Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte bře 31, 2020 17:20

Nemam s tim zadnou zkusenost, jen vim, ze to existuje a pouzivaji to profi kuchari. Za tu cenu to myslim muzes zkusit a uvidis sam. Precti si navod ohledne promasteni, to je asi nutne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » sob dub 4, 2020 11:37

Taxem před chvílí sežral (s radostí, chutnalo mi to velmi, speciálně poté, co sem do teho narval hafo kepuču) svojí první "hotovku" (Adventure Menu LightWeight - Penne s bolognese). Normální velikost porce a bylo toho (po poblíffce - z pytlíku, jak jinak) dost, bylo f tym i nějaké maso (opravdové), chutné a aji to smrdělo po parmazánu. Takže první pokus ze čtyř co sem koupil dávám jedničku s hvězdičkou. Zítra bude pokus č. 2.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 4, 2020 12:22

to je super, ze ses spokojenej. ja mam od adventure menu asi 5 jidel, ktery cekaj na vandr, na kterej ale nemuzu :D takze snad budou i ostatni jidla od nich v podobny kvalite :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » sob dub 4, 2020 12:28

Zítra koštnu Travel Lunch - asi hovadzie Stroganoff
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned dub 5, 2020 0:54

Tyyjo, pp objevil expedicni stravu 10 let pote, co tu na ni mame anketu a tak 12 - 14 let pote, co jsme ji zacali pouzivat :twisted: Jak se rika opaku prukopnika? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » ned dub 5, 2020 11:36

Sem musel počkat, esli to není slepá vývojová vjetef.... :mrgreen:

Neska TravelLunch stroganoff s rice a .... chuťově mdlé, nevýrazné (kepuč to napravil), množství dost, ale nebyly tam znatelné kousky masa. A hlavně ten pytlík TravelLunch nemá zevnitř rysku pro nalívání vody (sem to musel odhadovat, celkem sem to ale trefil).

Jedna vlašťofka jaro nedělá, ale to Adventure Menu bylo mnohem lepčí.

Doufám že na ty dva zbývající kousky bude teda dost času v budoucnu (= čti: doufám, že rodině brzo skončí, a to úspěšně, karanténa a příští sobotu už dostanu nažrat u domácího stolu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 5, 2020 13:40

@mike
adventure menu doted nedelalo lyo, to maji snad az od letoska, takze tam pp celkem objevuje novinky :)

@pp
me od travellunche jidlo nejak extra nechutna, lyo nebo sea to summit je lepsi, i kdyz jasne, ze zalezi na chutovych preferencich. od TL sem dlouho nic nemela, ale celkem i zacina byt vetsi vyber toho bezlepkovyho co neni rizoto, ze tam zbytecne nedavaji na dohusteni mouku, kdyz to neni moukovy jidlo, coz je super, ze i mam docela vyber ted.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned dub 5, 2020 19:25

pavproch píše:Neska TravelLunch stroganoff s rice a .... chuťově mdlé, nevýrazné (kepuč to napravil)

https://www.youtube.com/watch?v=CvZT_9afgfQ

pavproch píše:A hlavně ten pytlík TravelLunch nemá zevnitř rysku pro nalívání vody (sem to musel odhadovat, celkem sem to ale trefil).

Rysku mas mit v esusu ;-) Nejen TL nemiva rysku, nema ji tak polovina nebo i vic znacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 6, 2020 13:32

Já měl ted několik jídel Adventure Menu LightWeight v Africe. Pene jsou dobré souhlasím, stejně tak Chilli noc carne nebo kuřeci supreme s ratatouille a kuře tikka masala. Naopak pikantní kotlík s bulgurem byl naprosto otřesný až mám podezření, že to byla chybná várna. Žádné koření, omáčka nic. Jen sušené maso a místo bulguru tam byly kroupy ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 13:36

mike píše: Rysku mas mit v esusu


Sem se snažil ale marně, fčera sem fuckt prohledal celou firmu (milion hrnečků, hrnců, skleniček, ešusů, rychlokonvic atd) a nenašel JEDINOU s cejchem (deci, dvě nebo třeba krýgl půllitr), abych to moh odměřit.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob dub 11, 2020 23:55

Dosly mi cerstve testoviny, a tak jsem si dneska po mnoha letech udelal klasicke susene. Osvedcena omacka udelana jako vzdy, smichat a ... nebe a dudy. Nechtelo se to s omackou spojovat, vysledek byl presoleny, protoze to, co se normalne vstreba do testovin, se ted nevstrebalo, testoviny hur udelane, ac presne podle navodu... Normalne lehke jidlo mi ted lezi v zaludku. Tohle teda ne, to je nouzovka kdyz clovek nema co jist, z cerstvych testovin byva dobre jidlo. Jenze kde je ted vzit? :-k

Musim rict, ze zmenu k horsimu jsem sice cekal, ale ne az takovou. Neco jako menza v porovnani se slusnou restauraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Reccol » pát dub 24, 2020 10:39

Kde kupujete tuňáka v sáčku? Už dlouho jsem ho nikde neviděl a tahat konzervy je otravný.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 10:48

to me takynzajima, ja max. oddelim doma z kilovky do nejakyho sacku uzaviratelnyho, mam takovy co dou prezehlit s tou platsovou drazkou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 11:23

V Tescu měli tuňáka v tetra paku, velikost cca jak 2dcl. Kupoval jsem ho i v Jednotě občas někde byl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod zonn » pát dub 24, 2020 12:22

V Bille maji 3x80g, balene jako pastiky s odtrnutelnym vickem.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 15:47

Je v tom paštikovym balení tuňák jako steak/kusy v oleji/vlastní šťávě, nebo jako "tuna paté"?
Možnost číslo 1 bude chtít obrovskou opatrnost, do pytle mezi ostatní jídlo doprostřed batohu bych si to dát nelajznul..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 15:52

neco takovyho prinesl muz, nevi odkud, ale byl to normalne tunak v oleji... nicmene ty rio mare tunaky s fazolema sou baleny podobne a jeste se mi to neprorazilo akorat to nosim v igelitaku zvlast
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 16:23

Hm, Rio Mare salát jsem taky nikdy nepropích, zato paštiku už kolikrát... Kdyby se to stalo se smradlavym olejem z tuňáka... To prostě nechceš...
Na to se mi víc líbil ten tetra pak. Byl to tu tuňák na salát, úhledný stejnoměrný kostky v extra virgin oliváči, tudíž na vaření značka ideál, na nošení díky obalu taky. Jen to u nás už nemaj a v Tescu jsem nebyl tak rok a ani se tam nechystám..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Jedlo na turach

Příspěvekod zonn » pát dub 24, 2020 16:53

Je to tunak v oleji.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2020 17:07

Davej odkazy nebo aspon nazev, at vidime, o cem je rec. V Bille maji ruznych tunaku v oleji hromadu. Jestli myslis Rio Mare, tak jsem prave zvazil malou konzervu a ma 107 g. To mi na 52 g tunaka, co tam je (zbytek olej), neprijde moc dobry pomer vaha/vykon. I kdybych spotreboval i olej, tak je to furt 27 g navic a to pomerne neskladnych, vicko ma ostre hrany, konzerva je mastna, takze by ji bylo potreba nejak poradne zabalit... Proste mi to prijde na outdoor naprosto neprakticke. Na rozdil od sacku Rio Mare, jenze ty uz jsem roky nevidel.

Rio Mare salaty nekupuju. Nevim proc, ale nedelaji mi dobre, nafukuji. Navic maji spatny pomer cena/vykon. Kupuju konzervy, ve velkem, kdyz jsou za 50 % ceny, coz parkrat do roka je. Pouzivam je doma na vareni nebo primo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jedlo na turach

Příspěvekod zonn » pát dub 24, 2020 17:31

zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2020 17:35

Jo tohle. Tak to ani zadarmo :D Ze zbozi "znacky" Billa kupuju jen sul, kterou pouzivam na vareni, protoze na te snad neni co zkazit. U tunaka presne naopak. Vyzkousel jsem jich dost a zustal u Rio Mare, protoze ostatni tomu nesahaji ani po kotniky. Neni to levne, ale kdyz clovek kupuje jen v akci za 50 %, tak to celkem jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 18:03

Dobrýho tuňáka koupit není až takovej problém, ale bohužel pro turisty většinou bejvá ve skle. A předělat to doma do těsnící lehký dózy, třeba od matjesů sice jde, ale je to jídlo "na hned", rychle se to kazí. Ta dóza od matjesů váží 7g, doneseš dom a umeješ. Ale díky trvanlivosti mi tohle nedává smysl... Na piknik by mi to smysl dávalo, teoreticky i na dvoudenní vandr... Takhle radši než konzervu, koupim si pořádnýho tuňáka ve skle a doma oddělám kolik potřebuju.

Takže na vandr to chce tuňáka tetra pak, k tomu např celozrnnej kuskus, lokální rostlinstvo a máš super plnohodnotný jídlo vykouzlený během krátký chvilky za pomoci minimálního množství energie. I co do skladnosti surovin je to super.

Vyhlašuji pátrání po tuňákovi v tetra paku. Maj ho ve Španělsku v Mercadoně, ale tam je mi prd platnej...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 24, 2020 18:35

Můžeš zkusit propátrat e-shopy s jídlem a objednat ho odsud větším množství, aby se ti vyplatilo dát peníze za poštovné a ty tuňáky mít v zásobě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 18:38

ten tunak, co sme meli doma my, z billy nebyl, ale bohuzel znacku si nevzpomenu.

ty rio mare salaty me chutna ten fazolovej a na vandr je to fajn jako spestreni, jinak sou drahy ale aspon mi to chutna a su ochotna to snist, coz je dost bonus a ty 3 tunaky za rok me taky nevytrhnou.

tak sme prohledali skrin a jednoho sme jeste nasli
https://www.baltaxia.cz/cs/produkty/tun ... ea_15-132/

ale zda se, ze to je spis konzerva jen s pastikovickem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 24, 2020 18:40

Případně můžeš zajít do zverimexu a pořídit zvířecí variantu.
https://www.krmivo-pes.cz/kocky/konzervy-pastiky/miamor-cat-filet-kapsa-tunak-krab-100g/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 24, 2020 18:44

Mawenzi: To jsou takové malé pidi konzervy, ty jsem měl. Ale ta samá značka vyrábí i kapsy. Od nich jsem je měl také. Ale už nevím, kde jsem je kupoval. Myslím, že v Kauflandu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 18:53

sorry ja musela, hledala sem ty tasticky...

Obrázek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 18:57

Ano, přesně tohle maj taky v Mercadoně, jen je to tuňák v oleji..

To pro kočky kupuju, některý voní fakt luxusně masově tak občas ochutnám :mrgreen: neni to zlý, ale cíleně pro sebe bych si to nekoupil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Reccol » ned dub 26, 2020 18:31

Vzpomínal jsem při původním dotazu přesně na ty Rio Mare v sáčku. Tak zjevně nic, ale aspoň to neřeším sám ](*,)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron