Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 19, 2015 6:32

GreyMouse a porad je ti dobre? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9419
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 7:03

Ano, ještě pořád je mi dobře. Ale nemusí tě to nijak zvlášť rmoutit, protože ani tobě jsem nic neodkázala :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon říj 19, 2015 7:17

Pro fps:
apuka píše:On chtel asi psenicnou krupici, co neni jednoduche sehnat v instantni forme, ale da(lo) se.
Vera jsem videl v Hrusce, ze Vitana stale jeste vyrani instantni krupici, ale asi bez mleka a bez prichuti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16670
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 19, 2015 7:20

GreyMouse ani nejakej hrnec nazbyt bys tam nemela pripadne?:D
jinak teda sem ti chtela pochvalit ty vajicka, vypadali tak dobre, ze sem mela chut si je jit udelat v patek vecer kdyz sem si to prohlidla z kompu, nebyt pozde na jidlo:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9419
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 8:02

Mawenzi píše:... jinak teda sem ti chtela pochvalit ty vajicka

No, abys nechválila, když chceš ten hrnec :lol:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon říj 19, 2015 12:40

fps píše:všude nacházím jenom kojenecké krupicové kaše, máte někdo tip na nějakého výrobce?
a ty nechceš z jakého důvodu? má to vitamíny, nejsou v tom moc svinstva a navíc se to ani nemusí většinou uvést do varu, takže člověk ušetří plyn
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 13:25

@sobb: Taky jsem si říkala, že v kaších pro děti by měly bejt kvalitní suroviny a tak mě docela překvapilo, když u tý kaše pro kojence, co na ni dával odkaz apuka (Alnatura) je ve složení palmový olej. Tak nevím, jestli jsou všechny ty ošklivý věci, co jsem o palmovým oleji četla jen hnusný pomluvy nebo se Němci zbláznili, že cpou do mimin takovýhle svinstva :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 13:29

booze píše:Tlusty pecici papir na suseni omacek.

Říkala jsem si, že jsem to někde viděla a ono tady. Hele, booze, ten papír sis stříhal sám nebo sis vzal na pomoc nějakýho špunta, co měl nůžky poprvé v ruce?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon říj 19, 2015 14:02

my na vejlety kupujem většinou Hami nebo Sunarku, ve složení je směs rostlinných olejů a figuruje tam i palmový, podíl ale netuším
doma si vaříme normální kašičku z čerstvýho mlíka a krupice :tonqe:

nevím, jak je to s vlivem na zdraví kojenců, tam se to možná může projevovat hůř, ale mě osobně palmový olej až tak moc netrápí, i když po sklenicích ho tedy nepiju :mrgreen: ... když už, tak by mi vadil způsob jeho získávání, ale v tom si bohužel nezadá s mnoha dalšími
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 17:11

@GreyMouse: ja nic nechci, ale jestli booze dostane tu vakuovacku, tak treba na par dni prestane brecet :twisted:

Podle tve neobvykle vysoke aktivity soudim, ze se telo vzepjalo k poslednimu vykonu pred kolapsem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 19, 2015 19:39

GreyMouse píše:Hele, booze, ten papír sis stříhal sám nebo sis vzal na pomoc nějakýho špunta, co měl nůžky poprvé v ruce?

Pecici papir jsem strihal sam, nemam cas na nejake vystrihovanky. arm2 Ma to byt mensi aby byl vnitrni a vnejsi okraj volny a mohl tam proudit vzduch. Pecici papir ma vyhodu od origo vlozky do susicky, ze setri cas.
Jakou mas vakuovacku?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 19, 2015 19:42

btw Martin je za dvermi a mrtva husa v mrazaku :tonqe: asi ji budu muset nechat upect v pekarne, jaka je to krava. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 22:07

mike píše:@GreyMouse: ja nic nechci, ale jestli booze dostane tu vakuovacku, tak treba na par dni prestane brecet :twisted:

Tak to by nedopadlo, obávám se, že by brečel ještě víc, až by zjistil jak to funguje :cry:

mike píše:Podle tve neobvykle vysoke aktivity soudim, ze se telo vzepjalo k poslednimu vykonu pred kolapsem ;-)

Kdepak, z natahování bačkor nic nebude. Dnes musím "dovařit" šunku a zítra to už vůbec nepůjde - mám volno z důvodu překážky na straně zaměstnavatele (mohli by ten proud vypínat častějc :) ), tak to si přece nebudu kazit :lol:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 19, 2015 22:57

booze píše:Ma to byt mensi aby byl vnitrni a vnejsi okraj volny a mohl tam proudit vzduch.

Ono to u tý tvý sušičky asi žene vzduch mřížkou, že jo? To nutný zmenšení papíru ti dost zmenšuje sušící plochu :( . To je pak docela výkon nasušit jídlo nejen pro sebe, ale i pro kamarády :smt023 . Plata u mojí sušičky mají dvojité stěny, mezi nimi fouká ten vzduch nahoru a u vnitřní stěny je v každým patře škvíra, kterou se část vzduchu dostane dovnitř a proudí do středu a "komínkem" nahoru. Když je tam samotný rošt, tak jde samozřejmě vzduch i skrz něj, ale nevadí, když je na roštu plný plato přes celou plochu.

Jakou mas vakuovacku?

Tuhle:
vakuovacka_1.jpg

vakuovacka_2.jpg

Mám ji asi 26 let, takže je to holka v nejlepších letech, ale ty výkony nic moc. Myslím, že hlavní problém je v tom tenkým drátku. I když se mi podaří ze sáčku jakž takž vysát vzduch, po uzavření se časem zase nafoukne. Když dám dovnitř vodu a uzavřený sáček položím, objeví se po nějaký době někde ve sváru kapka. Kdybych chtěla kupovat novou, hledala bych nějakou se širokým svárem.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 1:29

GreyMouse píše:... zítra to už vůbec nepůjde - mám volno z důvodu překážky na straně zaměstnavatele

Takze se bud dockame rekordniho poctu prispevku nebo se booze docka vakuovacky. Bere tu nekdo sazky? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte říj 20, 2015 7:31

Sazim na rekordni pocet prispevku od booze az ziska jakoukoliv vakuovacku :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte říj 20, 2015 7:48

@greymouse to je jen svarecka plastu. Vakuovacka vycucne i ten vzduch uvnitr a sacek svari.

taky bych mohl neco po dlouhe dobe vyfotit :roll:
@mike porad je tady moznost se nechat zabanovat
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » úte říj 20, 2015 7:53

Stačí napísať, že si mika videl chodiť s paličkami, alebo že pavproch stavia ubytovňu pre tmavších utečencov, a máš to hneď!

Btw, stále ti autocenzúra nedovolí kúpiť tú vákuovačku?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte říj 20, 2015 8:32

Ano, ano pouze tvrda ruka na me plati. Stavim si atelier, takze bude klid... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 20, 2015 22:55

mike píše:Takze se bud dockame rekordniho poctu prispevku nebo se booze docka vakuovacky.

Válet se u kompu ve volným čase můžete vy ve městě, na vesnici vezmeme rýč a hrábě a jdeme dělat něco užitečnýho (a protože ani jeden z těchto nástrojů nelze připojit na internet, byli jste mých příspěvků ušetřeni :wink: ). Včera večer už jsem začínala mít podezření, že nastupuje obrna obličejových svalů, protože se mi přes veškerou snahu nepodařilo z retro Pedra z Lidlu udělat takovou bublinu jako před 35 lety, ale buď jsem ten botulismus rozchodila nebo už Pedro není co bývalo :? .

booze píše:to je jen svarecka plastu. Vakuovacka vycucne i ten vzduch uvnitr a sacek svari

Vždyť jsem taky psala pseudovakuovačka. Ono to teda vzduch vysává - na to černé uprostřed se navlíkne sáček a když se přimáčkne "víko" jen vlevo, tak to vzduch vysává - ale sací výkon nic moc a kvalita sváru totéž. Výkonem je to spíš dětská hračka.
Já myslím, booze, že na to jdeš doma špatně. Ty se snažíš svoji drahou přesvědčit, že vakuovačku nutně potřebuješ, ale spíš bys jí měl vnuknout myšlenku, že ji nutně potřebuje ona :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2015 23:53

Zije :shock:
GreyMouse píše:Včera večer už jsem začínala mít podezření, že nastupuje obrna obličejových svalů, protože se mi přes veškerou snahu nepodařilo z retro Pedra z Lidlu udělat takovou bublinu jako před 35 lety, ale buď jsem ten botulismus rozchodila nebo už Pedro není co bývalo :? .

A pak je jeste treti moznost ;-)

GreyMouse píše:Ty se snažíš svoji drahou přesvědčit, že vakuovačku nutně potřebuješ, ale spíš bys jí měl vnuknout myšlenku, že ji nutně potřebuje ona :wink:

Spravne, vakuovacka bude idealni darek k Vanocum 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 8:01

mike píše:A pak je jeste treti moznost ;-)

Třetí možnost?... :-k ... :(( ... Jako, že ten, co už není co býval, jsem já? Že jsem stará a k ničemu? :cry: :cry: :cry: Tak ani tady se mi to nepodařilo utajit ](*,). Budu se muset zaregistrovat někde jinde, kde to ještě nevědí :(.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 15:18

A pak je tu jeste druha moznost :twisted:

Ber to z te lepsi stranky. Mozek ti evidentne funguje a s boozeho vakuovackou to taky nevypada uplne ruzove ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř říj 21, 2015 22:08

GreyMouse píše: Že jsem stará a k ničemu? :cry: :cry: :cry: Tak ani tady se mi to nepodařilo utajit ](*,). :(.

Bud v klidu, mikemu tahne na starecky zapach a netaji se tim. :twisted:

Dneska jsem zkousel susit rajcatovou omacku na testoviny a nejak se nedari. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2015 22:19

Tse, teprve zacatek stredniho veku a vubec, ze ti ustrihnu kabel do rakve [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 21, 2015 23:21

booze píše:Dneska jsem zkousel susit rajcatovou omacku na testoviny a nejak se nedari. :-k
Složení by nebylo? Já jsem zkoušela omáčku na špagety z rajčatovýho protlaku, ten se samotnej sušil dobře.

@mike: Jen pro informaci, od kdy do kdy trvá střední věk a týká se obou pohlaví? Jestli bych se tam nemohla aspoň na chvíli přestěhovat. V kategorii "vypelichaný báby přes 40" s doporučenou pohybovou aktivitou "už akorát tak trénovat ležení v rakvi" se necítím moc komfortně :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 5:15

mike to me taky zajima

jinak ja tipuju tak 40 na spodni hranici, mozna i 45 ale nevim no. me do ty doby upadne asi koleno, takze ja si asi lehnu uz ve 40 do ty rakve, pac se obavam, ze tu i 60. ma lepsi fyzicku nez ja v polivicnim veku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9419
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 17:33

@GreyMouse: vezmu vek, ktereho se obvykle doziva ma rodina a vydelim dvema 8) Nic lepsiho mi Google nenabidnul, akorat same vymysly o krizi stredniho veku. Muzem to brat jako ten chlap co padal z mrakodrapu. Dokud vek zacina ctyrkou, tak jeste dobry ;-) Akorat on na rozdil od nas vedel, kolik mu jeste zbyva, ale to nemusi byt zrovna vyhoda.

Jinak kazdy je pry tak stary, na kolik se citi. Ja zrovna uz druhy den asi na 80 :?

@Mawenzi: to koleno si nech opravit zavcas, dokud jsi mlada. Cim budes starsi, tim bude dyl trvat regenerace a taky se s tim zbytecne trapis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » čtv říj 22, 2015 17:43

a já su furt pubescent.... mentální.... (bo skořápka funguje důchodcovsky, teda vyjma železa) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28383
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 17:46

Krize stredniho veku u kyborgu nastava, kdyz zelezo zacne rezavet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49513
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking