Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » čtv úno 3, 2022 20:04

mike píše:se setrenim je lepsi zacit tam, kde se to projevi nejvic. Tady na fotovybaveni, 5 kilo je porad masakr, zvlast kdyz dneska i profici foti na mobil ;-)

Proto jsem navrhoval lyo jídlo. Na tom ušetří ranec místa i váhy. Nemusí tak kupovat novou výbavu /krom titan hrnku/, aby ušetřil hmotnost, a na tý současný si vyzkouší, co mu vyhovuje nebo ne a jak, případně najde inspiraci a posune ho to dál v hledání svého ideálního vybavení. To je bohužel zkušenost tak nějak nepřenositelná..
Foto... Pokud to někoho baví, je pro něj absence svýho foťáku v krajině asi jako když tama jde rybář, kterej má spoustu času, může tam legálně chytat, ale nemá prut :(
Holt koníček, co jsem už po cestách viděl fotosetů extrémních vah i rozměrů... A komponenty na toto jsou též dinosauří. Když to někoho baví, proč ne. Já mám problém nést i 0,5kg kompakt. Ale zas mám fotopaměť. Podobně bych si zapamatoval tu vůni tlející bažiny.. Bejt hříčkou přírody má svý výhody :mrgreen:
Naposledy upravil Etheric dne čtv úno 3, 2022 20:10, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » čtv úno 3, 2022 20:10

O fotovybaveni nic moc nevim, nejsem fotograf, ale cvakal ;-) Chodim, cvakam a kdyz je jedna fotka z 10 pouzitelna, je to fajn. To, co jsem psal o mobilu, jsem nekde zahlid. Docela by mne ale zajimal rozdil mezi fotkou udelany slusnym kompaktem, co ma do pul kila a petikilovym cimsi. Jestli bych to poznal.

Susene jidlo samozrejme ano, sam bych uz o nicem jinem neuvazoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 3, 2022 20:40

najdi 5 rozdilu
1) cca 1,6kg (telo, objektiv + teleobjektiv)
https://eu.zonerama.com/mawenzi/Album/8 ... 5KHA22mR06

2)kompakt cca 450g s 3x zoomem
https://eu.zonerama.com/mawenzi/Album/8 ... 7slyqM8N71

smartphone na foceni nemam, je pravdepodobny, ze by to odpovidalo prikladu 2) bez potizi - a to ja neumim fotit a su jen cvakal - akorat jen cvakam na neco za dve vejplaty:D protoze me to bavi i kdyz su totalne leva, nejsou to zadny profi zrcadlovky, nedejboze fulframe kterej by vazil tak 2x tolik s podobmyma ohniskama + 2kg stativu...

c 1) s mobilem nedas. fyzika.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod Etheric » čtv úno 3, 2022 20:48

Fyzika je fyzika, ale software umí divy. Proto 4 foťáky na mobilu, každej bere něco jinýho a software to složí v perfektní fotku. Ještě to není tak daleko, aby se mobil vyrovnal zrcadlovce, ale to je otázka blízký budoucnosti :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 3, 2022 20:53

jo a pokud vam to pripada jak nebe a dudy, tak uplne stejny nebe a dudy bude rozdil mezi profi krajinarskou fotkou a mobilovkou - neporovnatelny:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » čtv úno 3, 2022 22:42

mike píše: znam to od sobb, ktera odtud pochazi
Tohle sice už do Skotska nepatří ani trochu (pokud teda vzápětí nezačnem probírat zákoutí skotštiny - třeba to jejich krásný "r"). Stejně tohle celý možná časem někam přesunem. Ale k mantákovi. Netuším, zda je to brněnsky, ani odkud to vlastně mám (Laďa byl na vojně na Slovensku a mohl to donýst i odtama), našla jsem tohle:
"Manták (nešika, nechápající)
Existují tři hypotézy o původu tohoto slova. První tvrdí, že výraz manták nebo také manťák či mantlák je odvozen od slova mantinel a jedná se o pomalu chápajícího člověka s myšlením omezeným úzkýma mantinelama.
Druhá hypotéza říká, že ta první je jen dodatečné vysvětlení a že toto slovo přinesli na Moravu východoslovenští vojáci. V okolí malého východoslovenského města Medzev ležícího na pomezí Slovenského rudohoří a Košické kotliny je doposud živé nářečí zvané mantáčtina. Vyvinula se z řeči Bavorů, kteří přišli do Rudohoří před více než půl tisícíletím jako odborníci na těžbu rud. Těmto lidem se doposud říká Mantáci, neboť německy montan = báňský. Lidová verze původu tohoto slova jde přes maďarštinu, kdy němčiny neznalý Maďar se ptá: Bós mánta = co říká? Slovo manták se ujalo v okolní slovenštině jako někdo, s kým je těžká domluva a přeneseně i pomalu chápající člověk, popleta či trhlík.
Třetí hypotéza říká, že slovo manták pochází ze severočeského pohraničí, kde znamená nádeník. A že je příbuzné s německýma slovama machen = dělat, montieren = montovat a montan = báňský. Tito nádeníci asi byli dobří dříči, ale s inteligencí na tom mohli být hůř."


A ještě tohle :lol:
"Jakým jiným výrazem nahrazujete slovo "cyp"?
manták, dement, kikot

(z nějakého průzkumu nářečí na Severní Moravě)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » čtv úno 3, 2022 23:18

Nikdy jsem po tom nepatral, ale intuitivne jsem ten vyznam pochopil hned. Coz se dalo i z tve zminky tady ;-) Proste nejake pako, trubka nebo jiny prudce inteligentni jedinec, od ktereho muzes cekat link nekam, kam fakt nechces. Treba na web strany pomocnych delniku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » čtv úno 3, 2022 23:26

Když už jste na to zavedli řeč, tak jsem zapátrala.
Jj, prostě něco jako makeš ... :twisted: (kdo se první zeptá, co je to makeš? ... :D )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod Bruca » pát úno 4, 2022 3:54

Já. Co je to makeš? :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Skotsko

Příspěvekod Lipon » pát úno 4, 2022 9:40

Něco jako manták :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Skotsko

Příspěvekod Olchor » pát úno 4, 2022 9:45

Už před cca 2 roky jsem byl na výstavě poloprofi fotografa, co fotil na mobil. Dokonalé velkoformátové fotky, docela jsem čuměl. Ukazoval ten mobil, typ už nevím, ale měl 3objektivy a stál cca 30k. No dneska zastaralý typ. :wink:
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Skotsko

Příspěvekod apuka » pát úno 4, 2022 11:35

@Olchor: Jasne, dobre foto dela hlavne fotograf, ne fotak. Problemem ale je, ze z duvodu technickych moznosti (nebo spise z moznosti techniky) v nekterych oblastech dokazes udelat skvele fotky i dobrym mobilem, ale v jinych si v podstate ani neskrtnes ani s tim nejvymakanejsim (a nejdrazsim) fotomobilem.

Minimalne dve oblasti (v souvislosti s tim Skotskem, co tam asi jde dobre fotit) me napadaji hned - fotky s velkym dynamickym rozsahem (napr. vychod slunka) a fotky blizkych objektu s hodne (a to jeste pekne) rozmazanym pozadim (napr. konkretni jeden kvitek v trave/ostatnim rostlinstvu; nebo jeden vybrany midge na nekom :-)). Na to nemusi byt ani velkoplosne fotografie.

Jasne jsou to veci, ktere do jiste miry muzes obejit softwerovym zpracovanim na pocitaci, ale to uz nebude ono, bude z toho neco jineho.
Taky je jasne, ze odhadem tak 90% lidi by moc dobre ten rozdil "nevidelo" nebo nepovazovalo za dulezite. Ale srdce dobreho fotografa by plakalo.

Ale to je uz opravdu hodne OT.

Edit: Jen doplnim, ze pod "oblasti" jsem nemyslel zemepisne oblasti, ale neco jako oblasti fotografie - typu krajinky, portrety, makrofoto, ...
Naposledy upravil apuka dne pát úno 4, 2022 14:56, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Skotsko

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 14:23

apuka píše:.. v nekterych oblastech dokazes udelat skvele fotky i dobrym mobilem, ale v jinych si v podstate ani neskrtnes ani s tim nejvymakanejsim (a nejdrazsim) fotomobilem.


Dovolim si te doplnit - pokud neni fotka rozostrena nebo na ni nejsou nejake artefakty a zaroven je na ni zachycena dobra kompozice a svetlo, tak bude *vzdy* vypadat dobre - alespon dokud si ji prohlizis na displayi mobilu nebo nekde publikovanou na webu .. tim to zacina a konci .. mobilem se delaj mobilni fotky a fotakem se delaj - nu proste fotky ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Skotsko

Příspěvekod Bruca » pát úno 4, 2022 15:03

Tak na mobilu vypadá skoro vždycky skoro všechno dobře. Stejně tak na displeji foťáku :D

Já mám nikon p330, manželka nikon d90. Když je venku krásně, ale fakt krásně, jsem schopný se svým udělat podobnou fotku, jako ona. Ale když se zatahne, tak nazdar. Prostě velikost čipu a slušný objektiv nenahradis :))

Strašně mě baví ty desítky až stovky megapixelu u telefonu. Kdyby jich tam při současných velikostech čipu nechali tak 10, tak to bude dělat stokrát lepší fotky. Jenže to není dostatečně in
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte úno 8, 2022 1:07

OK, už toho OT bylo celkem dost, zkusila jsem to trochu uklidit.
V debatě o Skotsku prosím pokračujte v příslušném vláknu
Ostatní obecný pokec o přípravě a vybavení směřujte sem.

Jestli tu už nějaké takové vlákno máme, tak klidně někdo hoďte link, není problém sloučit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte úno 8, 2022 1:10

No super ;-) Nechces oddelit i mantaky? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte úno 8, 2022 1:14

Ne! Ti jsou přece součástí přípravy a (přinejmenším psychického) tréninku. Nebo vybavení? :-k :mrgreen:

edit: ale klidně je odděl, mně se s tím opravdu nechtělo rozplétat :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte úno 8, 2022 1:33

Jsem vedel, ze si nejakou vymluvu najdes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte úno 8, 2022 1:35

Pardón, jsem mezitím editla příspěvek. Parket je tedy Tvůj :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte úno 8, 2022 1:42

To zas ne, sve mantaky si uklid sama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 1:54

Tak dneska jsem si dal jen tak ze sportu generalku baleni do Skotska ... Zvazeno a zmerene a peclive pobaleno mi to vyslo na 15.55kg bez jidla - tohle uz je realna vaha

4150 - foceni (insert + stativ)
3855 - batoh + dry sacks + ponco + vodni boty
3850 - spani (spacak, karimama, muj soukr. stan, footprint, sedatko, polstar)
1250 - Muj dil kuchyne vc. paliva, nadobi, vodni filtrace + zelezne potaviny (caj, cukr, olivovej olej, vitamin C, apod) + flasky
1050 - Muj dil KPZ + navigace + mapy + penezenka + pas + drobnosti + hygiena
1400 - Obleceni (sem pocitam bundu, dve sady termopradla, nahradni ponozky, UL perovku)
------------
15.55 kg - navazeno

k tomuhle jeste bude jidlo na 5 dni (+2 dny nouzovka), cca 1.5L vody u sebe, obleceni na sobe a trekovy hole ..

trosku porad resime stan, jestli nevzit dohromady tohle radsi nez 2 stany .. Neco malo bychom usetrili, ja mam stan 2.1kg (vc footprintu) a kluci maj stan 3.4kg

myslim, ze ten cil 20kg na zacatku je realnej ... srazit vic to pujde tezko, foceni vic osekat nemuzu, v tom zbytku jsem schopen usetrit jeste asi max 1kg na ukor pohody
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 2:06

jeste jsem si ze srandy pobalil jen absolutni ultralight s timhle batohem (do ktereho se bohuzel s focenim nevejdu) a vyslo mi to 7.95kg kompletni set kdybych jel sam vc. obleceni (+samozrejme bez jidla)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon úno 21, 2022 4:27

Už jste vymysleli, co budete jíst a vařit?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 5:59

ntz
ja porad nechapu jak operujes s vecma jako 8kg kdybys jel sam a bez.foceni a 15,5 kdyz mas skupinovy veci a 4kg foceni.

to je rozdil 3,5 kg, z toho neco vezme ten vetsi batoh, ale nechapu kde teda mas treba ty cca 2kg rozdilu?

polstarek lze nahradit treba obalem od spacaku ve kterym je treba mikina, tricko, proste neco a pokud vadi povrch tak na hlavu buff nebo potahnout ten pytel buffem a ten je rovnou i misto cepice takze nic navic

v kazdym pripade ber vsechny rady spis jako orientacni ale konecnej vyber je vzdycky na tobe a nenech si to zkazit nejakyma kecama jak to neuneses. kdyz budes chtit, tak to uneses, 20kg pro velkyho chlapa je spis trochu nekomfortni nez zabijacka vaha, klouby za kazdy kilo dolu podekujou ale 5 dni nebo 10 neni mesic nebo 10, maximalne priste to prehodnotis lip az si budes na noc mazat kolena aulinem.

jak budes ujidat tak to taky bude kazdej den o neco lehci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 10:59

Mawenzi píše:to je rozdil 3,5 kg, z toho neco vezme ten vetsi batoh, ale nechapu kde teda mas treba ty cca 2kg rozdilu?


jasne, je to batoh (rozdil 1.3kg) + jsem umyslne nebalil nektere veci, ktere si do skotska beru, tzn mam tam napriklad lehci karimatku (Zulu Carlos R1.6 co vazi polovinu co TaR, rozdil 420g), pocital jsem jen fakt minimalisticke vareni (rozdil 550g), nebral jsem napriklad footprint na stan (minus 350g), + jsem nebral nektere dalsi drobnosti co beru do Skotska (cca 650g - eg 1 celovka misto dvou, chybi mi 1/3 Carcassone :D, misto cele penezenky jen pouzderko s pasem a kartou, probrana KPZ a minimalisticka lekarna) .. Cisla jsou lehce orientacni ale budou +/- sedet .. Ten UL setup jsem vazil az celej zabalenej batoh
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 11:06

Etheric píše:Už jste vymysleli, co budete jíst a vařit?


mame asi za 14 dnu dalsi planovaci slezinu, kde to budeme upresnovat, o jidle jsme se ale uz bavili ... co budeme jist je tak nejak +/- vymysleny .. pres den budeme na energii chroupat orisky s rozinkama (budeme mit asi 4kg smes a kazdej dostane 300g pridel kazdej den) a vecer se bude varit neco typu rejze a nebo testoviny (s olivovym olejem a necim dochucene) + si tam bereme nejake susene maso, par sladkosti, par yum-yum polivek (kdyz jsem lezl, tak jsem se asi 2 roky ve skalach zivil pouze yum-yumkama :D - mam k nim ted odpor, ale dam to), bramborou kasi v prasku + nejakou susenou sladkou kasi na snidane ... to je asi tak v celku to hlavni ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 11:29

Proč si vlastně nějakou variantu toho UL teda nevezmeš? Teda jestli vůbec chceš srážet váhu.
Minimalistické vaření nestačí? Polštářek a sedátko fakt potřebuješ? Druhou čelovku taky? Dvě sady termoprádla na pět dní? Fakt myslíš, že budete mít sílu na společenské hry? Na co peněženka?, ... :D
Jeden stan ve třech je sice váhově výhodnější, než dva, ale tím Husky bych si nebyla úplně jistá. Ono ve Skotsku může i trochu foukat :twisted:

ntz píše:neco typu rejze a nebo testoviny
To budete vařit na ohni, nebo berete takový kvanta plynu? Víš, že doba pokročila a existují cenově dostupný dehydratovaný hotový jídla, který stačí zalít vroucí vodou? Je pravda, že někdo to neuznává, kdysi tu byla vášnivá diskuze mezi "kotlíkáři" a "pytlíkáři", ale časem spousta lidí přišla na to, že na některých typech treku přijde tahle "expediční" strava velmi vhod.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 11:40

hlavne je to chutny, napadity (ty penize navic si to obhaji tim ze jen zalwjes a jis) a staci ti 2 varice a 1 esus a pro druhy dva staci jen nejakej hrnicek nebo malej esus na caj...

my do skotska brali 2x varic, 2x bomba (ok, bombu bych brala podle odlehlosti, takze tu nepocitam), jeli sme 4 a meli sme 2 vetsi nadoby na ohrev vody/ poblivku z pytliku atd, a 2 x hrnicek na caj na odliti a mozna to hodilo tech 1100g ale deleno 2... a tzn. do paru (na stan) velka (250g)+ mala (120g) nadoba, varic (150g), bomba (cca 500g), cajovy pyliky a 2x zlica.

ono nekdy je fajn si treba i odrict nejaky vyvarovani na panvicce za cenu uspory vahy te panve, stejne jako dedikovana konvice na vareni vody na caj + treba esus na vareni vody na jidlo...

myslim, ze zrovna na tom vareni by se usetrit trochu dalo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Etheric » pon úno 21, 2022 11:50

Když je skupina vlastnící neskladnou výbavu, která nese víc, než potřebuje a ta váha se rozdělí mezi jednotlivý členy, logicky to bude těžší, než když si jednotlivec sbalí co potřebuje ;)

Jinak bych fakt přemýšlel jak už tu bylo zmíněno nad lyo stravou. Tuplem na takovej výlet. Když si představím, že celej den leje a já mám pak ve stanu společně s mokrým kolegou vařit rejži... By mě asi mrdlo. To stejný jedna směs na výživu během dne. Dva dny ok, ale cpát se tim celej týden? To fakt ne. Navíc těstoviny + něco, rýže + něco, hromada sacharidů, hladový jídla, přidání oleje sice trochu pomůže, ale nic moc nespasí..

Třeba konev na čaj, když mám jinou nádobu, je naprostá věc navíc. Voda se dá ohřát v hrnku, nebo v tý jiný nádobě. A když se jí lyo, stačí jeden 70g hrnek na uvaření vody na zalití jídla + na uvaření vody na čaj. Tady se ušetří hromada váhy, o úspoře hmotnosti jídla a absenci špinavýho nádobí nemluvě..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 11:58

@sobb - vzdycky je to boj abys mela v rovnovaze pohodli Vs co jsi ochotna kvuli tomu pohodli odnosit .. Abychom meli pohodli, tak si chceme varit alespon jedno teple jidlo denne (takze potrebujeme vareni), sedatko je UL, to bych neresil a ja ho fakt potrebuju, pac kvuli foceni casto sedam/klekam na zem, na svuj polstarek co vazi asi 200g jsem zvyklej .. dve sady termopradla si beru pac jsem zvyklej nosit v chladnejsich podnebi alespon vrsek termopradla s dlouhym rukavem pod trikem (jako nejspodnejsi vrstvu) a clovek se poti, potrebuju tocit dvoje .. i v cesku kdyz jdu na jednodenni vylet na snezku tak si beru jedno nahradni klimatexove pradlo (vrsek) ktere si prevliknu, kdyz jsem spocenej .. Carcassone jsme si odhlasovali (to je proti trudomyslnosti) a ten Husky stan z tyhle rady neni zas tak spatnej .. to jim trochu krivdis, ja ale nejsem uplne priznivce mit jeden stan pro 3, muj komfort je zalozen na mem soukromem stanu kde spim sam ..

co se tyce kvant plynu tak staci jedna (poloplna - my ovsem budeme mit plnou pac nemuzeme vzit poloplnou do letadla) 450g kartuse s plynem - podle me by i stacila mensi .. chlapci tady nadavali na Trangii, ze je tezka (ten klasickej set se zavetrim), ta Trangie ale s tim zavetrim usetri hodne na plynu .. navic ssebou budeme mit jeste zalozni lihovej varic (na kterem typicky delame pouze caj/kafe i pres den, varic mame nahore)

bereme to tak, ze kazdej predmet co ssebou bereme (co si bere kazdej sam a nebo dohromady) musi mit nejake pouziti (snad jen krom lekarny a KPZ - a to ma dohromady 1.5kg pro vsechny vc. spreje proti komarum ) .. opravdu se snazime povyhazovat zbytecnosti a uplne vse co bereme budeme denne pouzivat (vc. Carcassone a me vrcholove placatky se skotskou) .. kdyz jsem se balil, tak jsem byl prekvapenej, jak malo veci ve skutecnosti vlastne mam(e)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Treking