VT - Slavkovský štít

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

VT - Slavkovský štít

Příspěvekod tomik2019 » ned srp 18, 2019 8:48

Zdravím,

Chtěl bych jsem se zeptat za jak dlouho zhruba se dá stihnout slavkovký štít od starého moskovce ,jestli to je reálne za 8-8,5hod +- ? Ptám se, protože tam nejspiš planuji vyrazit poprvé a jestě jestli je to vhodné abych na takový štit i když to je prý trasa bez řetezu co jsem jsi si zjistil vyrazil sám - neni s kým nikdo nechce - jinak jsem středne zdatný turistu timpádem mi nedělá problem ujít 15-20km pohodovém tempu
tomik2019
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 18, 2019 8:41

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod pavproch » ned srp 18, 2019 8:53

Počítej cca 3.5 až 4 hodiny ze Smokovca na vršek. Opačným směrem (dolů) to jde rychleji, za 2 hoidny jsi dole. Je to ale úmorný (dlouhý) výstup (když sfítí, tak) na slunku a v hicu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod tomik2019 » ned srp 18, 2019 9:00

chápu, stím případnym slunkem nemám zas takový problém,už jsem zvykly na lecos ,Jinak je vůbec dobré chodit na takový štít jakože sám bez parťaka? Jsem moc ve VT nebyl pořádne a celkem mě to tam laka kor ,když mám dobrou fyzičku a ne zas tak daleko ,tak se ptám zkušených lidi co tam maji nachozeno už něco
tomik2019
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 18, 2019 8:41

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod pavproch » ned srp 18, 2019 9:03

Je to natolik frekventovaná cesta, že si můžeš troufnout i sám, no problem. Jen bacha na bouřky, je to hodně otevřené, když přijde hromobití, práskájí tam blesky do země fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

VT - Slavkovský štít

Příspěvekod zonn » ned srp 18, 2019 10:18

Jo, sam klidne muzes. Ale pokud jsi nikdy nebyl v horach, tak to ze ujdes v pohode 15-20 km neni zadne meritko. A abys to dal za 6 hodin, to bys musel hodne kvaltovat, takze pocitej spis 8, ale zalezi na zkusenostech, nepsals co a kde mas nachozeno.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod tomik2019 » ned srp 18, 2019 10:30

tak samozřejmě mám nachozeno něco po horách i když těd přes léto to je hlavně cykloturistika a v zimě hlavně turistika chodim hlavně po beskydech dle stravy průměr 3-4,5km/h dle trasy,ale nedělá problem mi nachodit 15-20km po horách
tomik2019
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 18, 2019 8:41

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod jony800 » ned srp 18, 2019 14:47

Ahoj, pokud máš nachozeno v kopcích tak by jsi to měl za 6 hodin zvládnout. Ráno vyraž zavčasu vyhneš se lidem i vedru. A na pozdní oběd ve Smokovci do Central restaurantu na steak z ohně.
https://connect.garmin.com/modern/activity/3963357342
Svižným tempem s turistickými holemi, pár fotek po cestě a nahoře pauza na občerstvení.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:03

@tomik2019: jestli myslis horama Beskydy nebo jine ceske kopecky, tak 15 - 20 km neni nic, to je odpoledni prochazka. Dobra kondice je tak dvojnasobek.

Nechapu, proc chces jit zrovna na Slavkovsky stit. Ve VT je spousta lepsich tur, vlastne naprosta vetsina je lepsi. Chapal bych, kdybys byl vsude jinde, jen tam ne, ale to by ses takhle neptal. Na zacatek doporucuju treba Koprovsky stit, hezka krajina, ne tolik lidi a vrchol je to taky. Solo v pohode. Navic ani kdyz to otocis driv (u Hincovych ples), tak nebudes zklaman.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod Pierre111 » pon srp 19, 2019 9:23

Na slavkovským štítu je blbý to, že nahoru i dolu jdeš stejnou cestou, což mě moc nebaví. Tak jsem to minule dal na druhou stranu směrem na Slavkovskou kopu a potom dolů směrem na Sennou kopu a na Sliezsky Dom. Tím ale k ničemu nenabádám, raději se drž turistických cest. :D Spíš očekávám, že se ozve někdo, že porušuju návštěvní řád a ohrozil jsme Tatranskou přírodu. Spíš jenom, že pokud je cesta nahoru i dolů stejná, tak je to trochu otrava. Můžeš zkusit třeba Polský hřeben a Východní vysokou a potom přejít na druhou stranu do Tatranské Javoriny a vrátit se zpět autobusem. Nebo přejít přes sedlo Prielom na Zbojnickou chatu a dolů do Smokovce.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: VT - Slavkovský štít

Příspěvekod apuka » pon srp 19, 2019 9:47

@tomik2019: na prispevky, ze je to za 6 hod v pohode se vykasli, to neni cas pro bezne turisty (hlavne takove, co v podobnem ternu nikdy nebyli) ale pro namakance. Za dve hodky byt dole ve Smokovci - asi by se to polobehem dalo, ja bych ale potom pul roku marodil s kolenama, nerikajic uz nic o tom, jak bych byl dorizeny celkove.
Opravdu ale nikdo z nas nevi, jakou mas kondici ve VHT terenu - coz je neco dost jineho nez v Beskydech -, takze se tezko da rict, za kolik to das Ty. Zapomen na to, ze je to 15km dlouha trasa, ve vyssich a slozitejsich horach se nikdy nemeri na kilometry ale vzdy na cas.
Na tu Tvoji trasu (St. Smokovec, zel. st. - Slavkovak a zpet) se pocita cas prumerneho turistu (co je na znackach) 9 hodin. Nezapomen, je to 1500 m prevyseni, coz je cca kdybys v Beskydech slapal z Bezruce na Lysou, sesel dolu do Krasne, pokracoval na Travny a zpet dolu. Jen to je o 5,5 km delsi nez na Slavkovak, tam to zase budes mit tezsi teren.

Jinak ale za 8 hodin se to normalni chuzi jako normalni turista dat opravdu da. Bacha, musis se drzet stezky (hlavne v tech vrcholovych partiich zapomen na nejake zdanlive "zkratky" smerem na magistralu), protoze jakmile z ni sejdes, velice rychle se dostanes do prcic (kosodreviny) a za chvili volas Horskou (obcas je v sezone jejich skoro kazdodenni praci navest zabloudule turisty zpet na chodnik :-)).
Sam tam jit klidne muzes, pokud nedelas vyslovene blbosti, je to (krome Predneho Soliska) asi technicky "nejbezpecnejsi" stit ve VT. Na bourky opravdu bacha!, jakmile uvidis, ze se neco sbira, okamzite se otacej, necekej na blesky. Neni se tam kam schovat a jdes dlouho po hrebeni a pote jeste nejakou dobu ve svahu, kde jeste stale jsi tem bleskum vystaveny.
Slunko nepodcenuj, muze to tam byt fakt velky opruz, pali silneji nez v Beskydech, jsi taky o 1000+ vys.

Jinak je to opravdu unavna a az po hreben malo zazivna tura, zato vyhledy z hrebene a hlavne stitu jsou nadherne. Jedny z nejhezcich z pristupnych stitu.

@mike: Nedelej si iluze, ted uz je to skoro jedno, na ktery stit (pristupny po znacce) se vyberes, vsude je hafo lidi :twisted:.

@Pierre111: Prosim, nanabadej nekoho, kdo vypada, ze v podobnem terenu nikdy nebyl, aby sel Vychodni Vysokou a potom do Javoriny. Cesta je to hezka, ale obavam se, ze ne uplne vhodna jako prvni vylet po Tatrach a slezat do Javoriny pozde odpoledne sam neni uplne dobry pocit... Navic tu trasu bych doporucoval spise opacne.
Z toho duvodu nezkusenosti, bych uz vubec nespominal pokracvovani dal neznackovanou cestou...

Je to sice stejna cesta nahoru a dolu, ale pokud se neotacis kazdou chvili dozadu, tak mas ruzne pohledy, obema smery hezke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Treking