Dachstein - vybaveni

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dachstein - vybaveni

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2016 16:17

Co takhle winterraumy (nevim, na kterych chatach tam jsou) nebo prespat venku u chaty? Vetsinou je to dobra varianta, kdyz je chata zavrena. Na verande, na louce u chaty... Ale vzhledem ke stavu snehu a pocasi to stejne jeste mozna bude na konci kvetna nepruchodne (bez sneznic).

Asanoth píše:Doporučoval bys tedy obecně jít kolem, nebo se mu vyhnout jen, bude-li ve špatném stavu/bude-li špatné počasí?

Nesel jsem tam, jen jsem potkal lidi, co jo a nelibilo se jim to. Taky mam pocit, ze tam byl pozdeji nejaky sesuv svahu, ktery cast stezky znicil... Aktualni stav ale neznam, ptal bych se na chatach. Matne si ale vzpominam, ze mi stejne vyslo, ze se tim nic neusetri. Mozna nejake vyskove metry, ale ty jsou zas zaplaceny vzdalenosti (traverz obtaci ruzne zleby a zebra) a pomalejsi chuzi.

Asanoth píše:jde o to, aby nebylo třeba s sebou tahat nějaké lezecké vybavení

To urcite neni potreba. Jedine vybaveni na snih podle situace. V lete staci nesmeky v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dachstein - vybaveni

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2016 19:14

@Asanoth: narazil jsem na clanek, ktery by pro tebe mohl byt zajimavy tip: Čtyři dny parádní samoty. Rakouské pohoří Gleinalpe mají Češi na dosah. Titulek sice znacne prehani, ale ty to z Grazu na dosah mas. Nebyl jsem tam, ale z Grazu bych si tam rozhodne na vikend zajel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dachstein - vybaveni

Příspěvekod Asanoth » čtv bře 21, 2019 17:07

Zdar,
o Velikonocích razíme do Salzburgu, spíš za kulturou, ale jeden den bychom možná dali nějaký snadný výšlap v okolí - Salzkammergut, možná Berchtesgaden. Nemusí to být žádné ultra-hory, tam stejně ještě budou hory sněhu.
Nemáte někdo nějaký tip na jednodenní výlet?
Díky :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Předchozí

Zpět na Treking