Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolik km jste v zivote nejvic usli nebo ubehli za den?

pres 20 km
2
8%
pres 30 km
4
15%
pres 40 km
4
15%
pres 50 km
1
4%
pres 60 km
4
15%
pres 70 km
4
15%
pres 80 km
0
Žádná hlasování
pres 90 km
0
Žádná hlasování
pres 100 km
7
27%
 
Celkem hlasů : 26

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2024 20:49

:shock: neco takoveho jsem napsal? Mas za sebou rychlokurz apukacteni? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod oodoow » úte bře 5, 2024 21:04

mike píše: jestli je to schopen ujit skoro kazdy, jak si mysli oodoow.

Napsal.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2024 21:10

A apukalogiky :twisted:

Reagoval jsem na tohle:
oodoow píše:Nejde o lidi na závodech, prostě se k tomu může propracovat opravdu skoro každý a nebude mu to ani dlouho trvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod oodoow » stř bře 6, 2024 4:44

Tak to by měla ale anketa znít:
"Kolik času jste dedikovali k propracování se k ujití 50km za jeden den a jaký to mělo výsledek? Ať hlasují pouze ti, kteří opravdu strávili čas tréninkem s cílem dokázat ujít 50km za den. "
Místo toho jsi vytvořil anketu úplně o něčem jiném, ty logiku :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 6, 2024 5:28

oodoow
ja s tebou souhlasim, ze s trejinkem to hipera ma vysokou sancu v pohode zvladnout.

ja se k prvnim 45km dopracovala za cca 5 mesicu, a to sem prvni mesic sla 2x 13km :D a k tomu sem teprv chvili chodila po zakazu jezdeni na kole a moje koleno na tom bylo s bolestivosti o dost hur, nez ted. bylo mi cca 28let a do te doby sem krom jizdy na kole zadnej pohyb nedelala.
vlastne sem nijak zvlast netrenovala, jen proste obcas sla trochu vic km, kdyz byla moznost vyrazit.

hipera s cilenym treningem to zvladne fyzicky podle me taky uplne v pohode.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 8:25

oodoow píše:
Místo toho jsi vytvořil anketu úplně o něčem jiném, ty logiku :D

Jsem to rikal \:D/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 15:11

oodoow píše:"Kolik času jste dedikovali k propracování se k ujití 50km za jeden den a jaký to mělo výsledek? Ať hlasují pouze ti, kteří opravdu strávili čas tréninkem s cílem dokázat ujít 50km za den. "

Uz delsi dobu ve mne hloda podezreni, ze jsi taky autista :twisted: Kolik lidi tady by na neco takoveho odpovedelo? I na mou podstatne obecnejsi otazku je odpovedi celkem malo. Na tohle by ses mozna mohl ptat mezi lidma na zavodech, ale to jsme opet u te bubliny, ze ktere nedokazes vystrcit hlavu.

BTW, mozna bys mohl popsat myslenkovy postup, jak jsi dosel k tomuhle nesmyslu:
oodoow píše:No, jestli si myslíš, že běžná populace má v 90% rozumnou fyzičku

pekne krok po kroku, aspon prijdes na to, kde jsi udelal chybu ;-) A ne, z toho co jsi citoval to neplyne ani smykem.

Mawenzi píše:ja se k prvnim 45km dopracovala za cca 5 mesicu, a to sem prvni mesic sla 2x 13km

Ty jsi omluvena, jelikoz diagnozu uz mas ;-) Nemuzes srovnavat se sebou, jelikoz z toho, co jsi tu napsala, uz vyplynulo, ze tu terminatorskou mutaci mas taky. Plus hromadu zdravotnich omezeni, kvuli kterym ty stovky bezne nechodis, ale to je nepodstatne, jde o svaly a regeneraci. Jenze mezi beznou populaci ji budou mit odhadem nizke jednotky procent.

Mawenzi píše:hipera s cilenym treningem to zvladne fyzicky podle me taky uplne v pohode.

Vzdyt o sobe v zasade nic nenapsala a na upresnujici otazky neodpovedela, takze se to odhadnout neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 6, 2024 16:30

mike
je ji cca 30 , je zvykla trenovat, takze asi chape i nejaky souvislosti unava, regenerace, jidlo a ma na to pul roku bez zdravotbich omezeni...

pokud ma zdravou vahu a doted neco delala, tak je sance vysoka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:33

:roll: psala, ze ma 15 kilo navic, posledni tri roky toho moc nedelala a neni moc zvykla chodit a uz vubec ne sama. Nema pul roku, ale 4 mesice, coz je o tretinu min, pricemz cas je tady docela zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod pavproch » stř bře 6, 2024 16:48

Anketní otázka je položena tak, že sem na ni odpověděl číslem z dávné minulosti (dyž sem byl ešče zdráv a mlád, minulé tisíciletí). Aktuální číslo je mnohem menší, přímo tragické. Geront.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:50

To je ale naprosto v poradku, tak to bylo mysleno. Klidne jednou v zivote.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:58

Jeste dodam. Jsem jen o par let mladsi a sve dosavadni maximum jsem usel vloni, v minulem tisicileti bych byl rad za polovinu. A jsem si dost jisty, ze kdybych chtel, tak to jeste zvednu. Ne ze by vek nebyl znat, to bohuzel sakra je, ale v tomhle se vic projevuje pravidelny pohyb. Popravde, zaznamenavam vetsi zhorseni pri dusevni cinnosti nez pri fyzicke. Driv jsem byl schopen programovat treba 16 hodin v kuse, ted je i ta polovina vyjimecna.

(nechci se v zadnem pripade srovnavat s tebou, nemam zadne zasadni zdravotni potize ani jsem neprodelal drastickou lecbu s nasledky)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod oodoow » stř bře 6, 2024 17:15

@mawe: Ale ty jsi vyloučena, protože jsi terminátor. Chápeš, nehodíš se do statistik panu mikovi. Tak si vybájil nějakou mutaci. :D
A teď vážně - asi se shodneme, že ujít za den 50km není žádný olympijský výkon.

@mike: Zakládej si ankety jaké chceš, ozval jsem se až když jsi mě výslovně zmínil, že ta anketa má něco společného s tím, co jsem tu napsal. No jak vidíš i ostatní si myslí, že fakt nemá.
Na tu moji anketu by odpověděli ti, co se na něco takového připravovali a řekl bych, že by drtivá většina napsala, že to dala. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 6, 2024 17:37

oodoow
skoda, ze toho terminatora ve me to pres 30 moc nebavi :D:D asi uz nejak skomira a mozna mi protekl mezi prsty nekam k sousedum :D

ale treba znamej, ten mel nadvahu tak 30kg a cca ve 40 se rozhodl, ze zacne NECO delat a to neco je chodit a chtel ujit nejakej pochod o 70km. Vybavila sem ho hromadou rad na podobny brdo, jako vedle ve vlakne a on teda trenoval urcite tvrdeji a vic si nakladal s chlapskym jesitnym egem az do mrtva, ale za ten rok na to natrenoval, zhubnul, a to na zacatku chozeni mu popraskaly zily a ukazalo se, ze ma takovou tu nemoc jak na to musi nosit kompresni ponozky jinak ma otoky noh a nedostatecnost zilni... taky to dal. OK, mel na to vic casu.

mike
15kg nadvaha mi neprijde tolik, ja mam 5kg nadvahu a nemyslim si, ze by to bylo nejak na moji fyzicce znat. Samozrejme asi zalezi na % pomeru k telu, ale nevim, jestli tech 10kg by hodilo takovej rozdil?

navic hipera urcite trenuje a nema cas tady na nas, co se nudime a misto pobytu venku vysedavame u pc :D

ja uz mam treba roupy, rano sem se chtela rozbehnout na prechod, abych nemusela jet az dalsi salinou a premyslim, jestli za 14 dni ujdu 9km :D

(cca 14dni by melo byt pro hojine slabe natrzenyho svalu), takze 14 dni mi skonci vpodstate pristi utery... tak doufam, ze bych mohla zacit pomalu protahovat a zatezovat.)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 1:24

oodoow píše:Ale ty jsi vyloučena, protože jsi terminátor. Chápeš, nehodíš se do statistik panu mikovi. Tak si vybájil nějakou mutaci.

a) Statistiky mi nijak nenarusuje, vychazi to i tak. b) Nic jsem si nevybajil, vymyslel jsem jen ten nazev. Viz treba tady:

Jaké vlohy se genetickou analýzou dají zjistit?

Například takzvaný horolezecký gen, který souvisí s fyzickou zdatností a odolností. Dítě, u kterého ho zjistíme, bude mít předpoklady pro náročné silové sporty, jako je kromě horolezectví třeba horská cyklistika, veslování… Horolezecký se mu říká proto, že se zkoumal u vrcholových horolezců. Zjistilo se, že 55 % z nich má oba geny, každý od jednoho z rodičů, 40 % má jen jeden gen.


Nebo tady (ale Brezina...):

Tzv. “horolezecký” gen (ACE) zase určuje, jak tělo při velké fyzické zátěži dokáže hospodařit s energií a s kyslíkem. Jinými slovy jde tedy o odolnost proti únavě svalů. Výzkumy ukázaly, že dvě kopie genu (zděděné od matky i od otce) má až 55 % špičkových horolezců a příslušníků dalších disciplín, kde jde o zvyšování telesné kondice tréninkem.

oodoow píše:A teď vážně - asi se shodneme, že ujít za den 50km není žádný olympijský výkon.

Nekdo tvrdil, ze je?

oodoow píše:Zakládej si ankety jaké chceš, ozval jsem se až když jsi mě výslovně zmínil, že ta anketa má něco společného s tím, co jsem tu napsal. No jak vidíš i ostatní si myslí, že fakt nemá.

Neohanej se ostatnima, kdyz je jich minimum, a psal jsem, ze jsem ji udelal jako reakci na tve tvrzeni. Coz je pravda a tudiz spolecneho ma :P Otazku jsem formuloval tak, aby na ni mohl odpovedet dostatecny pocet lidi tady a zaroven bylo z odpovedi aspon neco videt. Kdyz mi zajistis dostatecne velky vzorek, tak se samozrejme da formulovat lip. Jinak je lepsi zit v realite a pracovat s tim, co je k dispozici.

oodoow píše:Na tu moji anketu by odpověděli ti, co se na něco takového připravovali a řekl bych, že by drtivá většina napsala, že to dala.

Jo. Oba dva :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 1:29

Mawenzi píše:ale treba znamej, ten mel nadvahu tak 30kg a cca ve 40 ... taky to dal.

A jak to pokracovalo? Chodi dal?

Mawenzi píše:OK, mel na to vic casu.

Cas je tady naprosto zasadni.

Mawenzi píše:15kg nadvaha mi neprijde tolik, ja mam 5kg nadvahu a nemyslim si, ze by to bylo nejak na moji fyzicce znat. Samozrejme asi zalezi na % pomeru k telu, ale nevim, jestli tech 10kg by hodilo takovej rozdil?

Zalezi, co myslis nadvahou. S mensi se da fungovat normalne, kdyz si ji clovek vybuduje postupne. Treba kilo za rok, jak jsem to mel ja. Jenze ona psala, ze pribrala 15 kilo za 3 roky, coz mi prijde dost. Zvlast na zenskou. Ale samozrejme nevime, jak na tom byla predtim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 7, 2024 5:30

mike
jo, chpdi porad trasa pod 25km uz je snad i pod ejho uroven:D byly sme domluveny ale jit 15km se mnou v dubnu, to si radsi pul roku pocka, az budu zas plne v kondici:D

druhej vikend v dubnu sem chtela jit 2x44km natezko, asi kdyz druhej vikend v breznu zvladnu ujit 300m bez bolesti, tak mam taky asi s treningem smulu, co:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 9:11

mike píše:Nebo tady (ale Brezina...)

Dobry oddil.

Červená svalová vlákna totiž nenarůstají tak rychle jako červená, a to navzdory usilovnému tréninku a správné výživě. :partyman:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod apuka » čtv bře 7, 2024 13:49

@booze: To je teda boozska veta :smt044
Mawenzi píše:15kg nadvaha mi neprijde tolik
Je rozdil, jestli je tech 15 kg plus oproti "normalizovane" vaze pro cloveka podobne konstituce nebo je to plus k jejimu predchozimu (dlouholetemu) stavu.
Ja, vysoky 183 cm, jsem asi do 45-ti mel vahu max. 67-68 kg, casto ale jen 65, mi obcas rikavali, ze jsem "hajzlovy pavouk". Potom v prubehu nekolika let postupne dostal na kolem 82 kg. Rozhodne to nebylo zvysenim svalove hmoty :-).

Kupodivu, vyrazne vetsi zatez zvladam posledni dobou s tou vyssi vahou - a naopak, vetsi problemy s koleny a vubec jsem mel, kdyz jsem byl mladsi, lehci a hezci :-) a z lekarskeho hlediska zdravsi.
mike píše:ona psala, ze pribrala 15 kilo za 3 roky, coz mi prijde dost. Zvlast na zenskou.
Jo, ta rychlost by mohla byt problemem. Teda pokud to nepribrala po narozeni ditete. Tam se to celkem casto stava - hlavne zenam, ale mezi kolegy jsem si toho vsiml i u nekterych chlapu :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 14:04

Ano můžu s tebou jen souhlasit.
S vyšší vahou máš pravdu. Mně se líp jde například na 14 dní nebo měsíc s vyšší vahou. Většinou jen snídám, přes den nějaké tyčinky, ořechy a pak večeřím.
Můj maximální výdej byl, že jsem za týden zhubl cca 7 kg, když potom jdu někam s 3/4, tak ona musí jíst pořád.
Někdy schválně před delší trasou plánuji výkrm a pak mám po cestě klid, tělo lip funguje. A vsiml jsem si, ze prvni tyden se dost odvodnim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 17:24

booze píše:Dobry oddil.

Njn, Brezina... podstatne ale je, ze geneticke faktory ovlivnujici svalovou vydrz a regeneraci existuji a ze nekteri lidi jsou na tom vyrazne lip. A to se jeste urcite nenasly vsechny kombinace geny, co to ovlivnuji.

booze píše:Někdy schválně před delší trasou plánuji výkrm a pak mám po cestě klid, tělo lip funguje.

Jj, to treba dela sobb & spol, ze se pred cestama na Sever cilene vykrmuji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 18:10

Nacelniku a jak dopadla anketa vs clanek o nadlidech? :mrgreen:
Budou nejake grafy, shrnuti, povidani, kocovne cestovani po CSR? :twisted:

V clanku rika pani, ze delaji DNA testy odkud jsme, tak si to udelam a porovnam s rodokmenem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 20:51

booze píše:Nacelniku a jak dopadla anketa vs clanek o nadlidech?

Zas ti nejak nerozumim... Zkus to znovu a bez sifrovani, na to dneska nemam ;-)

booze píše:V clanku rika pani, ze delaji DNA testy odkud jsme, tak si to udelam a porovnam s rodokmenem.

Netusil jsem, ze tajni agenti mivaji rodokmen :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 21:05

Jestli se vysledek ankety protina nejak s tim DNA, co psali v clanku.
Me by to zajimalo. Kdo kam patri podle toho clanku prave. To by bylo moc zajimave. Ja to tam nevidim.

@rodokmen mam od te doby, co jim Alavis. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 21:44

Rekl bych, ze jo, je tu aspon 7 terminatoru ;-) Jiste to ale vedet nebudeme, dokud si neudelaji analyzu DNA. Kdo zacne? :twisted:

Teda, vzorek je maly, ale neodpovida Gaussovu rozdeleni. Coz znamena, ze tam musi byt jiny faktor. Osobne sazim na terminatorske geny.

Doufam, ze dobry, jinak pujdes do salamu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 22:05

Jak tak koukam na cisla, vzorek je bohuzel moc maly, ale vidim to takhle:
- do 50 - 60 km odpovidaji Gaussovu rozdeleni, takze bezni turisti
- 60 - 80 km silne motivovani turisti a mozna nemotivovani terminatori
- nad 100 km terminatori
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Etheric » pát bře 8, 2024 5:47

Já se nemůžu zařadit. Dal jsem 80+ když počítám i cestu na nádraží a z nádraží, dal bych i 100, ale to už nevychází časově, nedá se to abych se rozumně vrátil, nerozhodil si režim... Ale na 100% bych 100km ušel.

Co takhle udělat anketu průměrný jednodenní trasy, tj kolik kdo ujde za svůj běžný výletní den?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod oodoow » pát bře 8, 2024 7:08

mike píše:Nic jsem si nevybajil, vymyslel jsem jen ten nazev. Viz treba tady:

Jaké vlohy se genetickou analýzou dají zjistit?

Například takzvaný horolezecký gen, který souvisí s fyzickou zdatností a odolností. Dítě, u kterého ho zjistíme, bude mít předpoklady pro náročné silové sporty, jako je kromě horolezectví třeba horská cyklistika, veslování… Horolezecký se mu říká proto, že se zkoumal u vrcholových horolezců. Zjistilo se, že 55 % z nich má oba geny, každý od jednoho z rodičů, 40 % má jen jeden gen.


Nebo tady (ale Brezina...):

Tzv. “horolezecký” gen (ACE) zase určuje, jak tělo při velké fyzické zátěži dokáže hospodařit s energií a s kyslíkem. Jinými slovy jde tedy o odolnost proti únavě svalů. Výzkumy ukázaly, že dvě kopie genu (zděděné od matky i od otce) má až 55 % špičkových horolezců a příslušníků dalších disciplín, kde jde o zvyšování telesné kondice tréninkem.

To by bylo zajíamvé, kdyby tam neměli napsané, že to našli jenom u 55% horolezců. To je dost málo vzhledem k tomu, že ty tu z toho genu obviňuješ každého, kdo chodí delší túry a dobře regeneruje. Jinak to dědění teda nevím, moji rodiče určitě tolik jako já nechodí, tak nevím od koho bych to měl zdědit.
Btw. co potom těch 45% zbylých, kteří ten gen nemají a přesto horolezí?

mike píše:Nekdo tvrdil, ze je?.

Psal jsi něco jako že 99% to nedá, takže to tak působí.

mike píše:Neohanej se ostatnima, kdyz je jich minimum, a psal jsem, ze jsem ji udelal jako reakci na tve tvrzeni. Coz je pravda a tudiz spolecneho ma :P

Neoháněj se sebou, když je tě minimum. Jo, ok má to teda společnou tvou mimózní reakci, která vedla k založení téhle taky mimózní ankety. ;-)

mike píše: Otazku jsem formuloval tak, aby na ni mohl odpovedet dostatecny pocet lidi tady a zaroven bylo z odpovedi aspon neco videt. Kdyz mi zajistis dostatecne velky vzorek, tak se samozrejme da formulovat lip. Jinak je lepsi zit v realite a pracovat s tim, co je k dispozici.Neoháněj se svou mimózní reakcí, jsi sám a je tě minimuim.

Jojo, otázku jsi formuloval tak, aby na ni mohl odpovědět dostatečný počet lidí, kterých se netýká. :twisted:
Jako kdybys chtěl něco zjistit třeba o plavcích, ale těch by bylo málo, tak bys otázku položil i cyklistům a lyžařům. Tak hlavně že máš velkej vzorek. :roll:

mike píše:Jo. Oba dva :twisted:

Jo, to je 100%. :p

Kdybys to nepochopil tak ještě jednou polopaticky: Tvrzení, že se k tomu může skoro každý propracovat není vyvráceno tím, že spousta lidí nemá zájem chodit delší trasy a tak to ani nezkusila.

Mawenzi píše:ale treba znamej, ten mel nadvahu tak 30kg a cca ve 40 se rozhodl, ze zacne NECO delat a to neco je chodit a chtel ujit nejakej pochod o 70km. Vybavila sem ho hromadou rad na podobny brdo, jako vedle ve vlakne a on teda trenoval urcite tvrdeji a vic si nakladal s chlapskym jesitnym egem az do mrtva, ale za ten rok na to natrenoval, zhubnul, a to na zacatku chozeni mu popraskaly zily a ukazalo se, ze ma takovou tu nemoc jak na to musi nosit kompresni ponozky jinak ma otoky noh a nedostatecnost zilni... taky to dal. OK, mel na to vic casu.

Za rok a 70km a s nadváhou na začátku 40kg a ještě s nemocí. Asi taky terminátor pode mika. :twisted:
Já jsem na tom tak, že to zas tak nehecuju. Když mě něco bolí, tak dávám pauzu. Takhle do mrtva trénovat na to nemám morálku. :-)
Jinak kompresní ponožky a i další oblečení jsem jednu dobu taky docela nosil. Přišlo mi že to docela pomáhá, ale pak ta módní vlna nějak upadla a i já už to moc nenosím. Vtipný bylo, že když jsem jednou vyběhl bez kompresního trika, tak mi přišlo, že se nějak po čase bortím. Asi nezvyk, že už mě to oblečení nedrží pohromadě. :)

booze píše: Většinou jen snídám, přes den nějaké tyčinky, ořechy a pak večeřím.
Můj maximální výdej byl, že jsem za týden zhubl cca 7 kg, když potom jdu někam s 3/4, tak ona musí jíst pořád.

Mám to podobně, stačí mi snídaně a pak až večer. Přítelkyně taky musí doplňovat častěji, asi má rychlejší metabolismus. Něco sní a za chvíli zase hlad. Já mám metabolismus extra pomalý, takže něco sním a mám plnej žaludek ještě půl dne.

mike píše:ze geneticke faktory ovlivnujici svalovou vydrz a regeneraci existuji a ze nekteri lidi jsou na tom vyrazne lip.

To, že existují snad asi není překvapení. Každý má vlohy na něco. Jenže pointa byla v tom, že 50km za den je tak nicotný výkon, že k tomu žádný super extra geny nepotřebuješ. Jó kdybys chtěl 300km za den, tak to by bez genů už asi nešlo. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 8, 2024 7:44

oodoow
mike píše:
Jo. Oba dva :twisted:

Jo, to je 100%. :p


:lol: :lol: :lol: :lol: umiram smichy, dik za dobry rano :D *

jo, podle me to hodne prehanel a nedelal zdrave, ale porad v tom stejne nezdrave pokracuje, ale pokracuje.

Ja taky nemam moral, me se vetsinou pres 30 moc nechce, a kdyz du s nekym, tam tomu se pres 25 urcite nechce :D a tim, ze se vetsinou prizpusobuju ostatnim, tak moc nevim, ale vetsinou su schopna toho ujit mnohem vic, nez oni, prestoze ja mam treba krosnu 14kg a oni 17, coz z hlediska ze oni vazi treba o 20kg vic nez ja a sou chlapi :D:D
Me to samotnou proste pres tech 20/25 moc nebavi, ale napadlo me ted delat trasy naopak, ze ja vyrazim treba v 6 rano, pujdu do 12 sama a ve 12 bych si nekde dala sraz s nekym na dalsich 18km, to by mozna byla varianta, jak zacit chodit trochu vetsi vzdalenosti.

Ja totiz kdyz jdu sama, tak nevidim duvod jit vic, protoze mi staci ze su v lese, ze se projdu, ze si vydechnu, a pak nevidim duvod jit dal. zatimco kdyz clovek keca na vylete a ten druhej taky se tesi ze tam uvidi treba nejakej hrad, zvysuje to sanci, ze tam dojdu :D a neni to, ze bych nemohla, spis mozek nechape, proc by to mel delat jeste dal, kdyz nema realnej duvod, napr. doprovodit kamarada na slibenym vylete.


jinak ja musim ujidat celej den, kdybych se mela najist tak, ze celej den nebudu jist, tak bych potrebovala posnidat treba hrnec bramborove kase a 600g steaku:D ja musim jist bud celej den malo, nebo treba rano hodne, ale kdyz vyrazim z domu treba v 5 rano, tak ve 4 rano nezvladam velkou snidani, ktera by me zasytila na 8 hodin, kde by mi stacila jen tycinka... naopak kdyz su doma a nekde na navsteve dostanu k obedu dve standartni porce, tak nemusim 24 hodin skoro nic jist, jen fakt trochu a muzu jit klidne druhej den na vylet s tycinkou.

kamoska se mi smeje, ze su jak vlk, nazeru se tak, ze by jinej clovek praskl a pak to 3 dny travim a nemam hlad :D nicmene radsi mam variantu jim celej den trochu, protoze se to lip planuje, a navic su zvykla jist spis mensi porce casteji.

na druhou stranu to co snim ja, to na me casto lidi fakt koukaj a neveri, ze to vsechno do sebe dostanu a zas tak velkou nadvahu nemam, aby si clovek rekl, ze no jo, ta ma 100kg, protoze tolik ji.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: maximalni delka jednodenni trasy

Příspěvekod milarepa » pát bře 8, 2024 8:01

jako ta vzdálenost v podstatě nic nevypovídá, je to pouze jeden faktor, bo zásadní proměnné - jako převýšení a druh terénu by do toho hodily vidle.

Malý příklad - byl jsem osloven, abych se zúčastnil jednoho projektu - štafeta z Třince do Plzně, má to nějaký přesah, který mě nezajímá, ale je to pro mě příjemný trénink - dobře se proběhnout se zajištěným servisem, něco pod 100 km na jednoho, trasa povede mimo hlavní tahy, takže to bude i fajn poznávací výlet, z kterého v pohodě zregeneruju za jeden den

k téhle pohodové trase tu je třeba "pouhých" 42 km na Perunovi s převýšením 3 500 m a hlavně šíleným terénem - drtit to do svážnic a sbíhat ty psycho krpály tě totálně rozseká, že týden z toho budu marný

co se týče výdeje energie, tak z osobní zkušenosti je nejvyšší na silničním maratonu, tedy když ho jdeš v závodním stylu, třeba na tom posledním jsem ztratil přes 4 kila, v totálním laufu to valit v tempu 4:15, ke konci 4:20, nikde se nezastavovat a jen do sebe co půl hodiny za běhu hrknout gel, to tě pořádně semele. Na 14 dní je pak vymalováno. Oproti tomu ultra na horách je zase o něčem úplně jiném, tempo je nižší, spousta jídla po cestě, je to úplně jiný typ únavy, bo to je dlouhé, tam je to spíše pocit totálně vybité baterky, tělo se z toho poměrně rychle vzpamatuje.

Další důležitou proměnnou je počasí - to často změní pravidla hry - bouřky, liják a vichr někde vysoko na hřebenech tě slušně vymačkají jak fyzicky tak psychicky, a je z toho pak úplně jiný závod. V létě zase horko, ale s tím se dá lépe pracovat. V květnu běžím Transylvania Ultra v Rumunsku, pokud bude hezky, tak si ten závod skvěle užiju, ale také tam může přijít sněhová vánice, a přes sněhové pole to bude hodně o hubu..........
Naposledy upravil milarepa dne pát bře 8, 2024 8:21, celkově upraveno 1
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Treking