Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 8:10

....s největší pravděpodobností se doplnily zásoby glykogenu (cukru) na 100%. A 1mol glykogenu natáhne 4mol vody. To neber jako poměr. Molární hmotnost obou je jiná. Prostě zásoby glykogenu tahají a drží v těle vodu. Když jsem potřeboval za 5 dnů stáhnout 5-6kg, tak jsem vynechal sacharidy.....
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 8:11

Takze grco mel pravdu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 11, 2017 8:14

Ďakujem. Dáva to zmysel aj stravným ignorantom môjho kalibru :D

V tomto svetle bude vysoký podiel sacharidov na dlhých trekoch vo výškach asi aj dôvodom, že nemávam žiadne problémy s výškovkou, točením hlavy atď. Plus ten izotonický nápoj a je vymaľované.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 18:12

booze píše:....s největší pravděpodobností se doplnily zásoby glykogenu (cukru) na 100%.

Myslel jsem, ze zasoby glykogenu se celkem rychle spotrebuji (behem vikendove akce urcite) a trva delsi dobu, nez se uplne obnovi. Tady (vypadlo z Googlu) pisou:
Glykogenové zásoby se nejrychleji doplňují v prvních dvou hodinách po ukončení sportovního výkonu a jejich úplná obnova trvá asi 24 hodin a výrazně se zpomaluje při stravě bohaté na tuky.

Obnovenou je myšleno, že jste před tréninkem několik dní byli plní glykogenu. Jestliže máte stravu chudou na sacharidy, zásoby glykogenu se ve svalu budou hromadit několik dní cca týden.

Podle toho bych cekal, ze se vaha kvuli glykogenu vrati maximalne na puvodni hodnotu pred akci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 18:19

Mawenzi píše:mike ty mas vikendy vzdy v alpach, ze? nikdy cr.

CR prevazne jen jednodenni. V Alpach obvykle 3 dny a vic.

Mawenzi píše:takze ne kazdej kdo ma neco navic zhubne snaz, asi jehlavne o metabolismus jak celkove vali

Jasne. U mne to muze byt tim, ze normalne jim celkem dost a pres tyden se nijak extra nehybu. Na horach jim o dost min a vydavam podstatne vic energie, takze vysledek je jasny. Taky se samozrejme rozjede metabolismus. Proste neco podstatne jineho, nez je telo normalne zvykle, pomer prijmu a vydaje se drasticky zmeni a diky tomu shodim. Po navratu se to ovsem dozene, protoze telo chce jist a jist jak neuvazane. Mam podezreni, ze jsem si takhle vytvoril pekny jojo efekt :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 20:50

mike píše:Mam podezreni, ze jsem si takhle vytvoril pekny jojo efekt

Mam podezreni, ze se ti zacne trit bricho o stehna. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 20:52

Mawenzi píše:
ja mam 10kg nadvahu

:roll: nemas, to mas v hlave. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:07

booze píše:Mam podezreni, ze se ti zacne trit bricho o stehna. :mrgreen:

Do toho mam jeste hodne daleko. Aspon 50 kilo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2017 5:53

mike
abys nedopadl jak zeny, ktere misto velkych prsou na hrudniku maj dlouhe prsy u pupku... no a pupek je vyrazne niz, takze mozna staci jen par let pockat :D

booze
moje kamosky dostaly hromady jeste peknyho merina a kalhot, az takovou silu mysleni fakt nemam :D chci zpatky svych 58 kg :D

a o vikendu se chystam upect mlety masovy tycinky, tak su dost zvedava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Grent » pát kvě 12, 2017 7:03

Vynechavanie sacharidov sa pouziva v sacharidovych vlnach kde clovek dokaze za kratku dobu vela stiahnut z vahy, este ked sa k tomu prida dostatpcna fyzicka aktivita.
Osobne to ale neodporucam, vyuzivaju to skor sportovci a rozny kulturisti a myslim ze to nieje ani pre telo zdrave.
Najlepsie je mat aspon nejaku priemernu fyzicku aktivitu a naozaj vyvazenu stravu, tento rok som konecne zacal chudnut po 4rokoch a jedine co robim je ze sa viac hybem ( inak pracujem v kancelarii od po-pi minimalne po 10hodin.) a trochu viac rozmyslam nad tym co a kedy zjem :D

moj prispevok je zmeskov odpovedi na predchadzajuce prispevky :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2017 17:52

fazolove spagety sem si delala konecne co je mam rok doma sou docela dobry, takze kdyz k tomu nekdy ususim bolonskou nebo si k tomu vemu aspon maslo a mak :D tak by to slo venku si uvarit:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 12, 2017 23:14

Moc lákavě tedy nevypadají :|. Doufám, že jsou vydařenější než jejich popis :roll: :
Popis produktu
Bio těstoviny z černých fazolí jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zdravé těstoviny s vysokým obsahem bílkovin a nízkým glykemickým indexem. Surovina na výrobu těchto těstovin pochází z ekologického zemědělství. Těstoviny jsou bez lepku, bez laktózy, vhodné i pro vegany. Jedno balení obsahuje 4 porce těstovin a vaří se v osolené vodě 6 - 8 minut.

Parametry produktu
...
bio ne
bezlepkové ne


Zkusila jsem teď ze zvědavosti bezlepkové těstoviny z kukuřice. Úplně ono to tedy není, ale s nějakou omáčkou by to asi šlo. Můžeš zkusit usušit tu boloňskou. Teď jsem dělala nějaké pokusy s těstovinama a i běžné semolinové jdou se sušeným rajčatovým protlakem, cibulí a mletým masem připravit jako instantní jídlo. Stačí jen po zalití vařící vodou nádobu nebo sáček zabalit do nějaké izolace. Třeba by to šlo i s těmi tvými fazolovými. (A ušetřené palivo bys mohla použít na ohřátí vody do zahřívací láhve do spacáku ;-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 13, 2017 6:50

tak jak testovina to nechutnalo ale jako fazolova tstovina jo. s tou bolonskou a syrem to nebylo vubec spatny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 22, 2017 9:02

dneska sem narazila na toto https://www.countrylife.cz/hotovy-pokrm ... 1473079133 takze sem sijedno testovaci baleni koupilq.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 7:45

GreyMouse píše:Úplně ono to tedy není, ale s nějakou omáčkou by to asi šlo. Můžeš zkusit usušit tu boloňskou. Teď jsem dělala nějaké pokusy s těstovinama a i běžné semolinové jdou se sušeným rajčatovým protlakem, cibulí a mletým masem připravit jako instantní jídlo. Stačí jen po zalití vařící vodou nádobu nebo sáček zabalit do nějaké izolace

Za tuto vychytavku ti davam 10/10 bludistaku. :smt023 Da se na tom prezit tyden a porad chutna a da se to jist s testovinou i ryzi. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 8:21

Trh je presycen. :D
Ty si me nakazil tema kari polevkama. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 12, 2017 11:32

booze píše:Da se na tom prezit tyden a porad chutna a da se to jist s testovinou i ryzi.

No, já jsem mlsná, na týden na týden už toho mám radši víc. Když střídám těstoviny s bramborovou kaší (kupovaná s přidaným sušeným mletým masem nebo šunkou) a rýží, tak už nemám pocit, že jím pořád to samý.


Vyhrabala jsem pár obrázků z mobilu z kulinářských pokusů doma i venku:

"Instantní" těstoviny s rajčatovou omáčkou (těstoviny jsou běžné, které se mají vařit, ale jak jsem psala výš, stačí je zalít vařící vodou, trochu zaizolovat a "dojdou").
instantni_testoviny_1.jpg

instantni_testoviny_2.jpg

instantni_testoviny_3.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 12, 2017 11:35

Předvařená rýže a sušené mleté maso. Sušené smíchám přibližně v poměru 2:1, při množství 80 g rýže a 45 g masa obsahuje porce maso v množství odpovídajícím asi 150 g čerstvého. Stačí zalít horkou vodou a asi 10 až 15 minut počkat.
ryze+mlete_maso_3.jpg


O něco líp to vypadá, když se přidá i barevná zelenina. Tady bych ale potřebovala boozeho, aby mi to trochu ochutil. (Asi tam narvu kari :-k)
Zde vařeno v hrnci, ale jde také zalít v sáčku horkou vodou.
ryze+mlete_maso+zelenina.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 12, 2017 11:38

Nový rozměr dá ovšem jídlu maso sterilované v sáčku. Zde vepřové kostky ve vlastní šťávě a sádle v UL obalu (něco jako tohle, jen větší)...
ryze+sterilovane_maso.jpg


... a jednou sterilované vepřové kotlety.
ryze+sterilovane_kotlety_1.jpg

ryze+sterilovane_kotlety_2.jpg


Je to o něco těžší něž čistě sušené jídlo, ale pokud se dobře pamatuju, tak asi jen o 40 g na jednu porci (ruku do ohně za to nedám, ale mohlo to být 160 g rýže a 170 g masa (3 menší plátky), tj. 330 g/2 osoby (místo 250 g pouze sušeného))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob čer 17, 2017 9:45

Prosim te, jak to v tom sacku sterilizujes?
Nejaky navod pro dlata. Me se to nedari a to mam uplne ciste misto svaru.

btw vcera jsem si na tebe vzpomnel. Z nouze jsem si udelal cinske nudle s rajskou polevkou. Chutove normalni, ale pak mi bylo divne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob čer 17, 2017 9:47

Pokud si vzpomenu vyfotim ti moje maso se zeleninou bez ryze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » ned čer 18, 2017 22:47

Snědl jsi jídlo, po kterým ti bylo blbě, tak sis vzpomněl na moje kulinářské výtvory? :-k Chápala bych, kdyby to říkal můj manžel, ale nečekala jsem, že ty moje nic moc fotky z mobilu přenášejí i tyhle informace :lol:

S kterou částí zavařování v sáčku máš problém?
Když mám maso upravené k jídlu (nebo zavaření ve sklenici), tak ho nacpu do sáčku od nápoje Capri-Sonne. Vnitřní okraj sáčku otřu papírovou utěrkou a přes alobal nebo pečicí papír přežehlím. Svár dělám radši širší (cca 2 cm), doufám, že i kdyby se mi nepodařilo celou plochu sváru otřít dobře, tak při větší šířce se mi sáček podaří neprodyšně uzavřít. A pak už ho hodím do hrnce s vodou a steriluju stejně jako maso ve sklenici. Pokud by se mi svár nepovedl, část obsahu by se při zahřívání ve vodě dostala ven a všimla bych si toho podle mastný vody v zavařovacím hrnci. Zatím se mi to stalo akorát jednou, když jsem zkoušela masovou taštičku pro psa a nacpala toho do sáčku moc a úzký svár nevydržel.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2017 12:23

GreyMouse píše:Snědl jsi jídlo, po kterým ti bylo blbě, tak sis vzpomněl na moje kulinářské výtvory? :-k

Jsem mel za to, ze si nekde popisovala podobny recept s rajskou polevkou ze sacku. Pokud ne tak promin. :oops:
GreyMouse píše:Když mám maso upravené k jídlu (nebo zavaření ve sklenici), tak ho nacpu do sáčku od nápoje Capri-Sonne. Vnitřní okraj sáčku otřu papírovou utěrkou a přes alobal nebo pečicí papír přežehlím. Svár dělám radši širší (cca 2 cm), doufám, že i kdyby se mi nepodařilo celou plochu sváru otřít dobře, tak při větší šířce se mi sáček podaří neprodyšně uzavřít.

Udelal jsem to stejne jen svar mam zavareny vakuovou svareckou a stejne pri zavarovani to vyteklo. Takze to bude tenky svarem. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 19, 2017 13:07

Tak to jsem nebyla já. Mám už docela dlouho koupenou rajskou omáčku v sáčku a zatím nedošlo ani na ni. Ale svědkem podobného výtvoru jsem nedávno byla. V zimě vařili kamarádi guláš s těstovinama, tj. těstoviny zalili gulášovkou z pytlíku, u které ještě špatně naměřili vodu, takže byla o dost řidší než podle návodu. Nějak mě to nelákalo, ale jim nic nebylo (nebo to aspoň předstírali :-D)

Už máš vlastní vakuovačku nebo nějakou půjčenou? Zkus to po ní ještě přejet žehličkou, to už nebude tolik práce navíc.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2017 16:23

Za vsim hledej zenu. :twisted:
Asi me zmatla na tvych strankach fotka s rajskou a testovinami. No nevzpomenu si kde jsem na tom byl.

Vakuovacku porad nemam vyhledove mam domluvenou prumyslovou vakuovacku. Zatim jsem si pujcil nejakou ETU. Jidla z hotovych polotovaru jsou vetsinou pokus omyl. Moc tomu neverim a radeji si neco pripravim sam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 1, 2017 1:32

mam uherak pick, bohuzel jen krajenej ve 100g baleni. su na nej zvedava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob črc 1, 2017 22:30

:roll: na cenu se radej ptat nebudu, siska samozrejme vyjde vyhodneji. V tvem pripade ale plati nemusi prset, staci, kdyz kape ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 2, 2017 6:23

ja si na ni zas radsi nevzpominam :D asi je o to fakt zajem. doufam, ze v tom plastu to bez lednice vydrzi 3-4 dny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod JoseD » ned črc 2, 2017 14:16

testuju ted nejaky batohovy jidla na expedici na Island a mam novy objev: Prosový salát.

Fotky tu: https://goo.gl/photos/g7KwrFnejsfa9dPCA

Tady se to nechá koupit jako hotová směs, ale ofotil jsem i složení, a mělo by to být datelné z běžných surovin.

"Kompresní parametry" to má jako kuskus, zaplácne to celkem dost. Přidal jsem chilli, aby to nemělo tak "bio" chuť. :)
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

PředchozíDalší

Zpět na Treking