Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod uminka » pát zář 8, 2017 14:01

Ahojte,

robím článok o najzaujímavejších túrach v ČR pre študentský časopis a potrebovala by som radu od skúsených českých turistov. V minulom čísle som písala o turistike na Slovensku a pridala som zoznam 7 zaujímavých vrcholoviek z rôznych pohorí po celom Slovensku, ktoré by mal prejsť každý slovenský turista. Článok mal celkom veľký úspech a teraz pokračujeme Českou republikou s rovnakou témou. U vás ale zatiaľ nemám toho dosť prejdeného, aby som vedela niečo takéto zostaviť. Snažila som sa googliť, našla som nejaké ankety o najkrajší vrch ČR a chcela som to spraviť podľa toho, len niektoré vrchy tam boli veľmi nízke :) tak neviem, či by z nich boli pekné aspoň poldňové túry. Chcela by som, aby aj tá trasa stála za to, nie len vrcholový výhľad. Vedeli by ste mi poradiť 7 pekných vrcholových trás, aby tam boli aj nejaké náročnejšie túry? Alebo by bolo lepšie nezameriavať sa u vás na vrcholy a urobiť zoznam pekných turistichých trás celkovo?

Kritériá teda sú:
aby boli na zozname zastúpené rôzne pohoria a rôznorodé trasy
aby to boli trasy, ktoré považujete za niečím výnimočné a odporučili by ste ich niekomu, kto nikdy na túre v ČR nebol
aby tam bola aj nejaká trochu "výzva" pre priemerne zdatného študenta :)
...a môžu tam byť nejaké tie české národné klasiky (ako u nás napr. Kriváň a Kráľova hoľa)

Ak by ste niekto mali náhodou nejaké tipy, budem veľmi vďačná :)
Uživatelský avatar
uminka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 8, 2017 13:03

Re: Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod uminka » pát zář 8, 2017 14:05

Tu ešte pridávam link na anketu, o ktorej som písala:
http://www.treking.cz/archiv/nejkrasnej ... id_comment[]=4791
Uživatelský avatar
uminka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 8, 2017 13:03

Re: Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod Skimpy » pát zář 8, 2017 17:30

Pro me to je klasicka hrebenovka Jeseniku. Ramzova - Šerák - Keprník - Vozka - Červenohorske sedlo - dale po červene TZ na Švycarnu - Praděd - Ovčarna - Petrovy Kameny - Jeleni Studanka - Skřítek.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod apuka » pát zář 8, 2017 19:25

Ja by som tam urcite dal Lysou Horu (tu beskydskou), ale netusim, jako trasu bych doporucil jako zajimavou, protoze ted uz na kazde jsou (za dobreho pocasi) miliony lidi v lete (to jeste prece jen mnohem vic) i zime. Ale za dobrych podminek jsou ty vyhledy ojedinele, alespon v CR. Asi nejhezci trasa 'pro mne i vzhledem k mensimu mnozstvi lidi) je Krasna - Lysa po zlute - Sance.
Kralicky Sneznik bych tam taky dal, z Dolni Moravy a dolu pres Maly Sneznik a hranicni hreben smerem na Kraliky (sejit do Dolni Moravy).
Spominane Jeseniky taky pekne, urcite bych nevynechal Vozku a Keprnik, ale cela ta trasa neni pro normalniho studenta jako celodenni vylet, vetsina by postupne odpadavala :-). Osobne bych se na Praded vybodnul ze stejneho duvodu jak jsem psal u Lyse. Ale pekna trasa by tam mohla byt z Karlovi Studanky na Ovcarnu a pokracovat hrebenovkou Petrovi Kameny - Jeleni Studanka a potom dolu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod uminka » pát zář 8, 2017 22:35

ďakujem za návrhy. Lysú Horu a Králický Snežník som zvažovala, tak dobre vedieť, že sa to tam oplatí dať :) ďakujem aj za návrhy trás. Z Jeseníkov teda skúsim niečo vybrať podľa vašich návrhov. Pozriem to na mape...
Keby niekoho napadlo niečo ďalšie, čo by ste odporučili, budem veľmi rada. Na Slovensku vaše hory mnohí až tak nepoznáme, ale určite by sa tam niekedy oplatilo zastaviť, keď je cesta :)
Uživatelský avatar
uminka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 8, 2017 13:03

Re: Rebríček 7 zaujímavých turistických trás v ČR

Příspěvekod booze » sob zář 9, 2017 6:30

Souhlas se skimpym Jeseniky, Kralicky sneznik, Bile karpaty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Treking

cron