Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod paralovic28 » pát led 3, 2014 11:22

já si rád kupuju jídlo tadysmazáno pro podezření na skrytou reklamu samozřejmě když jsou to delší cesty někde na konci světa chuťově je to nečekaně výborný a já jsem byl fakt spokojený, moc dobrý Adventure menu
paralovic28
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 3, 2014 11:16

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pát led 3, 2014 12:08

1 porce má hmotnost 500g, to je samá voda, to je strašně moc těžké, já mam na den 500g, 4 porce, cca 2500kcal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » pát led 3, 2014 13:41

ano to jidlo je dobre/chutne, ale hodi se jen kdyz ho clovek nemusi nest v batohu, mel jsem dva baliky, kdyz jsme meli par dni zakladnu v kempu. Navic na ohrev se hodi trochu vetsi kastrol, aby to clovek mohl snadno promichavat a neprichytlo se na dne. S tim i souvisi to, ze clovek asi bude potrebovat mit kde umyt hrnec.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod hlp3 » pát led 3, 2014 16:53

Já bych to spíš bral jako skrytou reklamu... Registrace 3.1.2014... 1 příspěvek s odkazem na web...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » pát led 3, 2014 16:56

Jo me to taky napadlo, na druhou stranu to jidlo je dobre a je to ceska firma :) Hadam, ze nekdo z adminu odstrani link :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod šíp » pát led 3, 2014 17:51

Hádáš správně :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martin7539 » sob bře 1, 2014 9:40

moja strava na ture: ranajky si nachystam doma pred turou.. tzv balicky ovsene vlocky, tekvicove semienka, slnecnicove, sezamove, pomlete lanove, lupane konopne semienka, mlety kokos, mandle, med, goji (kustovnica cinska), susene marhule, whey protein cokoladovy..teda resp. co doma mam.. netreba tam uplne vsetko :-D zaliat prevarenou vodou.. doma to zalievam domacim kefirom a davam cerstve ovocie (cucoriedky, jablko, jahody...) ako snack na turu si beriem susene ovocie ( vacsinou marhule alebo aj slivky), orechy - kesu, mandle, a domace musli tycinky ktore si sam peciem :-D hlavne jedlo: predvarena ryza, susene maso... neviem mozno aj quinoa by bola dobra na turu, ale neni predvarena :-D kus kus mi moc nechuti.. chcelo by to dajake recepty, co varit v horach. no zaujala ma ta susena zelenina,, to musim vyskusat.. musim kupit susicku, predavat som to nikde nevidel.. aa osobne si myslim najlepsie a najzdravsie je to ked si to sam doma vysusim \:D/
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martinnakole » ned bře 2, 2014 16:37

martin7539 píše:chcelo by to dajake recepty, co varit v horach.

To bych taky ocenil. Kuskus s jablkama a skořicí, ovesná kaše a instantní těstoviny se mi už docela přejedly.

Co takhle dát dohromady nějakou outdoorovou kuchařku?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod CABi88 » pon bře 3, 2014 8:57

Na treku nejvíc vařme:
Červenou čočku s rajskym protlakem a "uzeninou" (lovečák, prosciutto... ), když nejsem línej tak i malá cibulka a česnek pro chut.

Kuskus (bulgur) se sušenou zeleninou a 1.Vepřové maso ("měkké konzervy"), 2. Soja - na dochucení soji i kuskusu v tomhle případe kari, aby to nebylo tak mdlé a člověk oblbnul jazyk.

Snídaně klasika oves s ořechama a sušeným ovocem, trocha sušeného mléka
Sušená vejce - třeba zase omaštěná pokud je něco po ruce.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Chris22 » pát kvě 9, 2014 16:39

Já si beru 2-4 pytlíky rýže, balení těstovin, cereálie, sušené ovoce, čerstvé ovoce, müsli tyčinky, ořechy všeho druhu, semínka - slunečnice, chia, konopná, sezam, lněné a popř. arašídové máslo.
Tohle je základ - každá z těchto potravin je výživná, lehká, dá se sehnat snad všude a moc nestojí.
Pokud jdete na den, dva, tak si vemte klidně i lahváča, to se zas tolik za ten den nepronese, ale já plánuji v červnu cestu až do Maroka a tak musím trochu přemýšlet co s sebou.
Klobásky, fazole, konzervy, salámy jsou úplně zbytečná zátěž - jak pro střeva a žaludek, tak pro nohy, které to ponesou ;-)

Jím, abych žil. Nežiji abych jedl, takže chuť je pro mě až na téměř posledním místě ;-)
Proto s sebou netahám celou kuchyni :D
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fastbalu » sob kvě 10, 2014 15:16

mě se to za ta leta tak nějak vykrystalizovalo :lol:
Snídaně : ovesná kaše emco (různé příchutě ) plus dosypat sušeným ovocem a nebo čokoládou
Svačina: energy tyčinky
Oběd: chléb s čímsi (salám, paštika, tavený sýr)
Svačina: nějaká sušenka, bombon a pod.nyní vede namixovaná směs ořechů z mixit.cz
Večeře: hostince, něco jako hostinec ale je to rizoto, br. kaše s opečeným salámem ( ještě sypu parmezánem)a poslední dobou travelunch a podobná jídla v sáčku.
Toto menu je míněno pokud si vše nesu na zadech, pokud ne přidávám různé konzervy nebo i ovoce.Popř. doplňovat zásoby od domorodců je good*
Všude dobře, ale na horách nejlépe ....
fastbalu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 5, 2013 14:16

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ametis » sob kvě 10, 2014 18:30

Kolem páté stránky byla taková debata, na co se v potravinách zaměřit (cukry/tuky/bílkoviny). Potřeboval bych nějakou fundovanou radu, co mám jíst, abych na horách neubíral.

Je mi 17let, měřím 176cm a vážím 56kg. Můžu jíst kolik chci (jednou jsem si spočítal, že běžný jídelníček čítá asi 16 000 kJ) a nepřiberu ani gram :( Hledal jsem na webu, a na jedněch stránkách o kulturistice jsem našel celkem zajímavý článek o somatotypech. Je naprosto jasné, že jsem ektomorf. Moje strava by tedy měla být rozložená cca 70:15:15 (cukry:tuky:bílkoviny), což ale neodpovídá tomu, co bych měl jíst na horách, abych nezhubl... :((
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » sob kvě 10, 2014 19:54

když budeš celé dny chodit po horách na těžko, tak máš tak velký energetický výdej, že ho nejde doplnit tak aby si neztrácel váhu, natož ho ještě nosil na zádech, na mích cca 193 cm a cca 90 kg vozím cca 500 g jídla, cca 2500 kcal na den abych mohl v pohodě fungovat, ale není problém ztratit cca 1kg váhy za den, abych dostal do 500 g jídla 2500 kcal, tak volím jídlo co nejkaloričtější, co nejvíc tuků, ale hlavně se na několika denní treky na těžko připravují několik dní předem, čím na delší dobu někam jedu, tím více dní se předem na to připravuji, jim denně klidně až 8 000 kcal abych nabral dostatek energie i váhy, a to samé platí i po skončení takového výletu, kdy sním i 8 000 kcal denně, abych doplnil ztracenou energie i váhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Rodriguez » ned čer 1, 2014 19:21

Zrovna jsem se minulý pátek opět začal zabývat stravou na treku,protože jsem se zrovna vrátil z hor a už mě nebaví nosit takovou váhu na zádech,když vyrážíme na 14dní. Nyní mi váha vychází na 900g na den s energií 2900kcal a jím podobně jako psal fastbalu. Rád bych se dostal na váhu 500g a energii kolem 3500 - 4000 kcal protože stávající energie mi nestačí.
Pro inspiraci budu zkoušet následující:
snídaně: ovesná kaše emco dosypaná sušeným ovocem nebo ořechy a 2 lžíce olivového oleje
svačiny: mysli tyčinky, čokoláda, ořechy apod.
jídlo během dne kombinované se svačinami: už ne šumavu s paštikou,sýrem apod. ale jiný lehčí nosič na mazání např knekebrot (je lehčí než šumava) a natřu ho arašídovým máslem nebo nakrájeným bůčkem
večeře: tradiční - těstoviny ochucené instant nebo kuskus se slaninou apod vždy se 2lžícemi olivového oleje.
měl bych být na cca 700g váhy a energie snad bude kolem 3500kcal, ještě jsem to nestihl spočítat.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martinnakole » ned čer 1, 2014 21:49

Rodriguez píše:Rád bych se dostal na váhu 500g a energii kolem 3500 - 4000 kcal

To nedáš. To bys musel jíst arašídy v sádle nebo něco takovýho, prostě skoro 100% tuk, ale při nějaký aspoň trochu vyvážený stravě se na 700 - 800 kcal na 100 g nemáš šanci dostat ani náhodou.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pon čer 2, 2014 12:23

nejlepší jsou v tomhle ořechy, mají na 100 g 600 až 700 kcal, podle druhu, já jak jsem psal mam na cca 500 g cca 2500 kcal na den
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod petrbw » pon čer 2, 2014 13:09

minulý týden v Alpách jsme potkali poláky kteří když viděli, jak někteří z nás jedí Travellunch, tvrdili, že v Polsku se prodává o dost levnější, lyofilizované jídlo na hory.Říkal že je to v podstatě totéž, jen dělané v Polsku.Hledal jsem, googlil jako blázen ale nic podobného nenašel.Nemáte někdo tušení o čem mohl mluvit?To co jsem našel na Polských webech je většinou dovoz ze světa a za podobné ceny jako Travellunch.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod aksam » pon čer 2, 2014 16:40

petrbw....v Polsku se vyrábí toto...http://www.lyofood.com/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod petrbw » pon čer 2, 2014 16:59

no jo, to jsem našel.Jen ta cena je stejná nebo vyšší jak u TL.Ten Juzek nám tvrdil, že TL nekupují protože je o hodně dražší než to Polské.Tvrdil, že se to jmenuje polské lyofilizaty, nebo tak nějak. Ale čert ví co myslel.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » pon čer 2, 2014 17:49

Taky zalezi za kolik kupuji TL oni. Ja se naposled zasobil dvouporcovkama za 169 Kc coz je porce za 85 a nejak dost pochybuji, ze by se nejaky vyrobce dostal pod tuto cenu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod petrbw » úte čer 3, 2014 8:44

scink:tak za tu cenu bych si to nechal líbit.Zjistil jsem, že jsou lidi kteří umí TL nakoupit za dost dobré ceny.Já už prošel snad celý internet a ceny nic moc.Je to asi náhoda, prostě koukat a jak se někde objeví za dobrou cenu, zásobit se.No snad do července narazím na nějakou akci.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Rodriguez » pát čer 6, 2014 18:19

martinnakole píše:
Rodriguez píše:Rád bych se dostal na váhu 500g a energii kolem 3500 - 4000 kcal

To nedáš. To bys musel jíst arašídy v sádle nebo něco takovýho, prostě skoro 100% tuk, ale při nějaký aspoň trochu vyvážený stravě se na 700 - 800 kcal na 100 g nemáš šanci dostat ani náhodou.


na to jsem už ted přišel taky,všechno jsem pořádně spočítal a jsem na 700g, což beru i tak jako uspěch,ušetřím 200g denně a budu mít víc energie. Ještě to musím vyzkoušet v praxi jestli půjdu zase nadoraz nebo ta energie bude stačit.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martinnakole » sob čer 14, 2014 16:58

Rodriguez píše:na to jsem už ted přišel taky,všechno jsem pořádně spočítal a jsem na 700g, což beru i tak jako uspěch,ušetřím 200g denně a budu mít víc energie. Ještě to musím vyzkoušet v praxi jestli půjdu zase nadoraz nebo ta energie bude stačit.

Můžeš poslat seznam? 700 g na 3500 kcal je už celkem reálný, rád se inspiruju :P

Každopádně jinak nevim, jak to máte vy, ale já jsem si teďka zase ověřil, že na kratších výletech (= do pěti dní) nemá skoro vůbec smysl jídlo řešit. Pořádně se nasnídám a přes den už jim jen tak, abych zahnal pocit hladu, a nejspíš se s těma pár sušenkama nedostanu na víc než 1500 kcal za den. Pak se prostě pořádně najim, až přijedu domů.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » sob čer 14, 2014 17:46

po dlouhých letech sem si při středečním výletu v ta3 s sebou zase vzal horolezeckou klasiku - pivo a tatranku... :mrgreen:

měli to ti klasici dobře vymyšlené, chutná to a dodá to energii... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob čer 14, 2014 22:10

martinnakole píše:Každopádně jinak nevim, jak to máte vy, ale já jsem si teďka zase ověřil, že na kratších výletech (= do pěti dní) nemá skoro vůbec smysl jídlo řešit. Pořádně se nasnídám a přes den už jim jen tak, abych zahnal pocit hladu, a nejspíš se s těma pár sušenkama nedostanu na víc než 1500 kcal za den. Pak se prostě pořádně najim, až přijedu domů.

To je proto, ze jsi mlady, pockej za 10 nebo 20 let ;-) Jidlo neresim pri jedno nebo dvoudennich akcich, tri a vice uz ano. Rano poradna snidane, to je zaklad, pres den jen nejake tycinky, susenky nebo cokolada na povzbuzeni, ale vecer to chce opet poradne jidlo tj. porci Travellunch. Myslim akce v horach, kde je vydej energie poradny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » ned čer 15, 2014 7:36

souhlas s mikem... dobře už bylo... to co člověk dal zamlada s prstem v nose a na hlaďáka, tak neska nedá ani s pravidelnou stravou a stolicí.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod deckardph » ned čer 15, 2014 11:41

Z miho pohledu totalni kravina, ja to takhle delat tak me najdou po 5km mrtvyho ! Tycky a sladky jsou fajn, ale jak neni zaklad ze stangle salamu a chleba, tak jsem jen chodici zombie a mam hladak jako prase ..Poslednich nekolik vejletu se me osvedcilo pridat ke klasicky snidani jeste sacharidak.
Jinak mam hrozne rychly spalovani, delam asi energeticky o dost narocnejsi aktivity a uz se me nekolikrat stalo ze sem kuli hladaku (nizkej obsah cukru v krvi) kolaboval a nebyl schopnej ujit ani metr, takze pozor na to !
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon čer 16, 2014 15:54

Kazde telo funguje trochu jinak. Zaklad je zjistit jak a podle toho se zaridit. To co popisujes jsem v zivote nezazil a to uz jsem sel parkrat cely den v horach na jednu nebo dve sladke tycinky. Neni to nic moc, ale kdyz je nouze, da se. Nemam rychly metabolismus a navic mam tukove zasoby. Kdyz jsem byl asi tak v tvem veku (a zasoby jeste nemel), sel jsem jednou asi 40 km na jednu tatranku a po navratu mne kamos prinutil jet jeste asi 20 km na kole, najedli jsme se az pak. Tohle se proste neda zobecnovat, jen vyzkouset.

Vcera jsem se nasnidal po devate rano, na turu vyrazel neco po poledni a natahl to do peti rano. Celou dobu jsem jedl jen sladke. Kolace, tycinky a cokoladu, uplne vsechno, co jsem mel. Protoze jsem puvodne pocital s tim, ze budu koncit v pul desate vecer. Zadny problem, jen se ted na sladke par dni nebudu moct ani podivat ;-) Cokoladove tycinky se preji. Kdybych to tusil, tak jsem nakoupil vic skvelych satecku v Interparu v Biline. Maji tam ceduli, ze pecou cerstve z vlastniho testa a proti tem zmrazenym francouzskym, co maji vsude, byly o tridu lepsi.

Doma jsem pak v sedm rano hodil na panev kus masa a solil jak o zivot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » pon čer 16, 2014 18:18

Sklon k hypoglykemii je vysloveně individuální záležitost, někomu jde o život, když cukry nedoplňuje co 15 minut, někdo vydrží s čajem a energetickou tyčinkou od snídaně do večeře (oboje myslím při túře). Prostě je potřeba svůj organismus trochu znát a řídit se podle toho.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martinnakole » pon čer 16, 2014 18:37

mike píše:Vcera jsem se nasnidal po devate rano, na turu vyrazel neco po poledni a natahl to do peti rano. Celou dobu jsem jedl jen sladke. Kolace, tycinky a cokoladu, uplne vsechno, co jsem mel. Protoze jsem puvodne pocital s tim, ze budu koncit v pul desate vecer.

Ujel ti poslední vlak z Lovosic? :twisted:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron