jsem mnoho lidí vyprávět, jaké to bylo v padesátých letech (můj kmotr, vystudovaný právník, ztrávil celý život v ČKD). Málokterá česká rodina je "krásným" stoletím tak poznamenaná jako ta moje (o tom, že mi umřelo v Osvětimi a vlastně už i v pojízdných komorách padesát přbuzných jsem už psal, druhý pradědeček byl malorolník poněkud postižený kolektivizací...). Nikdo mě nemůže obvinit k tomu, že jsem slepý k věcem, které se tu děly. Ale já nejsem slepý ani k věcem, které se děly všude na světě a tak vím, že tady to bylo po celé století ještě moc pěkné místo k životu. SSSR, USA, Británie, Francie, Německo, Japonsko, Itálie, Španělsko, Čína, Indie...každá jen trochu významná země je celá namočená krví. Takové bylo dvacáté století...a takové se zatím bohužel zdá i to následující. Nelze vinit Stalina nebo třeba Kennedyho z toho, co se dělo, lze z toho vinit dobu - pokud nerozumíte jak to myslím, odkazuji na Vojnu a mír...ale nejjednodušeji řečeno...kdyby to nedělali oni, někdo jiný by se našel, protože oni byli jen produkty doby. Stalin - románový hrdina by byl jistě považován nikoliv za zápornou, ale rozpornou postavu, za studii lidské nenávisti a toho, jak vzniká a co s sebou přináší...jakýsi Lear či Macbeth...skutečný Stalin...je řezník a masový vrah, přestože stejně tak se o něm dá říci, že je to člověk postižený neštěstímy, člověk na němž se zle podepsala výchova v klášteře, člověk, který je velmi kulturní, miluje divadlo například a je schopen inteligentně o umění mluvit i s takovými personami, jako byl Ejzenštejn (pokud vám to nic neřiká, je považovaný za největšího světového filmového režiséra). Jistě, Stalina nesmíme obhajovat, ale můžeme se ho snažit pochopit...abychom věděli, co mění toho patočkovského tvora jasnosti, člověka, v takovou nestvůru.

Proč to všechno píšu? Abych váš přesvědčil, Chongo a Martine, že nejsem nějaký zamindrákovaný obhájce minulého režimu.

Já totiž neřekl, že nikoho nevolím, Martine. Já řekl, že nevolím žádné zlo. Ani nejmenší, ani největší. Ale k volbám chodím. (Občas, když v nich náhodou o něco jde a já mám náladu...)

Tak, myslím, že bychom v poměrně smířlivém tónu měli pokračovat a dojít k závěru, že se asi těžko shodneme a takto pokračovat nemá smysl. Klidně to tu nechte, klidně to smažte, ale chci, aby bylo jasno, že proti vám dvěma nic nemám a že se tohle celé nemělo stát...šlo jen o to, že mi jeden vtip přišel blbý a já t sem napsal...prostě jsem chtěl hájit pana premiéra, s nímž nijak nesympatizuji...před veřejným míněním, které mi připadá hloupé.

Ruku na usmířenou?

Narozdíl ode mě o tom víš málo.
Návštěvník
 

Příspěvekod nae to byl » ned srp 14, 2005 11:10

Jo a byl jsem to já a ten poslední řádek mi tam zbyl omylem, nechtěl jsem ho tam, odstrčil jsem si ho a pak zapoměl smazat, omlouvám se za nej.
nae to byl
 

Příspěvekod teoretic » ned srp 14, 2005 11:33

@naen, martin, chonga: kdyz uz chcete politickou diskuzi, tak fakt pokracujte v pokecu a ne v trekingu...

@naen: mohl bys byt trosku vstricnejsi a nemusis tu jiny urazet jenom za to, ze ma nekdo jinej nazor nez ty. me prijde rada tvejch myslenek zcela zcestnych, ale to pro me neni duvod, abych se do tebe pustil. navic rozhodne nemam naladu se o tomhle bavit na fou a to jeste na outdoorovym foru. kdyztak jdi na specnaz.cz, tam se muzes vyradit nebo na nejakejch chat. to, ze ty jsi o nejaky veci presvedcen neznamena, ze to tak pravdu je, ale takhle to presne od tebe vyzniva. nemysli si, ze jsi sam sezral veskerou moudrost sveta...co clovek, to nazor a inteligentni clovek, za ktereho se bezpochyby povazujes (a i ja te za nej povazuju) akceptuje i jine nazory a je tolerantni k ostatnim...

pro me timto tahle diskuze konci a vy se kdyztak asopn prosim opravdu presunte do jine sekce, tady to prudi...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Další

Zpět na Treking