Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod rebi » čtv dub 8, 2010 8:16

staci krapet zaguglit a najdes smesku,kterou doporucuje tusim,ze pod nazvem hydratacni sul samotny WHO..
ale jde to i mnohem jednodusejc...
nemam tot ed u sebe,ale je to v prirucce ZdrSemu kerou mam doma..kazdopadne obycejne to je treba strava krapet osolena.. :)
to byla moje prvni chyba - chlastal jsem jak debil vodu,ale zizen sem mel stale.. :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 8, 2010 9:03

rebi píše:to byla moje prvni chyba - chlastal jsem jak debil vodu,ale zizen sem mel stale.. :)


Voda není dobrá ani v holínce, ne to ještě v žaludku. Máš pít pivo. :mrgreen:

Jinak skutečně stačí posolit jakoukoliv tekutinu. Dobré jsou bujóny z kostky. Slaný čaj je hnus, ale hovězí vývar snesu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod rebi » čtv dub 8, 2010 9:30

tuso píše:Voda není dobrá ani v holínce, ne to ještě v žaludku. Máš pít pivo. :mrgreen:


hele vyrazime spolu do Maroka a ukazes mi putyky kde tam sezenu pivo,jo.. :D
jeste tak vino,to by takovej pblem nebyl,ale pivo fakt ne..natozpak v horach.. :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 8, 2010 10:02

rebi píše:hele vyrazime spolu do Maroka a ukazes mi putyky kde tam sezenu pivo,jo.. :D
jeste tak vino,to by takovej pblem nebyl,ale pivo fakt ne..natozpak v horach.. :)


Proč jezdíš do takových strašných zemí? :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod rebi » čtv dub 8, 2010 10:18

co je na Maroku strasnyho????
ja tam necestuju kvuli chlastu devkam ani drogam...esli mas na mysli tohle...
a chlast si muzu dovizt vlastni..smoazrejme ciste kvuli lecebnejm ucinkum :D
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » čtv dub 8, 2010 11:49

volnasek píše:jasan, to muslli určitě příště vezmu. knackebrottu se bohužel nanajím, jestli je to takovej ten polystyren.
knackebrot je tohle, dobrá varianta jsou třeba i obyčejné suchary ... lehké a nezkazí se
volnasek píše:
Semo píše:chlieb a marmeladu netaham vobec, pretoze nez to zozeries, tak cely cas nosis vodu (a nie malo)
jak tohle myslíš, že celý čas nosim vodu?
ty potraviny obsahují hodně vody :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod michail » čtv dub 8, 2010 11:57

Ten knackerbrot a podobné sucháre treba poriadne zapíjať vodou, aby sa v žalúdku nafúkli. Klasický chlieb obsahuje veľa vody a preto sa ti zdá že sa z toho viac naješ. Sucháre majú lepší pomer výkon/objem, vodu doplníš kdekoľvek po ceste.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tuso » čtv dub 8, 2010 12:08

rebi píše:co je na Maroku strasnyho????


No, že tam neseženeš pivo. :mrgreen:

PS Ale jinak si jen dělám nekonstruktivní srandu. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » čtv dub 8, 2010 14:42

Knackebrott a polystyren je pre mna velky rozdiel. Ten prvy ma (aspon u mna) daleko blizsie ku normalnemu chlebu a nevadi mi zit na nom 2 tyzdne. Polystyren po 2 dnoch nemozem ani vidiet. Ale mozno to ma niekto inak.

Nevravim, ze sa nema vozit voda. Ale ma sa rano nabrat (casove konstanty si upravte) a cez den pit. Tahat vodu v chlebe a v marmelade znamena, ze ju tahas niekolko dni, nez ju konecne zozeries. Urcite si medzitym niekde naberal vodu, takze vodu v marmelade si az po tento okamih tahal zbytocne. Navyse by ma celkom zaujimal pouzity prepravny kontajner na marmeladu.

Podla tohoto susiaceho clanku obsahuje chlieb 4/5 vody. No neviem ci to nie je prehnane, ale 2/3 to budu. A zase je to voda vyuzitelna az pri zjedeni, ale nosena stale. Ak ho niekto nosi a zje medzi dvomi tankovaniami vody, tak je samozrejme jedno, ci to nosi v chlebe alebo vo flaske. Ak ho ale taha 3 dni po horach, nez ho zje a pritom kazdy den moze nabrat vodu, tak taha zbytocnosti.

Klobasu som susil (teraz by som kupoval uz spominanu tak ususenu, ze ju nema vyznam dosusovat, navyse je balena v ochrannej atm. takze sa pocita trvanlivost az od otvorenia sacku) zavesenu doma v kuchyni. Za 2 tyzdne stratila asi 20% vahy. Verim, ze to malo vyznam aj z hladiska trvanlivosti a nie len vahovy. Idealne ak ju budes susit v chlade (10C ?) a suchu 2 mesiace.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod michail » čtv dub 8, 2010 14:50

Normálny chleba vpohode, ale len tak na začiatok treku a hneď ho zožrať. Alebo na víkendovky a podobné akcie. Sucharov a sušených chlebov sa dá zohnať veľmi veľa druhov, rôzne ochutené a podobne. Najlepšiu "hodnotu" budú mať v rámci dlhodobého stravovania a "strádania" nejaké celozrnné a podobne (pohánka, ovos atď.)
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Indy » čtv dub 8, 2010 14:51

zajimave jsou aj opravdicke suchary a taky nekynute chlebove placky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kobowski » čtv dub 8, 2010 15:15

Dobrý je vzít i jen samotnou mouku a večer pěkně uhníst s vodou, uplácat placky (čapatí - hodně tenký, aby nebyly uvnitř syrový) a upíct na horkejch uhlíkách. Potřený česnekem a se solí to je ňamka. A v nejhoršim se dá ta mouka i zasyrova, udělat jen s vodou kouli, ale to už taková ňamka neni. I když sem jednou potkal kluka co si vez solený musli, prej aby mu dýl vydrželo :vom: . Myslim že mu vydrželo až zpátky domu :D .
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod michail » čtv dub 8, 2010 15:34

musli sa dajú spraviť aj na slano, s česnekom napríklad a podobne.
Surovú múku by som nejedol, pôsobí to v tele ako lepidlo. Celozrnná je na tom trocha lepšie, ale žiadna výhra. Múke lepí črevá a spomaľuje trávenie. Niekde som videl že treba určitý čas múku upravovať (piecť) aby bola straviteľná - preto nie sú vhodné napríklad zápražky do polievok a omáčok z múky, ktoré sa potom poriadne neprevaria. Nepamätám si už zdroj odkiaľ to mám.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2010 18:32

Rujir píše:No to je presne ono - co to je za potravinu, ked prezije 40C horucavy? To sa nediv, ze vzbudzuje trochu nedovery. :mrgreen:

Extremni ;-) Obema smery (mluvime o masu). Bud svinstvo plne konzervantu nebo naopak velmi kvalitni. Treba uherak, ale jen pravy (Pick), zadne parodie typu Kremesnik. Prave uherak s sebou beru, prijde mi jako rozumny pomer tuku a bilkovin a s jednou 400 g stanglickou se da v pohode prezit nekolik dni, nepreji se.

Rujir píše:A junk food pouzivame na oznacenie fastfoodov snad len tu v strednej Europe. Vsade inde je to jedlo, ktore jes, aj ked nie si hladny - chipsy, pukance, nachos, atd.

Myslel jsem, ze junk food se pouziva pro jidlo, ktere nema temer zadnou vyzivnou hodnotu. Takze jak fastfoody, tak to co pises. Wikipedie mi dava za pravdu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2010 18:40

sobb píše:knackebrot je tohle...

Semo píše:Knackebrott a polystyren je pre mna velky rozdiel. Ten prvy ma (aspon u mna) daleko blizsie ku normalnemu chlebu a nevadi mi zit na nom 2 tyzdne. Polystyren po 2 dnoch nemozem ani vidiet.

Tak nejak. Dobry Knackebrott je skvely, jen nekomu by mozna mohl vadit vyssi obsah zitne mouky. Neni spatne to predem vyzkouset, nejsou vsechny stejne. Od polystyrenu se lisi mj. vyssi cenou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kobowski » pát dub 9, 2010 8:47

michail píše:musli sa dajú spraviť aj na slano, s česnekom napríklad a podobne.
No ten kluk řikal, že to solil jen kuli tomu, aby to bylo hnusný a on to tolik nejed a tim pádem by mu to vydrželo dýl :? .
michail píše:Niekde som videl že treba určitý čas múku upravovať (piecť) aby bola straviteľná
To by mě docela zajímalo, jak to teda je (jsem hledal a nic nenašel), ne že bych se chtěl živit syrovou moukou (sám sem to praktikoval jen jednou), ale jen tak ze zvědavosti. Jestli by třeba čistě teoreticky v ňáký krizi mělo cenu jíst syrový obilí, nebo jestli to je taky nestravitelný. A co ovesný vločky, to je vlastně taky obilí ne? Párkrát sem jed ty ovesný vločky syrový, to by pak taky nemělo cenu jíst, nebo je to ještě nějak jinak tepelně zpracovaný? Neni tady nějakej odborník na potravinářství?
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pripluv » pát dub 9, 2010 8:49

odbornik nejsem, ale obili primo na poli jsem jedl vickrat a slo to. jen nemohu porovnat stravitelnost a vyzivovou hodnotu, nikdy jsem jej nehlodal mesic v kuse a exkrementy jsem take nezkoumal :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kobowski » pát dub 9, 2010 8:55

No já občas v létě, když du kolem pole, taky neodolám, ale dám si dycky jen tak na chuť :D .
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod michail » pát dub 9, 2010 8:58

Keď budeš jesť obilie na poli tak to je viacmenej vpohode, pretože to konzumuješ aj s obalom - takže celozrnné. Horšia je biela múka, pomleté vnútro obilného zrna. Preto sa nedoporučuje stravovať sa bielym pečivom a uprednostňuje sa celozrnné. Takže to čo som napísal bola reakcia na to, aby si niekto nezobral balík bielej múky a nekonzumoval to len s vodou.
Inak v minulosti, keď nebolo lepidlo, sa na lepenie používala múka s vodou.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kobowski » pát dub 9, 2010 9:07

No právě, že jediný co sem našel je, že ta celozrnná mouka = bílá mouka + nestravitelný části, který jen nějak příznivě působí nevim na co, ale samy o sobě se strávit nedaj, tak tomu už vůbec nerozumim.

Dobrý lepidlo na papír (používaj v Indii na opravu draků) je taky brambora (jen potřít) nebo rejže (rozmačkat) - obojí uvařený!
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod zbuddy » pát dub 9, 2010 9:27

mike píše:Dobry Knackebrott je skvely
Dobrý "Knäckebrot" mají v IKEA, různá balení, kruhové tvary, kruhové výseče, cena jde, když jsou akce na slevu na koupi více kusů, tak cena dobrá. Možná ta sleva platí trvale, už jsem to dlouho nekupoval. Pak tam mají zde již diskutované losí salámky :supz:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod michail » pát dub 9, 2010 10:31

kobowski píše:...nestravitelný části, který jen nějak příznivě působí nevim na co, ale samy o sobě se strávit nedaj, tak tomu už vůbec nerozumim.


Myslím že to v črevách pôsobí ako čistiaci prostriedok, pri pohybe stravy to obrusuje steny čriev, ktoré biela múka celkom dobre zalepuje. A naviac "otruby" alebo ako sa odborne nazýva to okolo samotného zrna obilia obsahuje minerály a viac vlákniny. Myslím že aj vláknina samotná je vlastne nestráviteľná a len pomáha pri tráviacich pohyboch v črevách.
Tiež nie som odborník, len sa o tieto veci zaujímam v rámci stravovania a športu a zdravia.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod zbuddy » pát dub 9, 2010 10:33

Stravování velkého množství vlákniny také není dobré, protože vláknina na sebe váže minerály.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kobowski » pát dub 9, 2010 10:40

michail: Tak jsem našel celkem důvěryhodně působící článek a máš pravdu s tou stravitelností mouky a platí to asi i na to obilí a vločky :
"Až na vyjímky se odborníci shodují v tom, že syrové obilí je špatně stravitelné. Proto se doporučuje obilí povařit, nebo upéct, nebo vločky třeba opražit."
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2010 21:08

zbuddy píše:Dobrý "Knäckebrot" mají v IKEA, různá balení, kruhové tvary, kruhové výseče, cena jde, když jsou akce na slevu na koupi více kusů, tak cena dobrá. Možná ta sleva platí trvale, už jsem to dlouho nekupoval. Pak tam mají zde již diskutované losí salámky :supz:

Ono se da neco najit i v nasi DeBille. Do Ikea je to docela z ruky, ale ty salamky stoji za uvahu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 22:54

ono je stejně nejlepší tyhle vysušený věci kupovat až přímo v zemi, kde člověk na hory vyráží, aspoň vyzkouší, kde co dobrýho mají :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2010 22:59

V nedeli vecer, kdy obvykle prijizdim, se toho ve vetsine zemi na venkove moc koupit neda ;-) Jinak souhlas, treba do Italie pojedu zas minimalne kvuli tomu jidlu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 23:17

tak to do pondělka přežiju na muesli a pak si něco koupím :wink: .... jasně, každej cestuje jinak, to byl jen tip na odkoušení místní provenience
například nejlepší suchary měli zatím jednoznačně španěláci :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Semo » pát dub 9, 2010 23:19

sobb píše:ono je stejně nejlepší tyhle vysušený věci kupovat až přímo v zemi, kde člověk na hory vyráží, aspoň vyzkouší, kde co dobrýho mají :)
No, Spanielsku sme mali celkom problem nakupit nieco susene na hory. Nastastie, oni v poslednych rokoch znacne ztlustli, tak v kazdom vacsom obchode maju oddelenie "Dietetico" a tam su prave veci ako musli, ekvivalenty knackebrotov, vyborne (a malo mastne) susienky atd. Povedal by som, ze je to skor netucne oddelenie, nez nekaloricke, takze na hory sa v tom oddeleni toho najde celkom dost.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 23:23

Semo: zajímavý, zrovna ve Španělsku (povětšinou severní část) jsme si výběr vždycky celkem pochvalovali :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Treking