Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pát kvě 6, 2022 8:11

Recept na umrleho králíka nemám, ale na kočku jo. Tu:
Oprášený recept našich babiček z dob a do dob ekonomické krize.

Seženeme toulavého nebo chcíplého středně velkého kocoura (postačí i kočka). Vykopeme na zahradě jámu, kocoura uchopíme za ocas a zahrabeme do jámy tak, aby z kocoura vyčníval nad úroveň hlíny jen ocas. Nyní již chodíme každý den zlehka tahat kocoura za ocas - po dobu 1 - 3 měsíců (záleží na teplotě).

Až jednoho dne nám ocas z kocoura (lidově řečeno) zůstane v ruce. Tím jsme se dostali do poslední fáze receptu:

Do otvoru po ocase kocoura vsuneme přiměřeně dlouhé brčko a obsah vysajeme.

Dobrou chuť přeje Vitana :-D


Mike - a počkej na to tóčo, jestli vypíšu a zvážím, s čím pojedeme na Mallorku. To tu některé chytne amok :-D
Ale jen tak z legrace jsem si zvážil batoh, co nosím každý den do práce - 6 kg. Takže když ponesu i 15, tak to nebude takový rozdíl (při mých 120 kg)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 11:12

Bruca píše:Dobrou chuť přeje Vitana :-D
Ti teda pěkně děkuju, jsem si četla OF u snídaně :-& #-o :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pát kvě 6, 2022 11:23

sobb - :lol:
Nejhorsi je, když má člověk příliš živou představivost a vidí to včetně toho zvuku, co dělá brcko na spodku sklinky, co? :D

Tak aspoň můžeš obstastnit někoho dalšího, až budete na společném obědu a bude mu fakt chutnat :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 11:32

:D docela stačila i ta základní představivost :wink:

Tak hnusná být neumím, a navíc by pak mohlo přestat chutnat i mně :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2022 13:41

Bruca píše:Tak aspoň můžeš obstastnit někoho dalšího, až budete na společném obědu a bude mu fakt chutnat.
To je spatne!!! Ty hnusaku!

Prece spravne se to dela takto:
"Tak aspoň můžeš obstastnit někoho dalšího, až budete na společném obědu a bude Ti fakt chutnat." :-D

Edit: @sobb: docela me prekvapujes, ze jsi takova citlivka :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pát kvě 6, 2022 16:15

Však pak už MU chutnat nebude a sobb to bude moct dorazit, ne? :D
Ovšem dokonalá by byla spolupráce dvou, kdy jeden to říká a druhý by dojížděl brčkem ve správnou chvíli nějakou sklinku :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 18:14

Bruca píše:Recept na umrleho králíka nemám, ale na kočku jo.

Takhle se nejak dela Surströmming, ne? ;-) Nebo zralok na Islandu, jestli si to spravne vybavuju.

Bruca píše:Mike - a počkej na to tóčo, jestli vypíšu a zvážím, s čím pojedeme na Mallorku. To tu některé chytne amok

Jdi do toho :D

Bruca píše:Ale jen tak z legrace jsem si zvážil batoh, co nosím každý den do práce - 6 kg. Takže když ponesu i 15, tak to nebude takový rozdíl (při mých 120 kg)

Muj batoh na jednodenni akce ma 7 - 8 kilo a skoro o nem nevim. 15 kilo na treku je sakra rozdil. Pravda, nemam 120, ale 85 - 90 ;-) Uz jsem to tu psal driv, vahu batohu nepocituju linearne. Az do nejake hranice je v pohode a nad ni je znat kazde deko navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pát kvě 6, 2022 18:54

Jak musím někde potvrdit, že to opravdu chci vidět, tak jsem hodně na vážkách :D

Hele, odjíždíme ve čtvrtek, takže ve středu večer bude snad i foto. Zatím to pomalu přebírám a vážím :D

Myslím, že dost záleží i na batohu, jak padne. Zítra jdeme na výlet, zkušebně do něj půjde 6 petlahvi vody. Tak uvidíme :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 21:01

To jsi na vazkach spravne ;-) Ale tys u sveho receptu varovani nemel [-X :twisted:

Na batohu zalezi, ale vahu neokecas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod milarepa » pát kvě 6, 2022 21:19

co v těch svých batozích nosíte? Půl obýváku?

na jednodenní jarně podzimní výlet má můj batoh tak do 2 kg, -
batoh 0,5,
mikina, větrovka, čepice, rukavice - 0,5
svačina - 0,5
mobil 170 g
pár náplastí a kousek toaletáku - 5 g

při nejistém počasí membránovka - 300 g

a litr vody v petce, nevím jestli se to počítá do základní váhy

když je teplo, tak beru jen větrovku, svačinu a vodu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 21:26

Vodu nepocitam. Nosim 3 litry na cely den a k tomu nejake jidlo, takze asi tak 3.5 kila a batoh ma zakladni vahu taky tak nejak. Batoh kilo, membranovka + kalhoty pul, nejake obleceni, Buff, rukavice, toaletak, lekarnicka, celovka, mobil... V horach jeste macky a cepin, to je dalsi kilo a pul. Pripadne u nas sneznice 2 kila a hulky pul.

Ja tuhle vahu moc neresim, do 10 kilo je to celkem fuk, hranice je nekde 12 - 15 a pak to zacina byt spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 22:02

mike píše:Takhle se nejak dela Surströmming, ne? ;-) Nebo zralok na Islandu, jestli si to spravne vybavuju.

Ne, že by to nebyly taky fujtajbly, ale dělá se to trochu jinak. Blíž Bručově receptu je Surströmming, což jsou vlastně kvašený sledě - naloží se to slanýho láku a v kádích nechá fermentovat. Výsledek připomíná shnilou kyselou rybu (sur je ostatně ve švédštině kyselý). Laďovi pár konzerv zbylo, tak si je ze Švédska dovezl i domů, a musel to jíst na dvoře, doma se to fakt nedalo :lol:

Islandský žralok (hákrl) je o něčem jiným - podle tradiční vikingské metody se maso zakope do země a zatíží, aby z něj vytekla jedovatá (extrémní množství močoviny) tekutina. Takže výsledek je maso přischlý ke kůži. A pak se ještě přes zimu dlouho suší na průvanu. Teď už se to průmyslově dělá jinak, ale princip je stejný.
Nejedli jsme to, jen cítili ten smrad, když si to kousek od nás dávali ti otrlejší ze skupinky turistů z nějaké tour.
Jo, a poněvadž se to asi fakt nedá jíst, tak se to zapíjí panákama Brennivín (přezdívaným Černá smrt), po pátým, šestým, už je to člověku možná i jedno :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 22:06

Lada to jedl? :shock: Netusil jsem, ze je tak otrly. Tebe se radej ptat nebudu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 22:26

Ty sledě? Jo, je, vydrží hodně a je zvídavý :wink: Kdybych tušila, že Tě to bude zajímat, tak Ti jednu konzervu necháme. Někde daleko od chalupy, kdyby náhodou vybuchla :mrgreen:
Já si už nepamatuju, jestli jsem to ochutnala, ale spíš ne, smrdělo to fakt příšerně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 22:35

Ne, diky, uplne vsechno mit nemusim :D

Myslim, ze tohle by sis pamatovala ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 22:36

Ono to zas tak hrozný není, prostě shnilá kyselá ryba :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 22:50

Rekni to tomu chlapkovi z toho videa vyse :twisted: (ne ze bych na to koukal cele, jen jsem to proklikal, ale stacilo ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 23:37

Já to neviděla, videa pouštím málokdy. Možná nějakej cíťa.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 7, 2022 18:48

milarepa
typicky mam jeste lekarnicku a knizku a kompaktik, vody vic nez 1l a 10h na dvou namazanych chlebech bych asi taky nevydrzela, plastenku vestinou taky mam.

ono taky kdyz dopravit se na vylet trva treba 2-3h a odpo to samy zpet tak mi docela vyhovuje si treba v buse ci vlaku nebo pri cekani na spoj neco precist a jeste se hodi nebyt cela promocena treba dalsi 4 hodiny nez dojedu dom
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » stř kvě 11, 2022 18:07

Tak popojedem... zítra se odlétá, zrovna balím. Už to vypadá zajímavě :-)

zatím oblečení + ručník, plavky, brýle + ortéza na koleno (včetně toho, v čem pojedu, bez bot) 3200 g
léky a serepesičky 300 g

trochu teď váhám, jestli vzít TaR neoair nebo naturhikový "zigzag" se stříbrnou folií. naturhike je sice o 50 g lehčí, ale zas je to obr proti malé neoairce. ale byla by karimatka i na pláž a kdykoliv na sednutí, což by byla výhoda. a zpátky už ji vozit nemusím, páč má nejlepší léta za sebou

EDIT: tak jsem cca na 13 kilech bez vody. Karimatku beru nakonec Neoair, protože ji dám do příručního zavazadla. Nějak se nam to odbavene rozrůstá :)
zbytek postupně doplním :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 12, 2022 5:33

bruca
moc si to uzij:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 17, 2022 11:21

Tak jsme zpet .. denicek nemam, Skotsko jsme si ale strasne uzili i navzdory tomu, ze prvni dva dny se slo krasne podle planu a 2heho dne v noci zacal Mordor ... Mordor, kterej trval az do konce, takze ponca jsme nevezli zbytecne ... Trasu jsme bohuzel museli zmenit, nemeli jsme na to pokracovat podle puvodniho planu ... ty hrebenovky byly kvuli vichru, mlze, desti a ledu nerealne .... Nemluve o bivaku ...

Zazitku strasne moc, je to na dlouhy vypraveni, tady na to neni prostor .. Jen par poznamek:

*** ponca tam nikdo nemel, vsichni meli goracovy bundy a kalhoty, vsichni ale byli zmrzli jako rampouch a promokly jak mysi .. myslim, ze ta ponca splnila svuj ucel .. stred tela a bagl uplne suchej + dalsi pridavna neprofoukava vrstva .. ja tam docela trpel tim, ze jsem tam nemel bundu, ale jen tu SS Rabku ... dalo se ale .. Zase tak moc lidi jsme tam nepotkali, po bouri tretiho a ctvrteho dne dne jsme se potkali v 57.48088141136234, -5.157248272362425 v prubehu ruzne asi 10 lidi a myslim, ze vetsina v bundach a kalhotach za desitky tisic vypadala dost zbedovane ... rozhodne mnohem vic nez nase vyprava v poncech za 1200

*** tvl, jeste ze jsem si nekoupil ten BA (Big Agnes) UL stan :D ... pucovali jsme nas stan dvojici amiku, co meli BA (myslim ze to byl Copper Spur UL 3) a meli ho od vetru rozervanej na sracku .. Smal jsem se klukum a ze zacatku jsem byl proti tomu, ze oni ssebou tahli ultratezkej overkill .. Nakonec jsme tenhle stan ale pucili amikum a ukazalo se, ze v ty bouri je to jedinej stan co stoji a kdyz jsme byli 24 hodin na vyse zminene Glenuag Lodge tak tam stal celou dobu a vystridalo se v nem vic lidi co prisli a nebylo misto .. Muj stan prezil taky dobre kdyz byl dokonale zakolikovanej a zavetrovanej a musi bejt spravne natocenej

*** nakonec jsem sel s fotakem ... batoh 20kg bez vody .. co si budem povidat, nebyla to sranda, ale dal jsem to .. Asi uplne nejlip se mi slo kdyz bylo nejhorsi peklo .. Nemyslel jsem totiz vubec na batoh, jako bych ho nemel .. Nejhorsi byly prvni dva dny kdyz bylo krasne, to me batoh hodne tizil ..

*** boty drzely, dokud nezacalo uplne peklo .. Na to Skotsko jsou fakt dobre celokozene GTX B a nebo B/C boty ... Ty lehky Altry tak maximalne na pohyb po kempu jinak zbytecna zatez .. Me nakonec nohy vubec nebolely, nebyl to zadnej problem .. Je to ale tim, ze jsme denne delali asi jen 15-20km .. Ostatne jit "po cesticce" vresovistem co ne-existuje neni zadnej med .. Clovek jde tak 1.5km za hodinu max

*** navigace od Garmina nam doslova asi zachranila zivot .. V nejhorsi bouri na hrebenu Maoile Lunndaidh bylo videt tak na 20-30m a ten hreben je dost takovej tupej, plochej kamenitej .. Bez navigace bychom byli v hajzlu .. Mobilni signal zadnej (nula - slysite dobre) 6 dni v kuse ;) .. na zadnem z mobilu .. Subskripci na ten inReach jsme nakonec zaplacenou nemeli, takze kazdymu jelo hlavou co se bude dit pokud by neco stalo ... Pri sestupu z Carn nam Fiaclan kolem nas litaly sutry jak v horach a mrak/mlha byl asi do 750m

*** muj megatezkej bagl (Baltoro 75) fakt super ... Dobre, nevyuzivam vsechny ty kapsy a ani je nepotrebuju a kdyby je nemel a mel by o 400g min tak by to bylo fajn, co se ale komfortu tyce pri tezkym baglu, naprosto fenomenalni !!

Conclusion:

megakrasny to Skotsko je ... Musim se tam vratit a zkusit tuhle trasu znovu .. Bohuzel nam to kvuli pocasi nevyslo takze jsme to museli zkratit a zjednodusit (viz prilozene GPX) .. Potkali jsme (jak jsem zminoval vyse) jednu partu docela slusnejch horalu co taky sestoupili kvuli pocasi a meli podobnou trasu .. Samozrejme by to chtelo vic natrenovat a mit lepsi vybaveni ... Myslim ale, ze Skotsko splnilo svuj ucel protoze ja se uz ted nemuzu dockat dalsiho dobrodruzstvi ..
Přílohy
1-FINAL.zip
(27.35 KiB) 47 krát
Naposledy upravil ntz dne úte kvě 17, 2022 11:34, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte kvě 17, 2022 11:28

Safra, Ty už jsi tady, uteklo to nějak rychle :wink:
Tak vítej zpátky, fajn, že jste si to užili, gratuluji k přežití a novým zkušenostem :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 17, 2022 11:32

@sobb ... pokud byl ucel premejslet jaky bude pristi dobrodruzstvi, tak ucel splnen .. nemuzu se dockat az nekam zase vyjedu .. Pojedu ale priste spis sam, at si tam vycistim hlavu a mam cas na sve tempo a zastavky na foceni
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte kvě 17, 2022 11:39

Předpokládám, že účel toho vejletu to tak úplně nebyl, ale výsledek je to skvělý. Je fajn, že Tě to neodradilo, protože by to byla škoda. Tak kam příště? :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Tomas » úte kvě 17, 2022 11:47

ntz píše:Pojedu ale priste spis sam, at si tam vycistim hlavu a mam cas na sve tempo a zastavky na foceni

K tomu jsem časem taky dospěl. Občas je to boj když je lidí víc aby si všichni ve všem tak něják vyhověli a nenasírali se navzájem.

sobb píše:Předpokládám, že účel toho vejletu to tak úplně nebyl, ale výsledek je to skvělý. Je fajn, že Tě to neodradilo, protože by to byla škoda. Tak kam příště? :wink:

To bych řekl, že je ve finále asi nejlepší možný výsledek. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 17, 2022 11:51

sobb píše:Předpokládám, že účel toho vejletu to tak úplně nebyl


ale jo, byl ... ucel vejletu byl stravit cas venku, na cistem vzduchu a v nejake divocine - a to se skvele povedlo .. kam priste nevim, asi urcite nekam bliz a nekde po cechach .. nejsme chudy, ale zase na druhou stranu zadni Rotschildove take ne takze mucit rodinnej rozpocet jen na svou zabavu neni uplne fer (Skotsko vyslo nakonec na cca 20 tisic - i s mnozstvim vypiteho piva a tahli jsme ssebou jeden a pul litru Skotske a litr slivovice)

Mam v hlave nejakou divocinu v Jesenikach a nebo Beskydech a nebo nejake hory na Slovensku

Potrebuju ale natrenovat a zhubnout .. Dnesni ranni prevazeni ukazuje 105.4 a do skotska jsem jen 110 .. takze 5 kilo je dole ;) .. za tyden

edit: @Tomas, byli jsme v pohode ... uz nejsme maly kluci .. neprobehl tam ani naznak zadneho problemu naopak si myslim, ze jsme se az ukazkove podporovali .. celou dobu byl leitmotiv Zkrocena Hora (haha) a co nby delal Bear Grylls na nasem miste
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 17, 2022 12:23

ntz
vitej zpet, uteklo to jako voda.
mordor jakoze porad bourka, mlha, vitr tocil dest ?

nwbo i treba nejaky snehovy?

pocasi teda moc nevyslo.

ps:20 tacu na jednoho? to neni malo, cekala bych treba 12
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte kvě 17, 2022 12:41

cau Mawe ... jj Mordor jako ze vichr, dest a dest s takovejma bodavejma ledovejma kroupama a co se tyce nakladu, tak letenka stala 8 (sla by koupit i levnejc, zdrazily se ale skokove s rusackou invazi na ukrajinu) a obecne v anglii je draho a my tam docela i neco pint (piva) popili ... jizdny ve vlacich a autobusech je tam drahy a nakoupili jsme i nejake darky a suvenyry .. me to vyslo podle me jeste vic nez na 20, dalo by se to ale srazit realne na cca 15 (pri cene letenky 8 a kdyz pocitam, ze dve noci musis spat nekde v civilizaci)

co se tyce vody, tak te jsme si uzili fakt dost .. ta je proste ve skotsku uplne vsude, kdyz prsi tak z kazde cesticky se stava potucek a nebo potok a vsude je raselina
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » úte kvě 17, 2022 12:56

ntz píše: takze 5 kilo je dole ;) .. za tyden
Pozor na oblíbený jojo efekt :wink:

ntz píše:co se tyce vody, tak te jsme si uzili fakt dost ..
Jsem Tě varovala :wink:

Jinak mě stejně jako Mawenzi překvapila výše nákladů, ale když Tě to extra neomezuje, tak proč si to neužít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Treking