Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2022 9:00

ntz
a tu orechovou smes jormalne doma jis nebo to byl experiment?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 30, 2022 9:34

Mawenzi píše:ntz
a tu orechovou smes jormalne doma jis nebo to byl experiment?


jsem snad veverka abych doma zral orisky ? (haha) ..

nejim, ale ta smes byla dobra, byly to z 85% orisky a pak nejake rozinky a trosku susenejch merunek, me to ale vubec nejelo .. kdyz jsem rozkousal ty orisky, tam mi pripadalo, ze mam v puse pisek .. To kilo co jsme privezl zpet (a ponosil v baglu po skotsku) sezrala zena a deti za jedno odpoledne, takze problem neni ve smesi ale ve me ..

dal jsme meli na rano vlocky na podobne bazi, tam ale bylo 50% vlocek a v tom nejake orisky a susene ovoce a zalejvalo se to mlikem (meli jsme susene) a to mi chutnalo, s tim nebyl problem jak to asi plavalo v tom mlice ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2022 10:15

takze ti doma ta smes chutnala kdyz pises ze byla dobra? i kdyz ji teda jinak nejis.. to je ten duvod proc je dobry jidlo zkouset aspon na vandru pred akci ...

osobne - neberu vubec liskace a vlasaky protoze slupky a ty nekdy drazdi ke kasli kdyz zustanou v krku, vyhovuji mi do smesi:

makadamy, para, kesu, pekany, mandle, slunecnicovy a dynovy seminka, mozna loupany pistacie a sem tam arasid


proto se ptam co si mel v ty smesi.

doma mi ale nevadi ani liskace, vlasaky, mandle se slupkama... ale venku mam casto problen snist to co bych v pracovjim rezimu v poho snedla, treba protoze nemam k dispozici sud vody kdyz me zacne skravat slupka v krku... nebo kdyz se sekne mezi zubama...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » pon kvě 30, 2022 10:57

Ty oriskove smesi jsou fakt fajn na trek, ale je treba se asi naucit, jak je jist :-). Taky je docela nevhodne mit hlavne orisky a jen malo suseneho ovoce. Zase taky neni moc dobre mit prilis moc rozinek, ty taky dokazou drazdit na kasel.
- Nejist toho moc najednou. Je mnohem lepsi si dat 10x trochu nez 2x hodne.
- Kousat to dostatecne dlouho (aby se ten "oriskovy prach" dobre smichal se slinama).
- Jist to s necim jinym - napr. pred nebo po. Teda pokud je neco k dispozici. Nutne to ale neni.
- Zapit trochou vody.

Vlasske orechy opravdu neni toprave (kvuli slupkam, jak psala Mawe). Podobne liskace, ale ty se daji koupit i loupane.
My jsme tam davali mandle, para, kesu a arasidy, k tomu susena papaya, pomelo (to je naprosto skvele, protoze tomu doda uplne jinou , osvezujici chut), susene hrusky, banan. Vice-mene tot vse. Rozinky jsme nebrali, synovi to nedela dobre. Pomer jsme meli na orisky i ovoce cca stejne ze vseho, jen celkove orisku bylo tak 55-60%, ovoce 40-45%. Slunecnicova seminka jsme brali z Lidlu - prazena a solena, to by moc neladilo k ovoci. Tech 85 % orisku mi prijde uz docela hodne. Potom se to uz lepi na krk. Rozinky se svoji sladko-kyselosti tomu asi dodaly neco navic - v drazdeni sliznice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 30, 2022 16:55

ntz píše:nemyslim to tak, ze bych se nejak vyzival v osamocenych trailech, myslel jsem to hlavne ve vztahu k mymu foceni, ktery si nejlip uziju sam ..

Tak psal jsi, že příště půjdeš sám, aby jsi si vyčistil hlavu, tak mi to neznělo jen jako kvůli focení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 30, 2022 21:20

Ja si vycistim hlavu u nejake moji aktivity typu foceni, pokud bych si ale naplanoval cistej (nebo vetsinove cistej) trail co by mel jako ve skotsku x dni, tak pujdu radsi s nekym ...

skotsko jsem puvodne planoval jako foto-vylet, to se nakonec *vubec* nestalo .. planuju se tam vratit .. chtel bych tenhle trail zkusit znovu .. sam to ale jit nechci .. to je fakt pakarna .. abych to sel sam je tohle az moc velkolepe .. rad si ale dam solo, a uz se na ne tesim, jine vylety .. ostatne 90% myho pobytu venku jsem solo ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 21:28

Co furt mate s tim cistenim hlavy? To jsem nikdy nepochopil. Cim si ji spinite, ze si ji musite cistit? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pon kvě 30, 2022 21:58

Též mi to uniká, asi mám málo starostí. A tak nepotřebuju nic čistit a můžu jezdit na vejlety ve dvou, samotnou by mě to nejspíš ani tolik nebavilo. Asi je to o ale i o zvyku. Přece jen už mám stálýho partnera jak na vejlety, tak i v "domácím" životě, víc jak dvacet let.

ntz píše:chtel bych tenhle trail zkusit znovu ..
Znovu jako pojmout to jinak a hlavně fotit, anebo znovu jako to projít, pokud počasí dovolí, celý jak jste plánovali?
My už různě pozměnili trasu, vzdali, anebo zapytlili spoustu věcí, ale příliš často se na "místo činu" nevracíme, a jedem se podívat zas jinam. Teda krom kopců, kolem kterých se "náhodou" zas ochomýtnem. Jako třeba Kebnekaise - tam jsme třikrát v zimě zapytlili, nakonec se tam na počtvrté podívali v létě. Ale zimní pokus stále čeká :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 30, 2022 22:52

chtel bych zkusit dojit tu trasu co jsme tedka nedali ... chtel bych se dostat nahoru na ty hrebenovky jinem pocasi nez vichr, kroupy a viditelnost 30m .. a urcite bych se rad vratil do skotska a tam si dal neco potrailoval protoze to tam je uzasny ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Víťa » úte kvě 31, 2022 6:35

No počítat s tím, že ve Skotsku bude hezky je podle mě přílišný optimismus.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » úte kvě 31, 2022 7:06

Ve Skotsku je krásně vždycky:)
A to počasí je super, že se mění světlo, není to všechno vypálené jako tady v létě. U nás je na focení dobrá tak hodinka ráno a večer, tam takřka celý den.

Ale na focení bych se možná přimlouval za půlku září, kdy krásné kvetou vřesy ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 10:27

v pulce zari litaj midges a sajou krev, svine jedny .. do Skotska na traily se jezdi zacatek kvetna a pak prelom rijna a listopadu ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod irem » úte kvě 31, 2022 10:42

ntz píše:v pulce zari litaj midges a sajou krev, svine jedny .. do Skotska na traily se jezdi zacatek kvetna a pak prelom rijna a listopadu ..


Jsem poprve pred lety byla ve Skotsku na dva tydny na koci zari :D skoro tri dny z toho neprselo. Od te doby si vzdycky vzpomenu na nejakeho Skota, ktereho jsem potkala v namrzajicim desti, silnem vetru a viditelnosti tak 30 metru, ktery se spokojene usmival a ujistoval me, ze je nadherne, protoze alespon nejsou midges and Londoners. Taky definice pekneho pocasi :twisted:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 12:35

ono ostatne to pocasi je dost konstantni a zacatek kvetna je proste jedno z nejlepsich obdovi, viz napriklad tohle https://weatherspark.com/y/36473/Averag ... Year-Round
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » úte kvě 31, 2022 12:44

My měli v půlce září jen pár midges v jednom kempu, jinak asi nic. A i na ty hezky fungovalo Smidge. Sice lítaly potvory okolo, ale nesedly.
Za 10 dní nám celý den svítilo sluníčko jen jednou a zrovna, když jsme byli v Edinburghu. Jinak takové "skotské" počasí.
Ale když jsem se bavil s místními, tak ti byli s počasím spokojeni :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 31, 2022 20:35

mike píše:Co furt mate s tim cistenim hlavy?

Tak ono to není jen o čištění hlavy, ale i o jiném prožitku. Když jsem sám déle na túře, tak třeba používám telefon jen na hodiny a mapy, nechodím na net, nikomu nepíšu, s nikým nekomunikuju. A člověk pak začne přecházet do jiného režimu vnímání, když mu schází vnější vlivy, které by odváděly jeho pozornost a rozptylovaly jej a jen vnímá vítr, šumění stromů, přírodu, ptactvo, déšť, slunce, mraky, svoji chůzi a jediná starost je ráno vstát, přes den jít a večer spát. Mezitím se najíst a napít . Mám vyzkoušené, že tak po třech dnech se začínají měnit obsahově i sny, na atypické a více zajímavé, než ty, které se mi běžně zdají. A vyplouvají na povrch i dávno zapomenuté vzpomínky z ranného dětství. A tak trochu se stírá rozdíl mezi sněním a bděním. Teda alespoň já to tak mám. I proto se snažím plánovat tak, abych mezi lidi zavítal jen pokud je to nutné a cestou jich potkal co nejméně. Můj sen je vyzkoušet nějaký takový osamocený dlouhý pobyt a putování v přírodě jako je Pacific Crest Trail.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte kvě 31, 2022 20:58, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 20:58

ja si vycistim hlavu u nejake cinnosti jako napriklad to foceni, u kteryho musim premejslet a soustredit se na to .. kdyz jdu s nekym, tak se furt ohlizim na to, abych toho druheho nezdrzoval a nebo nenudil tim, ze si chci nekde neco fotit .. kdyz jdu na vylet, tak jdu rad s nekym ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte kvě 31, 2022 21:08

@Dromedaro: jinemu prozitku rozumim, sam to tak mam a proto taky davam prednost solochozeni i kdyz to s sebou nese jista rizika, zvlast v horach. Urcite to neni proto, ze jsem asocial :twisted:

@ntz: furt jsi nenapsal, co znamena to cisteni hlavy. Ja furt nevim, jestli je to jen nejaka fraze nebo to doopravdy neco znamena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 31, 2022 21:12

mike píše:Urcite to neni proto, ze jsem asocial :twisted:

:twisted:
Ještě jsem tam zapomněl zmínit, že mi začíná dost vadit, že spousta lidí mluví jen proto, aby mluvila a tak neustále otvírají pusu a chrlí hromadu slov a to mě vysiluje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » úte kvě 31, 2022 22:03

mike píše:furt jsi nenapsal, co znamena to cisteni hlavy.
Vzdyt TI to spolus Dromedarem v podstate napsali.

Prejit na jine myslenky, soustredit (nebo presneji zamerit se) na svoji vlastni aktualni cinnost, vnimat sve aktualni prostredi - a vytesni t vsechno ostatni, co k tomu neni treba. Idealne delsi dobu.
Neboli pro nechapave - prestat myslet na praci, na "kazdodenni blbosti" a misto toho myslet jen na to, co prave delam. Prejit do jakesi "mistne a casove aktualni" bubliny a nepustit do ni ten standardni balast a bordel. :wink:

"Vycistit si hlavu" se tomu rika prave proto, ze ze sve hlavy vytesnis myslenky a vjemy, co tam mit nechces. Tj. vycistis si ji od nepotrebnich a zbytecnych myslenek a vjemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 23:45

apuka píše:..


diky !! mel jsem rozepsanou takovou trochu-angry odpoved, pak jsem to proste zavrel, ze nebudu reagovat .. me uz prinasr*a ta prvni hlaska od mika .. trosku mi to prislo jako attention whoring .. (sorry @miku, neplanoval jsem bejt takhle uprimnej, planoval jsem to ignorovat, no nestalo se, dal bych to nerozvadel a nebral bych si to osobne ..)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » stř čer 1, 2022 0:02

Proč ta naštvanost? Mě to taky míjí, asi si žiju jinak a to mnohokrát skloňované "čištění hlavy" v podobě výletů nepotřebuju, ven jezdím z jiných důvodů. A též mě to zajímalo, jak to teda u vás funguje, co je na tom špatnýho? :wink:
Že se mike snaží být za každou cenu vtipnej, je samozřejmě jiná věc :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 0:15

Taky nechapu, vzdyt jsem se jen normalne zeptal :-k :twisted:

Proste mne to zajimalo, jelikoz jsem tuhle hlasku slysel uz mnohokrat a fakt jsem netusil, co si pod tim predstavit. Apukovo vysvetleni jde nejak mimo mne, nic takoveho nepotrebuju. Kdyz neco delam, tak se na to plne soustredim, to je uplne automaticke. Kdyz jsem venku, tak obvykle necham myslenky volne bezet, at si delaji, co chteji, maximalne je nasmeruju nekam, kam chci. Kdyz se mi chce, tak klidne premyslim nad praci, kdyz ne, tak nad necim jinym. Kdyz chci vnimat okoli, tak vnimam okoli, kdyz funim do kopce, tak si k tomu treba "pustim" v hlave hudbu, proste to, co zrovna chci. Zadne cisteni jsem nikdy nezaznamenal a ani jsem nemel takovou potrebu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř čer 1, 2022 0:19

sobb píše:Proč ta naštvanost? Mě to taky míjí, asi si žiju jinak a to mnohokrát skloňované "čištění hlavy" v podobě výletů nepotřebuju, ven jezdím z jiných důvodů. A též mě to zajímalo, jak to teda u vás funguje, co je na tom špatnýho? :wink:
Že se mike snaží být za každou cenu vtipnej, je samozřejmě jiná věc :twisted:


ja taky cisteni hlavy vlastne nepotrebuju ... pokud ale zareagujes na slovni obrat aka v hospode chlapi rikali, ze si jdou vycistit hlavu zejtra na ryby zcela originalne ne-empatickym stylem, "proc, maj ji jako spinavou ???", tak se potom nelze divit, ze si tu hlavu vycisti rovnou na miste tim, ze ti tam daj flakance :D

ja si hlavu fakt vlastne cistit taky nepotrebuju .. delam to jen tak ze sportu treba tim, ze jdu na kolo, nebo kdyz se jdu projit, kdyz si jdu fotit, kdyz si jdu zahrat tenis ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř čer 1, 2022 0:23

mike píše:Taky nechapu, vzdyt jsem se jen normalne zeptal :-k :twisted: .


@miku :D ... uz bych se v tom nestoural ... kdybych byl u nas na chalupe na vesnici preplej to vesnickeho modu a sedel ve vycepu a pil sve pate pivo a prisel tam cizinec, kterej by se se mnou dal do reci a ja mu rekl, jen tak v ramci konverzace, ze si jdu napr. "zitra vycistit hlavu na ryby" a on se me zeptal proc, jestli ji mam spinavou, tak dostane flakanec :D

edit: takhle to cejtim, neni potreba v tom hledat nic osobniho hlavne pro kristovy rany :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 0:31

Pochybuju, jednak to osobne vyzni jinak a jednak celkem rychle poznam, kdo ma smysl pro humor a kdo ne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 1, 2022 5:44

ntz píše:ja mu rekl, jen tak v ramci konverzace, ze si jdu napr. "zitra vycistit hlavu na ryby" a on se me zeptal proc, jestli ji mam spinavou, tak dostane flakanec :D

Já bych se tomu zasmál. Kdybych měl za takové věci rozdávat flákance, tak bych nedělal nic jiného. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » stř čer 1, 2022 5:49

Taky bych se zasmál a ještě bych dodal, že vlastně nemá cenu ju čistit, když bude pak stejně od ryb :twisted:

@ntz: ty společenský hry dopadly jak? Já třeba nosil frisbee, na ty delší cesty. Kolikrát jsem za něj byl moc rád nejen já, ale i lidi, co tarpovali okolo, případně co jsem potkal o pauze :)
Ale to frisbee by do Skotska bylo asi na dvě věci. Respektive na jednu. Těžkej jídelní talíř :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř čer 1, 2022 8:20

@Etheric ... my jsme meli predodletovej sraz (a taky jsme tam spali) v praze u my mamy a vzali jsme tam hodne veci navic, ktery jsme probrali a spoustu veci jsme tam nechali - typu ze jsme tam kazdej vzali nejaky vareni, ze kteryho jsme poskladali konecnej set, obleceni apod .. spolecensky hry jsme nakonec vynechali pac nam prislo, ze mame desne tezky batohy a uz tak ze mame hodne veci ..

tahli jsme totiz ssebou strasne moc jidla, tim jidlem jsme byli naddimenzovany .. taky jsme se celou dobu bali, ze se ze Skotska vratime jeste tlustejsi a vsichni z nas budou mit akorat prdel, haha

Dromedaro píše:
ntz píše:ja mu rekl, jen tak v ramci konverzace, ze si jdu napr. "zitra vycistit hlavu na ryby" a on se me zeptal proc, jestli ji mam spinavou, tak dostane flakanec :D

Já bych se tomu zasmál. Kdybych měl za takové věci rozdávat flákance, tak bych nedělal nic jiného. :)


tady jsem aplikoval znacne mnozstvi nadsazky, nicmene na kazdem sprochu, pravdy trochu .. sak jsem psal, prepnut do vesnickeho modu, je to jak scena z filmu .. ve vesnickem vycepu je o patku rusno a cizinec u jednoho stolu se zepta mistniho, jestli ma spinavou hlavu, ze si ji potrebuje vycistit, najednou se vse zastavi, jakoby zmrzne, byl by slyset spendlik padnout na zem a vsechny oci se uprou na vesnicana co dostal otazku a cizince, co ji polozil .. ja myslim, ze tohle by se klidne stat mohlo :D .. alespon u nas
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Lipon » stř čer 1, 2022 9:01

Z mého pohledu vyčistit hlavu = přijít na jiné myšlenky.
Taky mě překvapilo, že někdo ten termín nezná, zřejmě se to v jiných sociálních bublinách či bublinách nepoužívá.

Rozumím tím prostě vypadnout z obvyklé rutiny a dělat / soustředit se na něco úplně jiného.
Klidně to je i nějaký sport v týdnu. Nebo i to mikovo chození kolem komína.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Treking