pěšky na Sněžku

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

pěšky na Sněžku

Příspěvekod defenger » pát srp 10, 2007 22:01

Ahoj. Potřeboval bych vědět, kolik času zabere pěší vycházka na Sněžku. A to od stanoviště lanovky i od obce Pec. Abych stihl autobus domů:-)
A jaké jsou varianty výstupů-je vice cest? A jaké je náročnost, dětičky+důchodci bez problémů nebo spiš jen pro zdatné jedince?
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod Rodriguez » pát srp 10, 2007 22:37

Cesta na sněžku je pohodová ze všech stran,viděl jsem jak tam šli lidi v dřevácích!!!!! :roll: ,délku cesty od lanovky jsi asi chtěl z růžové hory protože lanovka jinak jezdí až nahoru,tato cesta je asi vůbec nejjednoduší cca 2-3km takže tak půl až hodku času s minimálním převýšením cca 250m,pokud máš alespon trochu víc času doporučuju si to vyšlápnout obřím dolem což je trošku náročnější cca 5km ale není to nic extra.pak je na sněžku ještě jedna cesta a ta vede z druhé strany od pomezní boudy přes chatu jelenku,ale to by jsi musel dojet do horní malé upy,opět je to pohodička byt vzdálenostně nejdelší cesta cca7km s mírným stoupáním cca 400m na svorovou horu a pak ještě 200m na sněžku.
R
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Příspěvekod time.warp » pát srp 10, 2007 22:43

když na sněžku tak z polské strany....tak trošku to připomíná západní tatry
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod brhel » sob srp 11, 2007 9:03

Ahoj,
na Sněžku jdi po polské dlážděné silnici, ne po té české s řetězi. Po polské to je rychlejší (jsme to měřili).

Přístup od Pomezních bud:
na pomezky vyjedeš busem v 8.15 z Trutnova, z Pomezek to je nejmenší převýšení, ale zabere to nejvíce času

Velká Úpa - Růžohorky - Sněžka
Asi nejvíc v pohodě

Pec - Růžohorky - Sněžka
humus výstup

Pec - Obřák - Sněžka
Nejrychlejší, nejnudnější, nejvíc lidí

Pec - Výrovka - Luční - Sněžka
Nejkrásnější, první část je hustý výstup po silnici
ale když chceš vidět víc než jen sněžku, je to ideální
když se v 9 vyrazí z Pece a nezdržuje se v hospodách, měl by se stihnout bus zpět v 16, ale s odřenýma ušima
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod smawe » sob srp 11, 2007 9:16

Klaus to vyšel za tři hodiny :lol:
Uživatelský avatar
smawe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 2, 2007 18:17

Příspěvekod kalfar » sob srp 11, 2007 10:12

Já můžu doporučit Noční výstup na sněžku za východem slunce * . Je to každoroční pochod z Dolní Kalné na Sněžku a zpět. Celkově měří 50km s převýšením 1200m a i když to vypadá, jako velice náročný pochod, dá se to zvládnout bez problémů přes noc a ráno nějakej autobus určitě chytneš :wink: . Jde se přes Černý důl a Výrovku.
Ano, uvědomuji si že jsem outdoorový zelenáč, takže mi to nemusíte připomínat. Děkuji
kalfar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon srp 6, 2007 14:37
Bydliště: Čistá u Horek

Příspěvekod brhel » sob srp 11, 2007 11:05

nechtěl to jít s dětmi a důchodci? to je 50 km dost
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod kalfar » sob srp 11, 2007 11:19

brhel píše:nechtěl to jít s dětmi a důchodci? to je 50 km dost


To mělo být jenom přirovnání, ne??? A zdatní děti a důchodci to taky zvládnou.
Ano, uvědomuji si že jsem outdoorový zelenáč, takže mi to nemusíte připomínat. Děkuji
kalfar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon srp 6, 2007 14:37
Bydliště: Čistá u Horek

Příspěvekod defenger » sob srp 11, 2007 11:41

Má ten Noční pochod svůj web? Navrhnu to kamarádce :-)

Jinak jde o to, že nás firemní autobus přiveze někam k Peci. Pak se půjde k lanovce (většina učastníků se ráda sveze :-(), ale já to chci dát pěšky. Zatím nevím, kdy bude zpáteční odjezd. Tak jsem chtěl mít představu kolik to zabere času, tam i zpět pěšky. Beru to jako kondiční výšlap, je to pár dní před výšlapem na Gerlach. O něm už jsem tu psal, před časem, v jiném vláknu...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod funo » sob srp 11, 2007 13:50

Šli jsme to loni - auto jsme nechali v Peci a nahoru šli přes Růžohorky, dolů přes Obří důl.Určitě bych nenazval cestu přes R. humus (jak tu zaznělo), je to hodně v lese, ale moc hezký.Zpátky přes Obřák to nemá chybu, pro sestup asi nejlepší, protože člověk se pořád zastavuje a kochá, což by při při cestě nahoru asi nebylo nejideálnější (hrozila by časová prodleva).Šla s námi i tehdy 6-ti letá dcera a ušla téměř všechno sama, i když toho měla až dost.Šli jsme tenkrát tuším asi 7 hodin (včetně všech zastávek).
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod cztweety » sob srp 11, 2007 16:40

Dobrý vlákno, to se mi hodí :D
Zrovna plánuju vejšlap se psama na Sněžku, tohle sou parádní tipy :P
Geocaching - sport se srdcem GPS.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem?“
Uživatelský avatar
cztweety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned čer 11, 2006 21:45

Příspěvekod kalfar » sob srp 11, 2007 17:31

defenger píše:Má ten Noční pochod svůj web? Navrhnu to kamarádce :-)


Mělo by to být tohle:
Kód: Vybrat vše
http://www.dolnikalna.cz/index.php?nid=658&lid=CZ&oid=44952


Jde se to vždycky na přelomu červen/srpen a výhodou je že cestou jsou otevřený boudy celou noc, takže se tam dá občerstvit a odpočinout.
Ano, uvědomuji si že jsem outdoorový zelenáč, takže mi to nemusíte připomínat. Děkuji
kalfar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon srp 6, 2007 14:37
Bydliště: Čistá u Horek

Příspěvekod brhel » sob srp 11, 2007 19:15

Pec - Růžohorky ... je to mumus, jsou to stále serpentiny lesem do kopce a není žádnej výhled. Prostě tuhle cestu já nerad:-) To radši ve Velký Úpě vyběhnout sjezdovkou nahoru nebo to vzít vlevo od ní po žlutý.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod pavproch » sob srp 11, 2007 20:59

Když sem loni táhnul mladýho na Sněžku (dyž je to náš nejvyšší kopec, tak se tam prostě musí, že...), taxme šli hřebenem od Pomezních bud přes Svorovou horu. Zpátky taky tak.... pěkné, a relativně (v měřítcích Kérkonoš) málo lidí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod chonga » ned srp 12, 2007 7:37

sme šli loni (září) přes obřák a ani noha. fšechno to jelo lanovkou :wink: (česky to moc nemluvilo). zpáky přes růžovky. nám se to líbilo.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod drson » pon srp 13, 2007 23:49

Teť o víkendu jsem se vrátil z Krkonoš. Asi nej cesta je z pece přes obří důl ,pomezní boudy a na sněžku . Šli jsme to s 3 letým klukem , který to vyšel celý sám !!!!! cesta s klukem trvala na pomezní asi 2 hodiny a pul hodinky na sněžku . Zpátky stejnou cestou , ale vzít to přes krásnej modrej důl .
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod brhel » úte srp 14, 2007 0:07

drson píše:pece přes obří důl ,pomezní boudy a na sněžku

to nebude pomezní bouda, ale obří bouda alias slezský dom
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod defenger » pon srp 20, 2007 10:32

Ahoj, tak do Pece přijedeme v 10h a odjezd je planovaný na 14h.
4 hodiny času. To je tak jedním směrem pěšky a druhým lanovkou. Nebo dá se to stihnout pěšky oběma směry + kochání krajinou?
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod funo » pon srp 20, 2007 10:43

defenger píše:Ahoj, tak do Pece přijedeme v 10h a odjezd je planovaný na 14h.
4 hodiny času. To je tak jedním směrem pěšky a druhým lanovkou. Nebo dá se to stihnout pěšky oběma směry + kochání krajinou?


Myslím že to nestihneš (pokud nejsi zdatný běžec do vrchu).Volil bych nahoru lanovku, dolů pěšky přes Obřák.Jinak pozor - lanovka často nejezdí z R. na vrchol a zpět z důvodu větru.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod berry » pon srp 20, 2007 10:49

Doporučoval bych nahoru Obřím dolem po modré TZ. Půlka cesty naprosto v poho příjemným pomaloučkým stoupáním, druhá část se už více zvedá, ale pořád se to dá. Odměnou jsou super výhledy na Studničnou horu. Poměrně dlouho se tam drří i sněhová pole. DOlů ze Sněžky rozhodně jinou cestou (nahoru a dolů nikdy stejně 8) ) a to po žluté na Růžohorky a pak po zelené strmějším klesáním až do Pece. Až budete na hřebeni, doporučuji udělat nenáročný "výlet" na Luční boudu. Příjmená procházka po dřevěných chodnících za chutným pivkem 8)
Výletu zdar :mrgreen:
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod berry » pon srp 20, 2007 10:52

funo píše:
defenger píše:Ahoj, tak do Pece přijedeme v 10h a odjezd je planovaný na 14h.
4 hodiny času. To je tak jedním směrem pěšky a druhým lanovkou. Nebo dá se to stihnout pěšky oběma směry + kochání krajinou?


Tak jsem si opět nevšimnul :D Za 4 hodiny můj návrh zrealizovat fakt nejde. Taky to vidím nahoru lanovkou, rychlé pokochání a focení a šupem dolů po žluté na bus
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod dvora » pon srp 20, 2007 12:31

berry píše:
funo píše:
defenger píše:Ahoj, tak do Pece přijedeme v 10h a odjezd je planovaný na 14h.
4 hodiny času. To je tak jedním směrem pěšky a druhým lanovkou. Nebo dá se to stihnout pěšky oběma směry + kochání krajinou?


Tak jsem si opět nevšimnul :D Za 4 hodiny můj návrh zrealizovat fakt nejde. Taky to vidím nahoru lanovkou, rychlé pokochání a focení a šupem dolů po žluté na bus


Za 4 hodiny to fakt nestihneš. Dolů se dá seběhnout celkem rychle, když pustíš nohy, nahoru je to horší. Jinak obřák je pěknej.
Z polské strany hrozí nebezpečí ve formě výběru mýtného. Mají tam na cestě budku s bábou. Nám se podařilo udělat úhybný manévr lesem. Nahoře občas číhá EUROkrakonoš, pokud si ho vyfotíš, tak natahuje ruku.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod mayya » pon čer 16, 2008 20:04

V sobotu jsem konečně :oops: :oops: navštívila Sněžku. Z Pece jsme vyběhli nahoru lesem přes Růžohorky, ze Sněžky přes Slezský dům na Luční boudu, pak přes Výrovku a bufet Na Rozcestí, odtud dolů. Super :-). Akorát lidí spousta, a ta lanovka nad hlavou v závěrečném půlce výstupu mě dost štvala.
Jinak i s přestávkama a polívkou na Luční jsme to dali za 6 hodin a nemám pocit, že bysme to hnali. Moc pěkný výlet.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod mirek789 » pon čer 16, 2008 20:16

mayya píše:V sobotu jsem konečně :oops: :oops: navštívila Sněžku. Z Pece jsme vyběhli nahoru lesem přes Růžohorky, ze Sněžky přes Slezský dům na Luční boudu, pak přes Výrovku a bufet Na Rozcestí, odtud dolů. Super :-). Akorát lidí spousta, a ta lanovka nad hlavou v závěrečném půlce výstupu mě dost štvala.
Jinak i s přestávkama a polívkou na Luční jsme to dali za 6 hodin a nemám pocit, že bysme to hnali. Moc pěkný výlet.



Podle me je to nejlepsi pres Obri dul
mirek789
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned úno 24, 2008 6:51
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvekod brhel » úte čer 17, 2008 15:16

mirek789 píše:Podle me je to nejlepsi pres Obri dul
jenze tudy chodi vsichni nemci domu ze Sněžky od lanovky...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: pěšky na Sněžku

Příspěvekod -ant- » úte čer 17, 2008 15:33

defenger píše:Ahoj. Potřeboval bych vědět, kolik času zabere pěší vycházka na Sněžku.


Taky si přidám svou verzi.
Obrázek
- Parkoviště START 778m n.m. – Ekologická expozice 872m n.m. = 2269 kroků – cca 25 minut
- Ekologická expozice 872m n.m. – kaplička v Obřím Dole 971m n.m. = 2394 kroků – cca 25 minut
- kaplička v Obřím Dole 971m n.m. – stará vodárna 1240m n.m. = 2186 kroků – cca 30min
- stará vodárna 1240m n.m. – rozcestí u Slaskiho domu 1402m n.m. = 1272 kroků – cca 16 minut
- rozcestí u Slaskiho domu 1402m n.m. – Sněžka 1602m n.m. = 1494 kroků – cca 18 minut
- Sněžka 1602m n.m. – odpočívadlo na Růžové hoře 1392m n.m. = 2521 kroků – cca 23 minut
- odpočívadlo na Růžové hoře 1392m n.m. – Růžohorky 1278m n.m. = 2005 kroků – cca 20 minut
- Růžohorky 1278m n.m. – Parkoviště CÍL 778m n.m. = 5548 kroků – cca 1h

- PS.: Vezměte prosím v úvahu, že v krocích je započítáno i mé chození-poskakování při focení. Kdežto časy jsou bez těchto pauz.
- Cesta samotná i s přestávkami na focení mi trvala 4h 38min.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Yopo » úte čer 17, 2008 16:47

Ja odporúčam trasu č.1 je pohodlná a dá sa aj skrátiť. Ja som ju prešiel približne za 8 hodín. Trasa č.2 je tiež v pohode, akurát je hneď na začiatku strmý výstup cez Obří Důl.

Trasa č.1: Veľka Úpa - Portášovy boudy (okolo vleku) - Ružohorky - Sněžka - Luční bouda - ch. Výrovka - Pec pod Sněžkou - Veľká Úpa [cca 8h]

Trasa č.2: Veľka Úpa - Pec pod Sněžkou - Obří Důl - Sněžka - Ružohorky - Portášovy boudy - Veľka Úpa [cca 6h]
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod mayya » úte čer 17, 2008 19:17

Přes Obřák to zkusíme třeba příště. Nahoru jsme chtěli nejkratší a nejrychlejší cestou, bo bylo pěkně a chtěli jsme to stihnout využít. Naopak ze Sněžky dolů jsme volili cestu nejdelší (no vlastně úplně nejdelší ne, ještě by to myslím šlo přes Liščí hřbety myslím) a byla úplně super, kochací. Doporučuju. Cestou dost zastávek na případné obžerstvení (Luční, Výrovka, Na rozcestí), sestup až na poslední část mírný a ke kolenům veeelmi přívětivý. Obřákem by to bylo moc rychlý.
Jinak nás ovšem dost štvalo bzučení lanovky nad hlavou celou cestu od Růžohorek, nahoře samozřejmě davy lidí (fakt dobrá přehlídka oblečení a vybavení - od extrému k extrému).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod brhel » úte čer 17, 2008 19:21

:lol: ooo, my co jsme z Podkrkonoší a známe tam nahoře každou cestu se jen :lol:

Nejlepší je východ slunka na Sněžce!
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod chonga » úte čer 17, 2008 20:16

Yopo píše:Trasa č.1: Veľka Úpa - Portášovy boudy (okolo vleku) - Ružohorky - Sněžka - Luční bouda - ch. Výrovka - Pec pod Sněžkou - Veľká Úpa [cca 8h]


pěkná trasa
btw na Růžohorkách dělají výborný ovocný knedlíky
[img=http://img165.imageshack.us/img165/166/20080323rohorkyboudarohey2.th.jpg]
Naposledy upravil chonga dne úte čer 17, 2008 20:23, celkově upraveno 4
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Další

Zpět na Treking