Vzdálenost na den

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2016 20:25

No, ja to mam v sobe minimalne 20 let, ted to jen zas jednou preslo z chronickeho stavu do akutniho. A vybralo si spatny cas, uz pulka sezony v pr... ](*,) Na druhou stranu, pred tema 20 lety jsem kvuli tomu jezdil na hory s antibiotikama a daval jsem to. Holt to souvisi i s vekem.

Hele, kazdy clovek je jiny, ma jine startovni podminky, pausalizovat se neda. Jen jsem chtel naznacit, ze to nemusi byt tak jednoduche, jak si mysli ti, co nikdy nemeli opravdu spatnou kondici nebo delsi zdravotni problemy (a nadvaha je zdravotni problem). A ze to fakt neni jen v hlave, ale i v tele ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » úte srp 16, 2016 22:37

@PaKo: jak uz tu bylo psano, chce to trenink, ostatne jako u kazdeho sportu, pokud chces posouvat hranici vykonu.
Mas do startu nevyhodu vyssi vahy, takze to pujde pomaleji (a asi bys to mel i tak pojmout), ale pokud te to bavi, je to jen otazka casu, ale porad je dobre brat v potaz, ze kazdy je jiny a neni dobre si davat naroky dle ostatnich. Dat 30 km s takovym prevysenim na tezko je, jak bylo psano, hodne slusny vykon, ale ze druhy den si dal 15 km a pak, jak pises, si byl jako zmlaceny, coz celkem svedci o tom, ze si uz ten prvni den prepalil.
Chapu snahu dat vetsi porci km, nejde o cisla, ale cim vic km, tim vic uvidis a snizis casovou narocnost treku :) ale osobne si krom toho rad dam i trochu do tela, takze planuji trasy na urovni sve aktualni vykonnosti.
Chodim ted po ceskych horach vikendovky okolo 70 km (pokud jsou dlouhe dny) aniz bych nasledujici dny vyrazneji unaven, ale mam za posledni roky nachozeno tisice km (s prevahou jednodennich) a pamatuji si, jak jsem byl na zacatku slusne ztrhanej po 30 km s lehkym batohem, pac jsem celkem taky zacinal od nuly / od stolu.
Pokud chodis denne nekolik km tak je to vyborne, hlavne asi na to hubnuti. Pro vylepsovani vykonosti je ale podle me lepsi alespon jednou tydne dat za den nejakych 30+ km, proste neco co te i unavi, aby to nakoplo rust svalu.
A ze zacatku jsou asi lepsi ty jednodenni akce, pac preci jen usetris kila aspon na tom batohu. A vicedenni proste brat vic na pohodu a postupne pridavat.
Za sebe krom "povinnych" prestavek na jidlo a foceni ( a foceni ne vzdy jsou odpocinkove :) ) delam prestavky minimalne, hlavne pac me to nebavi :) Samozrejme dost zalezi na narocnosti terenu.

Po narocnejsi akci bych nepodcenil ten prijem bilkovin, jak uz tu bylo naznaceno, pomuze regeneraci a nastartuje rust svalu. Muzes je samozrejme prijmout beznym jidlem, ale jelikoz chces i hubnout, nevyhybal bych se i cistym proteinovym izolatum jako cast zdroje.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 0:35

scinkk píše:pamatuji si, jak jsem byl na zacatku slusne ztrhanej po 30 km s lehkym batohem, pac jsem celkem taky zacinal od nuly / od stolu.

Prijde mi, ze se to tu zacina delit na ITaky, kteri zacinali od nuly, a neITaky, kteri nechapou, co to obnasi :twisted:

Pricemz ITaci se deli na ty, co zacinali od nuly a na ty, co jeste nezacali (a mozna uz ani nezacnou) ;-) Na druhou stranu, ITaci u nas jsou na tom jeste celkem dobre, to v US korporacich jsou az na vyjimky podstatne vyzranejsi. Aby ne, kdyz tam vsude maji automaty na Colu a preslazene tycinky :vom:

scinkk píše:Pro vylepsovani vykonosti je ale podle me lepsi alespon jednou tydne dat za den nejakych 30+ km, proste neco co te i unavi, aby to nakoplo rust svalu.
A ze zacatku jsou asi lepsi ty jednodenni akce, pac preci jen usetris kila aspon na tom batohu.

Taky si myslim. Na mne to tak fungovalo. Mozna nejde ani tak o kilometry, jako o dobu pohybu. Aspon 6 hodin ciste chuze a az se dostane aspon obcas na 8, bude to dobre. Dulezita je doba pohybu, clovek muze mit pocit, ze prestavky skoro nedela, ale ono se to nascita a klidne jsou z toho dve hodiny (ze zaznamu obcas lezou zajimave veci ;-)).

scinkk píše:ale ze druhy den si dal 15 km a pak, jak pises, si byl jako zmlaceny, coz celkem svedci o tom, ze si uz ten prvni den prepalil.

To je pravda, ale chyba byla podle mne spis v tom druhem dni. Dat si jeden den na doraz neni spatne, ale pak to chce dalsi odpocivat. Aspon v zacatcich. Nebo si dat jen kratsi prochazku na lehko, kdyz to pujde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2016 5:53

to jasne ukazuje, ze kazdej to ma trochu jinak. Navic kazdej clovek ma trochu jinak michanici biologickou ve svym tele, takze nekdo bude spis vytrvalec a jinej zas spis rychlik a i kdyz se tomu bude dat pomoct, tak clovek muze mit ac nerad nekde tu hranici, jako treba ja na cca 35km/den po cr. Tech 45 taky ujdu kdyz musim, ale snazim se, abych nemusela.

nicmene jak sme byly tyden na sk/pl hranici, meli sme na den naplanovano cca 20-22km v prumeru a kamoska, ktera je zyvkla na jednodennacich davat 45km nebo zatah na 90km za 2dny natezko tak rikala, ze co budem celej den delat, ze to mame v poledne ujity a ze se budem nudit a treti den chodila, ze uz toho ma plny brejle a ze je to jako dost makacka a ja uplne v pohode, pritom v principu by mela byt v pohode ona, protoze ma mnohonasobne vic nachozeno a je zvykla na vetsi naloz na jeden den. Ja bych jeste dalsi tyden chodila a ona byla rada, ze jedem domu, ze je hotovson... takze ono stejne nakonec pausalne nejde vubec porovnavat, a clovek musi chodit podle sebe.

A hlavne fakt nedat na to, co si o tom mysli jiny lidi. Navic ja osobne ani nesouhlasim s tim, ze je to o vuli. Me kdyz boli noha a nemuzu chodit, tak proste nemuzu chodit a je to pro me duvod k tomu nejkratsi cestou k vlaku. Jiny lidi radsi zatnou a udanou vzdalenost si dojdou i kdyby trakare padali, protoze jim cest nedovoli to vzdat a sou ochotny pak mesic mit problemy dojit do prace za to, ze prece nejsou macky a nepolevili. tohle je taky proste dost individualni vec, kterou ma kazdej jinak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » stř srp 17, 2016 10:37

@mike: Suhlasim s mikeom v tom co pise, ze je dobre ist niekedy nadoraz. Vdaka tomu to telo clovek posunie dalej, ale presne jak pise mike, po takomto vykone je dolezite odpocivat.

Je dobre to striedat, ist v pohode par dni po sebe, aby si telo zvyklo na pohyb (pravidelny). A raz za cas ist "nadoraz" a potom si dat par dni oddych. Takto funguje viacmenej kazdy trening.

Ja ked idem napriklad nadoraz na bajku, ze som viac jak 70% casu v 4-5 HR zone (164-188 HR), tak mi moje "mudre" hodinky zahlasia recovery time dokonca az 72 hodin!!!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod oodoow » stř srp 17, 2016 12:38

@grco: to dělaj ty suunto hodinky, ne? tyhle šílený regenerační časy
Já teda nechodím nadoraz asi nikdy, jen se snažím nejít úplně na pohodu, protože to ti potom nic nedá.
Mám vyzkoušeno, že když tělo uvedeš aspoň trochu do nějakého diskomfortu, že se musí zmáčknout, tak příště mu to jde líp.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2016 13:15

oodoow: nic neda? tak jedna vec je pokud si chces uzit pobyt v prirode a druha, pokud chces posunovat hranice... a podle me kazdej ma nekde zlom, kdy prestane posunovat hranice a bude si to chtit uzivat, jinak pak rovnou muzes rychlochodit/behat kolem panelaku 100x abys tech 30km nahnal, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » stř srp 17, 2016 13:44

@oodoow: garmin fenix 3, inak ono to neznamena ze 72 hodin nemas nic delat a len lezat na gauci pred telkou, skor to chapem tak, ze za 72 hodin budes "fully recovered" a mozes zase podat "vrcholovy" vykon, dovtedy to telo bude trochu unavene, takze tvoje vysledky mozu byt horsie...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod oodoow » stř srp 17, 2016 14:49

Mawenzi píše:oodoow: ntak jedna vec je pokud si chces uzit pobyt v prirode a druha, pokud chces posunovat hranice...

tak celý tohle vlákno vzniklo proto, že chtěl PaKo posunout hranice, ne? já si to užiju asi ještě víc, když se neflákám, umocňuje to prostě zážitek

@grco: Jo, pak by to dávalo smysl a bylo by to i užitečné, kdyby ta čísla fakt odpovídala realitě, čemuž zase tak moc nevěřím, protože je tam spousta dalších proměnných. Aspoň teda u běhu, na kole by to mohlo fungovat.
Třeba ti profesionální maratonci dávaj tak tři maratony do roka, by mě zajímalo, jestli by jim tam Fenix napsal 120*24 hodin regenerace.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » stř srp 17, 2016 15:24

@oodoow: Tak to neviem, ale samozrejme viem, ze ked idem na kolo jeden den tak som OK, ale ked idem znova hned na druhy den, tak od prveho slapnutia citim, ze moje nohy nie su v 100% stave :D Po 3 dnoch je to zas OK :)

A samozrejme profesionalny sportovci, to je nieco ine, cyklisti si planuju formu na konkretne 3 tyzdne v roku... :) To je asi uz vyssia mamematika, a aj ked maju X trenerov a doktorov, aj tak im to niekedy nevyjde ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod wawrik » stř srp 17, 2016 15:28

oodoow píše:... já si to užiju asi ještě víc, když se neflákám, umocňuje to prostě zážitek
Súhlas, tiež to mám takto.

Len sa mi potom občas stane, že dvojtýždňový trek prejdem za 9 dní a neviem, čo so zvyšným časom do odletu :-D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » stř srp 17, 2016 15:33

@wawrik: musis este trochu potrenovat a prejst ho za 7 dni a potom ho mozes prejst za tie 2 tyzdne 2 krat ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2016 16:52

oodoow tak nejak rozumne posunout hranice a stihat uzivat, to jo. ja myslela uz jen se hnat za vykonem a sotva dosvacim tak uz vybiham a misto rozhledu do krajiny rychle valim dal, aby teda tam byl jen a jen vykon a uz nic
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » stř srp 17, 2016 16:54

@Mawenzi: Tak napriklad ja rozlisujem, ci idem "uzivat", alebo "trenovat". Ked idem fakt na nejaky vylets ludmi, tak nejdem za vykonmi. Ale su dni, ked proste idem "trenovat", to su ale jednodnove vylety na miesta, kde som bol uz X krat, takze som vsetko videl, idem sam a ide mi len o trening...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2016 17:12

to je zajimavej napad, ja se snazim trasy obmenovat aspon trochu, chodit v protismeru a tak a ty znamy/blizko si nechavam na zimu, ale tohle je zajimava alternativa jak si obcas vyrazit zatrtat, mozna to zkusim nekdy :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 17:45

oodoow píše:Já teda nechodím nadoraz asi nikdy, jen se snažím nejít úplně na pohodu, protože to ti potom nic nedá.

Neni to spis tim, ze ani 24 hodin chuze nestaci, abys sel na doraz? ;-) Kolik by to bylo, 250 km non-stop?

oodoow píše:Mám vyzkoušeno, že když tělo uvedeš aspoň trochu do nějakého diskomfortu, že se musí zmáčknout, tak příště mu to jde líp.

Taky tak, ale tezko se mi hleda hranice. V mirmem az strednim diskomfortu muzu jit treba tyden, ale staci jeden den vic prehnat a pak uz to stoji za houby. Zvlast na zacatku delsi akce si musim davat vylozene pozor, abych to neprepalil, pozdeji uz se to reguluje samo.

oodoow píše:Třeba ti profesionální maratonci dávaj tak tři maratony do roka, by mě zajímalo, jestli by jim tam Fenix napsal 120*24 hodin regenerace.

Tohle prece neni pro profiky. Spis pro opacny extrem, gaucaky, co se rozhodli, ze se zacnou trochu hybat. A taky je to spis napoveda, nic presneho. Mozna se to da brat jako casy na rozcesnikach, co jsou na prumerneho turistu. Kazdy si musi najit nejaky koeficient pro sebe. Nekdo ma 0.5, jiny 2.0 :)

Mawenzi píše:tohle je zajimava alternativa jak si obcas vyrazit zatrtat,

Zatrco? :shock:

Neni prece jen cerna a bila, da se spojit prijemne s uzitecnym. Taky chodim nektere trasy opakovane, v Ceskem Stredohori uz znam kazdy kamen, jelikoz tam je idealni doprava na jednodenni akce. Nevadi mi to, krajinu vnimam porad, pokazde je tam trochu jinak a da se tam vymyslet spousta variant. Jdu podle toho, jak se mi chce. Cast trasy na pohodu, pak si dam casovku na Lipskou horu, na vrcholu se natahnu na skaly a treba pul hodiny relaxuju. Ke konci pak treba specham na vlak a posledni dve hodiny musim na ostro. Nebo cele naopak.

Jelikoz zrovna dokoncuju zpracovani tras za posledni roky, kouknul jsem se, kolikrat jsem tam byl. Za 11 let 98x a nachodil pres 3400 km :) Na obou stranach Labe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2016 18:12

trtat = jit rychle. zatrtat na vylet = jit na vylet s cilem jit rychle? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2016 18:26

Kdyz ja tatarsky neumim :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » stř srp 17, 2016 18:37

Taky bych nerekl ze je nutny prijemny pobyt/pohyb v prirode a nejaky sportovni vykon (a jeho posun) nejak rozlisovat :) Chodim obecne rychlejsim tempem, ale uricte to neni tempo, ktere by me pripravilo o krasu prirody :) Takze to urcite neni presun z bodu A do bodu B nejrychleji jak zvladnu. Zastavky na vic jak par minut, kdyz nepocitam to jidlo a foceni, me proste nebavi. Beru to tak, ze cim vic ujdu, tim vic uvidim a vlastne me to i tim vic bavi. Treninkove a vyletove akce nerozlisuji, pokud to jde, jezdim tam kde jsem jeste nebyl.
Opakovane trasy jezdim hlavne ve fotogenicky mene atraktivni obdobi jako zacatek jara a a zacatek zimy, pripadne kdyz se mi treba nechce nikam jet vlakem. Ale casto jdu treba modifikovanou trasu, kde je novy alepson nejaky usek a nebo teda aspon obracene :) Tyka se to jen jednodennich tras, na vicedenni vzdy jen tam co jsem nebyl :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod oodoow » čtv srp 18, 2016 11:07

mike píše:Neni to spis tim, ze ani 24 hodin chuze nestaci, abys sel na doraz?

Nadoraz jsem myslel spíš rychlostně, jinak jasně, že když se jde dostatečně pomalu a sem tam se najíš, tak můžeš jít, dokud neusneš. Tam je ten doraz daný spánkovým deficitem. :)

@scink: jo, mám to podobně
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 11:34

Chodit stejnou trasu ma vyhodu v tom, ze clovek vidi, ci sa zlepsuje, alebo regresuje.

Ja to teda rozlisujem, ked idem "na vylet", tak jedu klidne, s dalsimi lidmi, neponahlam sa, pohodicka. Dam si pauzu, pivicko a podobne. A vacsinou mam na to vyhradeny cely den...

Ked idem "trenovat", tak zapnem tracker a idem stejnou trasu furt dookola, bez prestavok a snazim sa ju dat rychlejsie jak naposledy. :) Navyse jedu sam a nevykecavam sa :)

Keby som chodil furt nieco ine, tak sa mi tazko zrovnavaju vykony.

Pre mna je proste rozdiel, ci idem si nejaky vylet "uzit", alebo ci chcem zistit, kde je hranica mojich moznosti... Vtedy sa nebudem kochat prirodou a fotit a podobne, proste jedu co nohy zvladaju :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2016 12:08

takze v podstate kdyz se chodi na "trenovaci" vylet, clovek ma chtenou fyzicku driv, nez kdyz jen chodi na "kochaci" a postupne pomalu pridava km? da se to tak zevseobecnit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 12:15

To ja zas nevim na 100%, ci sa to da zovseobecnit, ale podla mna je to efektivnejsie.

Vezmi si sportovcov, nechodia len tak behat v pohodicke a pridavat postupne km. Maju treningovy plan, presne stanovene dni kedy idu na 100%, dni kedy idu len na 50%, presne stanovene kolko km musia zvladnut za aku dobu a tak dalej. Trening je o repetivite.

Je okolo toho ale cela veda, nie je to jednoduche ziskat kondiciu co najefektivnejsim sposobom, takze tazko zovseobecnovat uplne, je tam vela faktorov, ktore hraju rolu.

Ale rozhodne si myslim, ze keby si vzala 2 ludi s rovnakou kondickou. A clovek A bude normalne chodit na pohodove vylety, s fotenim a vsetkym. Zacne na 10km a 1000 vyskovych a postupne bude pridavat. A clovek B bude pol roka furt behat do nejakeho jedneho 1000m vysokeho kopca s roznou intenzitou. :) Tak za toho pol roka bude ten clovek B podla mna na tom lip.
Naposledy upravil grco dne čtv srp 18, 2016 12:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2016 12:21

ale zas u sportovcu je asi nutny vetsi zlepseni v kratsim case, ne?

no a taky je otazka "kam" se chce PaKo dostat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 12:26

@Mawenzi: Ja som reagoval na to, ze je dobre dat niekedy telu zabrat nadoraz a potom oddychovat. Od toho sa to dostalo k tomu, ze ja osobne, ked chcem dat telu "zabrat", tak idem "treningovu trasu", a ze je to podla mna efektivnejsie pre zlepsenie kondicie.

Nevravim ale, ze ma konkretne PaKo zacat behat do kopca... Nie kazdy nieco take robit chce...

A jak pises "vetsi zlepseni v kratsim case", to je prave ta "efektivita" o ktorej ja hovorim. Ja ked nieco delam, ked mam nejaky plan, tak ho chcem dosiahnut co najefektivnejsie, nie stracat cas zbytocne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 12:34

@Mawenzi: Ja osobne to beriem takto. Aby som si nejaky "vylet" uzil, tak musim byt v dobrej kondicii. Lenze na "vylet" mi staci ist raz za pol roka, nieco si vyberiem, naplanujem a dam si do kalendara. Pod "vyletom" teraz myslim napriklad nejaky prechod na tazko v Alpach s kamosmi.

No a medzitym kludne budem chodit behat do 1 kopca za barakom kazdy vikend, aby som potom na tom "vylete" vladal. Nepotrebujem chodit na "mensie vylety" kazdy vikend po CR, to ma uprimne nebavi... Kludne budem pol roka slapat na schody v posilke a potom pojdem na ten prechod do Alp, kde to zurocim a tam uz si pojdem pohodove tempo...

Potom sa vratim, vyberiem nejaky dalsi trek na dalsiu sezonu a zas budem behat do toho 1 kopca :)

Proste ja to mam vacsinou: plan - priprava - vylet - oddych - plan - priprava - vylet - oddych... :) Samozrejme kazdym tymto opakovanym intervalom sa ta kondicia zlepsuje a mozem planovat tazsie vylety...

Ale nevravim, ze nikdy nejdem na nejaky mensi vylet pomedzi to, ked sa nieco naskytne, ale nepotrebujem to az tak moc jak iny ludia ocividne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2016 13:41

ocividne:D tak taky to de, me by z toho slehlo. ja se chodim kochat, projit, uzit lesa. chodim se kochat casto na ruzna mista a kdyz uz musim 2-3h jednu cestu jet, tak se snazim teda mit maximalni moznou kochaci vzdalenost, takovy ty nekochaci abych se prosla blizko u brna do 2h co me uz ani neba si nechavam treba na zimu na kratky dny.

ale urcite nakonec cil je mozno dosahnout vic zpusobama. ale je to moznai tim, ze chlapi to maj trochu jinak.

pro me je cesta i cil, kdyz to reknu blbe, to uz radsi vikend proparim nez dokola "behat stejny schody pro zvyseni fyzicky" by me ubilo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod slash1111 » čtv srp 18, 2016 13:52

mam to ako Grco,
pri baraku (do 15min autom) mam 2 treningove trasy (napr. 5km, 770m vyskovych stale hore, 0:50hod) a na tych si trenujem kondicku, tam mozem ist 1-2x za tyzden a potom viem, ze ked pojdem na vikend do Tatier-Fatier tak si to uzijem bez toho aby som tam po pol-dni skapal...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod grco » čtv srp 18, 2016 14:04

@slash: presne tak, najlepsie je ked to mas hned pri baraku...

ja to mam teraz tak s bajkom, mam svoj 25km okruh s kat. 3 kopcom rovno od dveri od baraku a trva mi to 1:15 momentalne (zacinal som na 1:35), takze to kludne dam aj v pracovny den po praci...

cez vikend, ked je hezky, tak idem aj nieco dlhsie, ale ako trening mi ten 25km okruh uplne staci
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2016 16:48

oodoow píše:Nadoraz jsem myslel spíš rychlostně, jinak jasně, že když se jde dostatečně pomalu a sem tam se najíš, tak můžeš jít, dokud neusneš. Tam je ten doraz daný spánkovým deficitem. :)

No, jak u koho, ze :twisted: U vetsiny lidi prijde driv fyzicky limit, nez ten spankovy, ale kdyz nekdo fyzicke limity nema, tak je to naopak ;-) Jak to vlastne resis, kdyz potrebujes jit dal (zavod)? Kofein nebo jina droga?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking