Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod hlp3 » úte kvě 1, 2012 12:05

Vachon píše:2hlp3: Kvantová fyzika s tím opravdu souvisí velmi úzce. Stačí napsat příslušnou vlnovou funkci a dotyčný, ať se nachází kdekoliv, je nasycen kvantem jídla. (tak to bylo myšleno, předpokládám :prayer: ).


Kvantová fyzika neřeší problém jídla, ale problém našeho fyzického světa...

Pokud je všechno pouhou mentální projekcí, k čemu chcete studovat nějaké obaly od potravin?

Myslím si ale, že bez práce nejsou koláče... hledejte a určitě naleznete...

Edit : Doporučuji shlédnout základy Kvantové fyziky... https://www.youtube.com/watch?v=QxDhRFEKdsI
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod oodoow » úte kvě 1, 2012 12:21

lol, zrovna jsem se chtěl zeptat, jestlis náhodou tyhle vědomosti nenabral z toho hroznýho filmu a už se ptát nemusím ](*,)
lepší bude se zase vrátit k tématu
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » úte kvě 1, 2012 12:23

Aha, už jsem myslel, že se mám zajít poohlédnout do fakultní knihovny matfyzu po Dietologii od Schrödingera. Jak ji teď berou v prosemináři pro prváky, bývá beznadějně rozebraná...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod zoul » úte kvě 1, 2012 14:03

hlp3 píše:Ok, opět se potvrzuje tisíce let staré přísloví, "neházejte perly sviním"...


Co nám tu nabízíš nejsou perly, ale hromada dojmů a chtění. V civilizované diskuzi se ujal praktický zvyk přesvědčovat ostatní pomocí argumentů, které tobě chybí. (Odkazovaná videa a zdroje jsou na tom s argumenty zhruba stejně špatně, jako tvůj příspěvek samotný.) Nemůžeš se pak divit, že se ti všichni vysmějou.

PS. Na Schrödingera pozor, občas prý vařil kočky.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod deckardph » úte kvě 1, 2012 14:17

Já mam extrémě rychlý spalování a už se mě párkrát stalo, když sem něják nestihnul snídani a vyšel na tůru, že sem z toho kolaboval (slabost, neujdeš ani metr, nezvedneš ruce nad hlavu..) A nedokážu si v žádnym případě představit, že bych mohl bejt celej den na tůře o hladu (prostě bych hladovej neušel ani metr) Nehledě na to, že když nejíš tak ti jde celkově fyzička uplně dokopru, protože si vyžíráš svaly :roll:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod hlp3 » úte kvě 1, 2012 15:51

zoul píše:Co nám tu nabízíš nejsou perly, ale hromada dojmů a chtění. V civilizované diskuzi se ujal praktický zvyk přesvědčovat ostatní pomocí argumentů, které tobě chybí. (Odkazovaná videa a zdroje jsou na tom s argumenty zhruba stejně špatně, jako tvůj příspěvek samotný.) Nemůžeš se pak divit, že se ti všichni vysmějou.

Asi máš pravdu, nedokážu přenést do teoretické diskuse svoje praktické zkušenosti s jídlem, o kterých jsem včera psal a tak nemá žádný smysl do této diskuse o jídle dále přispívat.

Zkrátka teorie je zcela jiná, než praxe...

Když nad tím tak přemýšlím, i kdybych si dal tu práci a ty teoretické "důkazy" a návod jak toho dosáhnout zde předložil, nemělo by to žádný smysl a bylo by to pouhým plýtváním energie, jelikož jen málokdo by to byl ochoten prakticky uskutečnit.

Je to jako s alkoholem a kouřením, vědci předložili 100% důkazy (které nemůže nikdo na této planetě vyvrátit), že kouření a alkohol (a to v jakékoli míře) jsou zdraví škodlivé, ale lidé budou stejnak dále kouřit a alkohol pít...

P.S.: Znám lidi, kteří tvrdí, že mají hlad již po několika hodinách od snídaně... chtěl bych je vidět co by říkaly po 24 nebo 48 hodinách bez jídla. Možná by pak upravili svůj slovník a místo slova hlad by říkali chuť, jelikož pochybuji, že po několika hodinách od snídaně mají opravdový hlad...
Naposledy upravil mike dne úte kvě 1, 2012 18:30, celkově upraveno 1
Důvod: upravena citace, priste jen relevantni casti
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 1, 2012 16:24

Par hodin po ranajkach mam maly hlad, po 24 hodinach by som mal velky hlad, stale je to hlad :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Indy » úte kvě 1, 2012 17:43

je to individualni, znam lidi co propadaji po par hodinach hysterii, nebo jak nazvat tu manii a jsou ochotni vyvest seriozni blbost aby se najedli. uplne zatemneni mozku.

me osobne den bez jidla nerozhazi, druhy bych uz pocitoval jako nepohodli.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2012 18:34

To jsem zas o neco prisel :(( Jestli spravne chapu torzo diskuse, tak hlp3 smazal svuj jiste velmi podnetny komentar, protoze jste svine ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2012 18:50

hlp3 píše:Je to jako s alkoholem a kouřením, vědci předložili 100% důkazy (které nemůže nikdo na této planetě vyvrátit), že kouření a alkohol (a to v jakékoli míře) jsou zdraví škodlivé, ale lidé budou stejnak dále kouřit a alkohol pít...

Chjo. Velice bych ti doporucil se neohanet vedou, ktere evidentne nerozumis. Omlouva te jen to, ze podobna tvrzeni pouzivaji debilni novinari, kteri jsou na tom stejne. Veda nepredklada dukazy, ale hypotezy. Samozrejme na zaklade pozorovani a vyzkumu, ale nikdy to neni 100%. Vedecka hypoteza musi byt falzifikovatelna (jinak neni vedecka) tj. musi existovat zpusob, jak ji vyvratit. Coz neznamena, ze vyvracena bude, ale ze vyvracena byt muze. Viz treba zde, i kdyz to neni nejlepsi vysvetleni, co jsem kdy cetl.

Koureni nekomentuju, ale u alkoholu se spis predpoklada, ze v malem mnozstvi je prospesny.

Jinak, jak se zacne nekdo ohanet kvantovou fyzikou pouzivat jeji pojmy, tak to znamena, ze bud netusi, o cem mluvi, nebo je sarlatan, ktery si chce dodat zdani serioznosti. Pripadne oboji. Osobne nemam nic proti ruznym alternativam, ale dost mi vadi, kdyz zneuzivaji fyzikalni pojmy a to vetsinou dost obskurnim zpusobem. Misto aby rekli, ze neco odpozorovali a nemaji pro to vysvetleni, tak si vymysleji priserne blaboly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2012 19:03

Zpatky k tematu :)

Vachon píše:2Mike: Superkompenzace může být katabolická i anabolická, jsou to dvě strany jedné mince, mluvíme o tomtéž. Analogií je hyperglykemická dieta před závody, které předchází hypoglykemická (bílkovinová) fáze.

Muzes to prosim trochu rozvest? V tomhle se moc neorientuju a myslel jsem, ze superkompenzace souvisi jen s treninkem a odpocinkem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » stř kvě 2, 2012 5:24

Jasně, trénink a odpočinek je jedna možnost (a máš pravdu, že se tomu tak říká především v téhle souvislosti při řízení tréninku), ale podobně to- do určité míry- funguje s výživou (zejm. se využívá uvedené časování příjmu cukrů, aby jich bylo tělo schopno před závodem vstřebat víc; něco podobného mají závodníci omezení hmotnostními kategoriemi, když se před soutěží- pokud možno s co nejmenšími dopady na výkon- zbavují vody). Protože to celé není nic jiného než "výcvik" nějakých svalů, jde fakticky o totéž. Neřešíme tady ale nic podstatného (nuanci v terminologii/konvenci), je mi až hanba, že odvádíme pozornost od útlého, ale svěžího a výživného Schrödingerova dílka z období než přešel na stravu z černých koček [-X
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř kvě 2, 2012 15:37

Aha, diky.

Pockej, chces snad naznacit, ze Schrödinger cely experiment vymyslel jen proto, aby zakryl skutecnost, ze kocku (s)proste sezral? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » stř kvě 2, 2012 16:31

V učebnicích se to neuvádí, ale z různých indícií od zasvěcených na tomhle fóru se zdá, že třeba tuší, co ani experty (snad s výjimkou cimrmanologů) v nejdivočejších snech nenapadlo.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 3, 2012 6:56

hlp3 píše:Ok, opět se potvrzuje tisíce let staré přísloví, "neházejte perly sviním"...


Znal jsem jednoho borce, který chtěl naučit svoji Jawu 350 (dvoutakt) jezdit bez oleje. Jeho teorie byla, že motorka si postupným snižování dávek přidaného oleje do paliva zvykne na nižší a nižší dávky oleje až nebude olej vůbec potřebovat. Motorka se cca ve 2/3 experimentu zadřela.

Také v Sovětském svazu se akademik Moskalenko zabýval podobnými experimenty a ve výsledku dokázal podojit Kozla. Princip byl jednoduchý tak dlouho akademik Moskalenko masíroval kozlovi "vemínko" až se mu podařilo kozla rozdojit. Bohužel od té doby se to nikomu jinému nepodařilo...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 7:43

Skimpy píše:Princip byl jednoduchý tak dlouho akademik Moskalenko masíroval kozlovi "vemínko" až se mu podařilo kozla rozdojit.


Rozumím-li dobře, tohle dělá běžně většina mladých mužů, a i starších bez partnerky, ne?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 3, 2012 7:46

Vachon píše:
Skimpy píše:Princip byl jednoduchý tak dlouho akademik Moskalenko masíroval kozlovi "vemínko" až se mu podařilo kozla rozdojit.


Rozumím-li dobře, tohle dělá běžně většina mladých mužů, a i starších bez partnerky, ne?

V přeneseném smyslu ano. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod kropt » čtv kvě 3, 2012 8:40

@ Skimpi, Vachon: WTF? :mrgreen: A dost OT už.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 3, 2012 10:14

@mike: o superkompenzanční dietě vyšel loni článek na behej.com, imho nic pro normální lidi

Zas to nepřehánějte, lidi nejsou motorky. :)
Osobně jsem přesvědčen, že se lze na mnohem menší spotřebu přeučit. Není to žádné kouzlo, tělo prostě začne efektivněji hospodařit. Že si něco nedokážem představit, nic neznamená. Pro člověka, který neumí bruslit je taky těžko představitelné, že někdo skáče na bruslích čtverné skoky. Kdybychom to neviděli na vlastní oči v televizi, tak tomu těžko někdo uvěří. Zpátky k jídlu, že se někdo ráno před túrou musí najíst, jinak do pár hodin zkolabuje, neznamená, že to tak musí mít každý. Kdysi jsem četl report Dana Orálka z 48 hodinovky v Surgeres z roku 2010, kde píše: "Jinak se také potvrdilo podezření, že Galina dokáže 48 hodin běžet jen na vodu. Tedy po krátkém výslechu přiznala, že měla půlku banánu a kiwi." Galina tam za ty dva dny uběhla 340km, takže se fakt neflákala, energeticky to musel být veliký výdej. Takže bez jídla nemusí jít nutně fyzička do kopru.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod deckardph » čtv kvě 3, 2012 12:01

V tom případě bych (nejspíš asi poprvé na tomhle foru) poprosil o radu co s tím ?
Co mám podle vás dělat, abych vydržel dýl bez jídla ? Zároveň bych rád zdůraznil, že nechci vypadat jako obrovská tlustá koule
Proporce: 190 cm, 78Kg, 26 let
Díky za názory a připomínky :lol:

EDIT: Ještě bych chtěl doplnit, že to kolabování se dělo vždycky při hodně extrémní zátěži ( 1000m ferata, brození se celej den sněhem kotelskejma jamama... )
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 12:29

I když budeš z jakéhokoliv důvodu potřebovat být bez jídla, musíš doplňovat některé látky a pokud přitom budeš i dost pít, měl bys se snídaní a večeří přes den vydržet např. na http://www.vyziva-pro-fitness.cz/zbozi/ ... n-bar-85g/ (na hory je to praktičtější než gely, co berou třeba cyklisti).
Ale nesmíš to nahrazovat obyčejnýma müsli tyčinkama apod., ty slouží k zahnání hladu a udržení štíhlé linie, což je přesný opak než na túře potřebujeme.
Na (hodně) vysokohorské výstupy to už chce naakumulovat především tuk, tzn. 14 dní před expedicí se nehorázně ládovat špekem a pár kilo přibrat (nejen proto, aby pak byly zásoby energie na chůzi, ale i kvůli teplu), ale o tom se tady nebavíme.
Jinak, při turistice získáváme energii především štěpením tuků, takže pokud se neblbne s dietama, tloustnutí nehrozí :-)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 12:42

Ještě ke kolabování, může souviset i s fyziologickými specifiky, počínaje nízkým tlakem a konče metabolismem. Kamarád musí na kole jíst/pít každou půlhodinu, jinak se sesype (camelbag a gely to celkem bez problému řeší), nic s tím nenadělá, ale hlavní je, že o tom ví.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod šíp » čtv kvě 3, 2012 12:45

Vítám ho do klubu. Já jsem na tom stejně s příjmem tekutin, s jídlem to až tak hrozné není, ale párkrát jsem se už do kolapsu z hypoglykémie dostala.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 12:49

Přišel na to při alpském sjezdu, to bylo, myslím, o ústa.

Ale pointa je, že je to opravdu individuální (já třeba nemusím jíst a pít 5 hodin a jsem OK), což vyžaduje poznat sám sebe (v krajním případě i jít na nějaké vyšetření) a pak se nenechat "zblbnout" zbytkem výpravy, asertivně se zastavit najíst či napít, i když nikdo jiný nechce (rozumní parťáci se respektují a v tomhle pak už i znají, ale spolehnout se na to nedá).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2012 16:54

oodoow píše:@mike: o superkompenzanční dietě vyšel loni článek na behej.com, imho nic pro normální lidi

A proto ho posilas mne? :twisted: Dik :)

deckardph píše:EDIT: Ještě bych chtěl doplnit, že to kolabování se dělo vždycky při hodně extrémní zátěži ( 1000m ferata, brození se celej den sněhem kotelskejma jamama... )

A divis se? Pri tom by bez jidla kolaboval skoro kazdy.

V podstate to uz napsali prede mnou: kazdy to ma jinak a chce to naucit se zit se svym telem. Predpokladam, ze budes mit celkem dost svalu, a tak pri svych parametrech asi nemas skoro zadne tukove rezervy. Takze holt doplnovat, kdyz je potreba. S vekem se ti metabolismus zpomali a nejake zasoby si udelas. Na to doplneni treba co psal Vachon, jestli to zvladnes. Ja jsem neco takoveho zkousel a sice to fungovalo dobre, ale prislo mi to natolik hnusne, ze radej pouzivam cokoladu, cokoladove tycinky (nejlip Deli s hrozinkama) nebo vysokokaloricke musli (da praci najit). Jinak si to chce vyzkouset, jak nejlip fungujes. Ja jsem treba bez snidane nepouzitelny i bez fyzicke zateze. Na horach mi ale pres den staci jedna vetsi musli a jedna az dve cokoladove tycky, pri extremnich turach o neco vic. Dozene se to veceri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2012 17:01

Vachon píše:Jinak, při turistice získáváme energii především štěpením tuků, takže pokud se neblbne s dietama, tloustnutí nehrozí :-)

Kolik ti je? ;-) Mne pres 40 a bohuzel nejen hrozi. Teda, zatim zadny extrem, ale bez nejakych 10% vahy bych se klidne obesel. Za 10 dni VHT klidne shodim 5 kilo, ale pak to zas docela rychle naberu. Skoro bych rekl, ze se to timhle zhorsuje. Na horach si telo zvykne setrit a pak uklada zasoby. Mimo hory chodim pravidelne, obvykle v nedeli a kdyz nejdu aspon 8 hodin, tak mi to prijde malo. A stejne kazdym rokem par kilo pribude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 18:01

Je mi taky přes 40, celkem dost, a s váhou mám menší problémy než jsem měl před 15 lety.
Ale tyhle věci souvisí i jinak s životním stylem, třeba je známé, že se přibírá, když mají lidi nervy v práci, někoho vykrmí manželka, tak těchhle vlivů jsem ušetřen \:D/
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2012 18:31

Jeste bych pridal geneticke predpoklady, sklon ke tloustnuti holt v rodine mame. Zivotnim stylem to samozrejme je, spatna skladba stravy pres tyden pri sezeni u pocitace v praci... Jen jsem chtel rict, ze turistika sama o sobe to nezachrani ;-) Uz zacinam uvazovat i o necem jako je krabickova dieta, nechce se mi tahat 5 - 10 kilo navic do kopcu a hlavne pri lezeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 3, 2012 18:42

Dcera si dělá krabičky v rámci sportovní diety (ale už na vrcholové úrovni, to je pro našince overkill), ta funguje skvěle (nejen na váhu, ale i růst svalové hmoty na úkor tuků - při tom se paradoxně přibírá), ale samozřejmě vyžaduje značnou disciplínu. Jak se tak běžně stravujeme spolu, rád vypadnu do hor nebo na kolo a při té příležitosti nažeru spousty nezdravých věcí :rolleyes:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2012 18:52

Nechces mi ji na mesic nebo dva pujcit? Ciste za ucelem vyroby krabicek, samozrejme :twisted:

No jo, disciplina, v tom je ten problem. Proto si myslim, ze by to na mne mohlo fungovat. Sam se neprinutim a misto toho si zabehnu koupit neco nezdraveho (se spoustou sacharidu...), ale kdyz to nekdo pripravi, proc ne. Asi si nekde na zkousku tyden objednam a pak se uvidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking