Vzdálenost na den

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 21:15

Jasne, tam je rozdil rychlosti vetsi. U chuze je to horsi, kdyz jdes v nejakem obtiznejsim useku fakt pomalu nebo naopak, kdyz sedis nekde, kde je spatny signal a GPS poloha beha dokolecka. Pri manualnim ovladani vim nejlip, kdy delam prestavku a kdy ne ;-) (zastavky rekneme do minuty neberu jako prestavku)

Ono na tom zas az tak nezalezi, dulezite je, aby cisla byla porovnatelna. Tj. merit/pocitat je stejnou metodou a pak se fluktuace casem zprumeruji. Takze klidne moving time, ale ze stejneho bazmeku nebo algoritmu. Coz je moje vyhrada proti webum pro socialy, do kterych sypes trasy a z nich lezou cisla. Nejaky frikulin zmeni algoritmus a najednou mas jina cisla s prechozimi neporovnatelna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 20, 2016 8:41

@apuka to se da nechat nekde zmerit? u obvodaka? mam to ze zapalu plic, kdy 8 mesicu nevedeli co mi je az to doslo tak daleko, ze sem nebyla schopna vylezt 12 schodu k bytu :D nejak mi to rozjelo dalsi problemy v tele, nez kdyby mi dali atb pro jistotu hned :D
jinak kdyz to nekdy pretahnu pres caru, tak suchej sipavej kasel, kdy su rada ze vubec dycham zni, jako bych mela tuberkulozu :D a mam problem "popadnout" dech pak jeste docela dlouho

a nekdy do kopca nebo tak uz to fakt je tak 90x za minutu a to uz znaci, ze uz se blizim pruseru, pac su na hranici k pretazeni a jak rikas, kolemjdouci uz cekaj, kdy me budou sbirat ze zeme :D

jinak ja si merim s telefonem ted uz vsechny vylety a autopauzy na samsungu v endomondu fungujou fakt pekne. Co me prekvapuje, kamaradovi garmin hodinky v cene telefonu vsechny trasy ukazujou o par km delsi, nez telefon, cemuz neverim, protoze vim, ze sem tak rychle nesla + vzdalenost na seznamu celkem odpovida realu ale presne je tam pak problem v exponovanejsim terenu, kdy se clovek hybe hrozne pomalu a ujde treba 300 metru za 10 minut tak to vypada jako pauza :D takze uz su poucena, ze mimo cr vypinat autopauzu.

Jinak mereni jedne konkretni trasy Xkrat za rok je zajimavy, mozna si takovou trasu taky najdu a budu ji chodit jaro/leto/podzim. asi se z toho da i vyvodit pokles kondicky pres zimu (doufam, ze letos poradne zkusim ty sneznice, pak by to nemuselo byt tak zly)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod ita » pon srp 22, 2016 18:38

mike píše: ... jako casy na rozcesnikach, co jsou na prumerneho turistu. Kazdy si musi najit nejaky koeficient pro sebe. Nekdo ma 0.5, jiny 2.0 :)



Jojo, já se teď taktak vlezu do dvojky :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 18:41

ale ty slapes za dva :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod ita » pon srp 22, 2016 18:47

Jojo :lol: A to už mám skoro prázdnej batoh - když jdeme na lehko tak nenesu nic a natěžko si nesu jen oblečko, lékárničku. Ještě před měsícem jsem si nosila i spacák s kari, teď už to prostě nejde #-o :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 19:24

:D no pockej, az noseni z briska prehodis do nositka, jeste budes vzpominat, jaky to bylo paradni chodit za dva a ne tahat veci pro dva a jeste potomka na zadech :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod malejjarda » úte srp 23, 2016 18:24

Někdo tu psal, že si dal za cíl ujít 1000km za rok (tuším, že Mike).
Co do toho počítáte? Jen delší akce a víkendovky, nebo taky celodeňáky? A co když se jdu po práci jen tak na dvě/tři hodiny "vyvětrat" do lesa.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » úte srp 23, 2016 18:28

Osobne pokud tu uvadim nejaka cisla, tak jsou to celodenni a vicedenni akce, cokoliv jineho nezaznamenavam :) Jinak loni to bylo cca 1117.11 km :) letos to bude asi smutnejsi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 23, 2016 18:54

malejjarda bych rekla ze mike nachodi tak 2-3x tolik
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » úte srp 23, 2016 21:31

Jo, to jsem byl ja. Pocitam do toho jen kdyz jdu cilene ven za ucelem chozeni tj. aspon puldenni akce u nas. Nepocitam hodinove zdravotni vychazky. Obvykle rozlisuju tak, ze mi stoji za to vzit si GPS a/nebo zapnout zaznam na hodinkach. A mam batoh, aspon lehky.

Zahranicni v horach vedu zvlast, ty splneni zavazku neovlivnuji. Pak to za cely rok sectu vsechno a da to tak 1500.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 24, 2016 6:11

sem mela za to, ze ses venku furt a ze nachodis mnohem vic "na vyletech" ?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 24, 2016 11:14

@Mawenzi: To bude "optický" klam způsobený tím, že mike chodí jeden den v týdnu a zbylých šest dní o tom mluví :twisted:

@scinkk: 1111.11 by bylo hezké číslo ;-)

@malejjarda: Pokud ti jde o to, počítat jen vzdálenosti, které mají nějaký "tréningový" význam, tak si myslím, že i ty dvě tři hodiny "větrání" tam můžeš klidně započítat. Na rozdíl od scinkka si zaznamenávám i kratší vycházky; schválně jsem se dívala a letos mám asi 60% zaznamenaných kilometrů z vycházek do 10 km a z toho je ještě většina jen večerních "větracích" cca hodinových. A i tak jsem na tom líp než před 10 lety. Pro trénovaného jedince by to asi moc význam nemělo, ale u mě to myslím nejen splnilo hlavní účel a to zpomalit chátrání tělesné schránky, ale i přispělo k přesunu z výkonnostní kategorie "velká lemra" do kategorie "lemra". Takže být tebou, počítám klidně i ty dvou nebo tříhodinové vycházky, přinejmenším pro udržení kondice význam mají.

@PaKo: :smt023 To, že sis uvědomil svůj problém a dokázal se zvednout od počítače a začít s ním něco dělat je skvělé. Stejně tak i to kolik jsi už dokázal zhubnout. Ale na nějaké honění kilometrů by možná bylo lepší, alespoň pro začátek, zapomenout. Pro tvoje tělo musela být změna, kterou jsi mu naordinoval dost velký šok. Mohlo by se stát, že v počátečním nadšení z viditelného zlepšení přehlédneš signály, které tělo bude vysílat, aby dalo najevo, že po něm chceš momentálně víc než na kolik stačí. A nebo je budeš vědomě přehlížet a překonávat silnou vůlí a za nějakou dobu začneš psát dotazy do vláken, kde se řeší zdravotní problémy. A diskutují v nich lidi, kteří se nezačali hýbat po desetiletém nicnedělání a s nadváhou. Jsi mladý, času před sebou máš spoustu, nemusíš nikam spěchat. Podstatné je, že správným směrem už ses vydal ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 24, 2016 11:21

Jo, taky zaznamenávám i kratší trasy. Prostě když se jdu někam za město, do Brd vyvětrat a strávím tam alespoň hoďku dvě, tak si to zaznamenám :wink:
Paradoxně nejvíc takhle nachodím na podzim, když už se mi nechce po práci jezdit na kole :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » stř srp 24, 2016 12:04

1111.11 by bylo hezké číslo

zapomnel jsem vcas zastavit :)

To bude "optický" klam způsobený tím, že mike chodí jeden den v týdnu a zbylých šest dní o tom mluví

:mrgreen: chtel jsem napsat neco podobneho, ale tohle je mnohem vtipnejsi formulace :)

add zaznam: delam si zaznamy jen tech celodennich, pac hlavni duvod tech zaznamu je, abych tak nejak vedel, kde jsem byl a kudy jsem sel. Celkovy pocet km a dalsi udaje je pak takova zajimavost, pripadne motivace :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2016 20:59

:lol: :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Touareg » pon zář 19, 2016 20:11

Zdéňa píše:Jo, taky zaznamenávám i kratší trasy. Prostě když se jdu někam za město, do Brd vyvětrat a strávím tam alespoň hoďku dvě, tak si to zaznamenám :wink:
Paradoxně nejvíc takhle nachodím na podzim, když už se mi nechce po práci jezdit na kole :wink:


Přesně tak, já dával za leden až duben přes 200km měsíčně a v červenci a srpnu to spadlo na nějakých 60. A to skoro nejezdim na kole. Vlastně nevim co jsem dělal. :lol: Počítám jakoukoliv rychloprocházku cca od hodiny víc a běhy od 10km. Původní cíl byl 1000 km za rok, což vzalo za svý ve chvíli, kdy jsem v červenci dosáhl jedenácti set. V létě jsem zabrzdil, tak snad 1600.

Jinak se přidávám k ostatním PaKo, parádní jak jdeš do sebe. Napadlo mě několik kamarádů, kteří by potřebovali podobný prozření, ale v jejich případě se toho neobávám. Hodně štěstí.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod malejjarda » čtv říj 6, 2016 19:08

Nechce se mi zakládat nové vlákno, tak zkusím zneužít PaKovo. Snad se nebude zlobit. :D

Jak to řešíte, když jsou na podzim a v zimě krátké dny?
Zabivakujete se setměním, třeba už v 5. Nebo jdete dál s čelovkou potmě?
To se sice dá, ale z cesty pak moc nemám.... Ideální by bylo zapadnout někam do hospody... :drinkers:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2016 19:28

U nas celovkou, bezne nekolik hodin. Na horach obvykle zabivakuju kdyz se setmi, ale uz jsem sel i do pulnoci, protoze nebylo vhodne misto a nohy jeste sly. Ale ja jsem nocni tvor, chodim uz nekolik mesicu denne na nocni hodinovou prochazku a vyhovuje mi to ;-) Klid, nikde nikdo, jen kocky a ty mam rad. Jednou za cas otravni policajti, ktere vzbudim, kdyz se nekde zasivaji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » čtv říj 6, 2016 19:28

Jo tohle me celkem stve a zatim me to trochu odrazuje od zimnich vicedennich akci :) Treba na rijen uz proste planuji trochu kratsi trasy :) obcas to vyjde i tak, ze v naky oblasti se mi nedari vymyslet rozumne dlouhou trasu na dva dny, tak ji jako kratsi necham na toto obdobi :)
Jit za tmy pro me nema smysl :) A kdyz muzu rozbit bivak jeste za zbytku svetla, tak jsem radsi, nebo aspon vyber mista.
Trochu jinak to asi bude treba v alpach, pokud clovek planuje prespavani na konkretnim bivaku nebo tam kde s ehure hleda misto.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2016 19:30

Vloni to docela vychazelo, ne? Mam pocit, ze jsme pokazde stihli dojit akorat do tmy. Nebo si to pamatuju spatne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » čtv říj 6, 2016 19:38

Jo to vychazalo skvele, taky myslim ze ke vsem jsme dosli jeste za svetla, ten prvni den to bylo asi tesne, pro vodu uz jsme mozna sli za tmy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2016 19:43

Vsak jsem taky nikdy tak dukladne denni trasy neplanoval 8) Jo, ta prvni ale byla nasledek bloudeni a jina, nez byla planovana. Tam uz jsem napul pocital s tim, ze budeme muset zabivakovat venku :D Mimochodem dobry priklad, jak muze byt GPS a trasy v ni ulozene k nicemu. Napsal bych to fps, ale ten se zrovna nekde ztratil nebo zmrznul v Alpach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Chmeld4 » pát říj 7, 2016 6:11

S čelovkou. Člověk občas zabloudí, když mine odbočku nebo tak a je to potom všechno zajímavější :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 7, 2016 6:38

celkem nerada chodím za tmy, ne že bych to občas nepraktikovala, ale když už, tak spíš bivak už klidně v 5h - po čr se pak snažím vybírat místa s boudama a ohništěm, pak se líp kecá, večeří. Ale moc na vícedenní akce nejezdím, protože ta dlouhá noc je právě taková naprd a dělám si kratší výlety... i kvůli kolenu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod PaKo » pát říj 7, 2016 7:11

No, dny by sice mohly být delší, ale že by chození potmě bylo nějak omezující. Samozřejmě záleží kde člověk jde. Jít nějakou náročnou cestu po kozí stezce s čelovkou, to nevím no. Navíc je dobré, že člověk si nemusí dělat moc hlavu s hledáním místa na spaní, zapadne potmě do lesa a potmě zase leze ven. "Riziko", že na někoho narazí, je téměř eliminováno.

A navíc si takto na podzim lze vychutnat východ slunce a ranní scenérie na pěkných místech už během šlapání, v létě by musel člověk balit bivak už ve dvě v noci :D
PaKo
 

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 7, 2016 7:25

nemyslím to tak, že je to omezující, ale pro mě tam chybí ten rozměr užít si pohledu do korun stromů, protože ve tmě už člověk jen čumí pod nohy a jde aby šel. Občas je to fajn změna, ale mě to nebaví natolik, abych to praktikovala víc než občas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod booze » pát říj 7, 2016 9:27

mike píše:chodim uz nekolik mesicu denne na nocni hodinovou prochazku a vyhovuje mi to ;-) Klid, nikde nikdo, jen kocky a ty mam rad. Jednou za cas otravni policajti, ktere vzbudim, kdyz se nekde zasivaji :twisted:

V prosinci to bude rok, co takto chodim a je to paradni. Hlavne v lete to byl "zazitek", kdy nebudis policajti, ale podivne zaparkovane auta se zamlzenym sklem.

Chozeni za tmy je hodne o pocasi, kdyz prsi tak me to moc nebavi a radeji zalezu do spacaku. Nekolikrat jsem hledal misto na spani pozde v noci a vzdy to misto nebylo nic moc.

Mawenzi píše:protože ve tmě už člověk jen čumí pod nohy a jde aby šel.

Zalezi na druhu cesty. Vecer zas vidis neco jineho, nez ve dne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 7, 2016 11:01

jasny, to nepopiram. proto rikam obcas jo pro spestreni ale nevyhovuje mi to globalne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pát říj 7, 2016 11:06

Tak tak, u me taky nejde o to, ze bych mel s chozenim za tmy problem ci se treba i bal :) Proste to pro me nema smysl, clovek nic nevidi a nic nevyfoti a to jsou pro me hlavni dva duvody ze tri, proc chodim :)

v létě by musel člověk balit bivak už ve dvě v noci

no to zas snad ne ne? Tedy zalezi kde clovek bivakuje a kde chce videt/fotit vychod, ale bezne v lete kvuli tomu stavam rekneme ve ctyri. Na rozdil od vstavani doma s tim venku nemam moc problem. Bez tak je pro me venku tezke poradne usnout. Osobne radsi chodim do 20-21h a klidne vstanu ve ctyri nez ted do 18h a vstavacka okolo 6 :)

S celovkou naopak spis chodim v ramci jednodennich, pac proste to naplanuju tak, ze ze treba posledni pulhodku na vlak uz dochazim za tmy. Ale v tom pripade radeji jedu domu treba v sest misto treba v osm s tim ze bych dve hodiny sel uz jen za tmy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod booze » pát říj 7, 2016 11:15

V horach nemam problem jit spat v 19.00 a vstavat v 8.30 s jednim probuzenim na zachod. :D
Ja se venku vyspim lip nez uvnitr, ale musim mit spunty v usich.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking