Nachozené km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nachozené km

Příspěvekod zonn » čtv led 25, 2007 23:31

Teď mne tak napadlo....... na bike-foru se pořád cyklisti předhánějí, kolik kdo našlapal za rok kilometrů. Schválně, kolik kiláků nachodíte za rok po svých?Nepočítejme každý krok po bytě, v práci, ale pokusme se odhadnout "turistické" kilometry. Já za sebe dávám do placu každý den rychlé chůze se psem 10 km, za rok cca 3500 km........... :((
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Nachozené km

Příspěvekod djx1 » čtv led 25, 2007 23:40

zonn píše:Teď mne tak napadlo....... na bike-foru se pořád cyklisti předhánějí, kolik kdo našlapal za rok kilometrů. Schválně, kolik kiláků nachodíte za rok po svých?Nepočítejme každý krok po bytě, v práci, ale pokusme se odhadnout "turistické" kilometry. Já za sebe dávám do placu každý den rychlé chůze se psem 10 km, za rok cca 3500 km........... :((


No protoze nemam krokomer a ani zatim GPS, tak to ani nedokazu odhadnout. Se psem chodim kazde rano a odpoledne tam a zpatky...ale kolik to je km, to nevim. Na horach jsem to taky nikdy nemeril. Ale mit GPS, tak by me to cislo taky zajimalo:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » pát led 26, 2007 7:00

Psa nemám, ale když už někde jsem, tak chodím třeba patnáct hodin denně. S plnou polní. Takže mně to naskakuje kusovitě :) .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zatora » pát led 26, 2007 10:57

no rok má něco kolem 250 pracovních dní, na bus a z busu to mam tak 1,5km 2x denně....750 km ročně cesta do prace a z prace :mrgreen:

a zbytek fakt nevim jak spočíst :((
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: Nachozené km

Příspěvekod Hafi » pát led 26, 2007 11:09

zonn píše:Teď mne tak napadlo....... na bike-foru se pořád cyklisti předhánějí, kolik kdo našlapal za rok kilometrů. Schválně, kolik kiláků nachodíte za rok po svých?Nepočítejme každý krok po bytě, v práci, ale pokusme se odhadnout "turistické" kilometry. Já za sebe dávám do placu každý den rychlé chůze se psem 10 km, za rok cca 3500 km........... :((
Si myslim, že by stálo za to vyškrtnou i ty kilometry po městě a počítat jen ty v horách nebo vůbec v přírodě, ale ne hození na autobus z práce/do práce. Jinak ve městě fakt nemám odhad a jinak hodne závisí ja často, na jak dlouho něka jedu. Ale šacoval bych to za rok tak 1000 (???) :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zatora » pát led 26, 2007 11:34

tak tak prave proto sem to tam a zpět z práce psal
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Vilík » úte led 30, 2007 22:23

No ja mam obcas ve zvyku jit treba misto salinou pesky... Dost casto nekam chodim, ale kdyz se vezmou jen vylety a akce, tak to bude tak 500-700 za rok... Dalsich 500 bych asi nachodil bezne po skole, do skoly a tak...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » úte led 30, 2007 23:00

Vilík píše:... Dalsich 500 bych asi nachodil bezne po skole, do skoly a tak...

.. za školu a tak .. :wink: :mrgreen:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » stř led 31, 2007 8:38

Tak to takovejch 300 nachodím jen po kolbence :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

kmmmmmm

Příspěvekod xcrazygirl » stř led 31, 2007 18:49

Jelikož to mám do školy 5km, takže 10 za den tak počítám že tak
1 000km za rok.Teda +-nějaká ta stovečka. Jinak na kole zvládnu tak 9000km za rok, jak se který podaří... :)
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod vencla » stř led 31, 2007 21:16

no tak jelikož nemám GPSku tak to neměřím a v domácím terénu(Beskydech) to už neměřím kolik ujdu taky ani na mapě.Jinak po městě počítat každy kilometr je zbytečné- aspoň pro mě to nejsou důležité údaje.Jinak na tom kole si to měřím a sem teda docela velká lama .... jen 3 tis :oops: ale tento rok cu udelat vic:-)
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zonn » stř led 31, 2007 22:41

Počítat km po městě a v práci, to je fakt blbost a ani jsem to neměl v úmyslu při zakládaní příspěvku. Jinak k těm km na kole........pokud budu počítat km najeté do práce, po městě a na volné vyjížďce s dětma, ženou a psem, dostanu se taky na nějakých 8000 za rok, jiná věc jsou najeté v určitém tempu a tam jsem na nějakých třech......... :((
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod pripluv » stř led 31, 2007 23:01

Na druhou stranu, můžu po městě jezdit hromadnou dopravou. Je to rychlejší, pohodlnější, je tam tepleji a sucho, můžu sedět..., místo toho zásadně chodím pěšky (ne teda v městech typu Štatl).
Sice nepočítám ani to, co ujdu venku, ale úplně se na město taky zapomenout nedá :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » stř led 31, 2007 23:04

Přípluv píše:místo toho zásadně chodím pěšky (ne teda v městech typu Štatl).

A proč ne v Brně?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod pripluv » čtv úno 1, 2007 10:02

Protože v Brně byck to z konečný jedničky na konečnou jedničky šel tejden.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » čtv úno 1, 2007 10:06

Přeháníš :) Tak nechoď jedničku, zkus pro začátek třeba desítku :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod pripluv » čtv úno 1, 2007 10:14

To bysh se sekl na Stránské a zase tejden. Samo, že do a z města (rola, čára) chodím pěšky tak do cca 4/5 zastávek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » čtv úno 1, 2007 12:06

Někde sem čet že průměrnej počet kroků průměrnýho homo sapiens za rok je něco jako milion, takže 10na6 krát závorka skoro 41 mínus 2.5 roku batolete konec závorky krát 0celá75 metru běžná délka kroku rovná se cca 28 a3/4 milionu metrů čili u mě to je asi 28 tisíc km..... :wink:

(Z matyky sem měl dycky za 1 !!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28363
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

re:

Příspěvekod mmmmichal » čtv úno 8, 2007 17:33

hmmm tak 28000 je docela kotel...znám lidi, kteří se z baráku nehnou jak je rok dlouhej a když teda musej do tý školy jít tak nasednou na nejbližší MHD takže toho moc nenachodí...spíš bych řekl, že víc nasedí u tv a pc... :mrgreen: takže nám ten průměr pěkně kazí...
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Příspěvekod Koronis » pon čer 4, 2007 18:20

sezeni u pc a tv, tak to by me nikdo nedohonil 8) turistiku sem zacala letos, takze zatim nic moc . jen tech par km na skautskych akcich, prip. vylety s rodinkou (adrspach aspon trikrat rocne) :|
Uživatelský avatar
Koronis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 5, 2007 10:53
Bydliště: Ústí nad Orlicí (taková řiť u Pardubic)

Příspěvekod Vilík » pon čer 4, 2007 22:32

pavproch píše:(Z matyky sem měl dycky za 1!!)


Ale z cestiny ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jinak sem tedka zacal chodit pesky misto toho, abych se vozil salinou...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 22:41

Vilík píše:Jinak sem tedka zacal chodit pesky misto toho, abych se vozil salinou...

takhle to vypada ze chces udelat neco pro sve telo, ale zapomel jsi pripomenout ze ti 31.5. skoncila platnost salinkarty a prochlastal jsi prachy na novou... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » úte čer 5, 2007 5:31

Jízda na černo je taky sport :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » úte čer 5, 2007 7:07

nekdy i adrenalinovy :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Chasi » úte čer 5, 2007 8:11

Hafi píše:
Vilík píše:Jinak sem tedka zacal chodit pesky misto toho, abych se vozil salinou...

takhle to vypada ze chces udelat neco pro sve telo, ale zapomel jsi pripomenout ze ti 31.5. skoncila platnost salinkarty a prochlastal jsi prachy na novou... :mrgreen:


Každý se motivujeme jinak :wink: ...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod patentik » úte čer 5, 2007 8:30

Chasi píše:
Hafi píše:
Vilík píše:Jinak sem tedka zacal chodit pesky misto toho, abych se vozil salinou...

takhle to vypada ze chces udelat neco pro sve telo, ale zapomel jsi pripomenout ze ti 31.5. skoncila platnost salinkarty a prochlastal jsi prachy na novou... :mrgreen:


Každý se motivujeme jinak :wink: ...


Bo na Valassku saliny nejezdi :mrgreen:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PeTreek » úte črc 31, 2007 12:08

Je sakra rozdiel ci sa chvalime najazdenymi (nachodenymi) kilometry po meste a inych hovadinach a tymi v prirode (resp. na kole sportovou jazdou).
Patrim mezi manikov, ktori si zapisuju vsetky absolvovane tury a taktiez si pocitam nachodene kilometre na zaklade merania podle mapy. Na Slovensku je vynikajuca vecicka Hikeplanner pre tych lenivejsich, kde su vsetky trasy spolu s prevyseniami.
Tu v CR podobna vec nie je,ale zase trasy su oznacene nie casom ale vzdialenostou. Je vsak oproti peclive nameranym vzdialenostiam dost casto vyssia (povedzme o 10-20% - tym vsak netvrdim ze su tie vzdialenosti prehnany).
Obe uvedene zdroje dat neberiem sice ako zavazne, pretoze do osobnej statistiky zaznamenavam vlastnorucne namerane hodnoty, ale napr. za minuly rok 2006 mam na konte 645km (toz zatim nejvic) a to som bol uz ako pracujuca kasta - uvedomujem si, ze mapove meranie ,ackoli vyrazne precizne, nedava uplne presne hodnoty. Ale za tie roky to mam pomerne dobre vychytane a beriem to ako konecne cislo, aj ked to bude urcite o niekolko desiatok kilometrov viac. Mam trebars i krokomer (neni to vsak Silva apod.), ale s nim nemam dobre skusenosti (pekne me sere citlivost te kulicky) , na asfaltu to funguje dobre ale pri ceste do kopca a celkovo v terenu je efektivita katastrofalna.

Tohto roku to je zatial asi 420km, ale este pribudnu treky cez Nizke Tatry,Rohace, snad i Pieniny ked sa dostanem v ramci prac.dovolene domov a samozrejme este dalsie pekne trasy v CR.

Jinak cyklotury si nastestie z mapy merat nemusim, tam su na to elegantnejsie riesenia (Sigmasport atd), za rok 2006 iba asi 1580km. :((
PeTreek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte črc 31, 2007 8:52
Bydliště: Broumovsko/Hr.Králové/*Sp.N.Ves*

Příspěvekod jedik » úte črc 31, 2007 12:21

PeTreek píše:Tu v CR podobna vec nie je,ale zase trasy su oznacene nie casom ale vzdialenostou. Je vsak oproti peclive nameranym vzdialenostiam dost casto vyssia (povedzme o 10-20% - tym vsak netvrdim ze su tie vzdialenosti prehnany).

Japato ze neni? A co Turistika.cz :((
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PeTreek » úte črc 31, 2007 12:43

A jooo, vlastne mas recht! I gdyz: udaje o dlzke tam su, ale zdroj mi neni jasny. Skusal som zadat letosni trek Orlickymi horami a Podorlickem a zistena vzdalenost bola na moje prekvapenie dost nizka, neviem ci nahodou tam nie su uvedene nejake vzdusne vzdialenosti alebo cosi podobne (na porovnanie cca 65km podle ty stranky, podla mapy 75km).....to pri porovnani s Hikeplannerom sa mi tie udaje zdaju menej spolahlive.
PeTreek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte črc 31, 2007 8:52
Bydliště: Broumovsko/Hr.Králové/*Sp.N.Ves*


Zpět na Treking