Skauti a vrcholy :-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Potkali jste 1.8.2007 skauty na nejakem vrcholu?

Anketa končí za stř srp 22, 2007 14:04

ano
1
17%
ne
5
83%
 
Celkem hlasů : 6

Skauti a vrcholy :-)

Příspěvekod Koronis » čtv srp 2, 2007 14:04

Králický Sněžník

Cauky, mozna jste slyseli, ze ve stredu 1.8.2007 vystoupili skauti na vrcholy a oslavili tak 100let od zalozeni skautingu. Ucelem bylo zhlednou vychod slunce, ale slezli jsme se na 12 hodinu.
Docela by me zajimalo, jestli nekdo z vas byl na te akci...

Ja jsem byla v ramci Pardubickeho kraje na Kralickem Snezniku a skautu tam bylo pozehnane...Zazpivali jsme si hymnu a obnovili skautsky slib.
:wink: *
Uživatelský avatar
Koronis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 5, 2007 10:53
Bydliště: Ústí nad Orlicí (taková řiť u Pardubic)

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 2, 2007 14:07

Pardubický kraj a Králický sněžník??? Není lepší jít někam v rámci kraje? Chápu, že to asi nebyl tvůj nápad, ale stejně....
Teda já myslel, že by to mohlo nějak takhle fungovat.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Koronis » čtv srp 2, 2007 14:17

lamaTor píše:Pardubický kraj a Králický sněžník??? Není lepší jít někam v rámci kraje? Chápu, že to asi nebyl tvůj nápad, ale stejně....
Teda já myslel, že by to mohlo nějak takhle fungovat.

Kdyz on u nas neni zadnej vetsi kopec... :|
Uživatelský avatar
Koronis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 5, 2007 10:53
Bydliště: Ústí nad Orlicí (taková řiť u Pardubic)

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 2, 2007 14:23

To já vím, ale nemusí se pořád dobývat to vysoké nebo významné.....Co je vůbec nejvyšší hora vašeho kraje???
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 2, 2007 14:29

Tak teď jsem si skočil na špek-nejvyšší bod Pardubického kraje je Králický Sněžník....Já stále pod dojmem, že je v Olomouckém kraji a ono nic. Aspoň jsem se zase poučil. Díky za lekci zeměpisu..... :oops: :oops: :oops:
Celkově jsem to nějak nedomyslel, vždyť přece máte skoro celé Orlické hory....!!!
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Cezi » čtv srp 2, 2007 14:48

No já nebyl na vrcholku, protože jsem musel ráno do práce. Ale protože nás takových bylo víc, sešli jsme se na Líhni (skautském pozemku u Ol, kde má vzniknout srub. Ale taky to bylo supr :wink: I ta ranní cesta na kole do práce :)
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod vašek » čtv srp 2, 2007 14:54

My vystoupili na horu nad naším městem, Příná hora - 975mnm, i jsme tam úpřespali, vstali na východ slunce a tak. Super
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod pajinste » čtv srp 2, 2007 19:38

já bohužel nikde nebyl a docela mně to mrzí...můžete se mrknout na naše stránky...18
pajinste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř črc 25, 2007 9:54

Příspěvekod Moab » čtv srp 2, 2007 20:28

Já jsem byla * na Třemošné. Kopec sice do výšky nijak závratný, ale i tak to stálo za to :climb:
Moab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 5, 2007 10:28

Příspěvekod patentik » pát srp 3, 2007 8:07

Moab píše:Já jsem byla * na Třemošné. Kopec sice do výšky nijak závratný, ale i tak to stálo za to :climb:


Myslim ze vubec neslo o to vylezt na nejvetsi kopec,ne? :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Labash » pát srp 3, 2007 8:35

Koronis píše:
lamaTor píše:Pardubický kraj a Králický sněžník??? Není lepší jít někam v rámci kraje? Chápu, že to asi nebyl tvůj nápad, ale stejně....
Teda já myslel, že by to mohlo nějak takhle fungovat.

Kdyz on u nas neni zadnej vetsi kopec... :|


tam mate ten nejvyssi kopecek s tim zamkem / hradem, myslim ze se jmenuje kunka, nebo se mylim?
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Koronis » pát srp 3, 2007 9:03

Labash píše:
Koronis píše:
lamaTor píše:Pardubický kraj a Králický sněžník??? Není lepší jít někam v rámci kraje? Chápu, že to asi nebyl tvůj nápad, ale stejně....
Teda já myslel, že by to mohlo nějak takhle fungovat.

Kdyz on u nas neni zadnej vetsi kopec... :|


tam mate ten nejvyssi kopecek s tim zamkem / hradem, myslim ze se jmenuje kunka, nebo se mylim?
:wink: proste byl oficialni sraz na kralicaku, tak jsem tam sla...
Uživatelský avatar
Koronis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 5, 2007 10:53
Bydliště: Ústí nad Orlicí (taková řiť u Pardubic)

Příspěvekod Vojtos » pát srp 3, 2007 9:25

Hele tady budou asi většinou skauti, takže by se mi mohla zodpovědět jedna otázka. Neuvažuje skaut něco udělat s těma krojema? Odpustil bych skautu asi všechno, ale ty kroje ty fakt ne. Co mladý skauti prosadit nějakou inovaci;)
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » pát srp 3, 2007 9:59

Co vím, tak kdysi si skauti dohoukali ty "pracovní" trička.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Cezi » pát srp 3, 2007 10:12

Vojtos píše:Neuvažuje skaut něco udělat s těma krojema? Odpustil bych skautu asi všechno, ale ty kroje ty fakt ne. Co mladý skauti prosadit nějakou inovaci;)

Dík, že bys nám jiný věci odpustil :D
Kroje jsou právě docela nový, někdy se ještě objeví někdo ve starým a už by se měl zase měnit? Hlavně, když se kroj dnes až tak často nepoužívá. Řekl bych u většiny při slavnostních příležitostech.
Jinak na horách potkáš skauta spíš v Moiře, Reijoicech.... :D
A pak skoro každý oddíl má oddílový trička, teď jsou ke 100letům skautingu a u nás v Ol. máme ještě krásný Olomoucký trička, mikiny...
Tak to je názor 1 skauta. :wink:
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vojtos » pát srp 3, 2007 10:27

Cezi píše:
Vojtos píše:Neuvažuje skaut něco udělat s těma krojema? Odpustil bych skautu asi všechno, ale ty kroje ty fakt ne. Co mladý skauti prosadit nějakou inovaci;)

Dík, že bys nám jiný věci odpustil :D
Kroje jsou právě docela nový, někdy se ještě objeví někdo ve starým a už by se měl zase měnit? Hlavně, když se kroj dnes až tak často nepoužívá. Řekl bych u většiny při slavnostních příležitostech.
Jinak na horách potkáš skauta spíš v Moiře, Reijoicech.... :D
A pak skoro každý oddíl má oddílový trička, teď jsou ke 100letům skautingu a u nás v Ol. máme ještě krásný Olomoucký trička, mikiny...
Tak to je názor 1 skauta. :wink:


To víš jsem skautem postižen v negativním smyslu. Prostě nějak mi ty stejnokroje neseděj a vždycky jsem přemejšlel proč to nestačí řešit jenom šátkem..domovenkou..apod. Ale když se mne snažili navlíknout do hnědejch kalhot, košilem a šátku a salutovat na nějakech ofiko akcích tak to byla poslední kapka..
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Vojtos » pát srp 3, 2007 10:28

Cezi píše:Kroje jsou právě docela nový, někdy se ještě objeví někdo ve starým a už by se měl zase měnit?



Anový vypadaj jak?
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Rujir » pát srp 3, 2007 11:03

Vojtos píše:A nový vypadaj jak?


No su to take hnede nohavice, kosela, satka a klobuk. :mrgreen:

Inak mne vzdy skauti zavanali takym tym nordickym mysticizmom zmiesanym s indianskym samanstvom a zorganizovanym podla Hitlerjugend. Ale nic v zlom - proti skautom nic nemam, len su na moj vkus prilis zorganizovani. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vojtos » pát srp 3, 2007 11:18

Rujir píše:
Vojtos píše:A nový vypadaj jak?


No su to take hnede nohavice, kosela, satka a klobuk. :mrgreen:

Inak mne vzdy skauti zavanali takym tym nordickym mysticizmom zmiesanym s indianskym samanstvom a zorganizovanym podla Hitlerjugend. Ale nic v zlom - proti skautom nic nemam, len su na moj vkus prilis zorganizovani. :mrgreen:


Jo tak to je přesně i můj pocit,ale hold je to na nich jak je budou ostatní vnímat ;)
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Cezi » pát srp 3, 2007 11:56

Rujir píše: Ale nic v zlom - proti skautom nic nemam, len su na moj vkus prilis zorganizovani. :mrgreen:

No když ti je třeba 20 tak si na hory vyjedeš klidně sám, a sám se o sebe postaráš nebo zařveš.
Ale když ti je 11, tak se tam podíváš buď s rodiči, nebo třeba se skautem. A nějaký pravidla existovat musí, když jsi děcko, tak si nemůžeš dělat co chceš. Někdo za tebe má tu zodpovědnost :)
Vždycky když nebudeš sám, musíš se trošku přizpůsobit. Už ve dvou...a skautů je hold vo fous víc. Naštěstí je to dobrovolná org. takže tě tam nikdo nebude nutit chodit.
Má to svoje výhody i nevýhody. A každý to vnímá jinak. Já bych neměnil *
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vojtos » pát srp 3, 2007 12:11

Cezi píše:
Rujir píše: Ale nic v zlom - proti skautom nic nemam, len su na moj vkus prilis zorganizovani. :mrgreen:

No když ti je třeba 20 tak si na hory vyjedeš klidně sám, a sám se o sebe postaráš nebo zařveš.
Ale když ti je 11, tak se tam podíváš buď s rodiči, nebo třeba se skautem. A nějaký pravidla existovat musí, když jsi děcko, tak si nemůžeš dělat co chceš. Někdo za tebe má tu zodpovědnost :)
Vždycky když nebudeš sám, musíš se trošku přizpůsobit. Už ve dvou...a skautů je hold vo fous víc. Naštěstí je to dobrovolná org. takže tě tam nikdo nebude nutit chodit.
Má to svoje výhody i nevýhody. A každý to vnímá jinak. Já bych neměnil *


To máš pravdu...já jsem vyměnil za turisťák a poté za osadu a taky nelituju...hold to přizpůsobení o fous vícu skautu nebylo ono * Ale on se nakonec člověk stejně musí dopracovat ke spoustě věcí sám, potom je to už o indivindi přístupu vedoucích...ale ty kroje...ty kroje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Moab » pát srp 3, 2007 13:26

patentik píše:
Moab píše:Já jsem byla * na Třemošné. Kopec sice do výšky nijak závratný, ale i tak to stálo za to :climb:


Myslim ze vubec neslo o to vylezt na nejvetsi kopec,ne? :wink:


To určitě ne :-) Šlo o to si připomenout a obnovit skautský slib a také se připojit k ostatním na celém světě, kteří se sešli za stejným účelem.
A věřím tomu, že třeba v Holandsku o mnoho výš nelezli :lol:

Jinak ještě k Cézimu...ty olomoucký skautský trička jsou fakt supr. Ostatní města tiše závidí :smt022 8)
Moab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 5, 2007 10:28

Příspěvekod Fil » pát srp 3, 2007 13:28

Byly jsme tři a pokochali jsme se výhledem z Medvědího vrchu a záhy na to z Orlíku v Hrubém Jeseníku. (a za celý den jsme potkali jen jednoho živáčka na Solné chatě ) :roll: . Takže všem zdejším skautům, skautkám, RS atd... přeji dalších úžasných 100 let (jen by mě zajímalo, kdo věří tomu, že za 100 let ještě budou nějací skauti, neřknu-li příroda!)

Co se týče krojů, osobně si myslím, že současná pravidla pro jejich nošení jsou již tak benevolentní, že stejnokroj to je pouze co do barvy košile a pár nášivek...pro mě tedy bohužel...
Většina lidí hledá utrpení na těch nejšťastnějších místech, protože si myslí, že si štěstí nezaslouží.
Uživatelský avatar
Fil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte črc 25, 2006 14:25
Bydliště: Krásné to hory Jesenické

Příspěvekod Rujir » pát srp 3, 2007 18:14

Cezi píše:No když ti je třeba 20 tak si na hory vyjedeš klidně sám, a sám se o sebe postaráš nebo zařveš.
Ale když ti je 11, tak se tam podíváš buď s rodiči, nebo třeba se skautem. A nějaký pravidla existovat musí, když jsi děcko, tak si nemůžeš dělat co chceš. Někdo za tebe má tu zodpovědnost :)
Má to svoje výhody i nevýhody. A každý to vnímá jinak. Já bych neměnil *


No a prave preto hovorim, ze proti skautom nic nemam, ani na nich nechcem nijak utocit. Za mojich mladych cias tu skauting velmi nefungoval - komancom sa ho podarilo odstranit uplne dokonale (podstatne lepsie ako v CR, kde vzdy existovala urcita cundracka tradicia) a ked fungovat zacal, tak uz bolo pre mna neskoro a hlavne dostal dost neprijemny, katolicky nadych.

Kazdopadne verim, ze na mladych musia vsetky tie ritualy zaposobit uplne dokonale. Starsi uz maju spravidla z toho dost zmiesane pocity (taka prirodzena nedovera k uniformite, prisaham, gestam, "uctievanie" vlajky, rozne odznaky, oddiely, symbolika, kodex spravania a pod.). Nic viac a nic menej. Na druhu stranu ak nahodou raz nebudem mat cas brat svoje decko do hor a na skaly, tak ho urcite pichnem ku skautom. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » pát srp 3, 2007 19:20

Ja sem to nadherne zasklil... Sem zil celou dobu, ze je to az 1.9.... :cry: :cry: :cry:


Ad kroje: Hodne zalezi na oddilu, jak si nastavi to, pri cem ho budes nosit... Nekde je v podstate jen na slavnostni prilezitosti ale slysel sem o oddilech, kde vedouci nutili decka byt v kroji treba celej prechod hor. to mi prijde jako zvrhlost, nehlede na to, ze spinavej kroj uz nepusobi vubec reprezentativne...

A jinak oddily: Vsude zalezi na vedeni a vseobecne vetsina organizaci ty decka vychovava vlastne skoro stejne. Hrajou stejny hry, delaji stejny veci a jen to zastitujou jinyma moralnima hlediskama a ty davaji do programu treba pri povidani nebo tak, coz je z toho, co vim naprosty minimum...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » pát srp 3, 2007 19:47

Vilík píše:Ja sem to nadherne zasklil... Sem zil celou dobu, ze je to az 1.9.... :cry: :cry: :cry:


:weedman:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vilík » pát srp 3, 2007 19:55

norman_64 píše:
Vilík píše:Ja sem to nadherne zasklil... Sem zil celou dobu, ze je to az 1.9.... :cry: :cry: :cry:


:weedman:


:fuj: :fuj: :fuj:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Treking