Chodíte po značených turistických stezkách?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chodíte po značených turistických stezkách?

Příspěvekod budo » čtv zář 15, 2016 19:12

Tak se podívejte na tohle:

Obrázek

Před pěti roky jsem byl v Lucembursku společně s mladými lidmi z celé Evropy. V rámci jedné hry jsme vytvářeli tipovací otázky na naše země.

"Kolik kilometrů značených tras pro pěší je v České republice?" zeptal jsem se ostatních. Nejblíž tehdy byl nějaký Španěl, který hádal asi 2 000 kilometrů. Když jsem řekl, že těch tras je 40 000 kilometrů, nikdo mi nechtěl věřit.

Náš systém značení je možná vůbec nejlepší na světě. Značky už 130 let provázejí lidi po nejkrásnějších koutech naší země a opravdu bych chtěl, aby tahle tradice zůstala zachována.

Potíž je ale v tom, že značkaři stárnou a ubývá jich. Už k tomuhle příspěvku jsem se snažil najít fotku mladých lidí – leč marně. A proto Klub českých turistů dlouhodobě hledá nové dobrovolníky.

Podle mě by spousta mladých lidí o značkování stála, jen o tom nevědí nebo je to nenapadne hledat. Napsal jsem proto do klubu a požádal je o bližší informace. Přečíst si je můžete tady – goo.gl/J3Ar2F.

Zjistíte, že na vyškolení potřebujete asi 3 víkendy a pak 2–6 dní značení ročně. V odkazu najdete také kontakty na krajské vedoucí značkařů.

No a jestli nemáte čas značit, tak vás třeba potěší, že v něčem patříme mezi nejlepší na světě.


Zdroj: Ladislav Zibura, facebook
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Zpět na Treking