Merino boxerky - výdrž

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod prosek19 » pát črc 12, 2019 18:47

Ahojte, chtěl bych vás jen poprosit o pomoc ohledně Merino boxerek. Chcu si tento rok konečně pořídit Merino boxerky (Sensor Merino Wool) a rád bych se zeptal trekařů, kteří merino boxerky používají, jak dlouho tyto boxerky vydrží nošené v kuse? Chystám se totiž na 15denní trek a potřeboval bych vědět kolik kusů boxerek použít. Pokud máte někdo zkušenosti s jinou značkou nevadí, obecně bych rád věděl, jaká je výdrž Merino boxerek.

Moc díky a hezký večer
Petr
prosek19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 12, 2019 18:43

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod oodoow » pát črc 12, 2019 19:01

Mám ty Sensor Merino Wool, ale musíš upřesnit, co myslíš tím "vydrží nošené v kuse"?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod prosek19 » pát črc 12, 2019 19:05

Myslím, jak dlouho je mohu mít na sobě, aniž by začali smrdět a musel je vyměnit za druhé. Respektive, kdy tě donutí hygienická únosnost je vyměnit za další :-D
prosek19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 12, 2019 18:43

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2019 19:08

To dost zalezi na tve toleranci, pripadne toleranci dalsich clenu skupiny :D Nekdo da v pohode cely trek a jiny bude menit uz druhy den. Jedine vyzkouset.

Pouzivam merino trika a jsou lidi, co tvrdi, ze nesmrdi a daji se nosit treba mesic. Ja uz ho teda pri oblekani docela citim uz po tydnu. Tydnu 1 - 2 hodinovych vychazek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod prosek19 » pát črc 12, 2019 19:15

Jako kdyby ty trenýrky vydržely třeba 4 dny, tak bych byl rád no. Já merino triko nosil na Islandu i 7 dní a bylo to v pohodě, tak jsem právě chtěl vědět, jak je to s těmi boxerkami :-D
prosek19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 12, 2019 18:43

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod oodoow » pát črc 12, 2019 19:24

prosek19 píše:Myslím, jak dlouho je mohu mít na sobě, aniž by začali smrdět a musel je vyměnit za druhé. Respektive, kdy tě donutí hygienická únosnost je vyměnit za další :-D

No, to je právě hodně individuální. Záleží to na tvé odolnosti, odolnosti okolí, potom jak moc se potíš, jak moc ti smrdí pot, jestli bude horko, zima atd..

Já měl na 24 denním treku troje a pral jsem myslím dvakrát. Rozhodně je doporučuju, protože oproti umělině je to obrovský rozdíl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod prosek19 » pát črc 12, 2019 19:34

Tak to jsem rád, určitě si je pořídím. To jsem chtěl slyšet, že to za to stojí a že je tam ten rozdíl oproti umělině. Jinak na noc sis dával umělinu nebo jsi v nich normálně i spal a ráno pokračoval v treku?
prosek19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 12, 2019 18:43

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod oodoow » pát črc 12, 2019 19:38

Jsem měl vždycky jedny na noc a v dalších dvou jsem chodil přes den. Někdy byla možnost se i umýt, takže pak jsem si oblíkl "čistý" aspoň na spaní. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2019 19:42

oodoow píše:Rozhodně je doporučuju, protože oproti umělině je to obrovský rozdíl.

Je, mnohem vic nasakaji potem a studi :twisted:

prosek19 píše:Jako kdyby ty trenýrky vydržely třeba 4 dny, tak bych byl rád no.

Mne na treku vydrzi umele (normalni volne trenky) i tyden ;-) Fakt to zalezi na spouste veci, proste si jedny kup a zkus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod dudy » sob črc 13, 2019 6:56

Trencle vydržej půl roku, ale koule se zapařej po pár dnech...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod dudy » sob črc 13, 2019 7:01

Jinak k věci.
Kdysik sem koupil asi desatery RedRam, což je Everyday řada od Icebreakeru a, krom toho, že je mám přes deset let a furt držej, jsou to moje nejoblíbenější trenky.
V pohodě vydrží tři čtyři dny.
Na montáži daly i tejden...
:oops:
Ale na opravdu aktivní pohyb beru stejně umělohmotný Crafty z důvodů viz. mike...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod pavproch » sob črc 13, 2019 12:26

Já su teda prasca, ale i přesto wůůl spodní autdórové prádlo (trenky i trika) nechávám prát nejpozději po cca 5-ti dnech použití, to už sou mi eklhaft i dyž (zřejmě) ještě nesmrdí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod fps » sob črc 13, 2019 14:34

- já tedy nevidím žádný důvod k tomu proč nosit na turistice vlněné boxerky, stejně jako cokoli jiného vlněného, ba spíše naopak má vlna oproti umělotině nevýhodu třeba v tom, že když vlna nasaje pot, tak dlouho schne, vyjímkou jsou tedy horní silné vlněné ponožky
- na týden mi stačí jedny coolmaxové boxerky, na delší dobu bych to řešil ještě jedněmi, a případně bych pak jedny pral
- ale mimo turistiku používám zrovna ty Sensor Merino Wool Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod mike » sob črc 13, 2019 20:41

@pp: tady je ale rec o treku, kde tahnes vsechno na zadech. Hygienicka tolerance je trochu jinde, nez doma. Trochu hodne :twisted:

fps píše: já tedy nevidím žádný důvod k tomu proč nosit na turistice vlněné boxerky

Asi tak. Vlna je fajn na ponozky, na cestu tam a zpet a na spani. Triko na spani mam i jako druhou vrstvu, na kterou ale malokdy dojde.

Jinak bych videl docela rozdil mezi trenkama a slipama, boxerkama a jinyma uchylarnama. Trenky jsou volne a tudiz i min nasycene potem a dalsimi telesnymi vymesky. Uchylarny z funkcniho materialu si nedovedu predstavit, to musi byt strasne a smradlave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod Marec » stř říj 7, 2020 11:09

Souhlas vlna je podle mě hloupost. Určitě doporučuju nějaké bavlněné. K těm funkčním bych se nestavěl tak špatně. nejsou špatné jen bych na nich nešetřil. Mám zkušenost s funkčním prádlem co strašně smrdělo po chvilce ale stále pár korun. Kvalitní funkční prádlo tolik nesmrdí, nebál bych se toho.
Naposledy upravil mike dne stř říj 7, 2020 16:11, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
Uživatelský avatar
Marec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 17, 2014 12:47

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod apuka » stř říj 7, 2020 13:05

Marec píše:vlna je podle mě hloupost. Určitě doporučuju nějaké bavlněné
Myslim si, ze timto doporucenim mika dorazis :wink:.

Jinak zrovna u boxerek, i kvalitnich bude u umeliny se smradem problem skoro vzdy. Syn ma jedny tenci z Polartec PowerDry (jeden z nejlepsich matrsu na odvod vlhkosti) a ty zacnou smrdet malem, jak je vybere na obleceni... Neco dele mozna vydrzi nektere, co pouzivaji stribro (uprava polygene), ale nijak zavratne. Proste pod kalhotama se moc neodvetravaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Merino boxerky - výdrž

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2020 16:16

Jo, merino boxerky jsem sice nezkousel, ale bavlnene trenky jsou na potive aktivity nepouzitelne (viz jine vlakno o trenkach). Kdybych si musel vybirat, tak uz snad radej to merino. Vodu sakne asi tak stejne, blbe schne taky, ale aspon namocene netvrdne jako bavlna.

Kdybyste nosili trenky, tak ty nesmrdi ani z umeliny ;-) A ne, nemam problem s cichem, funkcni tricka smrdi priserne, ale trenky jsou v pohode (PES + trocha BA).

@Marec: technicka, necituj prosim zbytecne. Na odpoved pouzivej prednostne tlacitko odpovedet a ne citace. Kdyz uz citaci udelat potrebujes, tak ji zedituj na nezbytne minimum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Treking