Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 10:17

vypada dost dobre :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 7, 2018 20:23

V DM updatovali madlovou tycinku. Nove ma 60 g proti puvodnim 40 a je nakrajena napric na asi centimetr siroke rezy. Takze jsou to vlastne takove hranolky, coz je docela prakticke. Slozeni zustalo stejne a chut taky, vcera jsem to vyzkousel.

Dneska jsem sel okolo DM, a tak jsem vzal vetsi zasobu, zvlast kdyz cena zustala stejna. Teda, zustala jen na regale, u pokladny se ukazalo, ze jsou o 10 Kc drazsi a v dusledku toho jsem je dostal zadarmo :) To mne dost prekvapilo, chtel jsem jen vratit rozdil proti cene na regale, ale ukazalo se, ze kdyz maji v DM spatnou cenu, dostane clovek zbozi zdarma. No, proc ne, sice jsem i tak chtel jen rozdil, ale pry to nejde a mam si to nechat vsechno.

I za tech 37.90 je to i neco levnejsi, nez puvodne. Tyhle tycinky funguji jako rychly zdroj energie, lip, nez raw tycinky, ty jsou pomalejsi. Kdyz zacinam vadnout, vezmu si kousek a pak to zas jde.

Jinak jsem zkousel uz asi vsechno, co v DM maji a tyhle jsou jedine, ktere mi chutnaji. Ostatni jsou vsechny nejak nakysle nebo nechutne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 8, 2018 7:56

me z.DM chutnaj jeste.proteinovy - krupinky v bile cokolade a teda zkousela.sem.proteinovou nutrend myslim excelnt choko, sice je draha ale fakt dobra
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 18, 2018 13:07

Něco málo o dalších pokusech se sušeným masem.

Protože mi maso naložené v jemně mleté soli týden přišlo moc slané, zkusila jsem sůl hrubou s přídavkem cukru. Opět na týden obalit solí (s cukrem), zabalit do utěrky a pak opláchnout a dosoušet jen v utěrce. Lepší to asi bylo, ale na můj vkus pořád moc slané. Neumím si přestavit mít maso v soli 3 týdny a výsledek označit za lahůdku :?

Zatím se mi jako nejchutnější a nejjednodušší na přípravu zdá maso na den naložené v soli (příp. s trochou cukru) a pak sušené pár týdnů v utěrce v lednici (občas ho přebalím do suché utěrky). Pořád je to poněkud slanější, ale s přílohou (chleba, sušená zelenina, pivo) už v pohodě jedlé. Na fotce je vlevo vepřová kýta, vpravo kotleta. V době focení byla kýta sušená cca měsíc a 3 týdny, kotleta o dva týdny méně. Dnes jsou ještě o další tři týdny starší a vypadají pořád dobře. Vysušila se už skoro polovina jejich původní váhy (45 - 50 %), krájet jdou o něco hůř, ale pořád to jde i zavíracím nožem. Od pohledu bych řekla, že by takhle vysušené maso zvládlo i pár dní pobytu mimo lednici, ale teď zrovna nepanují správné letní teploty na pořádnou zatěžkávací zkoušku.

kyta+kotleta.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát kvě 18, 2018 15:26

Pekne :smt023 Ze bych to taky zkusil? :-k Co je lepsi, kyta nebo kotleta?

BTW, co tve deti? Neboji se na to sahat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 18, 2018 22:00

Při ochutnávce z těchhle dvou kousků mi chutnala víc kotleta, ale nejspíš jen proto, že byla o něco míň slaná.

Ne, naši haranti jsou asi proti těm západním pozadu :D. Dceruška ochutnala a prohlásila, že to není její šálek kávy, ale na grilování s kamarády si vzala čtvrtkilový krůtí steak. Synáček si k pivu dá, ale říkal, že nejlepší bylo, když byl k sušenýmu masu ještě roastbeef :roll:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát kvě 18, 2018 23:49

Njn, jsme holt zaostala zeme ;-) Tem snehovym vlockam ale (zatim) nevadi maso jist, vadi jim dotykat se syroveho. A kdyby mely zabit kralika, tak to s nima nejspis svihne :roll:

Ctvrtkilovy kruti steak je dobra volba, jen je trochu maly ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned kvě 27, 2018 13:20

GreyMouse píše:Kolik (kilo)gramů máte na den?
sobb píše:něco přes 500g (pro dva)
hmm, jsme postaveni před nový úkol :-k Povolená váha 6 kg na dva lidi, cca 45 dní = 133,33 g jídla na den pro oba ... to asi už neklapne :twisted: Budem muset doplnit zásoby.

A to se po zhubnutí na severském výletu snažíme nabrat zásobu špeků, ale jde to pomalu, asi pořádný vykrmení nestihnem :( Asi jezdíme na vandry moc často.

Jo, fotodokumentace 60ti kusů dvouporcovek TL, kurýr to skoro neunes :)

TL_60.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned kvě 27, 2018 22:42

Pekne. Tohle vsechno jste sezrali? ;-) Jake to ma nasledky?

sobb píše:Povolená váha 6 kg na dva lidi, cca 45 dní = 133,33 g jídla na den pro oba ...

Dost drsna redukcni dieta, myslim, ze by doslo na psy ;-)

sobb píše:A to se po zhubnutí na severském výletu snažíme nabrat zásobu špeků, ale jde to pomalu, asi pořádný vykrmení nestihnem

Zkus to jako ja. Experimentovanim s obracenymi kolaci. Treba tenhle je fakt dobry. Nekolik kilo speku navic za par tydnu zaruceno #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 12:54

@sobb: Tak to bude celkem jednoduché plánování. Liché dny Travellunch, sudé dny 125gramová tabulka čokolády (nebo naopak). TL jste už důkladně prozkoumali, čokoládu bych doporučila např. J.D.Gross z Lidlu. 125gramové tabulky mají s různým obsahem kakaa i s různými příchutěmi, vaše strava tak může být pestrá a chuťově rozmanitá :D (jen si to budete muset přebalit do lehčích obalů, abyste se vešli do limitu, když se plánujete takhle přecpávat :-k )

BTW, co vaření v termosce? Osvědčilo se?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 13:09

Pro boozeho pár postřehů a obrázků k vakuovačce z Lidlu:

Dodávaná folie (3 m dlouhý "rukáv", ze kterého si můžu udělat sáčky v potřebné velikosti) má tloušťku 0,2 mm. Předpokládám, že by šly použít i jiné sáčky nebo folie podobné tloušťky. Ze silnějšího polypropylenového sáčku se slunečnicovými semínky vakuovačka správně vysála vzduch a následně ho zatavila, u tenčích většinou začne hned zatavovat, protože nesprávně vyhodnotí odsátí vzduchu.

Zavakuování pevného a sypkého obsahu se mi zdá velmi slušné. Ne že bych si myslela že je odstátý úplně všechen vzduch (podtlak není dost silný nebo folie dost elastická, k hodně členitému povrchu úplně těsně přilnout nedokáže), ale rozhodně balíček neobsahuje zbytečný vzduch, který by zvětšoval objem. Pevnost mi přijde slušná, předpokládám, že při běžném zabalení do batohu by nebyl s absolutní většinou žádný problém. Úplně jistá si nejsem u těch těstovin. V balíčku, který jsem vyrobila, většina spirálek zaujala bezpečnou polohu, ale jedna se nějak šprajcla a její ostrý roh trčí ven. Tam by asi mohlo dojít při tření o něco tvrdého k proděravění. Přepokládám ale, že při použití vhodnějších tvarů (kolínka) by problém nebyl.

O něco hůř se vakuovačka vypořádá s čerstvým masem. Zkusila jsem zabalit necelého 3/4 kila hovězích nudliček a tam už místy zůstaly mezi kousky masa vzduchové kapsičky. Jakmile se díky podtlaku folie přimáčne k masu, vzduchové kapsy se uzavřou a vzduch už nemá kudy uniknout. Trochu vzduchu zůstalo dokonce i u plátku masa na steak. Ale i tak je to asi nejdokonalejší způsob, jak maso doma dokážu zabalit.

Mám v plánu zkusit nějaké "konzervy" z tepelně upraveného masa. Folie je určená pro sous vide, takže by jí sterilizační teplota neměla dělat problém.

Jako nevýhoda mi přijde, že přechod od vysávání vzduchu k zatavení obalu je automatický. Víc by mi vyhovovalo, kdyby byl k dispozici i nějaký manuální režim, kdy by mi třeba sice kontrolka ukazovala, že vakuovačka považuje vzduch za odsátý, ale zatavení by proběhlo až po stisknutí tlačítka. Někdy se dá obsah sáčku během odsávání vzduchu ještě trochu srovnat a upravit, ale vzhledem k té automatice to většinou nestihnu tak, jak bych chtěla. A pokud nejsem s výsledkem spokojená a chci pokus zopakovat, musím odstřihnout svár, čímž se mi sáček zmenší.

A ještě pár ilustračních obrázků, snad z toho je aspoň něco vidět.

vakuovani_1.jpg

vakuovani_2.jpg

vakuovani_3.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 14:20

mike píše:Pekne. Tohle vsechno jste sezrali? ;-)
Nesežrali :lol:

TL_Tajga.jpg


mike píše:Dost drsna redukcni dieta, myslim, ze by doslo na psy ;-)
psi jedou na dovču do Chorvatska. A polární lišku jen tak nechytneš ... Nic moc jinýho tam není, leda přepadávat touristy :mrgreen:

mike píše:Zkus to jako ja. Experimentovanim s obracenymi kolaci.
se přežíráme i horšíma věcma :wink: Váha jde nahoru, ale pomalu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 14:25

GreyMouse píše:@sobb: Tak to bude celkem jednoduché plánování ...
se bojím, že budem daleko méně nápaditější a prostě a trapně jednou za čas navštívíme civilizaci a doplníme zásoby

GreyMouse píše:BTW, co vaření v termosce? Osvědčilo se?
Vaření v termosce je naprosto úžasná věc. Nechápu, jak jsme bez jídelní termosky mohli doteď v zimě vůbec žít *
Tisíce děkovných dopisů do Esbitu ... no dobře, tak aspoň jeden :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 14:49

sobb píše:psi jedou na dovču do Chorvatska. A polární lišku jen tak nechytneš ... Nic moc jinýho tam není, leda přepadávat touristy :mrgreen:

Dobyti severniho polu, obraz 3 ;-) Asi ale budete muset losovat ;-)

sobb píše:se přežíráme i horšíma věcma :wink: Váha jde nahoru, ale pomalu.

Pochybuju, ze je neco horsiho, jde o to, ze tohle je navykove a neda se prestat jist, dokud neco je. A pak upeces dalsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 15:49

sobb píše:Vaření v termosce je naprosto úžasná věc. Nechápu, jak jsme bez jídelní termosky mohli doteď v zimě vůbec žít *

Jj, má to něco do sebe a nemusí být ani zima :). Večeři, kterou bych jinak krátce vařila nebo izolovala v sáčku jednoduše zaleju vařící vodou a na chvíli zavřu do termosky. Nehrozí vylití a jí se líp než ze sáčku. Po večeři nasypu do termosky suchou směs na kaši, zaleju vodou a mám nachystanou snídani. Když vyškrábu ráno kaši, nasypu do termosky směs na polévku, zaleju vodou a vrazím do batohu. Když dostanu hlad, stačí zastavit a dát se do jídla. Umytí můžu řešit až když dojdu k vodě. Špinavej hrnec by mi trochu vadil, protože dovnitř dávám sáček a vařičem a pár drobnostma, u termosky to není problém. Minusem je jen ta váha navíc. Ale u dlouhodobých cestovatelů jako jste vy, by se to mohlo vykompenzovat menší spotřebou paliva oproti vaření v hrnci a lehčími obaly než má expediční strava, takže by to nakonec mohlo být výhodnější i váhově. Stačí výlet dostatečně časově protáhnout, s čímž očividně nemáte problém :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 17:26

To máš pravdu, užitečná je kdykoliv. Jen mimo zimní využití je to pro nás moc velká váha navíc, kterou nejsme ochotni tahat. Ale teď v zimě byla fakt úžasná :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 22:59

mike píše:Pochybuju, ze je neco horsiho, jde o to, ze tohle je navykove a neda se prestat jist, dokud neco je. A pak upeces dalsi ;-)
bohužel jo, máme to tak dost podobně skoro se vším, co máme rádi ... nepřestanem, dokud je něco na pánvi :)

Akorát jsem zvědavá, co na to organismus bude říkat, až po téhle přežíračce razantně snížíme dávky. Asi bude protestovat :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 23:01

Zkus si sehnat grant na vyzkum jojo efektu. Myslim, ze jste idealni pokusne objekty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 23:05

Já chci jojo :smt022 Chci ztloustnout :lol:

Ty jo, by mě nenapadlo, že se mi to někdy v životě stane, doposavad to bylo vždycky obráceně a posledních minimálně deset let tuplem :mrgreen: Ale je to krásné, se beztrestně přežírat 8) Jen se bojím, že mi to zůstane 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 23:08

Davej bacha na to, co si prejes, mohlo by se ti to splnit ;-)

A neprovokuj, jsou tu nektere, co by ti rady par kilo prenechaly ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 23:11

To přesně bych teď potřebovala :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 23:13

Vymysli zpusob a budes mit prede dverma frontu az do Brna ;-)

Napada mne jen nechutny (odriznout a sezrat) 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 23:16

Přibrat, né si nechat přenechat #-o :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 23:19

Ti to za par let pripomenu. Az budes muset chodit dverma bokem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 23:28

Ach jo. Potřebuju přibrat teď :wink: A je to příjemné, závidíš, co? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 0:33

Co bych mel zavidet? Ja s pribiranim problemy nemam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 29, 2018 7:53

GreyMouse píše:Pro boozeho pár postřehů a obrázků k vakuovačce z Lidlu:

Boozi recenze a fotky jak od produktoveho manazera. :prayer:
Takze vakuovacka za par kc plni funkci vakuovani suchych potravin dobre, ale lehce pokulhava u certvych potravin.
Budu muset si udelat cas a nafotit moje vytvory.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod PetrN179 » úte kvě 29, 2018 8:39

jen pro ty co chtějí přibrat - Jurgenuv ARt of Velkovykrm - není žádná lepší bible přibírání.. (pozor, je i 2 díl) :-)
https://www.bodyworld.cz/clanok/the-art-of-velkovykrm
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » úte kvě 29, 2018 15:27

mike píše:Ja s pribiranim problemy nemam ;-)
No právě :wink: Já běžně už vůbec ne, jen teď je na to nějak málo času.

PetrN179 píše:Jurgenuv ARt of Velkovykrm
drsné :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod strejcek11 » úte čer 12, 2018 9:45

ahoj, nemáte někdo zkušenosti s adventure menu samoohřevem, zda to může do letadla? letím do norska na krátky trek a celkem by se mi to tam hodilo. díky. omlouvám se pokud jsem dotaz zařadil do špatné kolonky
strejcek11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 12, 2018 9:33

PředchozíDalší

Zpět na Treking