Vzdálenost na den

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod PaKo » pát říj 7, 2016 12:08

Tak já myslel užít si východ slunce komplet a třeba někde na nějaké hoře, kde člověk nespí, tzn. že spím někde pod kopcem, ke kterému jsem večer přišel a ráno během svítání si ho vyšlápnout :)

Jinak ke spaní venku - od té doby co venku spávám se už nedokážu tak dobře vyspat doma :( Asi budu chodit spávat ven na dvůr :D
PaKo
 

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pát říj 7, 2016 12:27

Jo ja to pochopil, jasny, ne vzdy se da spat nahore :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2016 17:19

booze píše:Hlavne v lete to byl "zazitek", kdy nebudis policajti, ale podivne zaparkovane auta se zamlzenym sklem.

Jj :D Snazil jsem se do tech aut nesvitit a nerusit ;-) Hmm, ted mne napadlo, jestli se tam ti policajti opravdu jen zasivaji :?

booze píše:Ja se venku vyspim lip nez uvnitr, ale musim mit spunty v usich.

Najednou. Myslel jsem, ze proti nim mas namitky :-k Ja je tedy pouzivam i vevnitr a vyspim se lip. Nebudi mne vitr, mesic apod, ale uznavam, ze spani venku ma sve kouzlo. Zvlast nekde vys v Alpach, kdyz je jasno, takovou Mlecnou drahu u nas neuvidis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pát říj 7, 2016 18:24

Me by ty spunty pomohly, jenze kdyz spim venku sam, u nas, tak se nak zas uplne nechci ohlusit
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2016 18:30

Proc ne? U nas jsou nejvetsi nebezpeci vrazi zvirat a ti te streli zdalky ve spacaku :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pát říj 7, 2016 18:31

To je spis takovy pocitovy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2016 18:38

Je to zvyk. Sam to beru tak, ze kdyz spim, tak chci spat a hledam si misto, kde se budu citit bezpecne, jinak stejne spat poradne nebudu. Stejne kdyby o neco slo, tak po probuzeni budes tak dezorientovany, ze bys stejne nedokazal rozumne reagovat.

Kdyby mel ten chudak ve spacaku ucpavky, tak by se mozna neposadil a ten zeleny kreten ho nestrelil...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod booze » sob říj 8, 2016 9:12

mike píše:Hmm, ted mne napadlo, jestli se tam ti policajti opravdu jen zasivaji

No jelikoz jsem u nas na smisenou hlidku nenarazil, tak si to nechci ani domyslet. :P
mike píše:Myslel jsem, ze proti nim mas namitky

mam i nemam, jelikoz mam problemy s uchem, tak je pouzivam vyjimecne a jen ty penove.
mike píše:Proc ne? U nas jsou nejvetsi nebezpeci vrazi zvirat a ti te streli zdalky ve spacaku

Jeste si neslysel o rozrezanych vykradenych stanech?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod fps » sob říj 8, 2016 10:46

malejjarda píše:Jak to řešíte, když jsou na podzim a v zimě krátké dny?
Zabivakujete se setměním, třeba už v 5. Nebo jdete dál s čelovkou potmě?

když je hodně sněhu, třeba i hodně sněží, a bude mi déle trvat než zabivakuji, tak začínám se setměním, ale když jsou dobré podmínky, tak to trochu protáhnu i s čelovou, samozřejmě že jde taky o to jak jsem na tom z energií, když je hodně sněhu, a těžký terén, tak mi to někdy k večeru už moc nešlape
booze píše:nemam problem jit spat v 19.00 a vstavat v 8.30

jojo, a ráno se mi ani nechce vstávat i po tolik hodinách spánku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod dudy » sob říj 8, 2016 13:34

malejjarda píše:...Jak to řešíte, když jsou na podzim a v zimě krátké dny?
Zabivakujete se setměním, třeba už v 5. Nebo jdete dál s čelovkou potmě?
To se sice dá, ale z cesty pak moc nemám.... Ideální by bylo zapadnout někam do hospody...


Bé je správně
:drinkers:
:partyman:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod PaKo » ned říj 9, 2016 10:38

booze píše:Jeste si neslysel o rozrezanych vykradenych stanech?

Taky jsem o tom dřív někde (možná právě zde na foru) četl. Je to skutečně nějaký rozšířený problém? Přijde mi dost malá, ba až téměř mizivá šance, že když si člověk hledá místo na stan někde v lesích, spí v něm potmě, že zrovna někdo půjde potmě divočinou, narazí na ten stan a zrovna to nebude normální člověk, ale někdo, kdo vám stan rozřeže a vykrade.

Neřeknu pokud někdo spí ve stanu přes den 10m od turistické trasy, nebo i v noci hned vedle cesty, na hřebeni (nebo na ofiko novocištích?) atd, tam se takové "šance" na to, že půjde okolo podobný zmrd nastřádají. Ale myslím že uprostřed noci, zkrátka potmě, je mizivá šance, že někdo půjde skrz les kde bivakujete byť kilák od vás, natož lesem jako takovým (ne po cestě) a ještě bude hledat stany, jejichž obsah by "votočil".

Nejsou to jen velký oči někoho, kdo o tom kdysi slyšel od kamaráda kamarádky a ta storka se pořád opakuje?
PaKo
 

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod malejjarda » ned dub 29, 2018 18:51

Přilepím to k tomuhle starému vláknu, když to spolu souvisí.
Dnes jsem se synem řešil, kam v létě na dovolenou a docela mě dostal tím, když prohlásil, že by chtěl na pěší vandr. Loni jsme byli dva týdny na kolech (na těžko) v Polsku okolo Baltu. A letos prý kolo ne, že tentokrát pěšky. "Tak na pět dní, ujdeme 70km a někam, kde nejsou moc kopce, ale pěkný les."
Takže mám o čem přemýšlet. Je mu 11 let, něco nachozeno má, ale většinou spíš jednodenní výlety.
Kolik takový kluk může zvládnout, abych ho hned neodrovnal a výlet si užil?
Ještě taky musím vymyslet, kam vlastně pojedeme.
Díky za rady a náměty.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 30, 2018 8:04

podle me 11 lety klucina 15 km 5x po sobe zvladne, naplanovala bych treba ceskou kamadu, u zvule se da koupat krasne a lesy tam sou fajn, lanstejn na kouknuti, kamenna prdel by se mu taky mohla libit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod booze » pon dub 30, 2018 9:41

Odkud budes vyrazet?
Dobre pro fakany:
1.Znojmo-Lukov-Cizov (spani u Svestku na zahrade) po ceste stare mlyny a Novy Hradek
2.Cizov-Vranov-Bitov (spani v kempu) po ceste Ledove sluje koupacka v Dyji nebo Na Skalkach, v Bitove Tatra muzeum
3.Bitov-Peksuv mlyn-Lubnice bus do Slavonic, po ceste hrad Bitov ve Slavonicich podzemi, bunkry v lese, malovani keramiky
-pokud bys sel vic na jih pres Oslnovice-Dvur Mitrov-Uhercice bus Slavonice, tak je to peknym lesem, ale je tam dost vyzivnych kopcu
4.Slavonice-Landstejn po ceste hrad Landstejn koupacka v rybnicich, zubři obora
5.Landstejn- Nova Bystrice po ceste muzeum veteranu a hlavne uzkokolejka, tam jsem to natahl na dva dny a jezdil po vyletech parnim vlakem. Z jedne jizdy byly asi ctyri. Da se spat v kempu Osika nebo si pronajmes spani na nekterem nadrazi. Je to boozi.
5.Landstejn- Kaproun uzkokolejka kam chces...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod malejjarda » pon dub 30, 2018 14:00

Česká Kanada mě taky napadla. Startovat budeme z Břeclavi.
Jenom bych vynechal první etapu, jak píše Booze, protože tam bude mladý týden u dědy a babičky.
Pocházím totiž odtamtud. :P
Asi bych startoval až ve Stálkách a pokračoval směr Vratěnín a dál na západ.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod remy77 » pon dub 30, 2018 17:49

malejjarda:
Mal som 12 alebo 13 a z turistickeho oddielu sme isli hreben NT na tazko (traja sme delili stan Startku, potraviny podelene, akurat veduci niesol mevu PB 2 kg a varic) ). Z Dobsinej do Harmanca. Trvalo nam to 9 dni.
Myslim, ze to je len o tom, kolko sa mu bude chciet
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod scinkk » pon dub 30, 2018 18:27

V tom veku, nevim zda bych dal hreben NT, ale jezdili jsme na jsme 2-3 tydny a myslim, ze jsme chodili tak 10-15 km denne celkem napohodu, ale zas tenkrat jsme taky byly dost slusne nalozeny, nahradni boty, vojenska celta a tak :) Pokud nechce zas moc kopce, ale zas ne uplne fadni krajinu, tak myslim, ze vysocina, ci libovolne ceske podhuri musi potesit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vzdálenost na den

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 30, 2018 23:11

@malejjarda: Pokud byste chtěli málo civilizace, dá se jít na Šumavě mezi Železnou Rudou a Novou Pecí přes nouzová nocoviště. Ta jsou od sebe vzdálená většinou do 15 km, potkali jsme tam tátu s klukem, kterýmu mohlo být podobně jako tomu tvýmu. Větší převýšení je jen mezi Novým Údolím a Novou Pecí a to se dá vynechat a jet z/do Nového Údolí vlakem (nebo nejít po hranici mezi Plechým a Třístoličníkem, ale zase je to delší). Většina nocovišť je (relativně) blízko nějaké vlakové nebo autobusové zastávky, takže je tam možnost v případě potřeby ukončit cestu dřív.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Předchozí

Zpět na Treking