strecing po turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cvicite po turach?

ano, vzdy
0
Žádná hlasování
niekedy
1
8%
nikdy
11
92%
 
Celkem hlasů : 12

strecing po turach

Příspěvekod tina » pon dub 30, 2007 10:01

Asi to poznate - dalsi vikend straveny s baglom na horach za mnou, a ja si uz znovu citim vsetky svaly. Nie je to svalovica, len stuhnute svalstvo, ale aj tak by som sa podobnym stavom radsej vyhla, aj ked sa mi to este nikdy nepodarilo. Pocula som ze na to je dobre cvicit nejake natahovacie cviky po skonceni tury, lenze neviem ake. Mate nejake tipy na ucinne cviky?
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Rujir » pon dub 30, 2007 10:12

Sice to osobne nerobim a ani nepoznam nikoho, kto by strecingoval po ture, ale ak si chodila na atletiku alebo aspon na hodiny TV, tak by ti uplne mali stacit strecingove cviky, ktore sa pouzivali tam. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tina » pon dub 30, 2007 10:15

atletika nehrozi, na TV sme hravali volejbal a vybijanu :vom: takze natahovacie cviky moc nepoznam :(
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Rujir » pon dub 30, 2007 10:19

tina píše:...takze natahovacie cviky moc nepoznam :(


No ja aj hej, aj ked ich momentalne vyuzivam skor pri lozeni, len ako ti ich opisat... :-k Dohodnime sa takto: ak ti neporadi niektory z miestnych doktorov, tak pozriem, ci este najdem jednu elektornicku prirucku, co som kedysi mal. Ale to az ked budem doma...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » pon dub 30, 2007 10:24

Samozrejme, chce to riadne sa (nechat :mrgreen: ) popretahovat a pozoztahovat
Ved ked poziadas kohokolvek tu na fore, alebo vlastne uricte aj kdekolvek inde, myslim ze kazdy ta rad bude primerane instruovat a myslim ze narazis na velku velku ochotu :P
Spasitel
 

Příspěvekod mifr » pon dub 30, 2007 10:26

Myslim,ze by byl dobry i strecing pred turou :(( :wink: *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Spasitel » pon dub 30, 2007 10:38

a aj na ture.

Alebo rovno tura pocas takej riadnej, intenzivnej strečing sešn :P
Kedy je najblizsi OF zraz? :smt119
:mnam:
Spasitel
 

Příspěvekod conny » pon dub 30, 2007 10:52

jeeej, moja oblubena tema :wink:

rozhodne treba svaly ponatahovat po kazdej vacsej fyzickej zatazi. jednak je potom svalova unava mensia, ale hlavne pri posilovani (a to plati pre akekolvek zvysovanie svalovej sily) sa svaly skracuju, takze sa znizuje rozsah pohybu (co je pruser pri niektorych sportoch, ale aj v beznom zivote).

pri turach to robim tak, ze sa ramcovo priebezne ponatahujem - vacsinou, ked vyleziem na nejaky kopec - zmysel ma totiz natahovat hlavne zahriate svaly. takze kym zbehnes z kopecka do doliny, hlavne, ked je chladnejsie, mozu byt svaly uz celkom stuhnute a na akykolvek strecing je dost neskoro.

co sa tyka zasad, predpokladam, ze sa to niekde docitas:
1. hlavne nie nasilu - strecing nesmie boliet, lebo si vyrobis na druhy den bolest podobnu svalocici (je to vlastne mierne poskodenie prilis natiahnutych svalov).

2. ziadne kmitanie - pohyb musi byt pomaly a plynuly - rovnako ako aj navrat do vychodiskovej polohy - slacha nie je guma

3. v krajnej polohe treba chvilu zostat a priadne cvik viackrat opakovat - pri kazdom opakovani je mozne zvysit rozsah pohybu (pri dodrzani zasady c.1) - proste raz nestaci :)

co sa tyka vhodnych cvikov - skus dat hladat strecing na nete, nieco asi najdes aj s obrazkami - opis nema velmi zmysel.
z toho si vyber, co ti bude vyhovovat - hlavne treba precvicovat stuhnute a skratene svalove skupiny - hoci to je to, co clovek robi najneradsej.
treba si vyberat cviky na svaly, ktore najviac pracovali.

ked nic nenajdes, dako ti to opisem, ale fakt sa mi do toho nechce :((
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » pon dub 30, 2007 10:57

Ale co by nenasla. Ak vladnes anglickym jazykom, tak celkom zaujimavy zdroj viacerych knih vyzera byt toto. Skusmo som stiahol tu 8MB knihu a uz len v tej je asi o 1000% viac informacii, nez som kedy o strecingu chcel vediet. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tina » pon dub 30, 2007 11:12

conny, potesila si ma, konecne niekto kto to praktizuje. tak si browsim a uz som aj nasla nieco, takze zatial popisy netreba :) v podstate som potrebovala hlavne tie zasady co si mi napisala - nech vysledok nie je horsi ako keby som nerobila nic :)
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod conny » pon dub 30, 2007 11:33

tina, uprimne? nic nepraktizujem, venujem tomu v lepsom pripade tak dve-tri minuty :wink: to v idealnom pripade, inak odflaknem, zabudnem, nemam cas, nechce sa mi... ako kazdy :twisted:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Chasi » pon dub 30, 2007 12:06

Strečing před túrou: oblékání,

po túře: spaní.

:wink: :mrgreen:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod uplne jinej martin » pon dub 30, 2007 12:42

Nejdůležitější je doplnit tekutiny a stím je spojený i strečink beercepsu. Tož tak.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Borek Tomis » pon dub 30, 2007 16:58

Tina,ja robím nasledujúci strečing: Najprv si natiahnem nohy na stôl,potom sa natiahnem po pivo,následuje natiahnutie žalúdka domácimi dobrotami a potom už len velmi,ale naozaj velmi intenzívny gaučing. Toto cvičenie robím už vyše 40 rokov a je to fakt úspešné.(chachachá)
Borek Tomis
 


Zpět na Treking