Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » sob bře 7, 2015 0:08

x
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Ocko » stř dub 1, 2015 18:33

Docela zajímavé vaření je v termosce. Popis je zde, cca od času 18.20 http://www.rozhlas.cz/radiowave/casabla ... e--1404859

Doporučuji ale poslech celé půlhodinky.
Ocko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 6, 2015 17:26

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 18:51

Najdi si na youtube Fyzikalni ctvrtky. Ma tam pekne prednasky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Ocko » stř dub 1, 2015 19:23

OK díky za tip, jdu se učit :wink:
Ocko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 6, 2015 17:26

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » čtv dub 2, 2015 13:15

shlédl jsem "Název: ing. Ladislav Sieger (ČVUT FEL), Přežití v extrémních podmínkách. Z cyklu: Fyzikální čtvrtky" https://www.youtube.com/watch?v=VSRCPgcRl94, a jediné co je tam poněkud rozporuplné, a neshodující se s mými osobními zkušenostmi je to, že umělé vlákno je stejný izolant jako peří, že mají stejnou měrnou tepelnou vodivost, nechápu tedy jak je možné že ve spacáku který má cca 500g peří mi je teplo při cca 0°C, kdežto při stejné teplotě v 500g umělého vlákna mrznu, a abych nemrzl, tak potřebuji cca 1kg umělého vlákna, a tohle platí samozřejmě i u jiných věcí, třeba u bund, začíná to v čase 44:20
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 13:27

Tak se ho zeptej, rad odpovida a vysvetluje. Ja jsem s nim kecal nekolik hodin o Pavlickaci a jsem z toho doted jelen. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2015 16:08

:-k Nasadil ti parohy? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 20:12

Videl jsi ho nekdy live? :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2015 20:14

Ne. Ale tebe taky ne :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv dub 2, 2015 20:50

At nejsem porad OT :) dal jsem na radu dudyho a doma zacal laborovat s kasi.
Bona Vita musli rozmixovane se susenym jablkem, skorici a susenym mlekem, je dobre.
Bona Vita Jahodove musli rozmixovane se susenym jablkem a susenym mlekem je naprosta pecka. :tonqe:
Bona Vita cokoladove musli rozmixovane s cimkoliv je naprosty hnus :vom:
Rozmixova smichat se susenym mlekem trouba na 180°C 20minut. Zalite horkou vodou fakt mnamka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv kvě 14, 2015 18:47

Schvalne jsem si v unoru schoval balicek susene cheese masala (tofu, cizrna, rajcata, jogurt, koreni, maslo, koriandr, cibule) a cca pred hodkou zalil vodou a snedl. Zatim OK. :D
cheese masala.jpeg

sry za horsi kvalitu, ryze byla varena zvlast.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2015 22:27

Jeste zijes? ;-) Doufam, ze z toho nebude reportaz psana na JIPce ;-)

Kam jsi ho schoval? Teplota, tlak, rosny bod...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Chara-din » pon črc 27, 2015 11:14

Booze: Budu se teď pouštět do toho guláše a ještě nějakých dalších věcí, jak jsme to před nedávnem řešili vedle a váhám, jestli použit na guláš klasicky kližku a nebo radši něco libovějšího. Nemáš s tím nějakou zkušenost? A ještě jedna věc. Tuk. Nejradši bych ho tam viděl co nejvíc - energie, ale zas na druhou stranu mám obavu ze žluknutí. Jak se na to díváš?
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon črc 27, 2015 13:37

urcite libove, pred varenim ho nechej klidne pul dne/pres noc v pokojove teplote. uvar ho tak, ze se bude rozpadat. pak ho nechej schladnout a ulezet teprve pak sus. jde o to, aby maso natahlo chut a po zaliti vodou chutnalo. zvaz jednu porci pred susenim pak po suseni. rozdil je voda, kterou to minimalne chce. klido se ptej a hlavne hod foto z vymrazovani [-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon črc 27, 2015 13:47

nedavno jsem si mailoval s jednou americankou. Ta dela zasadne mlete maso a jen ho dusi, pak vodou vymyje vsechen tuk a co se vyvarilo. zustane maso, ktere nema vuni ani chut. to uvari se zeleninou bez tuku, ale dava hodne koreni a bez soli, pak ususi. skladuje ho i rok v ziploc sacku. ja to mam vetsinou na rychlou spotrebu. sul je hafo hydroskopicka a hodne natahuje vodu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 19:55

Zkousim ruzne tycinky, abych mel pri trekovani co k jidlu pres den. Pred casem jsem narazil na Rawbite, ktere jsou sice drahe, ale zachutnaly mi. Podarilo se mi je sehnat za dobrou cenu, a tak jsem ted s sebou mel 12 a dobry. Prijemne prekvapila zvlast Raw Cacao, kterou jsem vzal jednu na zkousku.

Dobra cena uz ale hned tak nebude, a tak koukam po alternativach. Potkal jsem cesky plagiat od Bombus, ktery mne zaujal prave tim, jak moc se Rawbite podoba kombinaci chuti. Zkousel jsem nekolik, neni to tak dobre, jako Rawbite, ale jde to. Asi si objednam Mix karton, abych mohl zkusit vsechny.

Pak jsem jeste potkal Lifebar. Zkousel jsem myslim dve, chutove nic moc a po jedne jsem dostal zachvat kychani. Coz sice mohla byt shoda okolnosti, ale zacalo to hned pote, co jsem tycinku dojedl a normalne se mi to venku nestava.

Mate nejake podobne tipy? Clovek si musi odmyslet vsechny ty ekobiovego sracky a priserne kecy o superfoods, ktere se okolo toho nabalily, ale jinak mi to prijde jako dobry napad a lepsi, nez ruzne musli tycinky. Rikam si, ze bych to mohl brat i na domaci vylety misto cokoladovych tycinek a sladkych nesmyslu, co si nekde koupim na nadrazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 28, 2015 20:52

O tich tebou zmiňovaných tyčkách nic nevím, napíšu jen co beru já.
Přestal jsem před časem brát všechny naše tyčinky/sušenky protože to je celkem hnus. Na kratší výlety mi stačí hořká čokoláda (kupuji Moser Roth kde je 5 obdélníků zvlášť balených po 25 gramech) a sušené ovoce. Na delší si pak dělám vlastní musli. Někde jsem to tu už popisoval, ale ještě jednou. Smíchám prostě co mi zrovna napadne a mám doma:
Vločky: pohankové, rýžové, ovesné nebo kukuřičné
Sušené ovoce:rozinky, švestky nebo brusinky
Semínka: slunečnicové, dýňové, mandle
K tomu rozdrtím hořkou čokoládu a přidám jí tam taky, občas přidám skořici.
Zvlášť si rozehřeji trošku mléka s medem.
To celé smíchám a dám tak na 30 minut do trouby. Z toho pak vykrájím tyčky, které balím do alobalu. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 21:13

Mne slo ale prave o tycinky, ktere se obejdou bez vlocek libovolneho druhu. Zjistil jsem, ze mi to vyhovuje vic. Driv to nebylo, kdyz teda nepocitam ruzne cokoladove, jak spravne pises, hnusy. Ktere sice porad nosim, ale omezuju.

Tohle je neco noveho, souvisi to s modni vlnou raw foods, ale proc si z toho nevzit to dobre? Ruzne orisky, ovoce, kokos, kakao a jako pojivo datle. Zadne obilniny, mleko, pridany cukr, dochucovadla a ecka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 28, 2015 21:20

Tak vyzkoušej a pak poreferuj :twisted:

Jo, bez cukru, lepku a dalších věcí by to mohlo být dobré. Mě teda ty musli vyhovují, jen to chce občas změnu a občas je nestíhám vyrábět :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod aksam » úte črc 28, 2015 21:25

ochutnal jsem tyhle a špatné nejsou http://www.markol.net/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 21:31

@Zdéňa: vzdyt uz jsem to udelal vyse ;-) Zajimaji mne nazory a zkusenosti ostatnich.

Ruzne musli tycinky jsem zkousel driv a musim rict, ze se mi nikdy nestalo, abych se na nejakou vylozene tesil. Bral jsem je ciste na zahnani hladu, pripadne doplneni energie. Treba takove Oatsnack fungovaly vyborne (jak jsem psal nekde vys), ale na chut byly az hnusne. Kvuli umelym prichutim, chutnaly skoro chemicky. Zato na nektere Rawbite se fakt tesim, treba kokosova je bomba.

@aksam: mas nejake srovnani s ostatnima? Jestli je nekde potkam, tak zkusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 28, 2015 21:38

Jo, vidíš. Zase dělám víc věcí na jednou a takhle to vypadá :roll:

PS: ty české Bombus kupuješ někde v obchodě nebo jen přes net?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 21:42

Potkal jsem je nahodou v obchode, ale asi koupim tu mix krabici pres Net, jak jsem psal. Jestli chces taky, tak muzu objednat dve a usetrime stovku na postovnem ;-) Ale uprimne, cekam spis mensi zklamani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2015 21:49

Uz jsem si vzpomnel, koupil jsem je v Delmartu. Takovy mensi obchod u vystupu z metra na Andelu, ktery si na cosi hraje a pritom tam nic moc nemaji. Vetsina veci je normalne k dostani a znatelne levneji. Tycinky tam taky maji za 32 nebo za 35, ale na vyzkouseni jedne nebo dvou to jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2015 6:26

aksam: markolky sou skvely, ja uz kupuju asi rok na vandry...

mike: levnejsi (me teda chutnaji o neco min, ale ten rozdil v cene je vyraznej) sou bombusky.

zdena: maji to v myfoodech, sklizenu a podobnych obchodech, dokonce i v rebiu maji bombusky, pokud je nekdo z vetsiho mesta...

u nas bombusky asi 25 a markol 37 (na fleru u vyrobce sou za 34, ale krz postovny se to moc nevyplati), ja davam chutove prednost markolkam teda, ale kolega zas spis bombuskam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 29, 2015 7:01

@mike: Jo do Delmartu občas zajdu. I když to tam mají předražené i na Prahu, natož pro mě, který je zvyklý nakupovat úplně mimo hlavní město. Pár jich na ochutnání vemu a když to bude dobrý, tak bych něco objednal. Jestli tedy pár dní vydržíš :wink:
@Mawenzi: Díky. Myfood je snad jen v Brně, ale sklizeno.cz je i tady v Praze. Cena je tam tedy cca jako na jejich webu jo?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2015 7:48

ve sklizenu sem nevidela bombusky, jen markolky a u nas sou za 39, coz pri par kusech neresim... ale nevim, ohledne sortimentu, jestli to mate podobny ale maji tam i jinaci dobry veci (vyborny sunky).

ohledne bombusek mi jich ale vetsina nechutna, jen ty s cokoladou a kokosem, ty ostatni vnimam za trest:D jinak kde sem videla bombusky, tam byly za 25 jako na webu.
Obecne asi obchody se "zdravou" vyzivou budou k tomuhle typu sortimentu priznivejsi a daji se tam i najit bezlepkovy mixitky *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » stř črc 29, 2015 8:09

Jezismaria, co to resite zas za bambusky a markulky?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř črc 29, 2015 8:28

mike píše:Tohle je neco noveho, souvisi to s modni vlnou raw foods, ale proc si z toho nevzit to dobre? Ruzne orisky, ovoce, kokos, kakao a jako pojivo datle. Zadne obilniny, mleko, pridany cukr, dochucovadla a ecka.

To rikam porad, pocatek hipsterie :twisted:
Taky me to hodne nadchlo, tycinky obsahujici vlocky me prestavaji chutnat a pali me po nich zaha (i ty co delam sam doma) takze jsem rozhodnuty prejit na vyrobu RAW tycinek. Jinak hodne beru M&Ms, Snickers, ale ne vyrobene pro Cesky trh v Litve. :vom: :vom: Je rozdil tycinka Snickers pro Nemce vyrobena v Holandsku a CR vyrobena v Litve :vom: (barva, chut, velikost).
Takze plan je nakoupit nejake datle, fiky a neco vyrobit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2015 8:33

kde to kupujes? v nemecku?

ja dost pouzivam jeste kakaovy maslo (ty datle, fiky mam v planu taky zkusit) jako pojivo, nejak se tesim, az budu mit kuchyn a bude to k experimentovani lepsi. Jinak s bezlepkem su rada, ze se takovy veci uz daji dost bezne u nas koupit, protoze vetsinou ty bezlepkovy varianty sou hnusny a sladky a s vetsim rozsirenim koncepce raw food to ma prave i ty vyhody pro nas jako konzumenty, ze si muzem vybrat a nakoupit co chceme.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron