Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 2, 2022 6:12

etheric
ja si naopak myslim, ze nejlepsi co muze vzit je to, co se mu osvedcilo na vikend v cr protoze rozdil mezi vikendem a tydnem uz v podstate zadnej neni ohledne vybavy.

lepsi spolehlivy merino co neni uplne vhodny ale znam.jeho chovani a mam nejaky ocekavani nez uplne novy funkcni triko, ktery muze mit nekolik ale... a jednim z nich je uz bez sance ho ted podrobit testu na vandr pred akci kdyz se blizi odlet.

treba kamos si koupil takhle novy triko "skoro stejny jako mel" a kdyz prvbi den k veceru zjistis ze mas obrouseny bradavky tak nic moc.

nebo ze pot misto aby odvadelo tak ho spis neprijemne "rozmazava mezi trikem a kuzi"... proste lepsi neidealni lus s ocekavanym chovanim nez zajic v pytli na tejden.

v kazdym pripade bych v ntz situaci zvazila umelinu vyzkouset alespon po navratu do cr a mozna sw k merinu jako zakladni vrstve uz nevrati
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon kvě 2, 2022 6:25

No, rozdíl mezi víkendem a týdnem je především v tom, že když to durch propotíš za víkend a je vlhko, je ti to fuk, jedeš domů. Ale když jsi na týden, musíš s tím vydržet ještě 5 dní. Enjoy.

Samozřejmě všechno nutně vyzkoušet nejprve. Triko koupím, vyperu, vezmu na třeba 10km procházku ideálně v horším počasí a mám představu hned. U levných nemusí kromě střihu sedět i materiál, u dražších se může stát, že nebude sedět střih ale s materiály je to podstatně lepší. Každopádně brát něco na výlet bez předchozího vyzkoušení jsem udělal jen jednou, to mi bylo náct. Už nikdy takovou chujovinu neudělám...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Víťa » pon kvě 2, 2022 6:34

Ve Skotsku teď určitě nebude tak teplo jako u nás a 9sobne jsem dal v torquach i 42.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pon kvě 2, 2022 7:36

No jak to tu čtu, tak budu mít asi strach zvážit a zveřejnit seznam toho, s čím jedeme na mallorcu :D
Protože jak Etheric uvidí 6x spodary na 9 dní, tak ho klepne :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon kvě 2, 2022 7:41

Proč by kleplo, jen je to pro mě nepochopitepný, tolik spodního prádla. Leda bys měl nějakej intimní problém, zdravotní důvody chápu. Jinak nechápu. Na 9 dní bohatě stačí dvoje trenky, z toho jedny na sobě.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 2, 2022 7:58

sobb píše:Dromedaro: Kalhoty vyhrnutý pod kolena nejsou kraťasy. Taky to tak dělám, když si kraťasy nevezmu a je příliš vedro. Osobně mám "horské" kraťasy zcela minimalistické a lehké, v zásadě použitelné i jako náhradu spodního prádla. Pravda, na módní přehlídku do města to není, ale už k tomu taky občas došlo :D
Ale je fakt, že jsou lidi, co si na sebe kraťasy neoblečou jak je rok dlouhej. Já je při trochu vyšších teplotách nosím od jara do podzimu.

Ano, většina těch horských kraťasů jsou takového vzhledu a střihu, že bych si v tom připadal jako prostoduchý prosťáček. Ale ona dnes většina turistického oblečení, hlavně UL, vypadá divně s divným střihem. Proto mám problém si vždy nějaké vybrat. Já jsem zvyklý spíše na "starou školu".
Jinak také znám lidi, na kterých jsem v životě neviděl kraťasy. Já patřím k těm, kteří od jara do podzimu nosí delší kraťasy nebo 3/4 kalhoty.

Mawenzi píše:ad kalhoty se zipy - jasne ze vetsina slusnejch vyrobcu dava pod zipy legu, ale napr. damsky se delaji v tak nesikovny delce kratas, ze pokud nejsou nohy jako tycky, tak na schodech a v terenu se zarezava ta latka se zipem v pulce stehna zezhora dost neprijemne, i treba pri sezeni, protoze v miste zipu proste nejsou pruzny, takze i u chlapskejch strihubse asi daji najit podobne nesedici kusy i kdyz s legou

Ano, já zkoušel i ty s légou a prostě jak píšeš, zkoušel jsem při tom zkoušení chůzi do schodů i zvedání nohou vysoko, jako imitace stoupání někam po skále a i přes tu krycí látku se mi to zařezávalo do stehen.

Etheric píše:Na 9 dní bohatě stačí dvoje trenky, z toho jedny na sobě.

Já jedny trenky nosím běžně týden i když nejsem někde na treku :twisted:
Teda ty ze syntetiky. Z bavlny bych na sobě jedny týden mít nechtěl.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon kvě 2, 2022 8:00, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » pon kvě 2, 2022 8:00

Mawenzi píše:nejlepsi co muze vzit je to, co se mu osvedcilo na vikend v cr ... lepsi spolehlivy merino co neni uplne vhodny ale znam jeho chovani a mam nejaky ocekavani nez uplne novy funkcni triko, ktery muze mit nekolik ale...
Presne tak.

Uprimne receno "uspech", resp. vysledni pocit z treku nezavisi az tak od obleceni, ale od uplne jinych veci. Za predpokladu, jak pise mawe, ze vi, co si bere a jak to funguje. Na druhe strane neoverene obleceni, ktere se projevi jako naprosto nevhodne na dane misto dane podminky a danou osobu muze cely vylet doslova zabit.

Ma celkem nejake tri trika (plus mozna i to kratke, coz mi na soucasnou dobu ve Skotsku (ale podnebi tam znam jenom od jinych a ze se kouknu do mapy :wink:) jevi skoro zbytecne, ale budiz, mohu se mylit). S tim si na tyden urcite vystaci - a neco muze susit i v noci vevnitr spacaku, to by melo stacit na to, aby si to na sobe mohl oblect.
V tech kalhotech fakt nevidim duvod, proc by nemel vydrzet - to nejsou zadne zimni zateplene kalhoty. Kouknete se na to, co se postovalo, ze v cem chodil doted. Kdyz v tom mu bylo dobre teplotne, v Torque mu hur nebude. konec koncu, co by si podle Vas mel vzit? 150-gramove superletni kalhoty - do mozneho destoveho pocasi, s vetrem, klidne akurat par stupnu nad nulou??? Mejte trochu rozumu....
Stejne mu tady nekteri predhazujete, resp. naznacujete, ze ma obleceni do prilis velke zimy a nema do horka - ale se podivejte na to, jak fungujete v chladnu a teplu Vy - o tom, jak funguje ntz, moc nevime, takze nepredpokladejte, ze on bude na tom stejne jako Vy. Zase berte to tak, v cem on chodil predtim a bylo mu dobre, ted by na tom mel byt lip i s tim, co ma.

Ad funkcni triko - pokud neco takoveho nema odzkosene a to na vice dnu, tak je to fakt velky risk. Ja jsem na to priklad - ja chodim i v lete v triku s dlouhym rukavem a stojackem s 1/4 zipem. Ale nemohu mit triko z umeliny, to moje kuze nezvladne. Mam od Rabu jedno, Rab Pulse, je to fajn pocitove, ale nosit jej mohu jen na den a to ne moc dlouhy, protoze ke konci uz mi zacina delat nedobre na kuzi na trupu - a to pres bavlenene tilko (ktere musim nosit pod vsechno z jinych duvodu)! Ted jsem si sehnal i Momentum, coz je kombinace materialu z Pulse a Borealis, ale taky predpokladam, ze pouzit to mohu stejne. Napodobne funguje tilko z Coolmaxu, to je tak na pul dne bez vetsi zateze, se zatezi jeste horsi. Jinak kazde tricko, co jsem do ted zkousel (a bylo jich dost od ruznych vyrobcu) fungovalo na mne jeste hur, nosit jsem je bud nemohl vubec nebo jen kratkou dobu. Podobne to mam ale i s merinem. Ted to vemte, ze by ntz nakoupil nova tricka a ve Skotsku by zjistil, ze je muze prakticky vyhodit...

A to jsem je vubec nehodnotil podle odvodu potu a pod. Z tohoto hlediska a z hlediska zapoceni nosim v lete i triko (opakuji s dlouhym a zipovym stojackem) z bambusove tkaniny 250g/m2. Ted nekteri uz odpadavaji pri pomysleni, ze by si to oblekli pri +5ti... Ja to nosim i v horkem lete. Prvnikrat jsem jej nosil asi 10+ dnu v Paznauntalu, jen to triko. Kazdy den jsem se do nej zpotil (pri tech prevysenich a prazicim slunci neni divu), bylo vlhke, ale i tak pro noseni prijemne. Jediny problem jsem s nim mel, ze za tolik dnu poceni v latce zacala pracovat sul a kvodi co jineho z potu, hlavne pod porpuhy batohu (ale nejenom tam) a kdyz jsem jej vypral, tak jsem ziskal ponekud pasikave tricko, v tech pasech odesla barva a dokonce se poztracel i material. Ale od te doby jej nosim dalsi 3 roky, jen si ted davam bacha, ze po par upocenych dnech uz to musim vyprat. Ale kupodivu jsem jej mel par dnu za sebou i kdyz bylo hodne vlhko z chlad, tj. moc nic neschlo - a nemel jsem problem. Teda rozhodne mensi nez napr. syn se svymi funkcnimi trickami od Mammutu (jinak skvele), taky je zapotil, taky moc neschly (normalne schnou rychle), jen on si je nemohl jeste vlhke oblect.

Proste a jednoduse - vse noveho by se melo odzkouset poradne pred delsim trekem. (V tomto pripade to trochu plati i pro kalhoty, ale ty jsou asi nejmene rizikove.) Jedine, za co bych se znovu primlouval, to jsou ty nepromokave kalhoty. Jak jsem psal, klidne zaterove z Dekace za par stovek...

@ntz: Jinak preji at se Vam tam libi a trek se vydari. Az se Ti neco podobneho zalibi a rozhodnes se do budoucna si podoben akce opakovat casteji, tak se muzes casem vybavit uplne jinak. Uz taky budes mit nejake zkusenosti, co se osvedcilo, co ne, atd. Zatim jsou pro Tebe vsechny zkusenosti vzdy od nekoho jineho, kdo ale nema Tve telo a Tve vnimani vseho. Ty zkusenosti nejsou primo prenosne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 8:02

Bruca píše:Protože jak Etheric uvidí 6x spodary na 9 dní, tak ho klepne :D

:D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » pon kvě 2, 2022 8:03

Etheric píše:je to pro mě nepochopitepný, tolik spodního prádla. Leda bys měl nějakej intimní problém, zdravotní důvody chápu.
Ee... Mozna nekdo toho ma tolik prave kvuli tomu, aby nemel ani intimni ani zdravotni duvody - v budoucnu :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 8:14

@apuka - diky ...

co se tyce toho obleceni, tak je tady X lidi a kazdy radi neco trosku jineho, nicmene ja si bohuzel musim vybrat jednu cestu a tu realizovat ..

takovejhle dlouhej trek jsem skutecne nikdy nesel v kuse, driv jsme ale jezdili kazdej rok na "kratsi" trek, ja nevim treba 3-4denni 80km (slovensko, rumunsko, ukrajina, balkan) .. b ylo to v letech 2000-2005 (maturoval jsem 99 a jezdili jsme s partou par let kdyz jsme byli na vejsce) .. Tenkrat se tohle vubec neresilo .. Ja mel Gemmu (skrin na zada), v ni spacak z duteho vlakna (od neceho typu rock point co mel tak 1.5 kila), penovou karimatku, var2 s obyc esusem, obleceni se fakt vubec neresilo, mel jsem jeden takovej svetr a jednu vetrovku pres hlavu a 3 obycejny 100% bavlna trika a stan od Jurka a ve skrini na zadach jsem mel rejzi a dve veprovky konzervy a v pytliku 2 cibule a hlavicku cesneku ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 2, 2022 8:59

osobne ve skotsku asi enbude takogy vedro aby ty kalhoty nebo vyhrnuty kalhoty nestacili.

ja tam byla prelom duben/kveten ve 2019 na WHW a nosila sem tilko + merino kratkej rukav a SS vetrovku, teploty od cca 5 do 15, v 15st bych se v SS usmazila ale vitr na holy ramena neprijemnej, proto to tricko s kratkym.

jinak sme meli ja SS kalhoty, tricko s kratkym a vetrovku, kamos DA kalhoty vyhrnuty pod kolena a tricko s kratkym, druhej kamos nosil kalhoty, tricko, tlustou mikinu a zaterovku a treti nosil kratasy a kratkej rukav a tenkou funkcni mikinu.

100 lidi, 100 chuti.

hlavne aby se to ntz libilo a poradne si to uzil. podle me ty rab torgue budou OK a kratasy nejsou nejak nutny, vyhrnuti by mohlo stacit.

bruca
taky mam obcas obavy, protoze me na muj vylet do skotska michal82 svlikl do spodniho pradla :D nezaslouzila sem si ani kalhoty, ani triko ani SS podle nej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Olchor » pon kvě 2, 2022 9:44

@ntz: Ty vogo! Tady řešíš gramy a berete kytaru? Neskladná, nepromok obal, problémy v letadle.... To si tam kupte dudy, jsou v kraji tradiční. :D
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 10:00

bez kytary nedam ani ranu ... tohle ale bylo fakt nedorozumneni ... byl jsem uplne v pohode, oni proste chteli nekoho zachranit a byli v presile !!!
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Olchor » pon kvě 2, 2022 11:19

Ale bacha - jestli letíte s nějakou nízkonákladovkou, mají speciál sazby na zavazadlo - hudební nástroj.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2022 16:55

apuka píše:V tech kalhotech fakt nevidim duvod, proc by nemel vydrzet - to nejsou zadne zimni zateplene kalhoty. Kouknete se na to, co se postovalo, ze v cem chodil doted. Kdyz v tom mu bylo dobre teplotne, v Torque mu hur nebude. konec koncu, co by si podle Vas mel vzit? 150-gramove superletni kalhoty

Zvazil jsem sve trisezonni Ternua kalhoty, se kteryma jsem maximalne spokojen a maji 310 g v XL. Torque maji mit 350 g v M, takze v XL tak 400. Kdyz porovnam na omak me kalhoty s Borealis, tak je latka pocitove tenci, pevnejsi (nylon) a i prijemnejsi.

Zas je ale pravda, ze az tak velky rozdil to neni a kdyz bude chladneji, mohlo by to byt OK. Je to vec zvyku a jestli je zvykly na tezke bavlnene nebo co psal, tak tohle bude urcite lepsi.

Vlastne si vybavuju, ze jsem na zacatku po horach chodil v dzinach (v minulem tisicileti). Letni Tatry a Alpy a taky to slo. Pricemz dneska bych je na sebe nevzal ani do mesta, jak jsou tuhe, tezke a silne :D

apuka píše:Mejte trochu rozumu....

:lol: od tebe to sedi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 18:34

Ty torque jsem vybral kvuli tomu, ze jsou elasticke a zaroven maj treba zesilena kolena a zadek .. me jsou vsechny kalhoty maly pres zadek a pres stehna, ty XL jsou vylozene pro me jak elastaky, XXL jsou mi urcite tesnejsi nez "normalni" kalhoty co nosim, jak jsou ale elasticke, tak se v nich prijemne jde treba do drepu nebo seda na zem apod .. Zkousel jsem mnozstvi turistickejch kalhot a ty torque jsem vybral presne kvuli tomuhle ..

ja jsem schopen kdyz mam slaby kalhoty je kdyz jdu do drepu rozervat v rozkroku, kdyz se spotim a prilepi se mi na stehna .. to se mi stalo uz hodnekrat .. mam proste 110kg pricemz 80% ty nadvahy se mi vrazilo pouze a jen do pupku, zadek a nohy mam furt porad skoro stejny ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pon kvě 2, 2022 21:23

apuka píše:Ee... Mozna nekdo toho ma tolik prave kvuli tomu, aby nemel ani intimni ani zdravotni duvody - v budoucnu :wink:.

Tak tak, jisté zkušenosti už mám s totálně "spalenymi" stehny a slabinami, takže radši poctivě měním. A kupodivu je to trochu lepší s bavlnenymi než syntetikou. Aspoň teda pocitově.

Loni jsem strávil ve Slovinsku dost času tím, abych sehnal obyčejný dětský pudr a mohl ty stehna aspoň zasypat. Teď na Mallorce si to zopakovat nehodlám :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2022 21:31

Mne tohle teda dela bavlna, propocena ztuhne a funguje jako smirgl. Proto na tury jedine syntetika. No a jinak je zasadni prevence: https://www.zbozi.cz/vyrobek/sportique- ... ing-cream/

(s obchodem Mike Bike nemam nic spolecneho, ale nazev se mi libi :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » pon kvě 2, 2022 21:42

Bruca píše:kupodivu je to trochu lepší s bavlnenymi než syntetikou.
Ja bych to taky videl podobne... Ne to, co pise mike, ale co asi naznacujes Ty - ne z propocene latky, ale z vysrazene soli. Ale asi neni syntetika jako syntetika.
Jo, navic nektere umeliny zacnou smrdet skoro jeste predtim, nez si je clovek oblece prvni den :twisted:.
ntz píše:me jsou vsechny kalhoty maly pres zadek a pres stehna .. mam proste 110kg pricemz 80% ty nadvahy se mi vrazilo pouze a jen do pupku, zadek a nohy mam furt porad skoro stejny ..
:(( :-k Sakra, tos teda musel vypadat, kdyz jsi mel tech 192/80 nebo kolik jsi psal - asi svaly zadne, nohy zadne, zato zadek jako ... (skrin, abych nikoho neurazil) :wink: :lol:
mike píše:s obchodem Mike Bike nemam nic spolecneho
Diky, zes mi je pripomenul, musim tam zajit nechat neco namontovat na manzelcine kolo (od nich).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 21:56

apuka píše:tos teda musel vypadat, kdyz jsi mel tech 192/80 nebo kolik jsi psal - asi svaly zadne, nohy zadne, zato zadek jako ... (skrin, abych nikoho neurazil)


mel jsem dokonce 77-79 kilo ;) .. jo, byl jsem extremne hubenej, bylo to ale asi do nejakejch mejch cca 25ti let a bylo to v dobe, kdy jsem byl na vrcholu v lezeni .. to mi jeste kalhoty nepraskaly ;)

kdyz me preslo to lezeni a zacal jsem vic delat jine sporty, tak se moje vaha ustalila na tech cca 85-90kilo dle formy (kdyz jsem drepoval serie 8x8 s 80ti kilama a mel tech 90 kilo tak jsem mel zadek velkej jako mam ted, poznam to podle kalhot, ted tam mam min svalstva a nejake tukove vycpavky navic ale objem je +/- docela podobnej, nicmene soucasnejch 110 kil je fakt vrazenejch spis v tom panderu)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pon kvě 2, 2022 23:56

mike píše:Tady :supz: Kratasy jsou na tenhle vylet uplne zbytecne. Akorat ty kalhoty mi prijdou moc teple, ja bych je pouzil tak od 5 stupnu dolu
Přesně na Tebe jsem při výčtu případných pochybných individuí, nenosících kraťasy, myslela :wink: Kraťasy samozřejmě zbytečné jsou - alespoň tedy pro jedince, kteří je nenosí ani v těch největších vedrech :wink: Já bych si je naopak zcela jistě vzala. Jinak souhlas, tyhle kalhoty jsou celkem teplé. V chladnu budou OK a teplejší období už ntz vysvětlil, že si balí i UL trencle.

Dromedaro píše:Ano, většina těch horských kraťasů jsou takového vzhledu a střihu, že bych si v tom připadal jako prostoduchý prosťáček.
Netuším, jak si připadat jako prostoduchý prosťáček, nicméně v mém případě bylo to horské s uvozovkama :wink: To proto, že spoustu let už jsem též "old school" - roky jsem nosila saténový pánský trenýrky, pak jsem z nich krapet "vyrostla", a tak teď mám pro změnu slušivé kostkované trenky. Akorát se budu muset poohlídnout po nových, se mi nějak proděravěly na zadnici, to mám z toho, že místo chození furt někde posedávám po šutrech :? :D

apuka píše:Stejne mu tady nekteri predhazujete, resp. naznacujete, ze ma obleceni do prilis velke zimy a nema do horka.
Nic nenaznačujeme, upozorňujeme. V květnu může být v těch končinách za slunečnýho počasí docela teplo a triko s krátkým, stejně tak kraťasy, se prostě můžou hodit. Což ntz ví, neboť psal, že si něco jako kraťasy bere.

ntz: kytára? Ha, tak to Ti tam chybí zásadní položka - klobouk! Do čeho budete vybírat drobné i nedrobné libry od náhodných kolemjdoucích? :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2022 0:35

Dam ntz tip na UL triko s kratkym: OR Echo Tee ve sleve. Barev tam maji vic, mam svetle sedou, ale ta uz neni. Zrovna ho testuju a myslim, ze do vetsiho tepla bude OK.

Je prijemne a velmi lehke, takze by se dalo vzit i bez zkouseni pri pripad potreby. Mam L a ma 99 g, pricemz je mi trochu i velke, velikosti jsou posunute tak o cislo a pul proti normalu, ntz by mohlo byt L akorat. Nevypada jako extra funkcni, PowerDry to neni, ale pouzitelne se byt zda.

sobb píše:Do čeho budete vybírat drobné i nedrobné libry od náhodných kolemjdoucích?

To spis bezecke boty, az budou utikat pred mistnima dudakama, nastvanyma na nekalou konkurenci z vychodu ;-)

BTW, kdyby chtel nekdo triko, ve kterem bude i cisty vypadat jako prase, tak tam maji tohle: https://www.outdoorovybazar.cz/trika-kr ... s--vzorek/ :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » úte kvě 3, 2022 2:36

https://www.outdoorovybazar.cz/trika-kr ... JcQAvD_BwE
V šedé je ještě lepší. Byt v mé velikosti, hned objednávám :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín


Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 3, 2022 4:43

slintam na to sedy, ale triko s rukavem mam 1 na 10 let a uz mam 3, takze 30 let nepotrebuju dalsi:D

apuka
nevim jestli si nechtel urazit tu, co rozsedla esus, ale formulace me dost rozesmala:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod milarepa » úte kvě 3, 2022 6:49

pokud ještě nemáš pořádnou výbavu, a něco sis už pořídil od Rabu, tak nejlepším řešením by pro tebe byla jejich série Rab Kinetic 2,0

https://www.nalehko.com/produkt/panske-kalhoty-rab-kinetic-2-0/
https://www.nalehko.com/produkt/panska-bunda-rab-kinetic-2-0/

je to unikátní materiál, strečový a prodyšný, super se nosí, a hlavně ti to vykryje široké spektrum podmínek - od -5 do +15

ty kalhoty mám v jejich předchozí generaci, a je to geniální kousek, jsou to nepromokavé kalhoty, které můžeš nosit i jako normální, když je nejisté počasí, udýchají rychlovýstup na Lysou, a na to jak jsou jemné, jsou překvapivě slušně odolné.... vodní sloupec 10 000 je v pohodě, na kalhoty není takový tlak vody, takže to naprosto stačí, asi před 2 týdny jsem šel celonoční přechod Beskyd v hustém dešti, a naprostá pohoda....ještě mně nezklamaly, a to už zažily opravdu dost

k těm co už máš od RABu by to byla dobrá kombinace, no a na teplejší treky bych doporučil High Point Dash
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/kalhoty-panske/kalhoty-a-kratasy/dash-5-0-pants.html
zkoušel jsem hodně letních kalhot, a tyhle mi přišly nejlepší......ale to už si rozhodni sám

bundu RAB Kinetic 2.0 bys měl v podstatě na všechno, a už žádnou jinou, kromě nějaké zimní, nepotřebuješ, když už máš i ten Borealis........případně dobrá větrovka (High Point Helium) se vždycky hodí
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/panske-bundy-vesty/bundy-proti-vetru/helium-pertex-jacket.html

nějakou flísku sice už máš, ale tahle Rab Filament funguje skvěle a v kombinaci se softshellkou nebo větrovkou, či zimní bundou ti vykryje naprosto všechno do -10
https://www.nalehko.com/produkt/panska-mikina-rab-filament-pull-on/

takže když si pořídíš tyhle 3 kousky, tak máš v podstatě vykryté všechny podmínky, kromě velkých mrazů
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 832
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 3, 2022 7:19

milarepa
dost sem ty kinetic zvazovala ale nakonec me odradilo, ze lidi rikaji, ze udrzi jen mensi destik ale treba hodinovej slejvak ne a ze potivejsiho cloveka to neudycha uplne stejne, jako jakakoli jina bezna membrana, takze su k tomu nakonec vzhledem k cene trochu skepticka...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod milarepa » úte kvě 3, 2022 7:31

má osobní zkušenost je naprosto jiná, chodil jsem v nich mnohokrát v hustém, dlouhotrvajícím dešti, v celodenním mokrém sněžení, a naprosto v pohodě, trochu problém byl jednou, když mě na Lysé chytil přívalový déšt, provazy vody, ale pak zase rychle vyschly, když to přešlo.......nevím, co to je "potivější" člověk, tlusťoch s 20 kg nadváhy? Ten bude mít problém se vším......jak jsem psal výše, v pohodě v nich vyjdu Lysou a Smrk, v naprostém komfortu....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 832
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 3, 2022 8:04

milarepa
ja chapu potivejsiho cloveka na porovnani.

a kdyz bys to porovnal treba s jinou membranou? protoze tys me vlastne uvrtal nad nima dost premyslet, ale nejsu uplne 100% presvedcena je vymenit za marmot precip, pokud bych pristoupila na myslenku nemit je jako prevlecny ale na celej den... protoze jako prevlecny se mi nevyplati je porizovat, ale pokud udychaji jen vysportovanyho chrta, tak nechci byt zklamana a nakonec se pak ty okrajovy velikosti blbe prodavaji na bazaru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2022 8:14

@milarepa: Nosis tu bundu pod tezkym ruksakem? Zalije Te pot uz jen kdyz z dalky uvidis mirny kopec? A je par podobnych otazek... Jakakoliv odpoved "Ne" znamena, ze to u ntz i jinych bude fungovat hodne odlisne nez u Tebe. A u Tebe jako bezce na dlouhe horske trate bych tipoval, ze na vsechny ty otazky bude odpoved "Ne".

Proto tady upozornuji na to, ze neni dobre obecnit vlastnosti neceho podle svych zkusenosti a vydavat to za obecnou vlastnost platnou pro kazdeho a za vsech okolnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron