víkendy s báglem

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod chonga » úte pro 11, 2007 23:37

Blaf píše:
viňa píše:my jsme si oblíbili Brdy konkrétně VVP....


neni tam civilum vstup zakazan? :((


některé cesty jsou otevřeny, nicméně většina je a zůstane uzavřena. krásná, čistá krajina. až na ta auta zkracující si cestu směr Příbram, Tábor.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » stř pro 12, 2007 6:28

Na Brdech se trampovalo vždycky a to, že tam je civilům vstup zakázán nikoho nijak netankuje...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hanzik » stř pro 12, 2007 9:01

Stejne tak i na Libave...
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ivod » stř pro 12, 2007 9:30

Zrovna na Libavou mimo Bílý kámen bych se nevypravil. Ono probudit se hlukem z vrtulníku, když má zrovna tygří letka z Přerova ostrý střelby, není nic, o co bych stál :((
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod Hanzik » stř pro 12, 2007 11:17

ivod píše:Zrovna na Libavou mimo Bílý kámen bych se nevypravil. Ono probudit se hlukem z vrtulníku, když má zrovna tygří letka z Přerova ostrý střelby, není nic, o co bych stál :((


O to by nestal asi nikdo... :wink: Pokud nelezes rovnou doprostred, tak je to v pohode...V tech okrajovych pasmech se nic moc nedeje, mame tam tabory (udoli Budisovky) uz x let a casto se neco hraje v lesich v za hranicí prostoru.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 12, 2007 16:55

ivod píše:tygří letka z Přerova ostrý střelby

To se nám stalo na hřibech,jsme pelášili jak o život... :shock:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 12, 2007 17:52

no to se nedivim...ono pro nic za nic ty zakazy nejsou :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 12, 2007 17:56

Blaf píše:no to se nedivim...ono pro nic za nic ty zakazy nejsou :roll:

Ale já je přece neviděl :twisted:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 12, 2007 18:00

pockej a jak si tam vlezl? :mrgreen: prece co chvila tam sou ukazatele vojensky prostor apod.....

ono to je porad...voj. prostory sou ok, pohoda hrajeme tam hry, stanujeme tam....ale pak jedinkrat budou ostra strelby a nebude to treba tygri letka ktera strili do vcelku maleho prostoru,ale treba artilerie....pak se budou jen drzet minuty ticha :roll: od neceho to je VOJENSKY prostor
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 12, 2007 18:06

Taky jak jsme vylézali z prostoru tak nás čapla VP arm1 a když jsme jim řekli že jsme si těch cedulek nevšimli,tak šli do mndlob,ale nakonec bylo jen tytyty, byli v pohodě :P .My moc ne. :?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 12, 2007 18:10

no tak kdyz si pomyslis jakym nestestim to mohlo skoncit tak se nedivim jim ani vam... :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sobb » čtv pro 13, 2007 15:46

Jednou jsme jeli stopem ze slovinských Alp směrem k Paklenici. Šofér nás večer vyhodil na místě, kde dálnice přecházela v normální silnici. Kolem pláně - tráva a keře, občas strom, nad námi hory. Dokonalé místo k přenocování. Cestou jsme minuli jakési cedulky se znaky Slovinské armády, ovšem zákaz vlezu žádný. Pro jistotu jsme ale zalezli ke keřům v prostoru mimo cedule. Ráno naběhla smečka vojáků a začali ostré střelby, fakt super pocit. "Nenápadně" jsme se snažili zviditelnit, a po chvíli si nás jeden z vojáčků všiml a vyděšeně na nás koukal triedrem. Poslal za náma kolegu, ten přišel, ale neměl se k řeči (možná nevěděl jakým jazykem spustit) a pak proběhla zajímavá konverzace: přitul: "Střílí se" ... vojáček: "Strili sa", spokojeně pokýval hlavou, otočil se na patě a odešel. Raději jsme si rychle sbalili svých pět švestek a vyklidili pole. Vojáci později jeli kolem nás a ještě nám mávali ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod martin.zatloukal » pon srp 25, 2008 1:27

No, on je rozdíl tábor na Libavé, kde se zařizuje povolení a je vstup povolen, a teď si jen tak z rozmaru vykročit za hranice pásma. aky táboříme na Libavé, takže nevařím z vody. Jinak, Libavá je myslím o víkendech přístupná, ale nevím to jistě...jsou tam i udržované turistické trasy...
martin.zatloukal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 10, 2008 16:16

Příspěvekod time.warp » pon srp 25, 2008 4:39

Na libavě o vikednech neprobíhají žádné vojonské akce, a všechyn akce, které zde probíhají v pracovní dny jsou zjistitelné na vojenské zprávě.Okrajové částí libavy(hlavně jih kolem kozlova jsou přístupné po celý rok.Mají to tam nějak na pásma.
Nedávno jsem se měl půjčenou od zmáného perfektní publikaci vesnicích na libavě, kde byly i perfektní popisy štol.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod Dag » pon srp 25, 2008 7:02

Jak kdy a jak kde. To je blbá odpověď, co?
Něco jinýho je lehnout si pod smrček ne Brdech, nedělat bordel, večer zalízt a ráno vypadnout, něco jinýho si na na hřebenech Krkonoš postavit stan a rozdělat vatru z kosodřeviny. :?
Riziko problémů při spaní "nadivoko" stoupá v nějaká superhlídané lokalitě (Krkonoše třeba), na frekventovaných cestách... a tam kde je vidět. Také délkou pobytu a vybavením. Takže mimo cestu, buď pod širák a nebo malý stan nenápadných barev, mimo oblast turistických atrakcí. A mimo louku, kde se provádí odstřel zvěře, nebo vojenské cvičení (zažil jsem a nic moc).
V zapadlých částech Brd, Českosaského Švýcarska, Jizerských hor a podobného, tě nikdo hledat nebude a pokud tam nebudeš dělat svinec, tak když Tě najde, na 99,9% tě slušně pozdraví a půjde dál (ochránce, myslivec...)
V kempech se někdy krade. Jako všude. Auto ti taky vykradou, byt taky... co by ti nevykradli stan. Ale neslyšel jsem, že by to bylo masové. Každopádně bych v kempu nenechával své úspory, ani drahý mobil, foťák. Nezamykal bych stan, to je nápis "jsem pryč a mám tam něco schovaný" Spíš bych nechal dojem "přijdu hned". Třeba prádlo na šňůře. A misku pro psa před stanem. :? Ale to jen sníží nebezpečí. Nakonec i kdybys tam opravdu měl třeba dogu, tak ti jí můžou ukrást i se stanem.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: víkendy s báglem

Příspěvekod Touareg » ned bře 29, 2015 11:36

Ahoj,

zkusím to tu oživit, hledám totiž nějaké info ohledně VVP Brdy a reálných možností to tam trochu provandrovat. Ačkoliv Brdy miluju, tady jsem nikdy nebyl, asi z nějaké přehnané mladické poslušnosti. S kamarádem ale hledáme nějaké místo k průzkumu a cca 3dennímu útěku z civilizace a vzhledem k plánovanému zrušení VVP bych jej taky rád zažil ještě v turisty nepoznamenaném stavu. Našel jsem si nějakou mapu přímo od VVP s dostupnýma lokacema o víkendech (nic moc, malé), pak tam byly znázorněné nějaké lokace v nitru újezdu jako "cílové oblasti s nepovoleným vstupem", ale nejsou nijak rozlehlé a trasa včetně případných nocovišť by se dala v pohodě naplánovat mimo ně.

Vím, že je veřejným tajemstvím, že tam lidi běžně mimo termíny cvičení chodí, moje otázka je, zda je to tedy opravdu v pohodě a pokud se člověk chová jako návštěvník přírody a ne jako hovado, tak nic nehrozí, nebo zda tu má někdo zkušenosti s tím, kam raději nechodit nebo co nedělat. Stejně tak budu rád za jakékoliv tipy, kde to určitě stojí za to, částečně bychom s kamarádem šli asi spontánně (v rámci možností s mapou ve VVP), ale případným tahákům se dá cesta trochu přizpůsobit.

Díky O:)
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Předchozí

Zpět na Treking

cron