Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2010 23:25

sobb píše:tak to do pondělka přežiju na muesli a pak si něco koupím

V pondeli se uz obvykle na vesnicky koukam z ptaci perspektivy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 23:27

říkám, že každej má jinej styl cestování :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2010 23:36

Nejaka puntickarska dneska. ;-) Ze by to bylo nakazlive? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod volnasek » úte dub 13, 2010 7:25

Voda není dobrá ani v holínce, ne to ještě v žaludku. Máš pít pivo.

Jinak skutečně stačí posolit jakoukoliv tekutinu. Dobré jsou bujóny z kostky. Slaný čaj je hnus, ale hovězí vývar snesu.


chcete říct, že ráno někdo hodíte do petky bujon a to pak celej den pijete??? :shock: :shock: :shock: :shock:
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod amigo » úte dub 13, 2010 7:44

@volnasek: jasně, tuso, ale pouze v maroku :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Schnappi » úte dub 13, 2010 20:00

Jak to tak čtu, asi budu Eskymák. Když někam jedu, pečlivě si spočítám spotřebu jídla, nakoupím zásoby, nabalím... a pak z toho dvě třetiny vezu zpět. Prostě se na výletech hlad nějak zmenšuje.
Ono to samozřejmě bude dáno i pestrostí stravy - předloni jsme měli výborný nápad nahradit neskladný šišatý chleba placatými tortilla plackami - no, první dvě ušly, pak se další dala s nějakým tím přemáháním sníst a zbytek jsem se naučil z duše nenávidět.
Salámy a klobásky nesmí v batůžku chybět a na rozdíl od Mike nepohrdnu ani Křemešníkem (proč taky?). Paštiky taky vozím, ale radši ty salámky, klobásky... :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2010 20:12

Schnappi píše:...a na rozdíl od Mike nepohrdnu ani Křemešníkem (proč taky?).

Protoze je to hnus a parodie na uherak. Nevim, co do toho davaji, ale nikdy v zivote jsem nemel ze salamu koprivku a z tohodle jo. Zkouseno opakovane, protoze jsem tomu nechtel verit, 100% uspech. Nejspis nejake Ecko nebo koreni. Navic jsem po tom krkal jak namornik a s chuti praveho uheraku to nemelo moc spolecneho; chut masa je prebita korenim, asi vedi proc.

Nekde jsem nasel slozeni, ktere mluvi za vse:
KŘEMEŠNÍK UHERÁK o složení: vepřové maso 70 %, vepřové sádlo 30 %, jedlá sůl, startovací kultury, směs koření, hořčice, extrakty koření, dextróza, cukr, stabilizátory E250, E252, antioxidant E301. Obsah soli max. 4,2 %. Obsah tuku max. 47 %.

Kvalitni fermentovana uzenina ma okolo 150% masa a to neni preklep, znamena to, ze na 100g hotoveho vyrobku se pouzije 150g cerstveho masa a tech 50g je voda, ktera se vypari behem zrani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Rujir » úte dub 13, 2010 22:40

mike píše:Kvalitni fermentovana uzenina ma okolo 150% masa a to neni preklep, znamena to, ze na 100g hotoveho vyrobku se pouzije 150g cerstveho masa a tech 50g je voda, ktera se vypari behem zrani.


Prdlajs sa do toho rozumiem, takze to neber ako vyryvanie, ale existuje taka vobec v nasom regione? Napada ma tak Prosciutto, Schwarzwald, nespomieniem si ako volaju Srbi a Spanieli podobny bazmek. Ale na Slovensku a v Cechach nieco povodne, co by obsahovalo 150% masa? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2010 22:58

Neboj, neberu :) Nevim a tipnul bych, ze spis ne. Tenhle druh uzenin u nas nema tradici a kopie dopadnou jako ten Kremesnik. Splnuji to susene sunky italskeho typu (i rakouske a spanelske), klobasky, co se daji koupit v Rakousku a Italii, nejspis i jejich salamy. Zrovna u toho uheraku nevim, jelikoz slozeni je tajne, ale pres 100% bude mit urcite.

Odbornik nejsem, jen mi tyhle veci chutnaji a korelace mezi kvalitou surovin a chuti si nelze nevsimnout :) Dokonce je to pry zdrave a fermentovane maso funguje podobne, jako treba jogurt. Rad tomu verim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Petras » stř dub 14, 2010 2:21

Když už je tu ta diskuse o jídle a tak kolem ,TADY jsou docela zajímavé stránky o přísadách.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod uplne jinej martin » stř dub 14, 2010 9:46

mike píše:Neboj, neberu :) Nevim a tipnul bych, ze spis ne.


Nevím, jestli zrovna 150%, ale slušný věci se najdou ve všemi tolik proklínaném Lidlu. Pokud se člověk pozorně kouká a koupí ty vyrobený u našich západních německých sousedů.
Onehdá jsem si tam koupil vepčový maso ve vlastní šťávě, plechovka 300 g za asi 30 Kč, 90 % masa, a opravdu, po otevření flák masa, trocha tuku na povrchu, když jsem do toho kousl tak jsem se divil, jak může bejt konzerva tak dobrá! To bylo čistý maso.
Před měsícem dvěma jsem tam koupil paprikáš, 650 g asi za 4,5 € a cedule říká 120 g masa na 150 g salámu.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod zbuddy » stř dub 14, 2010 10:02

Já kupuji v Plusu (dnes Penny) vídeňské párky vyrobené v Německu, 84% obsah vepřového masa. Mně ty kuřecí a různě nastavované moc nechutnají.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » stř dub 14, 2010 10:22

V Lidli maju suchu sunku "Tatranska pochutka" (idiotsky nazov), zo 133% morcacieho (krutiho) alebo bravcoveho. Dva druhy. A potom je tam (moja oblubena) "Zamecka klobasa s peprem" 172%, taka extra ususena vec. Ked si clovek prerata ceny na ciste maso, tak su lacnejsie nez skoro cokolvek ine (okrem cerstveho masa).

Na kratke vylety (do 3 dni) alebo ako jedlo na zaciatok niecoho dlhsieho pouzivame kuracie flaky masa, znacne nakorenene a robene pomaly, aby sa vysusili. 2 dni to vydrzi a clovek zbytocne nezerie konzervanty a pod.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Petras » stř dub 14, 2010 19:59

Lidi co kupujete nejen uzeninu v Lidlu,přečtěte si proboha složení váma vychvalovaných výrobků :vom: :vom: :vom:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » stř dub 14, 2010 22:50

Petras píše:Lidi co kupujete nejen uzeninu v Lidlu,přečtěte si proboha složení váma vychvalovaných výrobků :vom: :vom: :vom:
No ze mam dnes dobry den, tak to tu odpisem:
Zamecka klobasa s peprem:
100g klobasy je vyrobeno z 172g masa.
veprove maso, jedla sul, koreni (0.5% pepre) a extrakty z koreni, glukoza, glutamat sodny, aroma, citrat sodny, maltodextrin, askorbat sodny, isoaskorbat sodny, startovaci kultury, dusitan sodny. Obsah tuku max 35%, obsah soli 5.5%

Co je na tom take zavadne? Alebo len tak pindas chujoviny bez argumentu?

Az na glutamat sodny tomu nic nie je. A aj ten sa v mnozstve v akom zeriem tu klobasu nejak extra neprejavi (aj keby nieco robil - skodlivost nie je dokazana). A dusitan sodny mi nijak extra nevadi, pretoze radsej trocha dusitanu ako trocha botulinu. Askorbat sodny je vitamin C isoaskorbat s. iba jeho izomer.

Ocenim napisane zlozenie udenin a konzerv, ktore ty zeries na treku. Nie som nijak vysadeny na Lidl a ked tu napises lepsi tip, urcite to plno ludi oceni.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2010 23:35

Trochu moc ochucovadel na muj vkus. Jestli je glutaman skodlivy nebo ne neresim (na cinu obcas zajdu), ale v klobase nema co delat, dobre maso ho nepotrebuje. Ani spoustu konzervantu, o to se ma postarat fermentace a suseni. Ani zadne dodatecne aroma, kvalitu masa na vstupu bych chtel videt, 35% tuku je taky docela dost a normalne se maso a sadlo ve slozeni oddeluji. Jinymi slovy, vylozene skodlive to byt nemusi, ale nekoupil bych to.

Dusitanu sodnemu (E250) se u nas bohuzel moc vyhnout neda, ale treba v italskych susenych sunkach neni a neslysel jsem, ze by Italove vymirali na botulinismus. Schvalne se nekde koukni na slozeni parmske sunky. Maso a sul, nic vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Petras » stř dub 14, 2010 23:49

Semo píše:1. ..Co je na tom take zavadne?...
2. ...len tak pindas chujoviny bez argumentu?...
3. ...ty zeries na treku...


1.Pokud ti toto složení připadá normální #-o ,tak ti přeji pevné zdraví a to oboje ČÍTAJ
2.No podle toho složení co jsi nám sem laskavě napsal,zjevně "chujoviny bez argumentu" nepindám.
3.Já většinou jím,a tu tvou "Zameckou klobasu s peprem" bych fakt raději nežral :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 15, 2010 0:07

Normalni na dobrou uzeninu to neni, ale Semo se ptal na zavadne. Co tam vidis krome dusitanu sodneho, ktery je u nas temer ve vsech uzeninach? Mne to pripada, ze vetsina prisad ma jen dodat aspon nejakou chut, kdyz uz ji pouzite maso nema. Nejspis to ani nenechaji poradne vyzrat, jen rychle ususit, ale to jen hadam. Ale je pravda, ze by mi stacilo videt jen delku toho seznamu a ani bych ho dal moc nestudoval. Mezi poctem prisad a kvalitou byva neprima umera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » čtv dub 15, 2010 2:11

Petras píše:1.Pokud ti toto složení připadá normální #-o ,tak ti přeji pevné zdraví a to oboje ČÍTAJ
2.No podle toho složení co jsi nám sem laskavě napsal,zjevně "chujoviny bez argumentu" nepindám.
3.Já většinou jím,a tu tvou "Zameckou klobasu s peprem" bych fakt raději nežral :wink:
Takze argument ziaden a vlastne zlozenie taktiez nie. Podla predpokladu.
mike píše:Trochu moc ochucovadel na muj vkus.
Ochucovadla koncia glutamatom. Dalej su to konzervanty, antioxidanty a stabilizatory. Pri prenosnom jedle vidim ich prinos.
mike píše:Dusitanu sodnemu (E250) se u nas bohuzel moc vyhnout neda, ale treba v italskych susenych sunkach neni a neslysel jsem, ze by Italove vymirali na botulinismus. Schvalne se nekde koukni na slozeni parmske sunky. Maso a sul, nic vic.
Sme vo vlakne "Jedlo na turach", a nie "Gurmani na Karlstejne", takze za podstatny faktor povazujem aj vydrz potravin tyzden v teple. Kolko vydrzi parmska sunka? Netvrdim, ze dusitan sodny je zdraviu prospesny, ale tipujem, ze viac ludi zomrelo na botulin ako na dusitan.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 15, 2010 2:43

Semo píše:Ochucovadla koncia glutamatom. Dalej su to konzervanty, antioxidanty a stabilizatory.

jedla sul, koreni (0.5% pepre) a extrakty z koreni, glukoza, glutamat sodny, aroma, citrat sodny, maltodextrin

citrat sodny meni kyselost, maltodextrin asi naopak, ale proc to tam doopravdy cpou netusim. I kdybys mel pravdu, je jich tam az dost.

Semo píše:Pri prenosnom jedle vidim ich prinos.

Gumova klobasa by vydrzela jeste vic a byla levnejsi. Urcite ji v Lidlu nekde maji :twisted:

Semo píše:Sme vo vlakne "Jedlo na turach", a nie "Gurmani na Karlstejne", takze za podstatny faktor povazujem aj vydrz potravin tyzden v teple. Kolko vydrzi parmska sunka? Netvrdim, ze dusitan sodny je zdraviu prospesny, ale tipujem, ze viac ludi zomrelo na botulin ako na dusitan.

Klidne bych si vsadil na opak, kdyby se bralo dlouhodobe hledisko (dusitan sodny je karcinogen), ale to se dost tezko zkouma. Tyden v teple vydrzi pravy uherak (Pick), o tomhle bych si i pres konzervanty dovolil pochybovat. Nenacata parmska sunka nejspis vydrzi v teple tydny, s rezem je problem, ale to u vseho. Ovsem klobasek vyrobenych podobnou technologii bez konzervantu bych se vubec nebal. V Italii jsem mel s sebou Motsettu, coz je je taky neco jako susena sunka a v hodne velkem teple vydrzela nacata 3 dny a vydrzela by dyl, kdybych ji nesezral :) Na konzervaci kvalitniho masa by mela stacit sul, ten dusitan se tam pridava i z jinych duvodu (barva, chut, lepsi uzeni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Petras » čtv dub 15, 2010 3:25

Semo píše:...Ochucovadla koncia glutamatom. Dalej su to konzervanty, antioxidanty a stabilizatory. Pri prenosnom jedle vidim ich prinos...


:smt044 ..ty seš fakt talent,do čeho děláš ,do Fčel ?..
Chce to trochu praxe ,na netu všechno nevyčteš. :roll:
Pozjišťuj si něco k tématu a neplácej ](*,)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv dub 15, 2010 7:04

Semo píše:Ocenim napisane zlozenie udenin a konzerv, ktore ty zeries na treku. Nie som nijak vysadeny na Lidl a ked tu napises lepsi tip, urcite to plno ludi oceni.


http://www.ciao.de/Lidl_Gebirgsjager_Salami__1152569
Schweinefleisch, Kochsalz, Zuckerstoffe (Lactose, Glucosesirup, Dextrose, Saccharose), Gewürze, Antioxidationsmittel, Ascorbinsäure, Konservierungsstoff: Natriumnitrit, Rauch;
/sorry před sebou mám složení jen ve fi a se jazycích)

vs
PAPRIKÁŠ
Sůl max. 4,0% obsah tuku max. 50%
Složení: vepřové maso; hovězí maso; směs přírodního koření; cukry; zvýrazňovač chuti E621; stabilizátor E316; startovací kultury; paprikový extrakt E160c; potr.barvivo E120; dusitan.solicí směs obohacená jódem (jedlá sůl + konzervant E250) http://www.masna-pribram.cz/

Prostě v konzervě jsou konzervanty, od toho to je konzerva a proto to vydrží rok a nezkazí se to.

Co se týká uzenin v Lidlu, tak právě proto, že si přečtu složení. Ano, je to standardní německý buřt, nicméně standardní německý buřt je dvakrát lepčí, než výběrový český. U sousedů je to národní jídlo a taky na rozdíl od nás nežerou rádi sračky. Neříkám, že 100 % sortimentu.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 15, 2010 9:52

Vzhledem k tomu, že se považuju za gurmána, tak bych si taky přisadil. Existuje spousta fantastických uzenin, které jsou navíc daleko zdravější, než cokoliv z hypemarketu. Ale takový dotaz: kdo z Vás kupuje na treky výrobky, které stojí 500-1200Kč za kg? Protože tolik stojí kvalitní trvanlivé uzeniny. Všechno ostatní jsou podfuky na bázi ochucovadel. Nebo si někdo myslí něco jiného?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » čtv dub 15, 2010 9:55

nesouhlas!

mám pravidelný zdroj vlčkobásek (řezník Vlček z Frenu, proto vlčkova klobása alias vlčkobás... :mrgreen: ) dělaných pouze z masa (a pouze pro známé... :wink: ) za stošede za kilo.... :mrgreen:

mňam... du žrať, bo se dostal Pavlova
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 15, 2010 10:54

pavproch píše:nesouhlas!

mám pravidelný zdroj vlčkobásek (řezník Vlček z Frenu, proto vlčkova klobása alias vlčkobás... :mrgreen: ) dělaných pouze z masa (a pouze pro známé... :wink: ) za stošede za kilo.... :mrgreen:

mňam... du žrať, bo se dostal Pavlova


A s čím nesouhlasíš? Nemyslel jsem domácí výrobu nebo výrobu od známého na objednávku. Když si doma udělám klobásu, tak je jasné, že bude levnější a hlavně bez přísad. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » čtv dub 15, 2010 10:56

sem myslel jako nesouhlas tím, že dobré=drahé.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 15, 2010 12:31

Já to chápu. Ale ne domácí. Koupené je většinou drahé. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ridošek » čtv dub 15, 2010 13:48

slanina od Bořutů ze Slušovic :prayer: ...ale nevydrží bo hlad je sfiňa :finga:
... nejhorší smrt je z vyplašení ...
ridošek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte led 5, 2010 20:27
Bydliště: Valašsko

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv dub 15, 2010 14:21

tuso píše: kdo z Vás kupuje na treky výrobky, které stojí 500-1200Kč za kg?


NEvím kdo to tu psal, že si kupuje takový ty samoohřívací pytlíky? To stojí 1330 Kč za kg.

Jinak jsem čeknul lidl maso ve vlastní šťávě a maso je 98 %.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Petras » čtv dub 15, 2010 14:56

A jen tak ze zajímavosti,zítra razím na trek a beru si :
Gabriela,fazole-fazole bílé,pitná voda,sůl. Výrobce-Eurofood Italy.
Saira ,sardinky-sardinela 70% vl.šťáva a olej 29% jedlá sůl,koření. Původ-Estonsko.Baltaxia.
To nej nakonec :D
Jaternicový prejt-vepř maso,vepř kůže,vepř játra,vývar,jedlá sůl,česnek,koření.
Všechno to jsou konzervy.
A pak že to bez "Éček" nejde. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

PředchozíDalší

Zpět na Treking