Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 12:30

milarepa píše:mně od toho dost věcí odrazuje, jednak tam nepíšou parapropustnost, což je u membránovky zásadní informace, vodní sloupec je 2000 mm, což mi přijde dost málo, třeba moje UL pončo od Jurka má tuším 5000.....a ve vytrvalejším dešti časem narazí na své limity....dále odolnost - píšou že to je buď z 30 d nebo 40 d nylonu, v kontextu toho, že to máš neustále instalované na batohu, tak bych se dost bál o výdrž
Uz jsi videl napsanou paropropustnost u nejake plastenky? A toto v podstate plastenka je, neni to membranovka, tudiz paropropustnost se tam nemeri.

Na plastenku 2000 mm plne staci, je to vice nez dost a v prutrzi a silnem vetru. U tech membranovych veci mas vyssi kvuli tomu, ze mas na nich ruksak a ta vaha a treni docela dramaticky zvysuje propustnost vody - doslova se do latky vtlaci a vtira voda. Typicky - mas na nohou kalhoty, vodni sloupec 1000mm, prutrz mracen. Kdyz stojis - jsi vevnitr suchy. Mas-li ale kalhoty pomerne upnute na stehnech a vystupujes v nich po vetsich schodech, tj. se Ti na stehnech silne trou pri kazdem kroku, tak pretecou. To same, pokud si kleknes kolenama do mokreho mechu - tam zase zavazi Tva vaha.

Plastenku ale mas NA batohu, na vsem, co na sobe mas, nic na ni netlaci, nic se netre (pokud nechodis tak, ze rukama se otiras o sve boky. Zevnitr ten batoh ani nic jineho nevyvine prakticky zadne treni ani tlak. Navic plastenka neni uplne "na telo", tj. je tam pomerne dost mista mezi telem a latkou, tj. ani to vnitrni treni pri pohybu neni zadne velke.

To same plati co se tyce vydrze materialu, nema co zevnitr latku nicit. Zvenci uz vubec ne, tam nic neni. No a 30-40d nylon, to je napr. nekolik ruznych i starych Pertexovych latek. Moje stara vetrovka z Pertexu (odpovida Classicu, tehdy byl asi jen jedne material) nema vic - a drzi uz 10++ let (jak nad tim premyslim, bude to bliz ke dvaceti nez k deseti), nosim ji pod batohem, predtim i tezsim, ted uz jen kolem 8-10 kg max, nachozeno ma hooodne, starat se o ni staram, ze kdyz me jednou za par let napadne, ze smrdi, tak ji vyperu, jinak lezi slozena v ruksaku nebo je na mne. No a stale vypada jako za nova, teda az na jedno uspineni od smoly, co nejde vyprat.
Taky 40d nylon se pouziva i pro GTX Pro pro vysokou zatez...
Myslim si, ze rozhodne to vydrzi pri stejnem pouzivani nasobne, mozna i radove vice nez napr. Rab Kinetic...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 12:41

apuka píše:
Etheric píše:Počítej s tím, že přes sebelepší pláštěnku batohu ti při horším počasí nateče na záda a budeš mít záda batohu nacucaný.
Ne, pres plastenku Ti na zada batohu nenatece - ale pisu o plastence (tj. uzavrene ze vsech stran) s hrbem a ne o poncu s otevrenymi boky, to neni plastenka.

Čteš vůbec? Píšu o pláštěnce na batoh :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 12:50

@ntz: Jeste jsem TI zapomel napsat ohledne toho Recka. Tam nejspise nevyuzijes zadne protidestove obleceni. Prsi pomerne malo, i ve vyssich polohach. Zato pokud zaprsi, nejspise to bude poradne silny slejvak a mozna potom budes resit i neco jineho nez jen obleceni... Stezky se rychle promeni na drave potoky, pohodve spani 10m nad vodou muze byt najednou spani ve vode, atd. Prejde to sice (vetsinou) rychle, ale kdyz Te to chyti, je to (slabe receno) hodne neprijemne.
(Jako nam rikal nas vedouci, kdyz jsme byli v Pyrenejich a sli kolem hezkeho plesa /bez odtoku/na dne takoveho rozlehleho hlubokeho "udoli" trychtiroviteho tvaru. Byli tam rok predtim a spali asi 15 m nad hladinou, byla tam hezka plocha. Jenze v noci se spustil slejvak, ani ne moc dlouhy, jenze te tryctir zafungoval - vsechno z okolitych kopcu steklo do toho plesa, ktereho hladina se najednou hodne rychle zvedala. Meli stesti, ze nespali a videli, co se deje, takze se tak-tak stihli premistnit jeste o dost metru vys a sledovat, jak voda vesele zaleva jejich spaci misto a stoupa jeste par metru vys.)

Proste tamejsi hory jsou pomerne vyprahle, i kdyz na vodu dokazes narazit - ale kvuli te vyprahlosti se dest nevsakuje dobre a spise stekava jak to jde.

Kazdopadne, tam by se opravdu vice hodil nejaky lehky membranovy komplet, ktery bude nejspise stale v ruksaku. Proste presne to, co Ti v tech "skotskych podminkach" bude naprd. A naopak v plastence, resp. v Packa jacketu se budes i za deste nejspis pekne parit, bo bude horko. Takze se nakonec dostavame presne k tomu, co psal Bruce - kazde pouziti slovicka "univerzalni" smrdi problemem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 12:54

Etheric píše:Čteš vůbec? Píšu o pláštěnce na batoh
Jo, mas pravdu, omlopuvam se. Psals "plastenku batohu", ne "plastenku na batoh", to me trochu zmatlo (k nasim turistickym batohum plastenka v originalnim vybaveni neni).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř kvě 25, 2022 12:54

Ok, dekuju mockrat vsem za odpovedi ... musim to znovu procist a znovu studovat .. a vyvodit z toho nejaky zaver ..

jde mi o to, ze kdyz jdu nekam vem, nejdu skoro nikdy "nalehko" .. kdyz jdu fotit na jednodenni vejlet, tak mam batoh 12 kilo a kdybych mel jit s prespanim, tak budu mit furt batoh 12-15 kilo i po redukovani fotovybavy ..

Ted me ceka jedna vyjimka, pujdu asi 4 dny (tzn nepujdu to cele) tohle a chtel jsem si to zkusit co nejvic UL, takze pujdu (ano slysite dobre) bez fotaku, pouze s jednim hrnkem a alkoholovym varicem, dokonce si ssebou nevezmu ani 2 celovky a termosku :D ... Proste vybava i s jidlem a vodou 10kilo .. Tohle me ceka ve druhy pulce cervna a nebo pozdeji v rijnu a pujdu to sam .. Potreboval bych do te doby vyresit problem s oblecenim ...

btw, mam tady fotku ze skotska ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 13:04

Pěkná fotografie.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř kvě 25, 2022 13:11

a mam jeste jeden nas obrazek ... akorat nebudu davat odkaz na celou galerii protoze to nejsou obrazky co jsem fotil ja .. takhle to tam vypadalo kdyz zrovna na chvilku prestalo chcat a takhle to tam vypadalo posledni vecer, nez prisel Mordor .. asi o 6 hodin pozdeji co vidite na fotce me to vyhnalo ze stanu a v desti jsem jeste do-za-vetrovaval stan ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 13:41

Pěkný fotky :smt023

Jestli to šlo ze západu, tak jste si vybrali skvěle exponovaný místo :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 14:04

apuka píše:koukni na nepromokave batohy (i kdyz si nechces kupovat), ze vetsina z nich ma pomerne bezny zadovy system a popruhy
Souhlas, to zásadní tím úplně vyřešeno není. Na druhou stranu mi promokavost batohu zas nepřijde jako taková tragédie. Obsah chrání nepromokavé vaky. A ano, mokrej batoh, respektive záda a popruhy, jsou sice docela nepříjemný, zvláště po dešti, jak píše Etheric. To je potřeba ještě chvíli nechat nepromokavou bundu. Ale přijde mi, že mnohé současné batohy už nemají zádový systém tolik nasákavý, jak tomu bylo dřív, a velice rychle uschnou.

apuka píše:Ale tady se ntz bavi o bunde pod tezky batoh a na podminek, jake mel ve Skotsku, ne na noseni v ruksaku a vytazeni dvakrat do roka na pul hodiny.
Myslím, že se tu o tom bavíme všichni :wink: Nepřeháněla bych to s nutností odolných materiálů, zvlášť když se ntz rozhodl odlehčovat. Ostatně zrovna do podobných podmínek jsme si pořídili komplety z Pertex Shield 2,5 L, přičemž Laďa tím nahradil dosluhující GTX Active Shell (pravda, starý a tudíž ještě relativně robustní model). Ntz tuhle variantu ale nedoporučuju, tuším, že mu prodyšnost nebude stačit. Na jeho místě bych se spíš koukla po Active, pokud se smíří s možnou kratší životností. Která ovšem závisí na četnosti výletů a použití. Jednou ročně na tejden do Skotska a do Alp a pár dalších výletů k tomu, mu vydrží roky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř kvě 25, 2022 15:43

Ty fotky nejsou moje ... Jsou focene na GoPro co tam mel nas kamarad
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 16:57

sobb píše:Na druhou stranu mi promokavost batohu zas nepřijde jako taková tragédie. Obsah chrání nepromokavé vaky. A ano, mokrej batoh, respektive záda a popruhy, jsou sice docela nepříjemný, zvláště po dešti, jak píše Etheric.

No prave. Plus obcas musis po desti jeste vylit z batohu vodu, stece na dno. Parkrat se mi to pri nejake bource/prutrzi stalo.

apuka píše:To vypada, ze prestalo chcat a hned trpaslici (nebo co tam ve Skotsku zije) vylezli zpod zeme

Mne to pripomnelo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=ZcWdQHHwGvs&t=135s :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 21:06

mike píše:No prave. Plus obcas musis po desti jeste vylit z batohu vodu, stece na dno. Parkrat se mi to pri nejake bource/prutrzi stalo.
Ale to je právě ta stejná nevýhoda i u nepromokavých batohů, v případě, že mají nějaký slušnější zádový systém. O vylívání vody z batohu jsme se už bavili v příslušném vlákně, u žádnýho z našich batohů, co jsme kdy měli, se tohle nikdy nestalo. Asi jsi měl nějaký bazénkový batoh :wink:


Ještě moderátorská poznámka, směřující převážně k ntz :wink: Ve fóru se snažíme udržovat nějaký systém a pořádek, a diskuzi směřovat do patřičných vláken. Což se nám s menšími či většími úspěchy s velkou pomocí všech zúčastněných doposavad nějak dařilo. A pak přijde jakýsi ntz a hodí nám do toho vidle :D :wink:
Tohle vlákno tedy prosím používejte na obecnější diskuzi k tématu, ale pak už ke zcela konkrétním věcem pište do příslušných vláken - o batozích, nepromokavých bundách či gatích, o focení ...
Chápu, že tohle vlákno se stalo jakousi "stokou" všech možných témat, ale přece jen jsme fórum a ne chat. Tady se informace ztratí a nikdo to už nikdy číst nebude, ani se na něj nedá odkázat případný tazatel k nějakému konkrétnímu tématu. To už bychom pak mohli založit ntz vlákno, mike vlákno, apuka vlákno, ... :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 21:22

Muj ma, proto se nebere jako uplne nepromokavy, ale ani v nejhorsim desti nebylo na dne vic, nez trocha vlhkosti. Naopak u starsich batohu jsem obcas mel na dne kaluz i kdyz mely plastenku. Nebylo to pokazde v desti, musela to byt nejaka bourka s bocnim vetrem nebo tak neco. Delal to treba Deuter, problem je v tom, ze dno byva vyztuzene a nejvic nepromokave, takze tam voda stece a drzi se.

Naprosto souhlasim s moderatorskou poznamkou. Trochu poradku do toho bordelu, prosim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 22:20

mike píše:ale ani v nejhorsim desti nebylo na dne vic, nez trocha vlhkosti.
To stejné je ale u (alespoň našich) normálních batohů, dokonce ani Laďův Deuter nemíval tendenci k bazénkování, i když byl jinak díky mohutnýmu polstru nacucanej jak houba. Takže za mě tohle problém není a nikdy nebyl, jediný co vadí, jsou nasoslý záda a popruhy.


Jo, a přesouvat to do správných vláken nebudu [-( :mrgreen: ... "Tady bude pořádek, řekla babička a kopla hovno pod postel" :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 22:28

Jenze ten muj nacucanej neni a nepouzivam plastenku, coz je hlavni plus. Stary Deuter bez plastenky si nedovedu ve vetsim desti predstavit, to by mi asi urval zada ;-)

Jj, ja to tady taky uklizet nebudu. Otazka je, jestli nebude lepsi, kdyz ntz zustane tady, jeste nadela podobny bordel jinde :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 22:55

Nacucanej byl historickej Deuter, ten už je určenej jen k nošení matroše ke skalám, přičemž většinou neprší :) Jak jsem psala někde výš, současný batohy jsou už v tomto dost jiný. Pláštěnka mi nevadí vůbec, takže řešit nemusím.

Nestraš 8-[ Ale ne, já mu docela věřím, že to zvládne, je to chytrej kluk, jen trochu lenošnej :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 22:59

Vsak muj Deuter uz je taky historickej ;-) A mel presne tenhle problem s polstrovanim a popruhy, co nacucavaly vodu. Zas ale byl resp. je dost pohodlnej. Mne plastenka stvala neskutecne. Nutnost nasazovat, kdyz se to zrovna nejmin hodi, vitr, co s cepinem, jak do batohu, kdyz uz moc neprsi, ale za chvili zas bude... proste opruz a bez ni velka uleva. A samozrejme i usetrena vaha ;-)

Nevim, jestli na nej motivacni reci zafunguji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř kvě 25, 2022 23:06

Ten Laďův je ještě větší veterán, ale to je fuk. Pointa je hlavně v tom, že moderní batohy jsou na tom podobně jako ty nepromokavé, které mají nějaký použitelný zádový systém.
Jo, to je možná tím, že jezdíš sám, my si pláštěnku nasazujem navzájem, cepín nevadí, vítr taky ne, a váhu pláštěnky neřeším, pokud je batoh samotný dostatečně lehký a zároveň pohodlný.

Nevím, jestli nařknutí z lenosti bude považovat za motivační :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 23:16

S tim tak uplne nesouhlasim. Mam maly moderni Osprey a co se s nim stane v desti snad ani nechci vedet. Zato nepromokavy Ultrahike s dobrymi zady se osvedcil i v tech bourkach. Pripadne takove Cruxy, ty jsou zcela nepromokave, pry dokonce plavou a zada maji skvela. Mel jsem jeden doma a trochu lituju, ze jsem ho vratil. Sedel mi uplne skvele, kam se na nej hrave ten Osprey a to neni spatny.

Samozrejme, s trochou ctizadosti ti bude chtit dokazat, ze neni :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » čtv kvě 26, 2022 0:09

Však netvrdím, že jsou takové všechny, ale ta změna materiálů tam podle mě docela vidět je.

To bych si nebyla jistá, není on taky náhodou ajťák? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2022 0:49

S tim souhlasit muzu, ale podlepene svy neoblafnes ;-)

I ajtak se muze parkrat za zivot nad sebou zamyslet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » čtv kvě 26, 2022 1:07

Ale teď mluvíme o nasákavosti zádovýho systému a popruhů, tam podlepený švy ničemu nepomůžou.

Tohle asi nebude ta pravá a nejdůležitější příležitost :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2022 1:18

Jo tak, to jo. Na druhou stranu mi prijde, ze pohodli slo lehce dolu, hlavne co se poceni na zadech tyce. Ale celkove je to spis plus.

Co vis, treba je pro nej tohle vlakno cim dal dulezitejsi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » ned kvě 29, 2022 16:18

ntz píše:@sobb - sorry za bordel tady, tohle vlakno je trosku stoka, nikde jinde ale bordel nedelam(e) ...
Kdyby to takhle dělal každej, tak to tady s nějakou strukturou fóra můžeme zabalit. Takže ne, toto není omluva. Trochu sebereflexe prosím, najít vhodná vlákna k tomu, o čem chceš diskutovat, není tak těžké :wink:
Za normálních okolností bych to tady uklidila, ale tohle člověka-moderátora akorát tak znechutí :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon kvě 30, 2022 4:39

@ntz: abysme se vrátili zpět k tématu - jak se zvolená výbava osvědčila? Co nevyhovovalo a co naopak jo? Co bys příště zabalil jinak? Myslím výbavu na vandr, ne fotovýbavu, té nerozumím ani mě nezajímá ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Lipon » pon kvě 30, 2022 4:54

A mě zase jo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 30, 2022 6:12

Tomas píše:
ntz píše:Pojedu ale priste spis sam, at si tam vycistim hlavu a mam cas na sve tempo a zastavky na foceni

K tomu jsem časem taky dospěl

Já dospěl k tomu samému a poté, co jsem byl na několika trecích sám, už nějak nemám zájem chodit jinak. Můžu si jít podle sebe, měnit plány, fotit jak chci atd. Ale hlavně se výrazně mění kvalita prožívání toho času v přírodě, kdy je člověk jen sám se sebou. Samozřejmě k lepšímu. Všiml jsem si, že to doporučuje více cestovatelů a dobrodruhů, chodit na treky a poutě sám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon kvě 30, 2022 7:17

Lipon píše:A mě zase jo

Však pro ty, které to zajímá, je tu spešl vlákno ;)
Pro upřesnění - nikomu to neberu, nic proti focení nemám. Ale je tady sekce Fotografie v outdooru, která má 178 podtémat. Taky do sekce o focení nepíšu, jaký si chystám nádobí na výlet a nerozebírám tam jeho vlastnosti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pon kvě 30, 2022 7:37

Sobb - vidíš, já jsem zas rád, že je to celé v jednom tématu, protože je to docela široké téma a aspoň mám vše na jednom místě. Jinak vždycky přemýšlím, kde jsem co četl a těžko se mi hledá:)

Ale jinak je super, že to tak hezky tridite :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 30, 2022 8:55

@Dromedaro - kdyz nekam pujdu kvuli foceni tak pujdu s nejakym fotografem nebo sam, kdyz bych mel jit nekam do hor bez signalu na 3+ denni vandr tak pujdu s nekym ... nemyslim to tak, ze bych se nejak vyzival v osamocenych trailech, myslel jsem to hlavne ve vztahu k mymu foceni, ktery si nejlip uziju sam ..

Etheric píše:@ntz: abysme se vrátili zpět k tématu - jak se zvolená výbava osvědčila? Co nevyhovovalo a co naopak jo? Co bys příště zabalil jinak?


psal jsem uz neco vyse v prvnich dvou prispevcich po navratu, obleceni a spani jsem resil vyse .. musim rict, ze bych pro priste chtel odlehcit batoh, na druhou stranu ty luxusni veci byly:

1) termoska byla naprosto skvela, skoro bych az rekl life-saver .. v podstate jsme spis nepotrebovali hrnky protoze caj jsme varili rovnou do termosky a na piti nechavali kolovat vicko .. moje termoska ma 390g a je 900ml .. takhle jsme to delali s uplne kazdym cajem, i rano treba 2x

2) jeden a hrnec a konvicka skvela .. konvicka byl nejvic pouzivanej kus vareni .. hrnec byl casto nejakej poloumastenej a poloupatlanej od jidla, hlavne to jidlo ale mohlo bejt v hrnci zatimco jsme varili dalsi vodu .. na jidlo jsme normalne pouzivali misky (nakonec jsem koupil tyhle pro nas vsechny) a bylo to tak asi nejvic pohodlny .. hrnicky jsme skoro nepouzivali ..

3) nase paranoidne zabalene batohy se nakonec ukazalo, ze byly trochu predimenzovane .. do vody jsme nikdy nepadli, batohy byly v desti pod poncama a brozeni probihalo v potoku maximalne po kolena

4) Tahnul jsem ssebou ty Altry .. zbytecna zatez .. Skotske hory proste nejsou na Altry .. mozna, kdyby bylo sucho tak v nejakech castech bych se do tech Alter prezul .. Samozrejme v kempu se hodily, ze si clovek vylezl z pohorek .. Co se tyce bot, tak bych pro priste asi vymenil me B- boty za neco celokozenyho .. na boty si rozhodne nestezuju, v 90% mi drzely i uplne promocene zvenku, musel jsem ale bejt hodne opatrnej a zkoumat hulkou kazdej krok kudy jdu .. nas kolega co mel nejake celokozene B/C sel jako tank, obcas jsem mu to trosku zavidel

5) tahli jsme ssebou 1.5L skotske (mam takovou lehouckou hlinikovou lahev co ma1.5L) a jeste jsme meli v petce 1L slivovice .. priste toho musime vzit vic .. byli jsme tri a museli jsme desne setrit .. davali jsme to ale do kazdyho caje a je to proste fantasie pit ty cajiky ovonene slivkou a nebo skotskou

6) tahl jsem ssebou jeste vic nez kilo orisku s hrozinkama (kazdej dostal na zacatku pytel 1200g) pac se zjistilo, ze mi vubec nejedou ..

jinak uz me nic nenapada .. kdyz nepocitam, ze jsme nemeli membranovou svrchni vrstvu a meli misto toho ta ponca, tak bylo vse v naprosty pohode .. i ta ponca mela nakonec vyhodu, v tom extremnim (misty) vetru a desti to byla jedna neprofoukava vrstva navic a stred tela udrzely fakt suchej .. padlo tady ze nekomu ta ponca profukovala z boku a ze byl mokrej, to je ale podle me nesmysl .. to se nam fakt nedelo a to nas to ofukovalo ze vsech stran a ja mel pod poncem je SS bundicku .. nemel jsem ssebou zadnou robustnejsi bundu jen to SS
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Treking