Vzdálenost na den

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 17:04

@grco: to uz se dostavame dost mimo tema. Puvodni dotaz byl na vytrvalost a tu podle mne moc nevylepsis kratkymi treninky. Kdyz potrebujes jit 8 hodin za den, tak musis i v ramci treninku tech 8 hodin obcas ujit. Idealne vic, abys mel rezervu. Mne se osvedcilo prave tohle, snazit se zvysovat prumerny cas ciste chuze. Samozrejme v rozumnem tempu. Kilometry a vyskove metry uz pak prijdou samy. Treba sneznice jsou skvely trenink na hory a tam je nekdy 20 km za den az nad hlavu a vetsi namaha, nez 40 v lete. Cas je ovsem priblizne stejny, 8 - 9 hodin pohybu.

Tim nechci rict, ze kratke treninky jsou k nicemu, vubec ne, ale jde o to, ceho chces dosahnout. Ja abych mohl jit na horach cely den, takze chodim cele dny u nas.

grco píše:Keby som chodil furt nieco ine, tak sa mi tazko zrovnavaju vykony.

Proc? Mas kilometry, vyskove metry a cas pohybu. Srovnani mozna neni tak presne, ale dlouhodobe je vyvoj videt. Plus si tam muzes pridat nejaky testovaci usek. V Ceskem Stredohori mam Lipskou horu. Pod ni obvykle dojdu po nejakych 20 - 25 km, na rozcesti si na par minut sednu, napiju se, snim kousek cokolady nebo tycinku a pak si stopnu cas na vrchol. Cas docela odpovida aktualni kondici a vyvoj je celkem videt. I regrese, kdyz nejsem v pohode.

Mawenzi píše:ale je to moznai tim, ze chlapi to maj trochu jinak.

Ne, to je tim, ze kazdy to ma trochu jinak a holt si musi najit to svoje. Grco je trochu extrem (a tesi mne, ze je nekdo jeste binarnejsi, nez ja :twisted: )
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod oodoow » čtv srp 18, 2016 19:39

mike píše:Jak to vlastne resis, kdyz potrebujes jit dal (zavod)? Kofein nebo jina droga?

První noc je obvykle v pohodě, pak dál cola, to je taková živá voda (cukr + kofein).
Normálně nepiju kafe ani colu, prostě nic s kofeinem, takže když si to dám, celkem to funguje a udrží mě to vzhůru. Loni jsem zkoušel něco delšího bez coly a začal jsem usínat někdy ráno v neděli, když start byl večer v pátek. Naštěstí mi pak dali kofeinovou tabletu a bylo to najednou úplně v pohodě. Už ale nevím, kolik mg kofeinu ta tableta měla, jsem si to chtěl pak hnedka sehnat, ale už jsem se k tomu nedostal a zapomněl na to.
Co jsem četl, tak kofein nejenom teda že pomůže od ospalosti, ale i zlepšuje výkon, dřív to bylo i na seznamu zakázaných látek.
No a když nic nepomůže, tak kratší spánek třeba na půl hodinky člověka postaví na nohy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 20:29

Jo, taky jsem Colu prestal pit pred mnoha lety, ale takhle ji obcas pouziju. Kdyz spim par hodin a pak mam nekam jit. V zime horky caj s cukrem.

Misto tabletky si kup Speed8, v tom je taky hodne kofeinu a nabuzeni je velmi rychle. Na mne to bylo az moc, takze jsem to zkusil jen jednou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 22:27

@mike: ano dostavame, ja som to aj pisal, ze ja som reagoval len na cast toho tvojho prispevku, ze je dobre si niekedy dat do tela viac jak je rozumne a potom si dopriat oddych, ale casom sa ta debata rozvinula az sme pri treningoch :)

samozrejme suhlasim, ja som nechcel tvrdit, ze clovek moze pol roka behat 1 hodinu kazdy druhy den a potom ist rovno na 12 hodinovu turu...

ja pisem, ze ten trening je o tom striedani aktivit, par dni si dat nieco kratke intenzivne (cez tyzden po praci), potom zas ist nieco dlhsie napohodu (nejaky vylet cez vikend), potom raz za cas si dat nieco dlhsie ale intenzivne (skusit nejaku trasu, ktoru normalne chodim cely den, prejst za pol dna), potom zas kratsie treningy a takto postupne clovek podla mna ziska najviac...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2016 4:50

grco hm, me by se nikdy nepodarilo jit trasu co chodim celej den za pul, to snad jedine zacit behat, ale to je zas o necem trochu jinym pak. ale ono to muze byt i zdravotnim omezenim, ja v principu vim, ze chodim desne pomalu (ale muze to delat i foceni - nebo aspon mam na co se vymlouvat) :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 8:21

Mozno by si bola prekvapena jak rychlo by si to dala, keby si si obula tenisky, vzala len vodu a nezdrzovala sa fotenim :)

Ja som dal trasu trasu, ktora normalne trva 11-12 hodin (myslim, ze to bolo nejak 35km a 2000m vyskovych), za 7 hodin a to ja vobec nie som nejak ohromne fyzicky zdatny, ako by to mohlo podla tych kecov vypadat :D oodoow by to dal urcite za 3-4 :)

Ale proste som si to chcel skusit, obul som tenisky, vzal som len lahky maly batoh s vodou, malo jedla, ziadne zbytocne oblecenie a podobne, lebo som vedel, ze to bude "rychlovka" no a proste som slapal co to dalo, a jo niektore useky som aj bezal, ku koncu som uz ale mal fakt dost, nohy ma boleli a siel som pomaly, ale to bolo az nejakych poslednych 200 vyskovych...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2016 9:30

no mozna at zije zatezovy astma, protoze i kdybych svalove mohla, tak to neudycham to vetsi tempo:D ale jit nekdy bez fotaku a s minimem veci abych byla co "nejdriv" doma nekdy zkusim, prece jen stejne me stve ze na 40kolem brna se mnou nikdo nechce tak je to moznost si vyrazit sama :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod malejjarda » pát srp 19, 2016 10:52

Kolem Brna máš přece moře možností, kam jít. Nejlíp samozřejmě s využitém vlaku/busu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod booze » pát srp 19, 2016 10:54

grco píše:Ale proste som si to chcel skusit, obul som tenisky, vzal som len lahky maly batoh s vodou, malo jedla, ziadne zbytocne oblecenie a podobne, lebo som vedel, ze to bude "rychlovka" no a proste som slapal co to dalo

=D> Presne takto jsem pred lety zjistil, ze vsude to je vlastne kousek a od te doby chodim na prochazky 20km, ktere jsou mnohem pocitove lepsi.
@malejjarda presne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2016 11:34

@malejjarda vsak jo, to nepopiram, dyt sem psala, ze to nekdy zkusim, jen to nema smysl na nejakych 5-10 km dyz mam vsude 2h dojezd, to chce aspon tech 30, pac me by pak desne stvalo ze na 7zabitych hodin pripadaj 4na cestu a 3 na vylet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pát srp 19, 2016 11:45

Hm me v podstate trasy pod 35 km, tedy min nez na cely den, nebavi. Sice obcas samozrejme zajdem "okolo baraku", ale to spis jen abych se vyvetral a kvuli psovi. Koukal jsem na par poslednich zaznamu a chodim u nas tak prumerne 4,5-5km/h, vicedenni okolo 4. To je tempo ktere me bavi, chodim sam, takze me nikdo neovlivnuje rychlosti, tohle tempo me dostatecne unavi, ale ne tak, abych o tom vedel nekolik dni potom, to me moc nelaka :) a soucasne predpkladam, ze je to dostatecne, aby tam byl nejaky vykonnostni progres, ale na druhou stranu po nem nijak uz neprahnu, pac me pak spis limituje cas a denni svetlo, jde mi spis o vytrvalost, tedy se snazim o pravidelnost.
Jen jednou jsem si dal trasu nedaleko, kde to znam, neni to moc zajimave, tak jsem se snazil tu trasu jit alepson hodne zostra ale bez behu, prumer byl tusim necelych 6 km/h ale jen lehce nad 20 km, takze i tak celkem na pohodu. ale nejak sjem nemel potrebu to jeste nekdy zopakovat :)
Zkousel jsem jednu dobu parkrat si za barakem trosku zabehat, pac jsem si sliboval posileni plic a pumpy, ale me to behani proste nebavi a myslim, ze na beh nemam telesnou konstrukci :)
Jinak na kratsi akce pobliz bydliste ted mame kola. Na kolo mi staci tak 3-4h ke spokojenosti, tedy cca 40 km lehkym terenem. U kola mi nevadi jezdit trasy opakovane, tam se cast zabavy preneasi na kolo :) nemam potrebu to hnat, proste pohodove jizdy. Na kole se o poznani zatezuji jine svaly na noze, takze muzu yvrazit na kolo i po treku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 12:54

@scinkk: Uplne suhlasim, ze kolo je zabavnejsie na rovnakych trasach ako chodza...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 12:59

@Mawenzi: Ked som bol v Brne, tak som niekedy chodil behat na Palavu. Daju sa tam spravit celkom dobre okruhy a autom si tam za 40 minut. Takze v lete sa tam da ist po praci, o 6 si tam, nik tam uz nie je a o 8 si naspat pri aute. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod karaya1 » pát srp 19, 2016 13:16

mawenzi: 2h dojezd v okolí Brna? Už si nebudu říkat, že žiju na lontu :wink:

Jinak víc k tématu: docela pomáhá i jinak nezajímavá každodenní činnost. Na kolejích jsem ignoroval výtah (což mělo praktické výhody vzhledem k jejich počtu a technickému stavu) a do pátého patra jsem chodil přes šestnácté; teď bydlím na kopci - poslední půlkilometr domů má konstantní sklon 12 % a "vyhnu" se mu jen autem. I když chápu, že to není primární požadavek při hledání bydlení :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2016 14:35

karaya 35 minut na autobusak, 15 minut pecha na vlak, cca 10-50 minut cekani na vlak, 30 - 60 minut na dojezd kamkoli.

kdyz jedu do blanska, tak je to na dve hodky a hodku trcim v brne pac se prekryva prijezd/odjezd :D

jo, kopec musi byt bozi kdyz je ledovka treba... ale je pravda, ze jak to behas kazdej den, tak je to sakra znat.

si to schvalne o vikendu zkusim bez fotaku aspon, zda se to nejak zlepsi sneci tempo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 19:04

grco píše:Ja som dal trasu trasu, ktora normalne trva 11-12 hodin (myslim, ze to bolo nejak 35km a 2000m vyskovych), za 7 hodin

7 neni pulka z 11 ani 12 :twisted: Proto rikam sledovat cisty cas, ne (jen) celkovy. Sam to delam rucne, proste pri prestavce zastavim hodinky, ale dneska uz to chytre bazmeky snad zvladnou i samy, pripadne se to da vytahnout z GPS zaznamu. Rucne nebo softwarove. Zrovna jsem to delal a u starsich zaznamu, kde jsem nemel zaznam z hodinek.

@Mawenzi: koukam, ze jsi fakt dobra ve vymysleni, proc neco nejde :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 19:11

@mike: nechapem tu tvoju reakciu, akoze co si tym chcel povedat, ale skusim reagovat :)

myslim, ze kazdemu so selskym rozumem doslo, ze pulka je obrazne myslene, nemusi to znamenat presne 0.5 nasobok na sekundy presne...

a to s tym cistym casom tiez nechapem, mne je jedno ci sa 10 hodin hybes alebo nehybes. Od bodu A do bodu B trva ta trasa 11 hodin, a ked ju prejdem za 10, tak idem rychlejsie ako priemer, ci som stal alebo nie je jedno. Ked to dalsi tyzden dam za 9, tak som siel zas rychlejsie ako predtym, a tak dalej...

to ze cisty cas pohybu budem mat 2 hodiny, ale 8 hodin som niekde stal, pretoze po kazdych 5 minutach pohybu som 20 minut oddychoval neznamena, ze som tu trasu dal za "2 hodiny".

EDIT: proste ked idem na cas, tak ma zaujima celkovy cas, pretoze prestavky nedelam a ak jo, tak to k tomu casu patri... no a ked nejdem na cas, tak ma nezaujima ani celkovy, ani moving time
Naposledy upravil grco dne pát srp 19, 2016 19:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod apuka » pát srp 19, 2016 19:19

Mawenzi píše:no mozna at zije zatezovy astma, protoze i kdybych svalove mohla, tak to neudycham to vetsi tempo
Priblbly dotaz, nemas problem s cervenyma krvinkama a zelezem v krvi - malo zeleza, maly pocet a/nebo mala velikost c. krvinek? Protoze i to se muze projevit presne jak pises. Jednoduse to neudychas, ponevadz krvinky nejsou schopne dodat dostatek kysliku organizmu. V tom pripade Ti totiz moc nepomuze ani trenink. Trocha malo pomuze zvyseni tepove frekvence a frekvence dychani, ale jenom trochu a kolemjdouci budou volat zachranku pro astmatika se zachvatem, az zacnes dychat 90-krat za minutu :-) (a to uz nerikam, ze velkou cast energie spotrebujes na dychani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 20:09

grco píše:myslim, ze kazdemu so selskym rozumem doslo, ze pulka je obrazne myslene, nemusi to znamenat presne 0.5 nasobok na sekundy presne...

Pulka je pulka a ne dve tretiny :P

grco píše:a to s tym cistym casom tiez nechapem, mne je jedno ci sa 10 hodin hybes alebo nehybes. Od bodu A do bodu B trva ta trasa 11 hodin, a ked ju prejdem za 10, tak idem rychlejsie ako priemer, ci som stal alebo nie je jedno. Ked to dalsi tyzden dam za 9, tak som siel zas rychlejsie ako predtym, a tak dalej...

Podle mne to jedno neni. Vyznam pro trenink ma jen cas pohybu. Prestavky samozrejme pomahaji, ale kdyz jsou v rozumne mire, tak je prave cas pohybu to, co se da porovnavat.

grco píše:EDIT: proste ked idem na cas, tak ma zaujima celkovy cas, pretoze prestavky nedelam a ak jo, tak to k tomu casu patri... no a ked nejdem na cas, tak ma nezaujima ani celkovy, ani moving time

Jenze ty jsi binarni extremista a vidis jen cernou a bilou :twisted: Ja merim cas pokazde a jelikoz si vedu dlouhodobe zaznamy, tak vidim vyvoj. Prave na case pohybu vzhledem (a vzdalenosti a prevyseni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:15

@mike: ked pobezim maraton, a zabehnem 10km za 30 minut, potom si dam den pauzu, potom 10km za 30 minut, zas si dam den pauzu a tak dalej, tak to neznamena, ze som zabehol maraton za 2 hodiny neco, ale znamena to, ze som ho zabehol za 5 dni...

takze merat len cas pohybu je proste podvadzanie, ale ked ti to vyhovuje, tvoja vec ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:17

@mike: a k tej pulke este, pisal som inak ze "SKUSIM zajst trasu co chodim cely den, za pol dna", nie ze sa mi to podari :P chapem ale ze trollujes, ale aj tak sa ti to nedari :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:21

@mike: ale k tym celkovym casom a casom pohybu, teraz vazne, hodinky/aplikacie to samozrejme vedia automaticky, a zalezi co chces sledovat, co je pre teba podstatna informacia...

ja ked ale chcem vediet "za aky minimalny cas som schopny tuto trasu prejst", tak je pre mna podstatny proste ten celkovy cas, od startu do ciela, rozlisovat v tomto pripade prestavky a cas cisteho pohybu je pre mna zbytocne, dolezite je za aky cas som sa z toho bodu A do bodu B dostal CELKOVO, pretoze potom podla toho napriklad dokazem planovat, ze keby som v nejakej extremnej situacii podobne narocnu trasu musel ist, tak ju dokazem dat priblizne za tolko a tolko...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 20:30

Evidentne dari :twisted:

Rec neni o zavodech, ale o treninku a jeho efektu. No a taky jsem psal v rozumne mire, ze? Tj. rekneme do 20 - 25% casu. Obvykle mi to vychazi 10 - 15%.

Ad extremni situace: pokud nejdu na doraz, jako ze kdyz delam prestavky, tak obvykle nejdu, tak prave cas pohybu mi dava informaci, jak dlouho bych to sel v extremni situaci. Protoze to pujdu bez prestavek a na doraz. Pricemz nejextremnejsi situace u nas je, ze mi hrozi ujeti posledniho vlaku :D To se obcas stava a pak beru cas pohybu z bezne trasy jako horni odhad a funguje to docela dobre.

Extremni situace muzou nastat v horach a tam casy od nas nemaji vyznam, rychlost je uplne jinde (na polovine a min) a strasne zalezi na konkretnim terenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:39

No ale tie prestavky ti to mozu skreslit, pretoze ked ides nieco napriklad 12 hodin, ale z toho 2-3 hodky sa nehybas, tak to neznamena, ze to dokazes dat z tych 9-10. Mozno ano, ale mozno nie. Proste pri prestavke si oddychnes a mozes potom ist rychlejsie zas nejaku dobu. Takze ked tie prestavky odpocitas, tak ten cas je skresleny.

Ja ked chcem smerodajne info, tak jedu bez prestavek a pocitam celkovy cas a hotovo. Ziadne blbosti ako "moving time" ma nezaujimaju :P

Proste sa nezhodneme a nema to zmysel riesit dalej :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:43

@mike: este posledna vec, proste jednoduchy priklad, ked chcem vediet, za aky cas som schopny vyjst napriklad na velky choc (5km, 1000 vyskovych), tak proste zapnem dole stopky a jedu nahoru a hore ich vypnem a mam cas, to je pre mna smerodajne info, jednoduche, ak som robil prestavky, moja smola, ak nie, dobre pre mna, mozno ten cas bude lepsi tym padom...

nebudem proste sa zastavovat kazdych 30 minut na 10 minut a potom si pocitat hore len "moving time", a rikat si "dal som to za tolko a tolko lebo prestavky sa nepocitaju", to je predsa uplna blbost

dam to celkovo napriklad za 2.5 hodiny, a za 2 mesaice, to dam za 2 hodiny a hotovo, viem ze som sa o 30 minut zlepsil...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 20:44

No samozrejme, ze to zkresli. Ale to i spousta dalsich veci. Jak ses vyspal, jak je horko nebo zima, jestli je sucho nebo po desti... Proto koukam na dlouhodoby vyvoj, tam se takove odchylky samy eliminuji.

Jeste doplnim k tem odhadum v situaci, kdy potrebuju neco stihnout. Kdyz to vychazi na 6 km/h tj. 10 minut na kilometr, tak vim, ze stiham. 7 km/h uz musim jit opravdu ostre a 8 km/h uz znamena cast cesty bezet. Pro mne a v pohorkach ;-) U nas, nalehko a celkem bez ohledu na teren, ten je skoro vsude pohodovy. Tj. nepotrebuju vedet, za kolik jsem usel kontretni trasu, staci vedet (odhadnout), kolik zbyva do cile. Za celou dobu, co chodim, jsem jen jednou musel spat v Decine a to jen proto, ze zrusili posledni vlak (stihnul bych ho ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 20:48

grco píše:ked chcem vediet, za aky cas som schopny vyjst napriklad na velky choc (5km, 1000 vyskovych), tak proste zapnem dole stopky a jedu nahoru a hore ich vypnem a mam cas, to je pre mna smerodajne info, jednoduche, ak som robil prestavky, moja smola, ak nie, dobre pre mna, mozno ten cas bude lepsi tym padom...

Ano, to je casovka ;-) To same delam na Lipske hore, jak jsem psal, to je samozrejme naplno a bez prestavek. Tady se ale bavime o vytrvalosti tj. o celodenni trase (pro oodoowa tridenni ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 20:50

ok, asi som pochopil ten rozdiel medzi nami, ty chodis vsetky trasy "na pohodu" a vsetky si merias, a potom z toho vycucas len moving time, pretoze to neznamena, ze si prestavky robil lebo si musel, ze nevladzes, ale si napriklad fotil...

ja ale fungujem inak, jak som pisal, ze ja ked idem na pohodu, tak na to kaslu, nic nemeram, nepisem si do excelu...

ale raz za cas si chcem proste "zmerat svoje sily", vtedy si vyberiem nejaku trasu, a proste jedu jak masina co to da, a v tomto pripade nepotrebujem rozlisovat moving time, zaujima ma celkovy cas, od auta k autu...

takze ty proste za rok zmeras 100 vyletov a robis si obrazne povedane prumer... ja za rok zmeram 3 vylety a priamo ich porovnam medzi sebou...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 21:00

Bingo. Tech vyletu u nas je za rok 40 - 50 a nejdu vzdycky na pohodu, ale jak se mi zrovna chce, pripadne mne nuti okolnosti :) Fotak u nas nenosim, cimz prestavky na foceni odpadaji a cas zastavuju jen pri delsich prestavkach (sednu si nekde na vrcholu a najim se), ne treba, kdyz se zastavim na krizovatce a chvilku premyslim, kudy pokracovat :)

Automatickemu moving time neverim, zvlast pokud je zalozeny na GPS. Zrovna jsem zpracovaval vic GPS zaznamu, tahal z nich rucne prave tohle info a videl, jak se to obcas rozjizdi s realitou.

(prestavky na foceni neresim ani v horach, proste vytahnu fotak a cvaknu, nejsem jako nekdo, kdo si 10 minut pripravuje jeden zaber ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » pát srp 19, 2016 21:05

Na bajku moving time funguje podla mna dobre. Ale tam je to jednoduchsie, lahsie sa tej GPSke zistuje ci sa hybes alebo stojis, lebo je predpoklad, ze ides rychlejsie. Vzdy mi to odobere len tak 1-2 minuty, ktore stojim fakt na semaforoch...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Treking