Zážitek z hor – spolupráce na projektu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zážitek z hor – spolupráce na projektu

Příspěvekod KlaudieSvajkova » čtv lis 8, 2018 13:54

Zdravím všechny,

dělám výzkum procesu budování resilience (odolnosti psychické/fyzické) skrze outdoorové aktivity. Chtěla bych vás poprosit, abyste se se mnou podělili o vaše zážitky. Sama ráda vyprávím, jak jsem přešla West Highland Way a jak to byl pořádný mazec, ale posluchačů pořád nějak ubývá. Nechci po vás vyplnění žádného dotazníku, ale zajímají mě vaše konkrétní zážitky. Nebudu taky analyzovat Vás, ale právě jednotlivé zkušenosti (takže je mi taky úplně jedno, že to nebude slohově dokonalé nebo s chybama). Tento výzkum dělám v rámci bakalářky, ale hlavním důvodem je získání přehledu pro pozdější vytvoření preventivního programu, který by měl být zaměřený především na dospívající a lidi v mladé dospělosti.

Zajímají mě hory, výpravy do přírody, náročné výstupy, vyčerpávající situace, několikadenní pochody, stanování, individuální pouť nebo skupinové přechody. Prostě vše, co má co do činění s nějakou aktivitou venku, která je mimo naše běžné životy. Situace, kdy si člověk sáhne na dno, posune se dál, překoná strach. Jaké myšlenky jsou s tím spojené a jaké emoce? Co pomohlo zvládnutí, nebo naopak co chybělo, a proto to člověk vzdal. Mění takové situace vaši osobnost, přístup k životu, ke zvládání běžných problémů? S kým jste tam byli, kolik vás bylo a jaká byla vaše role? Ovlivnilo to nějak váš zážitek?

To všechno jsou otázky, které se k tomuto výzkumu pojí, ale může to být cokoli, co vás napadne, co je pro vás důležité. Prosím pište své zkušenosti ať jste muž nebo žena. Výzkum je zaměřen především na ženy, ale příběhy mužů mohou vyjasnit rozdíly, které tu panují. Diskutujte, doplňujte se. Jediné, co bych o vás ráda věděla, je váš věk, ale samozřejmě je na vás, zda ho budete chtít uvést.

Koho by toto téma zajímalo a chtěl by se více podílet na tomto výzkumu, nabízím možnost hlubšího interview. Na výběr je rozhovor tváří tvář někde u kafe (jste-li někde z okolí Brna) nebo formou soukromé elektronické konverzace (mail, skype). Rozhovor ani vaše příběhy nebudou nikde publikovány v celku, pouze úryvky se mohou objevit jako dokreslení nějakého výsledku analýzy.
Otázky nebo vaše zážitky můžete psát rovnou sem nebo na můj mail klaudiesvajkova@gmail.com

Níže ještě pár informací k tomu, na co je výzkum zaměřen.

Těším se na vaše příběhy,

Klaudie
KlaudieSvajkova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 7, 2018 10:00

Zpět na Treking

cron